برنامه آزمایشی مهاجر سرمایه گذار به کانادا

سلام، در خدمت شما هستم با یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا. اسم این برنامه، برنامه آزمایشی مهاجر سرمایه گذار است. این روش سرمایه گذاری یک روش جدید است که دولت کانادا به کار برده تا بتواند سریع تر و منعطف تر در جهت بهبود اقتصادی کشور، روند پیشرفت را در پیش بگیرد. همین طور اگر شما سرمایه گذار بین المللی هستید و مهارت و توانایی دارید می توانید جذب جامعه کانادا شوید و در اقتصاد کشور مشارکت داشته باشید.برای اینکه واجد شرایط شوید و بتوانید تحت این برنامه درخواست خود را به دولت کانادا ارایه بفرمایید باید ثابت کنید که مبلغ دو میلیون دلار برای دوره زمانی پانزده سال دارید و همین طور ارزش خالص دارایی های شما باید حداقل مبلغ ده میلیون دلار باشد. سرمایه گذار مهاجر باید علاوه بر مبلغ مذکور ثابت کند که دانش زبان انگلیسی، تحصیلات، تجربه سرمایه گذاری و یا تجارت داشته باشد. دولت کانادا میخواهد مطمئن شود که مهاجر سرمایه گذار تاثیر قابل ملاحظه ای در روند پیشرفت اقتصاد دولت کانادا دارد. 

👇چند نکته را باید توضیح دهم که شامل موارد زیر است: 
 

دولت کانادا برنامه های قبلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری که شامل سرمایه گذاری و اشتغالزایی بود را حذف نموده است، چرا که به این نتیجه رسید که دو روش فوق همسو با اقتصاد کانادا نیست و تحقیقات نشان داد که افرادی که از طریق اشتغالزایی و یا سرمایه گذاری به کشور کانادا آمدند برای دراز مدت در کشور کانادا باقی نماندند. 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نکته دوم اینکه مبلغ لازم درخواست سرمایه گذاری غیر تضمینی (برنامه آزمایشی مهاجر سرمایه گذار) دو میلیون دلار بوده و همچنین یکسری مدارک و مهارت ها و قابلیت ها نیز مورد نیاز است. طبق برنامه های قبلی، سرمایه گذار تنها کافی بود تا ثابت کند که مبلغ مشخصی پول دارد و طبق برنامه جدید باید ثابت کند که علاوه بر اینکه مبلغ دو میلیون دلار پول دارد باید ثابت کند که یکسری مهارت و قابلیت که در ادامه توضیح داده خواهد شد را دارد. در این روش افراد سرمایه گذار نوآوری در کشور کانادا بوجود می آورند. 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نکته آخر اینکه مهاجران سرمایه گذاری که انتخاب می شوند باید ثابت کنند که دارایی که دارند از راه های قانونی بدست آوردند. 
 

دولت کانادا از مورخ 25 ماه می 2015 تا 30 دسامبر 2015 حدود 60 درخواست کامل را پروسه می کند و بعد از آن 60 درخواست دیگر را در لیست انتظار قرار می دهد. ممکن است 60 نفر اول در بازه زمانی فوق پروسه نشوند و برنامه در مرحله ای متوقف شود. با توجه به اینکه این برنامه یک برنامه آزمایشی است در حال حاضر مشخص نیست که 60 نفر اولی را می گیرند و 60 نفر دوم را وارد پروسه می کنند یا نه. علاوه بر موارد فوق، فرد متقاضی باید تمایل داشته باشد تا در یکی از استان های کشور کانادا زندگی کند، به جز استان کبک. 

👇 در ادامه به اختصار شرایط لازم توضیح داده می شود: 

✔️ مورد اول اینکه باید ارزش خالص دارایی های فرد متقاضی ده میلیون دلار کانادا و یا بیشتر باشد. دارایی ها باید از طریق قانونی و کسب و کار خصوصی فرد متقاضی و یا فعالیت های سرمایه گذاری او بدست آمده باشد، درآمد یا افزایش سرمایه از طریق مالکیت و یا سود سرمایه قابل قبول و مدیرت سرمایه و موارد این چنینی قابل قبول است، ارث و میراث و ارزش محل سکونت اولیه متقاضی جزء اموال فرد متقاضی به حساب نمی آیند. 

✔️ مورد بعدی اینکه، فرد سرمایه گذار باید ثابت کند که ثروت و پولی را که دارد از راه قانونی بدست آورده است (ارایه مدارک لازم است). دولت کانادا می خواهد بداند درآمد افراد متقاضی از چه منبعی بدست آمده است. می خواهد اطمینان حاصل کند که دارایی های شما از طریق کسب و کار و تجربه های سرمایه گذاری که دارید بدست آمده است.

✔️ مورد سوم که شما را حائز شرایط می کند به نام سرمایه گذاری غیرتضمینی در صندوق سرمایه گذاری است. زیرمجموعه این روش، فرد سرمایه گذار باید مایل باشد تا توانایی سرمایه گذاری غیرتضمینی به مبلغ دو میلیون دلار کانادا داشته باشید. باید توافقنامه ای بین شما و دولت کانادا امضا شود تا مشخص شود که شما این مبلغ را دارید و می توانید این مبلغ را سرمایه گذاری کنید. این برنامه شامل یک برنامه زمانبندی است که مشخص می کند که این برنامه در چه زمانی شروع می شود و در چه زمانی به پایان می رسد. توجه شود که این برنامه یک برنامه ی غیرتضمینی و ریسک پذیر است و تعهدی در برابر مبلغی که شما سرمایه گذاری می کنید وجود ندارد.

✔️ مورد بعدی برای واجد شرایط شدن در این برنامه عبارت است از شرایط سرمایه گذاری و مدیریت. فرد مهاجر باید مبلغ دو میلیون دلار کانادا را در جهت این برنامه قرار دهد در حالی که این مبلغ غیر تضمینی است. این مبلغ برای سرمایه گذاری در یک نوآوری و یا تجارت جدید در کشور کانادا است. مدیریت این پول توسط فرد سرمایه گذار انجام می شود. طول مدت زمان این سرمایه گذاری به عملکرد شما و سود و زیان شما و مبلغی که خرج می کنید به چه شکلی خرج می شود بستگی دارد.
 

مورد بعدی مهارت و دانش زبان برای فرد متقاضی است. به عنوان فرد سرمایه گذار باید حداقل دانش زبان معادل CLB پنج را کسب کنید. این نتیجه زبان باید در دو سال اخیر کسب شده باشد باید این نمره را در هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن بدست آورید. در صورتی که هنگام درخواست، مدرک مربوط به دانش زبان معادل CLB پنج ارایه نشود پرونده شما بررسی نمی شود. 
 

✔️ مورد بعدی داشتن تحصیلات است. فرد متقاضی باید حداقل مدرک یک ساله بعد از دیپلم داشته باشد. اگر مدرک شما در داخل کشور کانادا کسب شده باشد، post-secondary به حساب می آید و حداقل باید یک سال باشد و اگر چنانچه این مدرک در خارج از کانادا اخذ شده باشد باید معادل مدارک کانادایی کنید. اگر مدرک فوق را ندارید می توانید با اثبات این مطلب که مبلغ 50 میلیون دلار کانادا را دارا هستیدو این شرط را حذف نمایید. باید ثابت کنبد که این مبلغ را نیز از تجارت خصوصی و روش های قانونی بدست آوردید. 
 

یکسری پرونده ها به طور کلی برای دولت کانادا غیرقابل قبول هستند، برای مثال برخی افراد بطور کلی اجازه ورود به کشور کانادا را ندارند، مثل افراد که عضو باندهای جنایی بودند، افرادی که موجب نقض حقوق بشر شدند و افرادی که ورود آنها به کانادا به دلایل سلامت، امنیت و مسائل مالی ممنوع است. 
 

✔️ مورد بعدی آزمایشات پزشکی است. دولت کانادا برای حفاظت از امنیت و سلامت کانادایی ها از مهاجران درخواست دارد تا یکسری آزمایشات سلامت را قبل از اینکه وارد کشور کانادا شوند انجام دهند. 

✔️ مورد آخر اینکه باید پلیس جنایی از نظر امنیتی شما را چک کرده باشد. به عبارت دیگر شما باید گواهی عدم سوء پیشینه از کشور مبدا خود داشته باشید. 


👌 امیدوارم برنامه امروز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. ایام به کام. 
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش