راهنمای جامع و آسان برای تحصیل در خارج از کشور در سال 2022

آیا به تحصیل در خارج از کشور فکر می کنید، اما مطمئن نیستید که شامل چه مواردی می شود؟ باید اعتراف کنیم، ممکن است کل فرایند کمی سخت به نظر برسد. اما اگر هر مرحله ای را که باید برداشته شود و نحوه تهیه همه چیز مورد نیاز را بدانید، به سرعت در حال تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در خارج از کشور خواهید بود.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

این راهنمای جامع و آسان ما برای تحصیل در خارج از کشور است. ما آن را گام به گام بررسی می کنیم، و در پایان، شما بیشتر-اگر نه همه-اطلاعات مورد نیاز برای آماده سازی برای یک تجربه تحصیلی بین المللی را در اختیار خواهید داشت.

1. تعیین کنید که چقدر می خواهید برای تحصیلات خود در خارج از کشور هزینه کنید
تحصیل در خارج از کشور چیزهای زیادی است: هیجان انگیز، چالش برانگیز، توانمند کننده، تغییر دهنده زندگی، اما ارزان نیست. البته، برخی از مقاصد تحصیلی مقرون به صرفه تر از سایر مقاطع تحصیلی هستند، اما خوب است بدانید که چقدر حاضرید هزینه کنید.

هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به طور قابل توجهی متفاوت است، اما همیشه چیزی برای بودجه هر شخص وجود دارد.

محدوده شهریه مقاطع کارشناسی
لیسانس هایی که بین 0 تا 5000 یورو در سال هزینه دارند.
لیسانس هایی که هزینه آنها بین 5 تا 10 هزار یورو در سال است.
لیسانس هایی که هزینه آنها بین 10000 تا 20000 یورو در سال است.
لیسانس هایی که بیش از 20000 یورو در سال هزینه دارند..

محدوده شهریه مقاطع کارشناسی ارشد
کارشناسی ارشد که بین 0 تا 5،000 یورو در سال هزینه دارد.
کارشناسی ارشد که بین 5000 تا 10.000 یورو در سال هزینه دارد.
کارشناسی ارشد که بین 10،000 تا 20،000 یورو در سال هزینه دارد.
کارشناسی ارشد که بیش از 20،000 یورو در سال هزینه دارد.

فراموش نکنید که هزینه های زندگی را نیز در نظر بگیرید. بسته به شهر و کشوری که در آن زندگی می کنید، می توانید بین 300 تا 1000 یورو در ماه هزینه کنید.

نکات و ترفندها
برخی از کشورهایی با بالاترین شهریه عبارتند از: ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان، سنگاپور.

وام های دانشجویی یکی از راه های تأمین هزینه های تحصیل شما هستند اما برای درخواست وام چندان مشتاق نباشید. بسیاری از دانشجویان از این تصمیم پشیمان هستند و برای مثال، در ایالات متحده، حتی اگر تحصیلات خود را رها کرده یا فارغ التحصیل نشده اید، باید پول را پس دهید.

شما می توانید در حین تحصیل کار کنید، اما فقط نیمه وقت، و این می تواند سطح استرس شما را افزایش دهد. اگر تصمیم دارید این کار را انجام دهید، مطمئن شوید که قوانین و مقررات را دنبال می کنید. در بسیاری از کشورها، دانشجویان بین المللی فقط می توانند تعداد محدودی ساعت در هفته کار کنند.

دانشگاه های دولتی نروژ و آلمان فارغ از ملیت آنها به همه دانشجویان بین المللی مدرک رایگان ارائه می دهند.

دانشجویان اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) می توانند به صورت رایگان در دانمارک، فنلاند و سوئد نیز تحصیل کنند.

اکثر دانشگاه های دولتی فرانسه و اتریش برنامه های تحصیلی را با سالانه کمتر از 2500 یورو به همه دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

9 کشوری که می توانید در مقاطع تحصیلی رایگان یا مقرون به صرفه تحصیل کنید
studying abroad
2. تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید مطالعه کنید
برخی از دوران کودکی می دانستند که می خواهند به چه چیزی تبدیل شوند. دیگران بعداً، در دوران دبیرستان کشف می کنند. اما برای برخی، این تصمیم هنوز چند هفته قبل از درخواست برای مطالعات سطح تحصیلات روشن نیست.

شما همیشه می توانید یکی از محبوب ترین رشته ها را انتخاب کنید. این اغلب تضمین می کند که شما در بازار کار متقاضی هستید و حقوق بسیار خوبی دریافت می کنید. اما انتخاب تحصیل در موضوعی که دوست ندارید فقط به دلایل مالی همیشه عاقلانه ترین تصمیم نیست. با در نظر گرفتن این موارد، اینها برخی از محبوب ترین رشته ها هستند:

◾️تجارت و مدیریت
◾️علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
◾️مهندسی
◾️حقوق
◾️دارو
◾️روابط بین المللی
◾️روانشناسی

راه های دیگر برای کشف اینکه چه رشته ای با شخصیت شما مطابقت دارد عبارتند از:

◾️به این فکر کنید که از انجام چه کاری لذت می برید، چه کاری را دوست دارید، حتی بدون پاداش خارجی.
◾️به افرادی که آنها را تحسین می کنید نگاه کنید و از خود بپرسید آیا دوست دارید کاری را که آنها انجام می دهند یا چیزی مشابه انجام دهید.
◾️برای درک بهتر برنامه درسی، تلاش مورد نیاز و نتیجه مطالعات، نظرات دانش آموزان در زمینه های مختلف را بخوانید یا تماشا کنید.
◾️مواردی را که نمی خواهید مطالعه کنید حذف کنید ؛ ندانستن آنچه می خواهید اغلب فضا را برای فهمیدن آنچه واقعاً می خواهید خالی می کند.
◾️به شرح مشاغل مختلف، مسیرهای شغلی و فرصت های موجود توجه کنید. کدام یک بیشتر شما را جذب می کند؟
◾️یک سال فاصله بگیرید! یک سال را به صورت داوطلبانه در خانه یا خارج از کشور بگذرانید یا یک شغل سطح اول بدست آورید-این به شما کمک می کند تا درباره خود بیشتر بیاموزید.
◾️با انواع مختلف لیسانس هایی که می توانید در خارج از کشور تحصیل کنید آشنا شوید.
◾️با انواع مختلف کارشناسی ارشد که می توانید در خارج از کشور تحصیل کنید آشنا شوید.
 
مزایای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در خارج
فاکتورهای مهم در انتخاب محل برای تحصیل در خارج از کشور

3. تصمیم بگیرید که کجا می خواهید تحصیل کنید
بودجه و رشته مورد علاقه شما تأثیر بسزایی در محل اقامت شما در خارج از کشور دارد. اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید قبل از انتخاب این یا آن کشور در نظر بگیرید. در اینجا چند سوال و پیشنهاد وجود دارد که به محدود کردن جستجوی شما کمک می کند:

◾️آیا مایل به تحصیل در کشوری هستید که انگلیسی به طور گسترده در آن صحبت نمی شود؟
◾️آیا می خواهید در طول تحصیل کار کنید؟ اگر بله، بررسی کنید که کدام کشورها سیاست های مطلوبی برای دانشجویان بین المللی دارند.
◾️زندگی اجتماعی و فعالیت های فوق برنامه چقدر برای شما مهم است؟
◾️آیا می خواهید در یک شهر بزرگ زندگی کنید یا در یک شهر آرام؟
◾️آیا حاضرید به دانشگاه خود بروید؟
◾️آیا می خواهید در کشوری تحصیل کنید که تقریباً به کشور مادری شما نزدیک است؟
◾️آیا عاشق سفر هستید؟ اگر بله، کشوری را انتخاب کنید که ارتباطات و فرصت های زیادی در این جهت دارد.
سعی کنید 2 یا 3 مقصد ایده آل را انتخاب کنید. سپس شروع به مقایسه مزایا و معایب هریک کنید.

اگر برای دانشگاه های چند کشور درخواست دهید، انتخاب نهایی شما ممکن است کاملاً در دست شما نباشد. فرض کنید شما در دانشگاه های انگلستان، فنلاند و آلمان درخواست داده اید. اما با وجود اینکه فنلاند مقصد ایده آل شما است، تنها کسانی که در انگلستان هستند شما را پذیرفتند. این را در نظر داشته باشید و به آن فرصت دهید. این جمله را به خاطر بسپارید: هنگامی که یک در بسته می شود، در دیگری باز می شود.
studying abroad
4. برنامه های تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب کرده و آنها را مقایسه کنید
شما به جایی رسیده اید که کشور و رشته موردنظر خود را می دانید. تبریک می گویم! اما اکنون، کدام برنامه تحصیلی را باید انتخاب کنید؟ هر دانشگاه یک برنامه تحصیلی (یا چندگانه) در همان رشته ارائه می دهد.

هر برنامه دارای یک برنامه درسی خاص و اهداف مختلف تحصیلی است. قبل از انتخاب باید بسیار محتاط باشید - نمی خواهید در نیمه راه اولین سال تحصیلی خود متوجه شوید که در رشته اشتباه ثبت نام کرده اید.

ساده ترین راه برای جلوگیری از این امر این است که همیشه نمای کلی برنامه یا لیست دوره ها را بررسی کنید. ببینید چه چیزی را چگونه و چگونه مطالعه خواهید کرد. برخی از مدارک بیشتر بر روی نظریه و برخی دیگر بر روی عمل تمرکز دارند. آیا سوالی دارید؟ هرگز از تماس با دانشگاه دریغ نکنید. یک نماینده باید بیش از حد خوشحال باشد که به شما کمک کند.

عوامل دیگری که باید به آنها توجه شود عبارتند از:

مدت تحصیل: اکثر لیسانس ها 3 یا 4 سال طول می کشند، در حالی که کارشناسی ارشد 1 یا 2 سال طول می کشد. اما استثنائاتی وجود دارد! رشته های بسیار تخصصی می توانند 5 یا حتی 6 سال تحصیل کنند. این امر همچنین هزینه های شما را افزایش می دهد، بنابراین از این عامل غافل نشوید.

تمام وقت یا پاره وقت: هر رویکرد مزایای خود را دارد. تحصیلات پاره وقت به شما این امکان را می دهد که در کنار کار کنید و مسئولیت های دیگر را بر عهده بگیرید. تحصیلات تمام وقت زمان کمتری می برد و به شما امکان می دهد از تجربه کامل در محوطه دانشگاه لذت ببرید.

5. برای چندین دانشگاه درخواست دهید
حتی اگر دارای نمرات عالی و انگیزه نامه یا مقاله معتبر هستید، نباید فقط برای یک دانشگاه اقدام کنید. درست است، ممکن است پذیرفته شوید، اما اگر قبول نشوید چه خواهید کرد؟ به همین دلیل است که شما باید حداقل برای 2 یا 3 دانشگاه اقدام کنید.

شما می توانید بیش از اینها درخواست دهید، اما به خاطر داشته باشید که در برخی از کشورها، دانشجویان بین المللی می توانند برای تعداد محدودی از دانشگاه ها درخواست دهند.

اگر به موسسات آموزش عالی که در یک کشور هستند مراجعه کنید، این روند آسان تر است، اما برای دانشجویان انتخاب دانشگاه از کشورهای مختلف بسیار معمول است. فقط مطمئن شوید که شرایط پذیرش را با دقت مطالعه کرده اید و روش را دنبال کنید:

◾️برخی از کشورها از یک سیستم متمرکز استفاده می کنند که از طریق آن می توانید برای چندین دانشگاه اقدام کنید.
◾️در کشورهای دیگر، شما باید به طور جداگانه برای هر دانشگاه اقدام کنید.
◾️برخی از دانشگاهها فقط نسخه های دیجیتالی مدارک شما را درخواست می کنند.
◾️برخی دیگر علاوه بر اسکن های دیجیتالی، نیاز به ارسال کپی فیزیکی از طریق پست نیز دارند.
◾️درباره نحوه درخواست برای دانشگاه های سراسر جهان بیشتر بدانید.
 
بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای در تمام کشورها
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای


6. اگر قبلاً آزمون زبان انگلیسی خود را گذرانده اید، قبول شوید
برای مطالعه یک برنامه آموزش انگلیسی در دانشگاه خارج از کشور، ابتدا باید مدارکی از مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهید. اکثر دانشگاه ها یکی از گواهینامه های زبان انگلیسی زیر را می پذیرند:

◾️آیلتس آکادمیک
◾️TOEFL iBT
◾️PTE Academic
◾️C1 پیشرفته

قبل از ثبت نام دانشگاه باید یکی از این آزمون ها را گذرانده باشید. بسته به سطح انگلیسی فعلی شما، ممکن است بتوانید تنها با چند روز یا چند هفته آمادگی، امتحانی را پشت سر بگذارید. 

امتحانات بین المللی زبان انگلیسی 4 مهارت اصلی را ارزیابی می کند:
◾️صحبت كردن
◾️شنیدار
◾️نوشتن
◾️خواندن

قالب هر آزمون متفاوت است، اما شامل گوش دادن به سخنرانان با لهجه های مختلف، پاسخ به سوالات چند گزینه ای، نوشتن نامه و مقاله، پاسخ به سوالات بر اساس انواع مختلف متون و بسیاری از انواع دیگر وظایف است.

بهترین توصیه ای که می توانیم به شما ارائه دهیم این است که این آزمایشات را به صورت سطحی انجام ندهید. آنها گرامر، واژگان، درک و بسیاری از توانایی های دیگر شما را ارزیابی خواهند کرد. تا زمانی که با قالب آزمون آشنا شوید و به مدت طولانی تمرین کنید، باید بتوانید در هر آزمایشی موفق باشید.
 
آیلتس، TOEFL یا PTE؟ کدام آزمون انگلیسی را در سال 2022 شرکت کنم؟
 بورسیه تحصیلی
7. درخواست بورسیه تحصیلی
این مرحله هم به بودجه شما و هم به قسمت درخواست دانشگاه مربوط می شود. چرا؟ زیرا در برخی موارد، در طول درخواست دانشگاه خود برای بورسیه تحصیلی اقدام می کنید. در دیگران، شما برای بورس تحصیلی پس از آن یا پس از تأیید مکان خود درخواست می کنید.

آنچه باید بدانید این است که انواع مختلفی از برنامه های کمک مالی وجود دارد:
◾️بورسیه تحصیلی
◾️کمک های مالی
◾️وام دانشجویی
◾️کمک های نظامی

برخی از آنها باید بازپرداخت شوند، در حالی که برخی دیگر، مانند بورسیه تحصیلی یا کمک هزینه، این کار را نمی کنند. اما بورسیه ها و کمک های بلاعوض دقیقاً همانطور که داده می شود. شما باید شرایط برنامه را برآورده کنید. و طیف گسترده ای از الزامات وجود دارد.

برخی بر اساس پیشرفت تحصیلی، برخی دیگر بر اساس نیاز مالی، برخی دیگر برای اهداف تحقیقاتی و غیره اهدا می شوند. در صورت عدم رعایت معیارها برای درخواست عجله نکنید. به احتمال زیاد، شما حتی در نظر گرفته نمی شوید.

راهنمای دریافت بهترین بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

8. پس از دریافت نامه از دانشگاه محل خود را تأیید کنید
این، تا حد زیادی، یکی از لذت بخش ترین و مفیدترین مراحل است. شما برنامه ایده آل را پیدا کرده اید، آزمون انگلیسی خود را گذرانده اید، درخواست داده اید و اکنون پاسخ دانشگاه رسیده است - شما پذیرفته شده اید!

تبریک می گویم! شما در راه هستید تا سریعاً دانشجوی بین المللی شوید! اما اگر در چندین دانشگاه پذیرفته شده اید چه کارهایی باید انجام دهید.

خوب، شما باید گزینه ها را با دقت بررسی کنید و تصمیم بگیرید. اگر گذینه مورد علاقه خود را دارید، آسان است. اگر نه، عجله نکنید و فوراً پاسخ ندهید. حداقل 2 یا 3 روز وقت بگذارید تا ذهن خود را پاک کنید و ببینید کدام گزینه برای شما مناسب است.

پس از آن، تأییدیه را به دانشگاه ارسال کنید و مطمئن شوید که آن را دریافت کرده اند. در طول این فرایند یا پس از آن، ممکن است از شما خواسته شود که اسناد یا کپی های رسمی دیگری را ارسال کنید.
ویزای دانشجویی.
9. درخواست ویزای دانشجویی (در صورت لزوم)
همه دانشجویانی که به خارج از کشور می روند نیازی به درخواست ویزا ندارند. اما اگر چنین کردید، تحقیقات خود را به درستی انجام دهید. مدارک زیادی لازم است و صدور ویزا از چند هفته تا چند ماه به طول می انجامد! به همین دلیل است که باید زودتر اقدام کنید تا شروع تحصیلات خود را در خارج از دست ندهید.

اگر دانشجوی اتحادیه اروپا/EEA هستید که در دانشگاهی در اتحادیه اروپا/EEA ثبت نام می کنید، ما خبرهای بسیار خوبی داریم: برای تحصیل در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا نیازی به ویزا نخواهید داشت.

در همه شرایط دیگر - به استثنای چند مورد - به ویزا نیاز دارید. در اینجا چند نمونه هستند:
◾️برای تحصیل در کانادا به ویزا نیاز دارید
◾️برای تحصیل در آمریکا به ویزا نیاز دارید
◾️برای تحصیل در چین به ویزا نیاز دارید
◾️برای تحصیل در استرالیا به ویزا نیاز دارید
◾️برای تحصیل در انگلستان به ویزا نیاز دارید

و لیست می تواند ادامه پیدا کند و ادامه یابد. توصیه اصلی در اینجا این است: شما باید زودتر بررسی کنید که آیا به ویزا احتیاج دارید یا خیر و یاد بگیرید که چقدر طول می کشد تا ویزا صادر شود. سپس، بر اساس زمان شروع برنامه ریزی تحصیل، برای ویزا درخواست دهید تا به موقع آن را دریافت کنید.

مقالات مرتبط:
روند کلی دریافت ویزای دانشجویی
نحوه دریافت ویزای دانشجویی نروژ
مراحل و نحوه اخذ ویزای دانشجویی سوئیس
نحوه اخذ پذیرش و دریافت ویزای دانشجویی هلند
تحصیل در سوئد و مراحل دریافت ویزای دانشجویی
اگر ویزای دانشجویی شما رد شود چه کاری باید انجام دهید

خوابگاه های دانشجویی.jpg
10. گزینه اقامتی را انتخاب کرده و ترتیب دهید
مهم این است که در کجا در خارج از کشور زندگی خواهید کرد زیرا این امر تأثیر زیادی بر هزینه ها و تجربه شما خواهد داشت. اینها محبوب ترین گزینه ها هستند، همراه با مزایا و معایب آنها:

خوابگاه های دانشجویی
آنها همچنین "سالن های دانشجویی" یا "سالن های محل اقامت دانشگاه" نامیده می شوند.
خوابگاه های دانشجویی تا حد زیادی مقرون به صرفه ترین گزینه است، اما شما اغلب مجبور هستید در یک اتاق با 1، 2 یا گاهی حتی بیشتر دانش آموزان مشترک باشید.
هزینه های خدمات عمومی معمولاً در هزینه ماهانه گنجانده شده است.
خوابگاه های دانشجویی خصوصی (که متعلق به دانشگاه ها نیست) اغلب گرانتر از خوابگاه های دانشجویی هستند.
بسیاری از دانشجویان به مدت 1 یا 2 سال در یک خوابگاه زندگی می کنند تا از تجربه عمومی محبوب در دانشگاه برخوردار شوند، و سپس آنها اجاره یک مکان خصوصی را به تنهایی یا با دوستان خود انتخاب می کنند.
همه دانشگاه ها سالن های دانشجویی ارائه نمی دهند و اغلب تعداد مکان ها محدود است.
شرایط و امکانات هر خوابگاه در دانشگاه یا کشور دیگر متفاوت است.

اجاره آپارتمان خصوصی
این دومین نوع اقامت محبوب در بین دانشجویان بین المللی است.
اجاره خانه گرانتر از زندگی در محوطه دانشگاه است، اما می توانید با اشتراک یک آپارتمان با سایر دانش آموزان هزینه ها را کاهش دهید.
هرچه به مرکز شهر نزدیک می شوید قیمت ها بالاتر می رود.
خدمات شهری همیشه در هزینه ماهانه گنجانده نمی شود. این چیزی است که شما باید با صاحبخانه خود در مورد آن صحبت کنید.
شما باید سپرده ای را بپردازید که مبلغ اجاره 2 یا 3 ماه است. این به منظور پوشش خسارت ها یا مشکلاتی است که ممکن است ایجاد کنید. بر اساس قرارداد خود، هنگام خروج باید سپرده (یا قسمتی) را پس بگیرید.
برخی از دانشگاه ها به دانشجویانی که به دنبال آپارتمان های خصوصی می گردند کمک می کنند و مطمئن می شوند که فریب نمی خورند و یا بیش از حد پرداخت نمی کنند.
اگر دانشگاه شما این پشتیبانی را ارائه نمی دهد، باید از قبل تحقیق کنید تا از کلاهبرداری یا مسائل دیگر جلوگیری کنید.

زندگی با یک خانواده محلی
این به اندازه دو گزینه دیگر محبوب نیست، اما توسط دانش آموزان با بودجه بسیار کم یا کسانی که می خواهند تجربه عملی از فرهنگ و شیوه زندگی محلی را انتخاب کنند، انتخاب شده است.
معمولاً بسیار ارزان است، گاهی ارزانتر از خوابگاه های دانشجویی. اما این اغلب بستگی به نحوه مذاکره و قیمت کلی دارد. به عنوان مثال، برخی از خانواده ها حتی یک وعده غذا در روز با هزینه ماهانه ارائه می دهند.
برای زندگی با خانواده، حداقل در سطح مکالمه، باید به زبان محلی صحبت کنید. یا باید به اندازه کافی انگلیسی صحبت کنند. نکته این است: شما می توانید با موانع زبانی روبرو شوید.
شما باید آشپزخانه، احتمالاً حتی حمام و سایر وسایل را به اشتراک بگذارید. اگر از این وضعیت راحت نیستید، زندگی با یک خانواده محلی برای شما مناسب نیست.
این می تواند فرصتی عالی برای یادگیری دستور العمل های محلی، کشف سنت ها، درک زندگی از دیدگاه دیگران و ایجاد دوستان یا ارتباطات عمیق باشد.

مهم نیست کدام گزینه را انتخاب می کنید، قیمت ها بسیار متفاوت خواهد بود. شما می توانید از 100-200 یورو تا بیش از 700 یورو در ماه بر اساس محل زندگی خود هزینه کنید.

همیشه به قراردادهایی که امضا می کنید توجه کنید، در بحث بندهای گیج کننده تردید نکنید و اولین گزینه ای را که پیدا می کنید انتخاب نکنید. آنچه را که در بازار موجود است مقایسه کنید و سپس تصمیم بگیرید. به یاد داشته باشید، یک خریدار آگاه، یک خریدار قدرتمند است.
نحوه سفر به خارج .jpg
11. نحوه سفر به خارج را تعیین کنید
محل دانشگاه خود را تأیید کردید، محل مناسب را پیدا کردید ... حالا، چه؟

بالاخره زمان برنامه ریزی سفر است. چگونه به مقصد تحصیلی خود خواهید رسید؟ آیا تنها سفر خواهید کرد؟ آیا نیاز به تعویض وسایل حمل و نقل دارید؟ اینها همه سوالاتی است که باید در نظر بگیرید.

اگر در قاره ای دیگر یا در کشوری دورتر تحصیل می کنید، سوار شدن به هواپیما تا حد زیادی بهترین گزینه است. گاهی اوقات حتی ارزان تر، اما این بر بسیاری از عوامل دیگر متفاوت است. شما باید میزان بار را که می توانید با خود ببرید بررسی کنید، زیرا همه خطوط هوایی اصلی محدودیت هایی دارند. برای چمدان یا چمدان اضافی باید هزینه اضافی بپردازید.

برای اروپایی هایی که به یکی از کشورهای اروپایی دیگر نقل مکان می کنند، سوار اتومبیل، تنها یا همراه با خانواده، یک گزینه معتبر است. شما می توانید با افرادی که دوستشان دارید سفر کنید و آنها به شما در تنظیم مکان و عادت به محیط جدید کمک خواهند کرد.

نکات و ترفندهایی برای سفر
بر اساس تاریخ شروع تحصیلات خود و زمانی که می توانید به محل جدید خود نقل مکان کنید، بر اساس آن برنامه ریزی کنید تا زودتر به آنجا برسید. ایده آل است که چند روز فرصت داشته باشید تا با محیط جدید خود هماهنگ شوید.
سیاست لغو یا تغییر بلیط ها را بررسی کنید، به ویژه اگر با هواپیما سفر می کنید.
studying abroad 1.jpg
12. تصمیم بگیرید که چه چیزی را  در چمدان خود بسته بندی کنید
میزان حمل بار شما بستگی به وسایل حمل و نقل شما دارد. اما صرف نظر از نحوه سفر، در اینجا چند مورد ضروری است:

◾️لپ تاپ، مبدل های قدرت و مبدل ها
◾️شناسنامه، گذرنامه، شناسنامه و کپی
◾️داروها یا داروهای تجویزی، به ویژه اگر شما آلرژی دارید یا سایر شرایط پزشکی
◾️یک کوله پشتی معمولی برای استفاده روزانه
◾️یک عکس یا چیزی که شما را به یاد خانه/عزیزانتان بیاندازد
◾️هدفون، شاید 2 جفت در صورت قطع عملکرد یکی
◾️شما همچنین باید لوازم بهداشتی، لباس های مختلف آب و هوایی، حوله و هر وسیله دیگری را که به طور منظم استفاده می کنید، بسته بندی کنید.

بسته به آب و هوا، ممکن است لازم نباشد لباس زمستانی با خود ببرید. اما اگر چنین کنید، می توانید والدین شما آنها را از طریق پست یا یک شرکت پیک تخصصی ارسال کنند. شما همچنین می توانید آرامش داشته باشید و بدانید که اگر هر چیزی را فراموش کرده اید، این گزینه وجود دارد.

هر چند زحمت نکشید که همه لباس های خود را به خارج ببرید. حقیقت این است که شما مغازه های زیادی پیدا خواهید کرد که می توانید لباس های جدید را در آنها خریداری کنید، مخصوصاً اگر قصد دارید حداقل 2 یا 3 سال را در کشور جدید خود سپری کنید.

. شما در شرف شروع یکی از جالب ترین، سرگرم کننده ترین، قدرتمندترین و دشوارترین فصل های زندگی خود هستید. و در پایان آن شخص بسیار بهتری خواهید بود. حالا بروید و چند خاطره عالی بسازید!

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش