امکان تبادل دانشجو میان دانشگاه‌های ایران و آلمان

به گزارش ویکی گرام، موسسه مبادلات آکادمیک آلمان در سال جاری میلادی همکاری با سه دانشگاه کلن و دانشگاه‌های تهران و کردستان را در قالب پروژه‌ای تحت عنوان «چندزبانگی در ایران، نگاهی اجتماعی به تنوعات دستوری» با هدف نقل و انتقال بین دانشگاهی دانشجویان با بودجه ای ۱۰۰۰۰۰ یورویی آغاز کرد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

طرح مذکور در حال حاضر در فاز اول قرار دارد و امکان تمدید آن تا دو سال دیگر هم وجود دارد. هدف از این طرح آشنایی دانشجویان با شرایط فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در دو کشور آلمان و ایران است.

در قالب این پروژه، دانشجویانی از دو دانشگاه تهران و کردستان برای گذراندن یک دوره سه ماه اقامت تحقیقاتی تحت نظر دانشگاه کلن عازم این شهر می‌شوند. به همان ترتیب، دانشجویانی از دانشگاه کلن در قالب همین طرح به ایران سفر خواهند کرد تا در مدت اقامت سه ماه خود در ایران با شرایط فرهنگی، اجتماعی و آموزشی ایران آشنا شوند و طرح‌های تحقیقاتی خود را پی بگیرند.

فعالیت‌های دانشجویانی که از آلمان وارد می‌شوند تحت نظارت دانشگاه تهران و دانشگاه کردستان خواهد بود. اکثریت دانشجویانی که در سال جاری به ایران می‌آیند اظهار تمایل کرده‌اند که بخشی از مدت اقامت خود را در کردستان گذرانده تا با ظرفیت‌های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی کردستان آشنا شوند.

دانشجویان واجد شرایط برای اعزام به این سفرهای تحقیقاتی سه ماهه در ابتدا توسط اساتید مجری این طرح به کمیته بررسی و انتخاب دانشجویان معرفی می‌شوند.

در این کمیته دکتر آریا عدلی از دانشگاه کلن، دکتر غلامحسین کریمی دوستان از دانشگاه تهران، دکتر یادگار کریمی از دانشگاه کردستان و نماینده روابط بین الملل دانشگاه کلن کریستینا سنتیوانی و نماینده روابط بین الملل دانشگاه کردستان حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در حال حاضر دو دانشجو و یک استاد از دانشگاه تهران و یک دانشجو از دانشگاه کردستان در حال سپری کردن اقامت سه ماه خود در آلمان هستند. برای دور دوم اعزام، از طرف دانشگاه کردستان دو دانشجواز طرف کمیته ارزیابی انتخاب شده‌اند که در ترم پاییز سال جاری برای گذراندن یک دوره سه ماهه به دانشگاه کلن اعزام می‌شوند. همچنین، دو دانشجوی مقطع دکتری و یک دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد زبان‌شناسی دانشگاه کلن در ماه سپتامبر سال جاری برای گذراندن دوره فرصت مطالعاتی خود به دانشگاه کردستان اعزام خواهند شد.

➕ بیشتر بخوانید:
دانشگاه‌ها ملزم به استعلام آنلاین مدارک تحصیلی هنگام ثبت‌نام شدند
شرط اجرای مصوبه "ممنوعیت پذیرش دانشجوی ارشد از رشته های غیرمرتبط"

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش