6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید

دانشجویان امروزه نسبت به تحصیل در خارج از کشور بسیار خوش بین هستند. هر ساله تعداد دانشجویان متقاضی برنامه های بین المللی در خارج از کشور افزایش می یابد. با این وجود، اشتباهات اساسی و عجیبی وجود دارد که آنها هنگام تحصیل در خارج از کشور مرتکب می شوند، به راحتی قابل اجتناب است. در اینجا چند اشتباه رایج وجود دارد که دانشجویان مشتاق در برنامه تحصیل در خارج از کشور مرتکب می شوند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

1. درخواست دوره ای که برای شما مناسب نیست
اولین چیزی که باید برای دانشجویان مشتاق بین المللی بدانید این است که آنها هنگام جستجوی دوره ها و دانشگاه های خارج از کشور چه می خواهند. همیشه به دانشجویان توصیه می شود ابتدا دوره مناسبی را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب کنند و سپس بهترین دانشگاههای ارائه دهنده دوره را انتخاب کرده و آنها را در لیست کوتاه قرار دهند. همچنین، داشتن ایده ای منصفانه از آنچه از آینده می خواهید و همچنین سابقه علمی شما مهم است. شما نمی توانید برای یک برنامه کارشناسی ارشد کاملاً نامرتبط درخواست دهید، که با آنچه در دوره لیسانس خوانده اید همسو نیست. به همین دلیل احتمال رد شدن برنامه بسیار زیاد است. در مورد دوره های تحصیل در خارج از کشور که می خواهید در آن استفاده کنید، تحقیق کاملی انجام دهید و فقط در مورد دوره هایی که مناسب شما هستند، استفاده کنید. اگر هنوز در مورد دوره ای تصمیم نگرفته اید،

گزینه های زیر وجود دارد: دوره های برتر تحصیل در خارج از کشور

2. برآورد هزینه ها و امور مالی
اشتباه دیگری که دانشجویان مرتکب می شوند عدم مدیریت امور مالی خود پیش از شروع است. دو عامل مهم در هزینه های تحصیل در خارج از کشور تأثیرگذار است: هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی. شهریه به دانشگاه ها پرداخت می شود و هزینه های زندگی برای هزینه های روزمره، زندگی در خارج از کشور است. دانشجویان اغلب به دنبال شهریه کم هستند و بودجه صحیح را برای هزینه های زندگی تخمین نمی زنند. کشورهایی مانند نروژ، شهریه کم تا رایگان دارند، با این وجود هزینه های زندگی زیادی وجود دارد. اقامت در مکانهایی مانند فرانسه ممکن است زیاد باشد، جایی که هزینه های تحصیل بسیار مقرون به صرفه است. حداقل موارد مورد نیاز توسط بخش های ویزا و مهاجرت وجود دارد، به استثنای هزینه های تحصیل.

تمام مواردی که شما باید بدانید اینجاست: هزینه تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی
اپلای
3. تحقیق در مورد بورس های تحصیلی موجود
صحبت در مورد هزینه ها، غفلت از بورسیه هایی که ممکن است واجد شرایط باشید، یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که دانشجویان مرتکب می شوند. تعداد زیادی بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی از بسیاری از کشورها در دسترس است. آنها ممکن است مبتنی بر نیاز باشد، که کمک مالی به دانشجویانی است که از نظر مالی چندان قوی نیستند، اما در غیر این صورت شرایط پذیرش را برآورده می کنند. یکی دیگر از این بورس های تحصیلی مبتنی بر شایستگی است که برای دانشجویان درخشان دانشگاهی است. بسیاری از دانشجویان حتی سعی نمی کنند برای یکی درخواست دهند و این یک اشتباه است.

در اینجا بورس های تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور آورده شده است: بورسیه های تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی

4. اطلاعات ارزشمند از سایر دانشجویان خارج از کشور
بسیاری از دانشگاه ها برنامه هایی برای آشنایی دانشجویان با دانشگاه و کشوری که به آن می آیند دارند. برنامه های جهت یابی وجود دارد و برای برخی از دانشگاه ها، شبکه ها و انجمن های فارغ التحصیلان وجود دارد که می توانید با دانشجویان دانشگاه در تماس باشید. بعضی از دانشگاه ها نمایندگان خاص کشورها را دارند تا دانشجویان راحت باشند. آنها به شما کمک می کنند تا با دانشگاه و راه های فرهنگی کشور آشنا شوید. این باعث می شود دانش آموزان با آمدن به کشوری جدید احساس استقبال و ارعاب کمتری کنند.

5. تحقیقات کافی در مورد روند درخواست ویزا
یکی از مهمترین مراحل تحصیل در خارج از کشور درخواست ویزا است. بسیاری از دانش آموزان تمایل دارند آن را سبک بپندارند، و عواقب جدی آن وجود دارد. روند صحیح با تحقیق صحیح در مورد شرایط اخذ ویزای دانشجویی آغاز می شود. مطمئن شوید که از جدول زمانی مناسبی برخوردار هستید (خیلی دیر اقدام نمی کنید)، اسناد مناسب را برای ارائه داشته باشید. به عنوان مثال، برخی از اسناد و مدارک نیاز به ترجمه به انگلیسی دارند. اطمینان حاصل کنید که قبل از اقدام برای ویزا از شرایط لازم آگاهی کافی دارید. زمانهای پردازش ویزا طولانی است و ممکن است ظهور مجدد منجر به تأخیر در دریافتی شود که می خواهید در آن شرکت کنید.

6. تسلیم شدن پس از یک شکست
رد کردن همیشه قلب را شکننده می کند، و می تواند اعتماد به نفس او را کاهش دهد. با این حال، تسلیم شدن راهی نیست. اول از همه، شما همیشه باید یک برنامه B را در کنار خود داشته باشید. همانطور که می گویند، همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. یک دانشگاه رد درخواست شما به معنای پایان سفر شما نیست. گزینه های دیگری نیز همیشه در دسترس است. اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور را دارید، محدودیت زمانی برای درخواست وجود ندارد. فرصت های دیگری برای درخواست به شما داده می شود. در دانشگاه های دیگر اقدام کنید، همیشه برای همه امکانات آماده باشید و هرگز دست از تلاش بر ندارید.

در اینجا چند نکته برای درخواست تحصیل در خارج از کشور و جلوگیری از اشتباهات اساسی آورده شده است:

برخی از اصول وجود دارد که باید هنگام تحصیل در خارج از کشور دنبال کنید. تحقیق در جهت درست همیشه کلید موفقیت در یک برنامه کاربردی است. دانشگاه ها همیشه الزامات خود را برای دوره های خاص، همراه با سایر شرایط، در وب سایت های خود قرار می دهند. روند درخواست ویزا نیز همین است. پس از تحقیق کامل در مورد شرایط دوره، تمام مدارک را آماده کرده و فکر می کنید نامزد مناسبی برای دانشگاه و دوره هستید، اقدام کنید.

 ➕ بیشتر بخوانید:
نکاتی مهم برای اپلای با معدل پایین
تاثیر مدرک دانشگاه دولتی و آزاد در فرآیند اپلای
چطور برای اپلای استاد راهنما پيدا كنيم و به آنها ایميل بزنيم؟

کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش