چگونه با نظرات دانشجویان می توانید بهترین دانشگاه را برای تحصیل در خارج پیدا کنید

آیا می دانستید که مردم قبل از اعتماد به یک کسب و کار به طور متوسط ​​7 نظر می خوانند؟ اما آیا تا به حال فکر کرده اید که در مورد دانشگاه ها همین کار را انجام دهید؟ در واقع، بررسی کالج توسط دانشجویان و فارغ التحصیلان می تواند نقش مهمی در کمک به دانشجویان آینده در تصمیم گیری در مورد برنامه های تحصیلی و مقصد بین المللی آینده خود داشته باشد.این یک راه عالی برای یافتن بهترین کالج های بین المللی با توجه به دانشجویانی مانند شما است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

نظرات دانشجویان دقیقاً چیست؟
نظرات دانشجویان بین المللی که می توانید در کامنت ها و بخش نظرات سایت های دانشگاهی پیدا کنید، ارزیابی های شخصی است که دانشجویان و فارغ التحصیلان می توانند در مورد تجربه تحصیلی خود در دانشگاه بگذارند. نظرات دانشجویان ترکیبی از رتبه بندی ستاره ها و توضیحات متن است. این بررسی ها تجربیات واقعی افراد واقعی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند را ارائه می دهد.

فقط به رتبه بندی های Airbnb، Uber، IMDB یا محصولاتی که ممکن است در آمازون سفارش دهید، اما برای دانشگاه ها فکر کنید. در صورتی که امتیاز پایینی داشته باشد یا حتی اصلاً رتبه بندی نشود، چقدر ممکن است شما محل اقامت، حمل و نقل، خرید یک محصول یا تماشای فیلم را انتخاب کنید؟ باید برای دانشگاه های بین المللی به همین شکل باشد.

اگر ابتدا نظرات را بخوانید و سپس دانشگاهی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است، تصمیم گیری آگاهانه بسیار آسان تر است!

چرا نظرات دانشجویان اهمیت دارد؟
ما می توانیم در مورد دلایل نقد و بررسی دانشگاه مطالب زیادی بنویسیم، اما در اینجا تنها تعدادی از مهمترین مزایا ذکر شده است:

◾️آنها به شما کمک می کنند تا بر اساس نیازهای شخصی خود، یک مطالعه آگاهانه انتخاب کنید
◾️راهی آسان تر برای لیست بندی دانشگاه های مورد نظر خود
◾️راهی برای احساس نبض رضایت دانشجویان بین المللی در یک دانشگاه
◾️فرصتی برای خواندن تجربیات شخصی، واقع بینانه و معتبر از دیگران مانند شما
◾️با فراتر رفتن از رتبه بندی سنتی دانشگاه، شهرت یک دانشگاه را احساس کنید

تفاوت بین بررسی دانشجویان و رتبه بندی دانشگاه ها چیست؟
رتبه بندی دانشگاه ها فقط از نظر شهرت بر بهترین مدارس تمرکز می کند، اما همیشه بر اساس نیازهای فردی دانشجویان تنظیم نمی شود. آنها همچنین معیارهای مختلفی را ارزیابی می کنند و به همین دلیل می توانند تفاوت های زیادی با یکدیگر داشته باشند. آنها معمولاً نظرسنجی های دانشجویان را در نظر می گیرند، اما این "بررسی ها" تنها درصد نسبتاً کمی از نمره کلی یک دانشگاه است.

بررسی ها و رتبه بندی های دانشگاه توسط دانشجویان به تجربیات بسیار شخصی دسترسی دارد و بینش هایی را که ممکن است با آنها ارتباط برقرار کنید به اشتراک می گذارد. می توانید تجربیات منحصر به فرد افرادی را که شبیه شما هستند بخوانید. در حالی که رتبه بندی دانشجویان ادعا نمی شود عینی است، اما معمولاً از طریق میانگین رتبه ستاره به یک نمره عینی کلی منجر می شود.

با این وجود، رتبه بندی دانشگاه ها ابزار خوبی برای کسب ایده در مورد دانشگاه های خوب است، در حالی که بررسی دانشجویان منبع اضافی اطلاعاتی را ارائه می دهند که بیشتر شخصی و انسانی است.

در نظرات دانشجویان دقیقاً چه چیزی بررسی می شود؟
دانشجویان و فارغ التحصیلان می توانند از نظرات  برای رتبه بندی دانشگاه ، محل تحصیل، برنامه، زندگی اجتماعی خود در آنجا و همچنین تجربه کلی خود استفاده کنند. علاوه بر این، آنها می توانند نظرات خاصی در مورد تجربه منحصر به فرد خود بنویسند.

مقالات مرتبط و پست های سایت:
مهمترین جنبه‌های و مراحل اپلای و گرفتن ویزای دانشجویی
بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای در تمام کشورها
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 روز پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش