نحوه دریافت مجوز کار و اقامت بعد از تحصیل در آلمان

دانشجویان بین المللی که در واقع مصمم به ادامه تحصیل از آلمان هستند، آرزو دارند که به طور دائم در آنجا بمانند. برخی از افراد با اتمام دوره خود به جستجوی فرصت های کاری می پردازند. آلمان در ارائه بالاترین آمار دانشجویان بین المللی با انعطاف پذیرترین و راحت ترین فرصت های کار پس از تحصیل قرار دارد. بنابراین اگر در همین موضوع فکر می کنید، این مقاله خاص به شما کمک می کند تا راه هایی برای رسیدن به مقصد مورد نظر خود پیدا کنید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اقامت داشته باشید و اجازه کار در آلمان را بگیرید
قبل از هر چیز و به عنوان یک دانشجوی متقاضی، شما باید از قوانین و مقررات ویزای تحصیلی آلمان و مهاجرت استفاده کنید. قانون اساسی در آلمان این است که با اتمام دوره تحصیل، اجازه اقامت به طور خودکار منقضی می شود. بنابراین عاقلانه ترین تصمیم برای شما این است که قبل از انقضا درخواست تمدید اجازه اقامت معتبر از طریق دفتر ویزا یا سایر روش های معتبر را انجام دهید. با این مجوز تمدید شده، اکنون شما حق دارید فرصت های زیادی را که این کشور به شما ارائه می دهد کشف کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
همه آنچه که برای درخواست ویزای دانشجویی آلمان نیاز دارید
سایت های جامع و کامل برای پیدا کردن دانشگاه و رشته مورد نظر شما در آلمان


ویزای کار آلمان:
به محض اینکه کار خود را با اخذ مدرک به پایان رساندید، احتمال اینکه بلافاصله بعد از آن شغل پیدا نکنید زیاد است. آلمان اجازه اقامت تا یک دوره 18 ماهه را برای شما فراهم می کند. در این دوره تنها هدف شما باید یافتن شغل باشد. اکنون دانشجویانی که قبلاً در دوره تحصیل خود مشغول به کار شده اند، نباید این مرحله خاص را دنبال کنند زیرا در این حوزه قرار نمی گیرند. در طول فرآیند جستجو، توصیه می شود که از موسسه خود کمک لازم را بگیرید. بیشتر دانشگاه های آلمان خدمات مشاوره شغلی اختصاصی دارند که ممکن است شما را به درست ترین روش راهنمایی کند. علاوه بر این، با اساتید خود در ارتباط باشید، مراجعه به سازمان های مختلف استخدام در برابر هزینه اسمی می تواند این جستجو را تسریع کند.

اگر پس از اتمام دوره به کشور خود برگشته باشید و بخواهید برای امکانات بیشتر به آلمان برگردید، برای یک ویزای کوتاه مدت تا شش ماه واجد شرایط خواهید بود. در طول این مدت، شما می توانید به دنبال فرصت های مختلف مرتبط با مدارک تحصیلی خود باشید. با این حال، این ویزای کوتاه اجازه اقامت دائم یا کار شما نیست. این فقط به شما کمک می کند تا در اینجا کار پیدا کنید. بعد از اینکه به صورت دائمی استخدام شدید، باید به طور کلی برای مجوز کار و اقامت جداگانه درخواست کنید.

اجازه اقامت برای کارمندان ثابت
به زبان ساده، شما باید مراحل درخواست مجوز اقامت جداگانه آلمان را آغاز کنید. گذینه دیگری در این کشور موجود است که کارت آبی EU نامیده می شود. این کارت برای افرادی قابل استفاده است که واقعاً می خواهند به هر کشور اروپایی به غیر از آلمان نقل مکان کنند. اما اگر مصمم هستید که از بقیه زندگی خود در آلمان بهترین استفاده را کنید، مجوز آلمان بیش از حد کافی است. اما این تسهیلات کارت آبی اتحادیه اروپا فقط برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا قابل استفاده است.

فرصت های شغلی در آلمان بعد از کارشناسی ارشد:
همانطور که قبلاً اشاره کردیم، دانشجویان در آلمان می توانند مدت اقامت خود را برای جستجوی کار تا 18 ماه افزایش دهند. کارفرمایان در آلمان منتظر نامزدهای بسیار ماهری هستند که در رشته های تحصیلی مربوط به خود سرآمد هستند. دانستن زبان آلمانی همچنین شانس یافتن شغل در آلمان توسط منیفولد را افزایش می دهد.

مشابه سایر کشورها، تعداد کمی از مشاغل بیش از دیگران در آلمان مورد تقاضا هستند. پر متقاضی ترین مشاغل در آلمان شامل رشته های مهندسی، پزشکی، فناوری، به ویژه متخصصان فناوری اطلاعات و علوم است. آلمان برای افرادی که دارای مدرک حرفه ای هستند نیز ارزش زیادی قائل است.

➕ بیشتر بخوانید:
مهاجرت به آلمان
چطور می توان در آلمان دکتری گرفت؟
هزینه زندگی و تحصیل در کشور آلمان

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش