کمبود 3 ملییون نیروی کار درآلمان تا سال 2030/ مشاغل پر درآمد در آلمان

آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا است و برای کسانی که می خواهند در خارج از کشور کار کنند گزینه بسیار مناسبی است. طبق گزارشات اخیر، آلمان نیز با کمبود مهارت روبرو است. انتظار می رود آلمان تا سال 2030 حداقل 3 میلیون کمبود نیرو روبرو شود. مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که افزایش جمعیت در حال پیر شدن و کاهش نرخ زاد و ولد از دلایل اصلی است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

فرصت های شغلی در STEM و مشاغل مرتبط با سلامتی وجود خواهد داشت. اینها شامل مهندسان مربوط به رشته های مهندسی، مکانیک، برق و فناوری اطلاعات است. بخش مراقبت های بهداشتی نیز به دلیل افزایش سالخوردگی جمعیت در کشور، تقاضای بیشتری به ویژه برای پرستاران و مراقبان خواهد داشت.

 پردرآمدترین مشاغل در آلمان در سال های اخیر مربوط به بخشهای پزشکی، مهندسی و مالی است. مشاغل پردرآمد مستلزم داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با حرفه خود هستند زیرا مشاغل بدون مهارت حقوق خوبی به دست نمی آورند.

در اینجا لیستی از 10 حرفه پردرآمد آلمان وجود دارد:
◾️پزشک ارشد
◾️پزشک متخصص
◾️مدیر صندوق
◾️مدیر مالی شرکت
◾️مدیر حساب کلیدی
◾️مهندس ثبت اختراع
◾️مهندس بیمه
◾️مدیر فروش منطقه ای
◾️وکیل / مشاور حقوقی
◾️مهندس فروش

این لیست نشان می دهد که بیشتر مشاغل برتر مربوط به حرفه های پزشکی، مالی، مهندسی و فروش است.

حرفه پزشکی: از آنجا که آلمان با کمبود متخصص پزشکی روبرو است، خارجیان دارای مدرک پزشکی می توانند به کشور مهاجرت کرده و مجوز طبابت را در اینجا دریافت کنند. اما مدرک آنها باید برابر با مدرک پزشکی در آلمان باشد. یک پزشک ارشد در آلمان می تواند امیدوار باشد که سالانه حدود 116،900 یورو درآمد کسب کند در حالی که یک پزشک متخصص می تواند سالانه 78000 یورو درآمد کسب کند.

مهندسی: ساخت و تولید نرم افزار در مرحله مرکزی آلمان قرار می گیرد. این به معنای فرصت های شغلی بیشتر در بخش مهندسی و همچنین پرداخت بهتر است.

مشاغل پردرآمد در این بخش یک مهندس ثبت اختراع است که در تهیه و پیگرد قانونی برنامه های ثبت اختراع نقش دارد. این نقش در شرکتهای تولیدی دارای اهمیت است. یک مهندس ثبت اختراع می تواند امیدوار باشد که سالانه 72000 یورو درآمد کسب کند.

یکی دیگر از مشاغل برتر در این بخش مهندس بیمه است که می تواند سالانه حدود 71000 یورو درآمد کسب کند. آنها معمولاً مورد تقاضای شرکتهای بیمه قرار می گیرند تا به آنها در ارزیابی مشتریان کمک کنند.

مشاغل مالی: بخش مالی در اینجا یکی از بزرگترین بخشهای جهان است و فرصتهای شغلی متعددی را برای متخصصان واجد شرایط فراهم می کند. یک مدیر صندوق در آلمان می تواند امیدوار باشد که سالانه 75800 یورو درآمد کسب کند در حالی که یک مدیر مالی شرکت می تواند سالیانه 75400 یورو درآمد کسب کند.

پردرآمدترین مشاغل در آلمان 
Occupation Average Salary
Senior doctor 116,900 Euros
Specialist doctor 78,000 Euros
Fund manager 75,800 Euros
Corporate finance manager 75,400 Euros
Key Account manager 72,600 Euros
Patent engineer 72,000 Euros
Insurance engineer 71,000 Euros
Regional sales manager 70,800 Euros
Lawyer/Legal advisor 69,000 Euros
Sales Engineer 68,000 Euros
انتظار می رود آلمان در سال ها آینده فرصت های شغلی بیشتری  در زمینه های مختلف داشته باشد و برخی از آنها پردرآمد هستند. اگر صلاحیت هر یک از مشاغل فوق را دارید، می توانید برای ویزا کار در آلمان اقدام کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
فرصت های شغلی مورد نیاز در آلمان بعد از کرونا
چشم انداز شغلی کانادا برای 5 سال آینده / مشاغل مورد نیاز
فرصت های شغلی مورد نیاز در انگلستان برای سال 2021-2022
چشم انداز شغلی در امارات متحده عربی برای سال 2021-2022/ مشاغل مورد نیاز

2 دیدگاه

 • مهسا
  1400-08-20 22:24:50
  سلام وقتتون بخیر مدیرصندوق یعنی چه شغلی میشه؟
 • مهسا
  1400-08-22 15:46:06
  سلام جواب ندادین میشه لطف کنید بگید مدیر صندوق درالمان دقیقا چه شغلی میشه؟؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-24 22:02:22
   سلام. در فروشگاه ها و شرکت ها صندوق ها و درامد ها را مدیریت میکند و ناظر بر درامد هاست.

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش