نحوه دریافت اقامت و مجوز کار پس از تحصیل در آمریکا

ایالات متحده یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت است که گزینه های بسیار خوبی برای تحصیل به دانشجویان بین المللی خود ارائه می دهد. اگر قصد تحصیل در ایالات متحده آمریکا را دارید، مهاجرت باید در ذهن شما باشد و شاید برخی فقط در طول تحصیل با ویزای دانشجویی در آمریکا بمانند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اگر به دنبال گزینه دائمی هستید، در اینجا همه آنچه باید بدانید آورده شده است. درست است که اکثر کشورها در مورد اقامت پس از تحصیل قوانین سختگیرانه ای دارند و به دانشجویان خود اجازه نمی دهند پس از اتمام تحصیلات، در آن کشور بمانند. با این حال، ایالات متحده یکی از موارد استثنا است. بسیاری از دانشجویان بین المللی می توانند پس از مدرک کارشناسی ارشد گزینه ای برای ماندن در ایالات متحده را پیدا کنند.

پس از تحصیل در ایالات متحده، گزینه های کار خود را حفظ کنید
ویزای دانشجویی غیر مهاجرتی F-1 داوطلبان را قادر می سازد تا در هر 9 ماه ابتدایی حداکثر تا 20 ساعت در دانشگاه کار خود را انجام دهند. پس از پایان دوره یا کارشناسی ارشد در ایالات متحده، می تواند گزینه های زیر را انتخاب کند:

مقالات مرتبط:
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
بورسیه های تحصیلی آمریکا در سال 2021-2022 برای دانشجویان بین المللی

OPT : OPT در ایالات متحده آمریکا چیست؟
OPT در ایالات متحده آمریکا به دانشجویان امکان می دهد پس از اتمام تحصیلات خود در ایالات متحده آمریکا بمانند. برای این کار، شما باید از USCIS و همچنین از دفتر دانشجویی بین المللی مدرسه مجوز بگیرید. بر اساس این برنامه، دانشجو مجاز است 12 ماه پس از گذراندن دوره خود در ایالات متحده، به مدت 12 ماه کار کند. به شما پیشنهاد می شود 9 ماه پس از شروع تحصیل در ایالات متحده، درخواست خود را برای OPT در ایالات متحده ارائه دهید. با این حال، دانشجویان برای شروع کار تحت OPT در ایالات متحده نیاز به دریافت سند مجوز استخدام یا EAD از USCIS دارند.

انواع OPT:
Pre-Completion OPT: OPT در ایالات متحده آمریکا قبل از اتمام برنامه در یک موسسه آموزشی شروع می شود.

OPT پس از اتمام: این نوع OPT در ایالات متحده آمریکا پس از اتمام برنامه شروع می شود.

چگونه OPT دریافت کنیم؟ شرایط OPT در ایالات متحده آمریکا:
◾️دانشجو باید ویزای F-1 داشته باشد.
◾️اشتغال دانشجو باید مربوط به دوره ای باشد که برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا انجام داده است.
◾️او باید قبل از اتمام تمام کارهای مربوط به دوره خود برای OPT اقدام کند.
◾️شما باید یک دوره گواهینامه در دانشگاه را برای پرونده خود به پایان برسانید تا برای OPT ارائه شود. یک DSO (یک مقام رسمی مدرسه) شما را برای OPT توصیه می کند.
◾️برای درخواست OPT باید فرم I-20 را پر کنید. دانشگاه درخواست شما را برای ایجاد فرم به SEVIS (سیستم اطلاعات بازدید کننده و بازدید کننده تبادل) ارسال می کند.
◾️داوطلب باید در 90 روز پس از اتمام برنامه OPT Extension شغلی پیدا کند.
◾️مجوز کار پس از تحصیل در ایالات متحده آمریکا تحت OPT:
◾️پس اجازه تحصیل در ایالات متحده تحت OPT برای 12 ماه پس از اتمام برنامه است. تحت OPT مجاز به 1 سال اقامت در ایالات متحده آمریکا هستید.

طبق قوانین جدید OPT، دانشجویانی که دوره STEM (علوم، فناوری، مهندسی، ریاضیات) را دنبال می کنند 24 ماه تمدید می شوند. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد پسوند OPT کسب کنید:

در اوایل سال جاری، وب سایت USCIS یک قانون رسمی را اعلام کرد که دانشجویان STEM را از OPT در محل کار متقاضی منع می کند. اکنون این قانون تغییر کرده است، به این معنی که دانشجویان STEM می توانند برای OPT خود حتی در مشاغلی که آموزش آنها شامل خرید و فروش مستقیم متقاضی است، درخواست کنند.

معنی OPT چیست؟
فرم کامل OPT مخفف آموزش عملی اختیاری است. این معمولاً یک آموزش پولی است که توسط دانشجویان بین المللی با ویزای F-1 در آمریکا انجام می شود. این آموزش در یک صنعت انجام می شود که مربوط به رشته تحصیلی تخصص شما است. هنگامی که برای دانشجویان STEM باشد، معمولاً به عنوان STEM-OPT شناخته می شود. اگر دانشجویان قبل از اتمام برنامه فارغ التحصیلی خود OPT را انتخاب کنند، به آن OPT قبل از اتمام گفته می شود. اگر OPT پس از اتمام برنامه انجام شود، به آن OTP Post-Completion می گویند.

دانشجویان بین المللی در ایالات متحده می توانند برای 12 ماه OPT درخواست کنند، با دانشجویان دوره های STEM در ایالات متحده آمریکا می توانند برای 24 ماه دیگر تمدید STEM OPT اقدام کنند.

قانون STEM-OPT و تغییرات:
در اوایل سال 2018، وب سایت رسمی USCIS اعلام کرد که دانشجویان بین المللی از جریان های STEM نمی توانند OPT خود را در سایت های کاری مشاهده کنند. به طور خلاصه، دانشجویان رشته های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات را نمی توان برای OPT توسط کارفرمایان انتخاب کرد تا در جایی که معامله مستقیم با متقاضی انجام می شود کار کنند. دانشجویان نمی توانند در جایی که مستقیماً با متقاضی معامله می کنند استخدام شوند. به همین دلیل، کارفرمایان می توانند در سایت های کاری خود به این دانشجویان فرصت دهند.

با این قانون در عمل، فرصت شغلی OPT برای دانشجویان STEM به شدت کاهش یافت. از آنجا که لازم نیست هر سازمان / کارفرمایی محیطی داشته باشد که ارتباط مستقیمی با معاملات متقاضی نداشته باشد. 

اصلاحات و تغییرات:
اخیراً، USCIS این قانون را از اجرا حذف کرده است. این بدان معنی است که این صنعت می تواند دانشجویان STEM را برای OPT استخدام کند، حتی اگر موقعیت آموزش در محل کار متقاضی باشد. این خبر خوبی برای هزاران دانشجوی بین المللی در ایالات متحده است که قصد تحصیل در ایالات متحده را دارند.

سایر قوانین مهم در مورد OTP:
طبق USCIS، کارفرما و کارمند باید شرایط آموزش STEM-OPT را که از قبل تعریف شده است، برآورده کنند. برخی از الزامات عبارتند از:

◾️کارفرمایان باید طبق فرم I-983 یک برنامه آموزشی را انجام دهند.
◾️کارفرمایان باید منابع کافی و پرسنل آموزش برای انجام آموزش داشته باشند.
◾️یک سند کتبی برنامه آموزشی.
◾️یک رابطه صادقانه کارمند و کارفرما (دانشجو نباید "فقط به نام" کارمند باشد و نباید "به صورت داوطلبانه" کار کند)
◾️دانشجو نباید کارگر تمام وقت یا نیمه وقت، کارگر دائمی یا موقت آمریکا را جایگزین کند.


آموزش عملی برنامه درسی: CPT چیست؟
آموزش عملی برنامه درسی یا CPT یک گزینه استخدام است که خارج از دانشگاه است و فقط برای دانشجویانی که ویزای F-1 دارند در دسترس است. برای دریافت CPT، داوطلب نیاز به مجوز بین المللی کمک دانشجویی موسسه دارد و همچنین باید این موضوع را به خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده اطلاع دهد، همچنین به عنوان USCIS شناخته می شود. اشتغال CPT کارمزدی است که به دانشجویان کمک می کند تا پس از اتمام تحصیل در ایالات متحده، در طول اقامت خود درآمد کسب کنند.

قوانین CPT برای ویزای F-1:
◾️دانشجو باید آموزش CPT را برای دستیابی به اعتبار علمی انجام دهد
◾️این دانشجو باید حداقل یک سال در آمریکا تحصیل کرده باشد و باید ویزای معتبر F-1 داشته باشد
◾️قبل از اینکه دانشجو برای مجوز CPT اقدام کند، باید پیشنهاد شغلی در رشته تحصیلی خود داشته باشد
◾️مشاغل آموزش عملی اختیاری در یک سازمان بین المللی

دانشجویان بین المللی که در ایالات متحده آمریکا تحصیل می کنند و دارای ویزای F-1 هستند می توانند در یک سازمان معتبر بین المللی استخدام شوند اگر این سازمان یکی از گزینه های زیر باشد:

◾️صلیب سرخ
◾️سازمانهایی که در لیست رسمی وزارت امور خارجه قرار دارند
◾️بانک های توسعه آسیایی و آفریقایی
◾️سازمان بهداشت جهانی یا WHO
◾️سازمان تجارت جهانی
◾️هر سازمان شناخته شده بین المللی دیگر

در اینجا شرایطی وجود دارد که برای کار در یک سازمان بین المللی باید انجام شود:

◾️سوابق تحصیلی دانش آموز باید عالی باشد.
◾️دانشجو باید در طول دوره خود شغلی را تضمین کند.
◾️وی باید ویزای معتبر F-1 داشته باشد.
◾️او باید در یک سازمان بین المللی معتبر کار یا کارآموزی داشته باشد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش