این روستاهای زیبا در ایتالیا برای مهاجرت به شما 33000 دلار پرداخت می کنند

تا به حال آرزو کرده اید برای همیشه در دهکده ای ایده آل در عمق جنوب ایتالیا که تقریباً در تمام طول سال هوا در آنجا خوب است - ساکن شوید و برای سفر به آن منطقه پول دریافت کنید؟ برای کسانی که مایل به مهاجرت هستند، به زودی این دیگر نمی تواند فقط یک رویا باشد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

منطقه کالابریا در نظر دارد حداکثر تا سه سال 28000 یورو (33000 دلار) به افرادی که مایل به نقل مکان در روستاهای کم جمعیت که در آنها کمتر از 2000 نفر ساکن هستند، به امید بازگشت سالهای قبل پرداخت کنند.

با این حال دریافت این پول راحت نیست. برای به دست آوردن وجوه، ساکنان جدید باید متعهد شوند که شروع یک تجارت کوچک را از ابتدا یا با استفاده از پیشنهادات قبلی متخصصان خاص که توسط شهرها تحت بررسی هستند، آغاز کنند.

متقاضیان باید اقامت بگیرند و حداکثر 40 سال سن داشته باشند. آنها باید آماده باشند تا ظرف 90 روز از زمان موفقیت درخواست خود، به کالابریا نقل مکان کنند. امید است که این پیشنهاد جوانان فعال و هزاره های مشتاق به کار را جذب کند.

جیانلوکا گالو، یک مشاور منطقه ای، به CNN گفت که درآمد ماهیانه می تواند در بازه زمانی 1000 تا 800 یورو برای دو تا سه سال باشد. متناوباً، بودجه ای برای حمایت از راه اندازی یک فعالیت تجاری جدید وجود دارد - اعم از B&B، رستوران، بار، مزرعه روستایی یا فروشگاه.

وی به سی.ان.ان گفت: ما در حال اصلاح جزئیات فنی، مقدار دقیق ماهانه و مدت زمان وجوه، و همچنین شامل روستاهای کمی بزرگتر با 3000 نفر ساکن هستیم. ما تاکنون علاقه زیادی از طرف روستاها داشته ایم و امیدوارم که اگر این اولین طرح عملی شود، احتمالاً در سالهای آینده نیز موارد بیشتری دنبال خواهد شد.

او می گوید این یک رویکرد هدفمندتر برای احیای جوامع کوچک از فروش خانه های یک یورویی است که اخیراً خبرساز شده است.

ما می خواهیم این یک آزمایش ورود اجتماعی باشد. مردم را به زندگی در این مناطق منطقه ترغیب کنیم، از تغییرات لذت ببرند، از مکانهای شهری مانند سالنهای کنفرانس و اتاقهای مذهبی با اینترنت پرسرعت را استفاده  کنند. گردشگری نامشخص و خانه های یک یورویی بهترین راه ها برای نوسازی جنوب ایتالیا، می گوید کوپولا.

پروژه active residency income - و روند درخواست - انتظار می رود طی چند هفته آینده بصورت آنلاین راه اندازی شود. این منطقه ماه ها روی آن کار کرده و در حال حاضر بیش از 700،000 یورو برای این پروژه در نظر گرفته است.

منطقه مولیزه و شهر كاندلا، در پولیا، در سال های گذشته طرح های مشابهی را به عنوان جایگزینی برای فروش خانه های در حال فروپاشی با هزینه اسپرسو در نظر گرفته اند.

بیش از 75 درصد مناطق کالابریا - تقریباً 320 نفر - در حال حاضر کمتر از 5000 نفر ساکن هستند و این نگرانی وجود دارد که برخی از جوامع در طی چند سال به طور کامل از بین بروند، مگر اینکه احیا ایجاد شود.
گالو می افزاید: هدف تقویت اقتصاد محلی و دمیدن روح تازه در جوامع در مقیاس کوچک است. ما می خواهیم تقاضا برای مشاغل مطابق با عرضه باشد، به همین دلیل از روستاها خواسته ایم كه به ما بگویند كه چه نوع متخصصانی را برای جذب كارگران خاص نیاز دارند.

از آنجایی که سفرهای جهانی از سر گرفته می شود و ایتالیا از کشوری گردشگر پذیر است، بازدید از منطقه در تابستان امسال می تواند راه خوبی برای درک زندگی روستای کالابری باشد.

در اینجا خلاصه ای از جذاب ترین مکان هایی که ممکن است در آن زندگی کنید وجود دارد.

➕ بیشتر بخوانید:
مهاجرت به ایتالیا
آسان ترین روش برای اخذ اقامت ایتالیا


سیویتا Civita

در ابتدا حتی ایتالیایی زبان ها ممکن است در اینجا کمی گم شوند. مردم محلی به گویشی اسلاوی عجیب و غریب بنام Arbereshe صحبت می کنند. این منطقه در دهه 1400 توسط آلبانیایی هایی که از امپراتوری ترکیه فرار می کردند تاسیس شد.

این دهکده کوچک که به سختی هزار نفر زندگی می کند، در یک صخره سنگی در پارک ملی وحشی Pollino قرار دارد که زمانی هزاران نفر راهزن و قانون شکن در آن زندگی می کردند، همان چیزی است که مردم کالابریا در مورد آن صحبت می کند.

خانه های قدیمی با کوچه های باریک دایره ای شکل و به هم چسبیده متصل می شوند و دارای دودکش هایی با ظاهری ترسناک هستند که تصور می شد این گونه معماری شر را از بین می برد.

هیجان زندگی همزمان در دو دهکده باستانی را در اینجا خواهید دید. سامو توسط یونانیان باستان تاسیس شد که به دنبال پناهگاهی در تپه ها بودند اما نه چندان دور از ساحل، روستا را به بندر آنها تبدیل کرد.

صبح هنگام بوی نان تازه پخته شده و پنیر تازه بر فراز روستا به مشام می رسد، در حالی که زنان خانه های سنگی دهقانان کم تراکت خود را حمل می کنند و سبد غذایی را روی سر خود حمل می کنند، درست مثل روزهای گذشته.
 

ایتا Aieta

این روستا که در خاکستر یک شهرک یونانی تاسیس شده است، در نزدیکی سواحل دنج Maratea و Praia a Mare واقع شده است. کوچک اما ظریف است. خانه هایی با سقف های کاشی کاری شده قرمز رنگ در پای قلعه ای با شکوه با گلدان پانوراما جمع شده است.

پالازوهای رنسانس و درگاه های سنگی مجلل نمایی از توسکانی در کالابریا را ارائه می دهند. مسیرهای پیاده روی به روستاهای مجاور Papasidero، Laino Borgo و Laino castello منتهی می شوند.
 

بووا Bova

افسانه ها می گویند یک ملکه ارمنی این دهکده را بر روی تپه ای که گاوها در آن چرا می دهند، بنا کرده است - از این رو این شهر با اصطلاح گاو به زبان ایتالیایی (bue) نامگذاری شد.

این مکان به عنوان بالکن طبیعی منطقه برای مناظر مسحورکننده خط ساحلی شناخته می شود، درست در نوک بوت ایتالیا نزدیک به سیسیل، در قلب کالابریای یونان واقع شده است که با استقرار مهاجران از یونان باستان شکوفا شده است.

عمارت های سنگی نجیب با پورتال های مفصل در زیر ویرانه های صخره ای قلعه نورمن واقع شده است.
با گشت و گذار در کوچه های باریک هنوز می توانید صدای گره خوردن بافنده های قدیمی را بشنوید. سنت بافندگی به هزاره ها بر می گردد و گیاه منحصر به فرد جارو الیافی هنوز در قله های کوه های اطراف آسپرومونته برداشت می شود.

شیر تازه بز هر روز در معرض فروش است. جشنواره های موسیقی قومی، یک مهمانی عید پاک بیزانس با تزئینات میوه و یک کارناوال زیبا از مهمترین رویدادها هستند.
 

کاکوری Caccuri


 

کاکوری زمانی قلعه ای بود که برای دفاع در برابر حملات دزدان دریایی ساخته شده بود. این قلعه تماشایی در بالای تپه، که به عنوان یک پایگاه مراقبتی در برابر حملات دزدان دریایی ساخته شده است، مشرف به پیچ و خم کوچه ها، خانه های سنگی و پیازهای کوچک با ورودی های خصوصی است.

باغات زیتون بر روی تپه ها قرار گرفته و یک روغن زیتون فوق العاده بکر تولید می کنند. بخشی از این قلعه که دارای دیوارهای بلند و برج لجسی است که درون یک مخزن مخفی شده است، به یک استراحتگاه زیبا برای طراحان تبدیل شده است.
 

آلبیدونا Albidona

این منطقه که در ارتفاع 850 متری قرار دارد اما با قلمرو گسترده ای به دریا منتهی می شود، ساکنان از یک جنگل کاج محصور و یک ساحل دنج با برج ساراکن لذت می برند. این شهر نزدیک به مرز باسیلیکاتا و پولیا است و این یک مکان ایده آل برای گشت و گذار در هر سه منطقه و استفاده بیشتر از پارک ملی Pollino و ساحل گرم و آفتابی است.

با 10 دقیقه رانندگی با ماشین، مردم محلی می توانند در یک سراشیبی برای شنا یا سربالایی برای یک جلسه با طراوت یوگا یا پیاده روی حرکت کنند.
افسانه می گوید که این منطقه توسط بینایی نابینا که از سوختن تروا فرار کرده بود، تأسیس شد. خرابه های یک قلعه در حال فروپاشی مشرف به باغ های گیلاس، بادام و سیب وحشی است. این زمین از همان وسایل موجود در دریای یونیان در یونان ساخته شده است.
 

سانت آگاتا دل بیانکو Sant'Agata del Bianco

قدمت Sant'Agata del Bianco به دوران بیزانس برمی گردد. شور و نشاط روستایی در این مجموعه از خانه های دهقانان متواضع باقی مانده است که در آن دیوارهای سنگی ضخیم مایل به زرد و درهای سبز رنگ شده گردشگران را به گذشته باز می گرداند.

کل دهکده و کوچه های سنگفرش ناهموار آن به طور مرتب بازسازی شده است. مسیر محلی Palmenti Route شبکه ای از چاههای قدیمی را که در زمین صخره ای بریده شده اند و زمانی برای تهیه نوشیدنی ها استفاده می شود، در بر می گیرد.

 قدمت این منطقه به دوران یونان و بیزانس برمی گردد. نقاشی های دیواری رنگارنگ، ابیات شعر، چهره کودکان خندان و مردم را که در جشن ها می نوشند نشان می دهد.
 

سانتا سوورینا Santa Severina

این روستا بر روی صخره توف مشرف به سرچشمه رودخانه نتو قرار دارد. بسته به ثروت به صورت لایه لایه ساخته شده است: کاخ های متعلق به خانواده های ثروتمندتر در بالای تپه قرار دارند، خانه های متواضع زیر آن، در صخره حفر شده اند.

غسل تعمیدگاه در اینجا قدیمی ترین بنای بیزانس در کالابریا است، در حالی که قلعه چشمگیر و نگهداری شده دارای زیرزمین و اصطبل نقاشی دیواری است.

سانتا سورینا به خاطر پرتقال هایش معروف است. روستاییان Aranciaru لقب گرفته اند، به معنای محلی پرتقال خواران است. پرتقال هایی که در اینجا پرورش می یابند، به دلیل خاک حاصلخیز و ویژگی های غذایی استثنایی، افتخار کالابریا هستند. 
 

سان دوناتو دی نینه San Donato di Ninea

نواحی اطراف San Donato di Ninea یکی از بهترین ذخایر حیات وحش اروپا محسوب می شود. این دهکده جذاب با قدمت قبل از استعمار یونان در عمیق ترین منطقه پارک ملی Pollino کالابریا واقع شده است.
آنقدر دور افتاده و در تپه ها فرو رفته است که به سختی کسی در خارج از کالابریا می دانست که این منطقه تا دهه 1970 وجود دارد.

این مکان دست نخورده و بکر محل زندگی بسیاری از حیوانات وحشی و گیاهان است و یکی از بهترین ذخایر بیابانی ایتالیا محسوب می شود. گل ارکیده در مسیرهای کوهستانی رشد می کند و به کلبه های پانوراما باز نمی شود. این یک بهشت ​​شاه بلوط با نمایشگاه های محبوب غذایی است.


➕ بیشتر بخوانید:


کدام کشورها بیشترین مهاجران ایرانی را دارند؟
لیست ده کشور برتر برای مهاجرت کاری ایرانیان
مطلوب‌ترین کشورها برای مهاجران کاری و اقتصادی


 

25 دیدگاه

 • Malihe
  1400-05-04 18:45:29
  سلام. راجع به مهاجرت به روستاهای ایتالیا سوال دارم. حداقل چندسال باید در آن مناطق زندگی کنیم؟ جزئیات شرایط رو میخوام بدونم. قیمت خانه ها چقدر است؟ ...
 • فاطمه
  1400-05-14 07:41:16
  یکم بیشتر توضیح بدید .تا چه تاریخی میشه اقدام کرد .و آیا اجازه سفر به کشورهای دیگه رو خواهد داشت ً؟ و چطوری میشه اقدام کرد .؟از چه سایتی؟
 • نرگس
  1400-05-20 20:35:51
  سلام،میشه درمورد مهاجرت کاری به این روستاهای ایتالیا بیشتر توضیح بدید،چه مشاغلی و پوشش میدن.شرایط پذیرش چیه؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-23 21:21:27
   سلام . در حال حاضر جزییات بیشتری منتشر نشده. به محض انتشار در همین سایت اطلاع رسانی میکنیم
 • فرشاد
  1400-05-22 15:36:34
  کجا باید درخواست داد میشه بگید ؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-23 21:20:45
   سلام.این طرح قراره به زودی اجرا بشه اطلاعات بعدی رو در همین سایت منتشر میکنیم
 • محمدرضا ایزدی
  1400-05-25 20:16:58
  این طرح هنوز هست
 • مهدی
  1400-05-25 21:57:47
  سلام کارشناس علوم ازمایشگاهی هستم.امکان مهاجرت به این روستاها هست؟
 • مجتبی گل محمدی
  1400-05-30 03:04:10
  سلام. میشه راهنمایی بفرمایید از کجا باید شروع کنیمو چه مدارکی لازم است
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-30 22:58:35
   سلام. شرایط و الزامات هنوز اعلام نشده به محض انتشار اطلاع رسانی میکنیم
 • ارزو
  1400-05-30 15:20:15
  سلام من مربی هستم میخوام به یکی از این روستا ها مهاجرت کنم
 • arezo
  1400-05-30 15:27:01
  سلام مربی هستم میخواستم به یکی از این روستا ها مهاجرت کنم
 • ناشناس
  1400-05-30 17:12:47
  سلام وقتتون بخیر من حاضرم که مهاجرت کنم فقط شرایطش به چه نحوه است
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-30 22:58:00
   سلام. شرایط مهاجرت به این روستاها هنوز به طور کامل اعلام نشده
 • ناشناس
  1400-06-01 14:47:27
  سلام خانم اسفندیاری چطور میتونم با شما در ارتباط باشم برای مهاجرت روستای
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-02 18:49:05
   سلام. این طرح هنوز اجرایی نشده و جزییاتی اعلام نشده .به محض اجرایی شدن طرح در سایت و کانال اطلاع رسانی میکنیم
 • Mohamadreza
  1400-06-02 11:33:33
  سلام وقت بخیر این طرحی کی قرار هست که عملی بشه؟آیا این امکان هست که هر زمان که اجرایی شد و خبری از این طرح اومد اطلاع بدید به ایمیل بنده با سپاس متقی
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-02 18:48:29
   سلام. به محض اجرایی شدن طرح در سایت و کانال اطلاع رسانی میکنیم
 • کیوان
  1400-06-05 06:43:20
  درود، کسانی که میتونن اپلای کنند: - بالای ۱۸ سال و زیر ۴۰ سال. - اقامت در یکی از شهرهای حومه ی شهرستان کالابریا که کمتر از ۲۰۰۰ نفر جمعیت داره. - شهروندی ایتالیا، - یا شهروندی اتحادیه اروپا. - شهروندان خارج از اتحادیه اروپا دارای اجازه اقامت ایتالیا.
 • تامارا
  1400-06-08 19:57:48
  باسلام زمان مشخصی داره تا شرایط مهاجرت را اعلام کنند؟
 • مبین
  1400-06-19 01:36:58
  سلام هنوز مشخصات و جزعیات و سایت درخواست نیومده؟
 • ساحل
  1400-06-19 14:17:18
  سلام این طرح قراره کی برقرار بشه
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-20 17:46:23
   سلام. احتمال داره بعد از کاهش کرونا و بحران پناهندگان در اروپا
 • شهرام‌سرداری
  1400-07-01 22:29:26
  سلام من یک طرح بسیار جذاب برای تولید اشتغال در کالابریا رو دارم چجوری میشه برای اقامت ثبت نام کرد اتفاقا این طرح با آب و هوای ایتالیا بسیار سازگار است
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-02 14:32:31
   سلام. هنوز جزییات این طرح اعلام نشده . احتمالا بعد از کاهش شیوع کرونا چگونگی این طرح اعلام بشه.
 • حسام ‏ ‏احمدلو
  1400-07-05 22:38:40
  خانم اسفندیاری من ۲۵ سالمه و حتما طرح اجرایی شد ممنون میشم به این ایمیل بهم خبر بدید ۱۰۰٪من میام
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-07 21:20:21
   سلام. در سایت و کانالمون به محض انتشار اخبار بعدی اطلاع رسانی میکنیم
 • لطفا بیشتر توضیح میدین ؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-07 21:20:41
   سلام . به محض انتشار توضیحات بیشتر رو منتشر میکنیم
 • مهرسام
  1400-07-08 10:34:06
  س. آیا مبلغ ۲۸.۰۰۰ را به عنوان سرمایه برای شروع زندگی و کسب و کار یکجا داده میشود یا در طی ۳ سال به طور ماهیانه ؟
 • رضا
  1400-07-09 18:25:30
  سلام وقتتون بخیر. یه سوتل داشتم اینکه قراره ماهیانه 33000دلار پرداخت کنن یا بعد از این سه سال؟
 • رضا
  1400-07-09 18:26:57
  سلام وقتتون بخیر. یه سوال داشتم اینکه قراره ماهیانه 33000دلار پرداخت کنن یا بعد از این سه سال؟
 • مانا
  1400-08-03 16:36:49
  سلام شرایط مهاجرت به روستاهای ایتالیا لطفا؟چه مشاغلی پوشش میدهد؟شغلم مراقبت پوست هست
 • علی ربانی فر
  1400-08-25 01:40:44
  سلام من هم پرستارم هم مدرک فنی صافکاری دارم هنوز این طرح قابل اجراست چه مدارکی باید داشته باشیم
 • زهرا دوستی
  1400-09-25 18:01:50
  سلام برای اعلام امادگی چیکار باید بکنیم و اینکه دسترسی این روستاها به شهر چجوریه؟

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش