توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق

زمانی که شما تحقیقات خود را انجام داده اید وکاملاً مطمئن هستید که نمرات لازم را دارید و در نهایت نتیجه گرفتید که تحصیل در خارج از کشور برای شما مناسب است، اکنون تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که وارد دانشگاه مورد نظر خود شوید.البته، این می تواند یک تجربه بسیار دلهره آور باشد. اما نترسید: اگر تمرکز کنید، دیگر نیازی به نگرانی نیست.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

انتخاب محل درخواست
با توجه به مدت زمانی که هر برنامه می تواند صرف کند، مهم است که به دقت در مورد مکانی که می خواهید درخواست کنید، فکر کنید.

کارولین بری، کارشناس بین المللی در دانشگاه لستر، انگلستان، به دانشجویان توصیه می کند که آماده سازی را هر چه زودتر آغاز کنند: و همچنین جستجو در اینترنت و بررسی صفحات وب موسسات فردی، صحبت با خانواده، دوستان و معلمین که تحصیل کرده اند [در خارج از کشور] همیشه مکان خوبی برای شروع و راهی برای محدود کردن گزینه هاست.

دانشجویان همچنین انتخاب یک دوره، بسیاری از عناصر دیگر را نیز باید در نظر بگیرند، از جمله نوع محیطی که می خواهند در آن زندگی کنند، مکان، حمل و نقل، در دسترس بودن محل اقامت، هزینه زندگی، گزینه های تحصیلات مالی از طریق بورسیه های تحصیلی موسسه و البته نوع موسسه ای که آنها ترجیح می دهند.

استوارت اشمیل، رئیس پذیرش در انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT)، ایالات متحده، با ابراز تأکید بر اهمیت بررسی درجه های مختلف ساختار ارائه شده، این نکته را بیان می کند: نکته اصلی برای متقاضی نوع محیط آموزشی که بیشتر مناسب چگونگی دوست داشتن آنها برای یادگیری است.

دانشگاه ها در کشورهای مختلف - یا حتی در یک کشور - از لحاظ سبک و روش بسیار متفاوت هستند ؛ برخی تمرکز بسیار زیادی بر روی یک دوره خاص تحصیلی دارند، در حالی که برخی دیگر ارائه بیشتری دارند. فرهنگ مهم است. دانشجویان می خواهند محیطی را پیدا کنند که با روشی که دوست دارند یاد بگیرند مطابقت داشته باشد.

به نظر پیکه هوکسترا از دانشگاه صنعتی دلفت هلند، بهتر است بیشتر به دانشگاه ها تمرکز کنید تا کشورها. با این حال، میراندا چنگ، ​​مدیر مرکز تجربه بین المللی در دانشگاه تورنتو، کانادا، می گوید که بررسی سیاست های مهاجرتی کشور میزبان نیز باید در تصمیم گیری شما نقش داشته باشد، به ویژه اگر قصد دارید در طول یا بعد از تحصیل در آنجا کار کنید.

اشمیل به اهمیت داشتن درک واقع بینانه از هزینه آن و چگونگی پرداخت شما برای آن اشاره می کند - به هر حال، منطقی نیست که اگر در پایان متوجه شوید که تمام مراحل درخواست را انجام می دهید فقط توانایی پرداخت آن را ندارم.

➕ بیشتر بخوانید:
مزایای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در خارج
فاکتورهای مهم در انتخاب محل برای تحصیل در خارج از کشور

 پذیرش در دانشگاه های خارجی
شروع با برنامه های دانشگاهی
هنگامی که همه فاکتورها را بررسی کردید و با دقت تصمیم خود را گرفتید، نوبت به قسمت بسیار جالب می رسد: درخواست.

اگرچه این امر به نظر واضح می رسد، اما اطمینان حاصل کنید که از این امر مراقبت می کنید. شما نمی خواهید به سادگی فراموش کنید که مدارک لازم را ارائه دهید یا خیلی دیر اقدام کرده اید.

دانشجویان باید قبل از اقدام برای ورود به جلسه، شرایط و مهلت ورود را بررسی کنند تا مطمئن شوند که بهترین شانس را برای به دست آوردن جایگاه در دوره انتخابی خود دارند.

اگر آنها مطمئن نیستند که آیا صلاحیت آنها قابل قبول است، ممکن است بخواهند با دفتر پذیرش یا دفتر بین المللی در موسسه انتخاب شده خود تماس بگیرند تا قبل از ارسال درخواست این موضوع را کامل بررسی کنند.

دانشجویان باید سعی کنند هرچه زودتر درخواست خود را ارائه دهند زیرا این امر به آنها فرصت کافی می دهد تا تمام هماهنگی های لازم را برای سفر به خارج از کشور، از جمله سازماندهی امور مالی خود، درخواست بورس تحصیلی و اخذ ویزای دانشجویی.

بعلاوه، اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید، بپرسید!

➕ بیشتر بخوانید:
بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای در تمام کشورها
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای


نوشتن بیانیه شخصی یا Personal Statement 
البته بعید است که شما تنها فردی باشید که متقاضی دوره خود هستید و پیتر دان از دانشگاه وارویک انگلیس هشدار می دهد - به ویژه در دانشگاه های برتر - رقابت سخت خواهد بود.

تقریباً تمام متقاضیانی که به دانشگاه های برتر مراجعه می کنند نمرات بالایی دارند که شرایط علمی دانشگاه را برآورده می کنند، بنابراین هر گونه اطلاعات شخصی دیگر در فرم، روش بسیار مهمی است که می توانید انتخاب کنندگان را تحت تأثیر قرار دهید.

وی ادامه داد، اظهارات شخصی شما شانس اصلی شما برای این مسئله است: شخصی که فرم درخواست شما را می خواند، می خواهد بداند از چه طریق با موضوع انتخابی خود ارتباط برقرار می کنید. آنها به دنبال دانشجویان با انگیزه خواهند بود که بتوانند اهداف خود را بیان کنند و توانایی موفقیت در دوره را داشته باشند.

Dunn می گوید، گرچه تجربه کاری و فعالیت های فوق برنامه قطعاً نقشی در این امر دارند - به ویژه هنگامی که می توانید نشان دهید که چگونه با رشته تحصیلی مرتبط هستند - اما نباید اجازه دهید آنها بر اظهارات شما تسلط داشته باشند.

به یاد داشته باشید که شما برای یک دوره آکادمیک تحصیل متقاضی هستید، و فضای محدودی که برای اظهارات شخصی شما در نظر گرفته شده است باید عمدتا بر این موضوع تمرکز کند.

بری تاکید می کند: مدرسان بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند كه دانشجویان می توانند درک و تعهد واقعی نسبت به رشته انتخابی خود را بیان کنند و نشان دهند كه آنها ارتباط آن را با انتخاب شغل آینده خود در نظر گرفته اند.

اشمیل می افزاید که معرفی خود به عنوان شخصی که به جامعه دانشگاه کمک خواهد کرد به نفع شما خواهد بود.
➕ بیشتر بخوانید:
  رزومه
 انگیزه نامه

پذیرش در دانشگاه های خارجی
 جلوگیری از اشتباهات درخواست برنامه دانشگاه
 اشتباهات رایجی که افراد در هنگام استفاده از آنها مرتکب می شوند چیست؟

بری می گوید: این موضوع پذیرش را دشوارتر می شود اگر متقاضیان اطلاعات کافی در مورد شرایط خود ارائه ندهند.

در مورد کسانی که با مدارک خارج از کشور متقاضی هستند، دانشجویان نباید تلاش کنند که مدارک خود را به زبان درخواستی ترجمه کنند - همیشه بهتر است نام اصلی مدرک کسب شده را ذکر کنند.

اشمیل می گوید: «انجام و آماده کردن همه مدارک و الزاماتی که یک دانشگاه وضع می کند مهم است. اطمینان حاصل کنید که همه آزمون هایی را که لازم دارید شرکت کنید، مصاحبه های خود را انجام دهید و اگر برنامه ای از شما می خواهد به یک سوال خاص پاسخ دهید، به آن پاسخ دهید و نه به سوال دیگری که ترجیح می دهید به آن پاسخ دهید.

همه اینها را به خاطر بسپارید، و شما به اندازه هرکسی فرصت خوبی خواهید داشت. اما، به یاد داشته باشید، اگر موفق نشوید، پایان دنیا نیست.

بری می گوید: لازم به یادآوری است که کمیته پذیرش دانشجویان در هنگام بررسی برنامه ها بیشترین علاقه دانشجویان را میدانند و فقط به کسانی پیشنهاد می دهند که فکر می کنند می توانند در دوره انتخابی خود موفق باشند.

فقط به همین دلیل، ارزش دارد که به بیش از یک دانشگاه مراجعه کنید، زیرا حتی اگر در اولین انتخاب خود موفق نشوید، می توانید در جای دیگری تجربه فوق العاده ای داشته باشید.

مقالات مرتبط:
مهمترین مدارک مورد نیاز برای اپلای
مهمترین مدارک مورد نیاز برای اپلای در مقطع دکتری

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش