همه آنچه که برای درخواست ویزای دانشجویی آلمان نیاز دارید

آلمان محبوب ترین و هیجان انگیزترین مقصد علمی دانشجویان بین المللی است. با توجه به این واقعیت که تعداد زیادی دانشجو از سراسر جهان برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه های مختلف آلمان اقدام می کنند، این کشور گزینه های ویزا زیادی را به افرادی با اهداف مختلف علمی و غیر دانشگاهی ارائه می دهد.

انواع مختلف ویزای دانشجویی برای متقاضیان خارجی در دسترس است، بسته به نوع هدف علمی که شخص می خواهد با آن به کشور برود.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

برای مثال، شخصی می تواند نامه قبولی را از دانشگاه آلمان دریافت کرده باشد یا در انتظار پاسخ به درخواست خود برای تحصیل در آلمان در دانشگاه آلمان باشد. ممکن است شخصی بخواهد قبل از شروع تحصیل در دانشگاه برای ثبت نام در دوره بنیاد به آنجا برود یا برای گذراندن آزمون ارزیابی صلاحیت نیاز به گذراندن دوره پایه داشته باشد. همچنین، ممکن است کسی بخواهد برای تکمیل دوره دکترا به آلمان برود، یا ممکن است بخواهد در یک پروژه تحقیقاتی در این کشور شرکت کند.

برای همه این موارد مختلف، انواع مختلف ویزا وجود دارد که آلمان ارائه می دهد. اکنون ما در مورد انواع ویزاهای کشور اروپایی بحث خواهیم کرد.

➕ بیشتر بخوانید:
سایت های جامع و کامل برای پیدا کردن دانشگاه و رشته مورد نظر شما در آلمان

ویزای زبان آلمان
در واقع سه نوع ویزای تحصیلی وجود دارد که آلمان ارائه می دهد. اولین مورد ویزای دوره زبان است. برای دانشجویانی که می خواهند در موسساتی تحصیل کنند که دوره ها فقط به زبان آلمانی انجام می شود یا به دو زبان آلمانی و انگلیسی انجام می شود، داشتن سطح خاصی از مهارت در زبان الزامی است.

دوره های شناخته شده توسط دانشگاه های آلمان عبارتند از: آزمون آلمانی به عنوان زبان خارجی (TestDaF)، دیپلم زبان آلمانی موسسه گوته (GDS)، دیپلم زبان آلمانی کنفرانس دائمی وزرای آموزش و امور فرهنگی، سطح II ( DSD) ممکن است شرایطی پیش بیاید که دانشجو برای حضور در آزمون یکی از این دوره ها ملزم شود که به آلمان برود. پس از آن است که ویزای دوره زبان مورد نیاز است.
درخواست ویزا آلمان
اگر پاسخ به درخواست دانشجو برای یک دوره در یک دانشگاه آلمان به تأخیر بیفتد، یا این اتفاق در مورد پاسخ دوره بنیادی که دانشجو به آن درخواست داده بود، اتفاق بیفتد، او می تواند بدون انتظار برای درخواست ویزای دانشجویی آلمان درخواست کند. بعلاوه، اگر وی اعتقاد دارد که احتمال پذیرش درخواست وی وجود دارد. درخواست این ویزا اطمینان حاصل می کند که ثبت نام در دانشگاه یا دوره در زمان مناسب اتفاق می افتد. این ویزا برای نود روز صادر می شود و بعداً می تواند تا شش ماه تمدید شود.

نحوه درخواست ویزای آلمان
به محض دریافت نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های آلمان، مدارک لازم را که در زیر برای درخواست ویزای آلمان ذکر شده آماده کنید:

◾️عکس های بیومتریک را تهیه کنید، همانطور که در راهنمای ارائه شده توسط وب سایت رسمی آلمان ویزا / سفارت ارائه شده است.
◾️فرم ویزای ملی آلمان را پر کنید، آن را امضا کنید و آن را با مدارک مورد نیاز ذکر شده در زیر ارائه دهید.
◾️از اطلاعیه نسخه برداری کنید که تمام اطلاعات داده شده توسط شما درست است و آن را امضا کنید.
◾️وقت خود را برای مصاحبه ویزا در "نمایندگی آلمان" یا سفارت آلمان در نزدیکی خود رزرو کنید.
◾️قبل از قرار ملاقات خود، با توجه به نرخ فعلی ارز، پیش پرداخت تقاضا برای پرداخت هزینه های ویزای آلمان را دریافت کنید.

ویزای دانشجویی آلمان
وقتی دانشجویی از دوره یا دانشگاهی که می خواهد در آلمان بپیوندد اطلاعیه یا نامه پذیرش را دریافت کند، مبنی بر اینکه دانشجو می تواند برای تحصیلات عالیه وارد آلمان شود، می تواند برای درخواست ویزا مراجعه کند. به طور معمول، این ویزا به مدت نود روز داده می شود و پس از آن، دانشجو برای گرفتن اجازه اقامت نیاز به ثبت نام در دفتر ثبت نام بیگانگان در شهری که دانشگاه یا موسسه آموزشی وی در آن است، دارد.

مدارک مورد نیاز ویزای آلمان
◾️معمول ترین مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای آلمان عبارتند از:
◾️دو فرم درخواست ویزا به طور کامل تکمیل شده
◾️دو عکس پرتره که اخیراً گرفته شده است
◾️گذرنامه معتبر
◾️نامه پذیرش دانشگاه
◾️گواهینامه های معتبر از آموزش قبلی
◾️مدارک تمکن مالی (صورت های مالی شخصی سه ماه گذشته، گواهینامه های اعطای بورس تحصیلی، بیانیه سپرده ثابت و تأیید کتبی والدین یا اسپانسر مبنی بر اینکه وی هزینه های دانش آموزان را تأمین می کند)
◾️اثبات بیمه درمانی که دانشجو را در طول اقامت وی ​​در کشور تحت پوشش قرار دهد
◾️اثبات هزینه ویزا پرداخت شده
◾️اثبات مهارت زبان آلمانی
◾️انگیزه نامه (در صورت اقدام برای دوره زبان)
◾️هزینه ویزای دانشجویی برای آلمان
◾️هزینه ویزای دانشجویی برای آلمان برای ویزای دانشجویی غیر اتحادیه اروپا / EEA 110 یورو است. ◾️مراحل ویزای دانشجویی می تواند هشت تا دوازده هفته طول بکشد. بنابراین، باید در اسرع وقت اقدام کنید.

شرایط مالی ویزای دانشجویی آلمان:
برای دانشجویی که مایل به تحصیل در آلمان است، یک حساب مسدود شده به نام Sperrkonto به عنوان مدرک وجه وی مورد نیاز است. برای دریافت ویزای دانشجویی حداقل طبق وزارت خارجه فدرال آلمان مورد نیاز است. برای سالها، نیاز مالی آن برای سال اول حدود 8530 یورو بوده است.

در یک تغییر اخیر، آلمان شرایط مالی ویزای دانشجویی آلمان را به 10،236 یورو در سال افزایش داده است. این یک افزایش 20 درصدی نسبت به مبلغ قبلی است. این تغییرات برای سازگاری با تورم ایجاد شده است. دانشجویان می توانند هر ماه مبلغ مشخصی را از حساب مسدود شده برداشت کنند. از 1 سپتامبر 2019، محدودیت مقدار برداشت نیز از 720 یورو قبل به 853 یورو افزایش می یابد. با این کار، دولت نمی خواهد دانشجویان کار نیمه وقت زیادی انجام دهند که باعث ایجاد مزاحمت در تحصیل آنها در آلمان شود.

قوانین جدید، همانطور که ذکر شد، برای دانشجویان متقاضی پس از اول سپتامبر 2019 از ژانویه 2020 اعمال می شود. 
الزامات مختلف برای ویزای دانشجویی آلمان
به غیر از ویزای دانشجویی، اجازه اقامت نیز در شرایط خاص به طور باورنکردنی اقامت و تحصیل در آلمان است. اگر اقامت بیش از سه ماه باشد و اگر مراکز ملیت در هر کشور دیگری به جز آلمان، سایر کشورهای اروپایی و کشورهایی مانند سوئیس، ایسلند، نروژ و غیره برای نام بردن از چند کشور هستید، اجازه اقامت همان چیزی است که شما نیاز دارید.

اسناد اساسی: اجازه اقامت
◾️گذرنامه و ویزا معتبر (در صورت موجود بودن)
◾️کارت شناسایی دانشجویی از دفتر ثبت نام دانشگاه. اگر هنوز این کار انجام نشده است، هرگونه سند مجاز ◾️معتبر برای پذیرش شما در دانشگاه آلمان، هدف شما را تأمین می کند.
◾️اثبات بودجه مالی شما برای حمایت از کل دوره تحصیل شما
◾️مدارک بیمه درمانی که تمام جنبه های اصلی و جزئی بهداشتی را در طول اقامت شما همراه با گواهی های بهداشتی پوشش می دهد
◾️اثبات پرداخت هزینه ها (هر جا که لازم باشد)
◾️عکسها

تحصیل و کار در آلمان
دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA که در آلمان تحصیل می کنند می توانند همزمان با محدودیت ها در آلمان تحصیل و کار کنند. شما می توانید در آلمان 120 روز کامل در یک سال و 240 نیم روز در حین تحصیل کار کنید. قبل از شروع کار باید درخواست خود را نزد مقامات ثبت کنید. کمک در دانشگاههای آلمان و سایر کارهای دانشگاهی در این حد محاسبه نمی شود. شما نمی توانید خود اشتغالی یا کارآفرینی داشته باشید.

افراد وابسته همسر و فرزندان دارنده ویزا آلمان هستند. در موارد خاص ممکن است اجازه اقامت در آلمان را داشته باشند. موارد مربوط به افراد تحت تکفل به صورت جداگانه ارزیابی می شود و اگر بتوانید نمایندگی آلمان را برای همین امر متقاعد کنید، لازم است که به اندازه کافی ترتیب پولی و اقامتی را برای افراد تحت تکفل نشان دهید.


این شرایط ویزای آلمان است. برای تحصیل در آلمان، فرد باید یک دوره را انتخاب کند و یا یک دانشگاه مورد نظر را انتخاب کند. بر اساس نیاز دانشجو، وی می تواند برای ویزای تحصیل یا ویزای وابسته برود، فرم ویزای آلمان را پر کند و برای بقیه مراحل آماده شود، زیرا زمان پردازش ویزای آلمان زیاد نیست. هزینه ویزای آلمان بسیار مقرون به صرفه است و از همه مهمتر، می توان ویزای آلمان را بدون آیلتس دریافت کرد. آلمان به عنوان یک کشور، تقریباً یک دهه است که یک گزینه علمی بسیار خوب برای دانشجویان بین المللی بوده است.

➕ بیشتر بخوانید:
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش