ساماندهی کنکور دوشنبه نهایی می شود

به گزارش ویکی گرام، دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور گفت: عصر دوشنبه هفته جاری ساماندهی کنکور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایی می شود.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نهایی شدن ساماندهی کنکور گفت: در جلسه این هفته شورای عالی انقلاب فرهنگی که عصر روز دوشنبه برگزار می‌شود ساماندهی کنکور نهایی خواهد شد.

دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور افزود: تا کنون ۷ ماده با اصلاحاتی در این خصوص تصویب شده است که به موجب آن داوطلبان ۱۴۰۲ آموزش عالی، با آرامش بهتر، و با تحصیل در عمق مطالب درسی به کنکو ورود می کنند.

وی ادامه داد: در یک سال دانش آموز می‌تواند دو بار کنکور دهد و هر کدام امتیاز بهتری داشته باشد را می‌تواند انتخاب کند و نتیجه آن تا ۲ سال معتبر است، ۶۰ درصد به سابقه تحصیلی متقاضیان اختصاص داده شده است و متقاضی مجبور نیست بلافاصله وارد دانشگاه شود همچنین سنجش نیز از پذیرش جدا شده است.

وی ادامه داد: متقاضیان کنکور اطمینان خواهند داشت ۶۰ درصد از امتیازی که به دست می‌آوردند آن مطالبی است که در دبیرستان خوانده و در قالب امتحانات نهایی نتیجه آن به دست آمده است.

دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور افزود: در حال حاضر یک امتحان نهایی برگزار می‌شود و ما حتی برای اینکه فشار کم‌تری به دانش آموزان وارد شود در صدد هستیم این امتحانات را به ۲ تا ۳ بار امتحان تبدیل کنیم که هنوز تصویب نشده است.

وی افزود: بنابراین به افرادی که از سال ۱۴۰۲ می‌خواهند با این روش وارد دانشگاه شوند توصیه می‌کنم، به عمق یادگیری توجه کنند. درس را درست بخوانند، تست محوری بسیار کم شده است و تاکید ما این است که متون درسی را با عمق خوب بخوانند.

➕ بیشتر بخوانید:
امکان تبادل دانشجو میان دانشگاه‌های ایران و آلمان
تقویم آموزشی مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه امیرکبیر منتشر شد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش