آیلتس، TOEFL یا PTE؟ کدام آزمون انگلیسی را شرکت کنم؟

اگر می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید، اما زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری خود ندارید، به احتمال زیاد برای قبولی در یک دانشگاه بین المللی که دارای دوره هایی به زبان انگلیسی است، باید در یک آزمون زبان قبول شوید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اما کدام آزمون زبان انگلیسی را باید شرکت کنید؟ پاسخ به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله اینکه کدام آزمون/امتحان توسط دانشگاهی که می خواهید در آن شرکت کنید مورد قبول است، چه مراکز امتحانی در نزدیکی شما وجود دارد، چقدر مایل به پرداخت هزینه هستید و غیره.

ممکن است گیج کننده به نظر برسد، اما نگران نباشید. در این مقاله، ما 3 مورد از محبوب ترین امتحانات زبان انگلیسی را با هم مقایسه می کنیم:
◾️آیلتس آکادمیک
◾️TOEFL® iBT
◾️PTE Academic

 پس از خواندن این مقاله، دقیقاً می دانید کدام امتحان را انتخاب کنید و آماده پیدا کردن تاریخ امتحان مناسب و ثبت نام هستید.

مقالات مرتبط در سایت:
دوره های آنلاین رایگان British council برای آمادگی آزمون آیلتس
مزایا و معایب شرکت در آزمون تافل برای درخواست دانشگاه خارج از کشور

4 سیستم عامل آنلاین آموزش آیلتس: بهترین نمرات آزمون انگلیسی را برای پذیرش دانشگاه دریافت کنید

 
آیلتس، TOEFL یا  PTE.jpg
ساختار آزمونهای زبان انگلیسی

آیلتس آکادمیک
آزمون آیلتس آکادمیک در 4 بخش تشکیل شده است:
گوش دادن: 30 دقیقه شما به چهار مورد ضبط شده از زبان مادری گوش می دهید. پس از آن، شما باید به 40 سوال پاسخ دهید.
مطالعه علمی: 60 دقیقه شما 3 متن را می خوانید و سپس باید به 40 سوال پاسخ دهید.
نگارش: 60 دقیقه. 2 تکلیف وجود دارد. برای اولین مورد، شما باید یک نمودار، جدول، نمودار یا سایر اطلاعات بصری را با کلمات خود توصیف کنید. برای مورد دوم، شما باید مقاله ای را به عنوان پاسخی به یک نقطه نظر، مشکل یا استدلال بنویسید. برای هر دو کار باید به صورت رسمی بنویسید.
صحبت: 11-14 دقیقه. سه قسمت وجود دارد که طی آن شما با مصاحبه کننده درباره خود صحبت می کنید، نظر خود را در مورد یک موضوع خاص توضیح می دهید یا بیان می کنید و با بحث در مورد ایده ها یا مفاهیم انتزاعی به پایان می رسانید.

TOEFL® iBT
آزمون TOEFL® iBT دارای 4 بخش است:
خواندن: 54 - 72 دقیقه. شما 3 یا 4 قسمت از متون را می خوانید. سپس، شما باید به 30-40 سوال پاسخ دهید.
گوش دادن: 41-57 دقیقه. شما به 4 مورد ضبط شده از زبان مادری گوش می دهید و سپس باید به 28-39 سوال پاسخ دهید.
صحبت کردن: 17 دقیقه شما باید نظر خود را در مورد یک موضوع آشنا بیان کرده و بر اساس وظایف خواندن و گوش دادن پاسخ دهید.
نوشتن: 50 دقیقه 2 تکلیف وجود دارد. شما باید پاسخ های مقاله بنویسید و نظرات خود را پشتیبانی کنید.
تعداد سوالات در بخش Reading and Listening برای TOEFL® متفاوت است. چرا؟ زیرا تعداد به طول، نوع و سختی متن (ها) و ضبط صدا (ها) بستگی دارد.

PTE Academic
آزمون PTE Academic یا Pearson of English دارای 3 بخش است:
گفتار و نوشتن: 77 - 93 دقیقه. شما باید چندین کار را انجام دهید، از جمله معرفی خود، بلند خواندن، توصیف یک تصویر، خلاصه کردن یک متن، نوشتن مقاله و موارد دیگر.
خواندن: 32 - 40 دقیقه. شما باید کارهایی مانند پر کردن جاهای خالی، پاسخ به سوالات چند گزینه ای و سفارش مجدد پاراگراف ها را انجام دهید.
گوش دادن: 45 - 57 دقیقه. بعد از گوش دادن یا تماشای کلیپ های صوتی یا تصویری باید به یک سری سوالات پاسخ دهید.

آزمون های IELTS، TOEFL® و PTE چقدر طول می کشد؟
مدت زمان 3 آزمون انگلیسی مشابه است:
آیلتس آکادمیک: 2 ساعت و 45 دقیقه
TOEFL® iBT: 3 ساعت برای آزمون مبتنی بر کامپیوتر. تکمیل آزمون تجدید نظر شده TOEFL® به صورت کاغذی 2 ساعت و 25 دقیقه طول می کشد زیرا بخش سخنرانی را شامل نمی شود. با این حال، فقط در مکانهایی که اتصال اینترنت در دسترس نیست ارائه می شود.
PTE Academic: 3 ساعت
ELTS, TOEFL® and PTE
نتایج آزمون و حداقل نمره برای پذیرش در دانشگاه
هر امتحان از یک سیستم نمره گذاری متفاوت استفاده می کند. آزمون آیلتس آکادمیک در مقیاس 0 تا 9 درجه بندی می شود. هر قسمت (یا بخش) آزمون نمره ای دریافت می کند. سپس 4 نمره به طور میانگین و جمع می شوند تا نمره کلی به دست آید.

آزمون TOEFL® iBT از 0 تا 120 درجه بندی می شود. هر بخش حداکثر 30 امتیاز دارد. برای دریافت نمره رسمی، باید حداقل به 1 سوال در Reading و Listening پاسخ دهید، حداقل 1 مقاله بنویسید و حداقل 1 کار اسپیکینگ را به درستی انجام دهید.

آزمون PTE Academic با استفاده از مقیاس جهانی انگلیسی از 10 تا 90 درجه بندی می شود.

هر دانشگاه یا کالج آزاد است که حداقل نمره مورد نیاز خود را برای پذیرش تعیین کند. اکثر موسسات آموزشی به موارد زیر نیاز دارند:

حداقل نمره 6.0 یا 6.5 برای آیلتس آکادمیک. برخی از دانشگاه ها نمرات کم تا 5.0 - 5.5 را می پذیرند.
حداقل نمره 70 - 80 برای TOEFL® iBT. برخی از دانشگاه ها نمرات کم تا 65 را می پذیرند.
حداقل نمره 55 - 60 برای PTE Academic. برخی از دانشگاهها نمرات زیر 50 را می پذیرند.

مدت اعتبار هر آزمون انگلیسی چقدر است؟
هر سه آزمون (IELTS، TOEFL® و PTE) به مدت 2 سال پس از انتشار نتایج معتبر هستند. اگر مجبور هستید مهارت های انگلیسی خود را پس از آن دوره ثابت کنید، باید دوباره در آزمون شرکت کنید.

هزینه هر آزمون زبان چقدر است؟

آیلتس آکادمیک
قیمت ها بر اساس واحد پول محلی شما تعیین می شود. بنابراین، هزینه ها بسته به کشور و مرکزی که در آن امتحان می دهید متفاوت است:
215 - 240 دلار آمریکا
162 - 180 GBP (210 - 234 USD) در انگلستان
2،950 - 3000 NOK (331 - 337 USD) در نروژ
229 (255 دلار) در آلمان
340 AUD (236 دلار) در استرالیا

تافل
قیمتها بسته به کشور متفاوت است:
205 دلار در ایالات متحده
210 دلار در انگلستان
290 دلار در نروژ
255 دلار در آلمان
300 دلار در استرالیا

PTE Academic
داستان همیشگی. بسته به کشوری که در آن آزمون می دهید، قیمت ها متفاوت خواهد بود:
200 دلار آمریکا
155 پوند (201 دلار) در انگلستان
255 دلار در اسپانیا
231 دلار در آلمان
357 AUD (246 دلار) در استرالیا

قیمتها و کشورهایی که در بالا ذکر شد فقط به عنوان مثال آورده شده است. این امتحانات در بسیاری از کشورهای دیگر و مراکز آزمایشی در سراسر جهان ارائه می شود. شما همیشه باید از صفحات رسمی IELTS، TOEFL® و PTE برای پیدا کردن نزدیکترین مرکز آزمون و ثبت نام استفاده کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که در صورت تاخیر در ثبت نام، قیمت ها افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید:
هزینه آزمون آیلتس در سال 1400 /2021
هزینه آزمون های بین المللی زبان انگلیسی 2020-2021

آیا آزمون امتحان انگلیسی بریتیش یا آمریکایی دارد؟
اگر از IELTS Academic، TOEFL® iBT یا PTE Academic استفاده می کنید، می توانید از انگلیسی بریتیش یا آمریکایی استفاده کنید. با این حال، مطمئن شوید که در طول امتحان ثابت هستید. 
-english-test
آزمون زبان انگلیسی در کجا پذیرفته می شود؟
هر 3 آزمون زبان انگلیسی محبوب هستند و توسط هزاران موسسه در سراسر جهان شناخته شده اند:

آیلتس توسط بیش از 10000 موسسه در بیش از 140 کشور جهان پذیرفته شده است. آیلتس در انگلستان، استرالیا، ایرلند و آفریقای جنوبی بسیار محبوب است.

TOEFL® توسط بیش از 10000 دانشگاه و سایر سازمانها در بیش از 150 کشور جهان پذیرفته شده است.
TOEFL® معمولاً توسط دانشگاههای ایالات متحده، کانادا، استرالیا، نیوزلند، فرانسه و آلمان ترجیح داده می شود.

PTE Academic همچنین توسط هزاران موسسه در کشورهای مختلف پذیرفته می شود. به ویژه در استرالیا، نیوزلند و ایرلند محبوب است.

این غیر معمول نیست که دانشگاه ها و کالج ها دو آزمون مهارت زبان انگلیسی را بپذیرند، برخی از موسسات هر سه را قبول می کنند. اگر قصد تحصیل در دانشگاه خاصی را دارید، مطمئن شوید که چه آزمونهای زبانی را قبول می کند تا بدانید کدام آزمون انگلیسی را باید بگذرانید.

چگونه و کجا می توانم در هر آزمون شرکت کنم؟
به طور معمول، هر سه آزمون انگلیسی فقط در مراکز تخصصی قابل شرکت است. این امر در مورد امتحانات آنلاین و کاغذی صادق است. همیشه می توانید نزدیکترین مرکز را در وب سایت رسمی هر آزمون پیدا کنید.

می توانید در آزمون آیلتس آکادمیک هم به صورت آنلاین و هم روی کاغذ شرکت کنید. اگر برای آیلتس مبتنی بر رایانه ثبت نام می کنید، تاریخ امتحان بیشتری وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. از نظر ساختار، محتوا و زمان آزمون، هیچ تفاوتی بین آزمون رایانه ای و کاغذی وجود ندارد. بخش اسپیکینگ همیشه بصورت حضوری با یک مصاحبه کننده معتبر IELTS است.

TOEFL® iBT معمولاً بصورت آنلاین ارائه می شود، اما برای مکانهایی که اینترنت در دسترس نیست یک قالب کاغذی وجود دارد. آزمون کاغذی قسمت اسپیکینگ ندارد زیرا راهی برای ثبت پاسخ ها وجود ندارد.

آزمون PTE Academic فقط در قالب رایانه در دسترس است.

IELTS، TOEFL® و PTE چقدر مشکل هستند؟
ارزیابی کدام آزمون مهارت انگلیسی دشوارتر است. اما یک راه آسان برای ارزیابی سطح فعلی زبان انگلیسی این است که مطالب رایگان ارائه شده توسط IELTS، TOEFL® و PTE را در وب سایت خود امتحان کنید.

به خاطر داشته باشید که نحوه آماده شدن برای امتحان مهمتر از دشواری آن یا آنچه مردم می گویند است. این آزمونها موانعی نیستند، بلکه فرصتی برای اثبات مهارتهای انگلیسی شما برای زندگی و تحصیل در یک کشور خارجی است.

گذراندن موفقیت آمیز در آزمون زبان انگلیسی نشان می دهد که از انگیزه و نظم کافی برای کار سخت برخوردار هستید، که شما را به کاندیدای ایده آل برای تحصیل در مقاطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد، دکترا) تبدیل می کند.
english test
چقدر زمان برای آمادگی امتحان اختصاص دهیم؟
بستگی زیادی به سطح فعلی زبان انگلیسی شما دارد. برخی از دانش آموزان در حال حاضر دارای مهارت های پیشرفته انگلیسی هستند. برای آنها، این آزمون تنها راهی برای دریافت گواهینامه رسمی است.

برای دیگران، امتحان یک چالش واقعی خواهد بود، بنابراین آنها باید آمادگی خود را از قبل شروع کنند. با توجه به تجربیات خود، می گویم که عاقلانه است که در صورت امکان 1 یا 2 سال قبل از امتحان شروع به یادگیری و تمرین کنید. در غیر این صورت، حتی در چند ماه می توانید پیشرفت زیادی کنید، اما تلاش، نظم و استرس بسیار بیشتری را شامل می شود.

تمرین آنلاین برای امتحان
می توانید مطالب تمرین رایگان را در وب سایت های رسمی IELTS، TOEFL® و PTE پیدا کنید. اگر قصد دارید از مطالب آیلتس به صورت آنلاین استفاده کنید، مطمئن شوید که در بخش های خواندن علمی و نوشتن آکادمیک کار می کنید. قسمت های عمومی خواندن و نوشتن عمومی برای آزمون آموزش عمومی آیلتس استفاده می شود، که برای دانش آموزان علاقه مند به تحصیلات عالی (مطالعات کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا) طراحی نشده است.

این مطالب آنلاین رایگان یک راه عالی برای ارزیابی سطح فعلی زبان انگلیسی شما و درک نحوه امتحان در واقع است. وب سایت های دیگر نیز نمونه تمرین رایگان ارائه می دهند، اما همیشه باید بررسی کنید که آیا مطالب به روز هستند و آیا از ساختار امتحان پیروی می کنند یا خیر.

همچنین می توانید کتابها، DVD ها و سایر مطالب را از صفحات رسمی آزمونهای انگلیسی سفارش دهید. دوره های آنلاین نیز وجود دارد که می توانید برای آن هزینه کنید. TOEFL® و PTE چنین دوره هایی را ارائه می دهند.

منابع آموزشی مفید
راه های دیگری نیز برای آمادگی برای امتحان مهارت زبان انگلیسی وجود دارد. اگر هنوز دانش آموز دبیرستان یا دانشگاه هستید، با معلم/استاد خود مشورت کنید و ببینید آیا آنها کتاب یا مطالبی دارند که می تواند به شما کمک کند.

همچنین می توانید معلمی را پیدا کنید که در آماده سازی دانش آموزان برای این نوع امتحانات تخصص دارد. برخی از آنها به صورت جداگانه کار می کنند، برخی دیگر در مراکز خصوصی زبان انگلیسی کلاس دارند. اگر قیمت ها خیلی زیاد نیستند، این همیشه یک گزینه عالی است.

نحوه آماده شدن برای بخش Reading
 بیشتر بخوانید! حتی لازم نیست کتاب بخوانید، فقط تا جای ممکن متن انگلیسی بخوانید.

در طول بخش خواندن، ممکن است مجبور شوید به سوالات پیچیده پاسخ دهید. آنها آزمایش می کنند که چقدر متن را خوب می فهمید و آیا می توانید مواردی را که به طور ضمنی، اما مستقیماً گفته نشده است، بفهمید. بهتر است به انواع مختلف محتوا (توصیفی، اقناعی، آموزنده)، سبک های مختلف (رسمی، غیررسمی) نگاه کنید و سعی کنید آنچه نویسنده سعی می کند به طور مستقیم، غیر مستقیم و همچنین آنچه را که نمی گوید بیان کند را درک کنید.

یک روش عالی برای تمرین این است که شروع به خواندن مقالات انگلیسی در موضوعات مورد علاقه خود کنید. اگر ورزش، سیاست، طبیعت یا هر موضوع دیگری را دوست دارید، شروع به خواندن مطالبی کنید که به زبان انگلیسی نوشته شده است، به ویژه محتوایی که توسط انگلیسی زبانان بومی ایجاد شده است. همچنین، متون دانشگاهی را بررسی کنید، ببینید تفاوت آنها با سایر مطالب نوشته شده چگونه است و در درک آنها ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.

نحوه آماده شدن برای بخش Listening
برای بهبود مهارت های گوش دادن، تماشای فیلم ها و فیلم های آنلاین بدون زیرنویس را شروع کنید. ممکن است در ابتدا کمی سخت باشد، اما با گذشت زمان بسیار ساده تر می شود. در نهایت از سرعت پیشرفت خود شگفت زده خواهید شد.

اگر این کار برای شما بسیار دشوار است، از زیرنویس به زبان انگلیسی استفاده کنید، اما نه به زبان مادری خود. کلمه ای پیدا کردید که نمی دانستید؟ عالی! به دنبال معنی آن باشید و آن را بیاموزید. مطمئن شوید که نحوه استفاده و در چه زمینه هایی را درک کرده اید. دفعه بعد که آن را می شنوید، دیگر مجبور نیستید صدا/تصویر را متوقف کنید.

یک روش عالی دیگر برای تمرین این است که آهنگ های تصادفی را به انگلیسی انتخاب کنید و سعی کنید هنگام گوش دادن به اشعار آنها را یادداشت کنید. شاید تعجب کنید که چقدر کلمات با آنچه در ابتدا هنگام گوش دادن به آهنگ شنیده اید متفاوت است.

اطمینان حاصل کنید که همیشه به دنبال مواد آسان صوتی/تصویری نیستید. لهجه های مختلف (آمریکایی، انگلیسی، استرالیایی و غیره)، زبان مادری را کاوش کنید و صبور باشید زیرا گوش دادن مهارتی است که توسعه آن به زمان نیاز دارد.
english test
نحوه آماده شدن برای بخش نوشتن
تمرین خواندن شما همچنین به شما کمک می کند تا برای بخش نوشتن آماده شوید. اگر حتی نمی دانید ظاهر چگونه به نظر می رسد، نمی توانید متن های عالی بنویسید، خواندن همچنین به شما کمک می کند واژگان خود را توسعه دهید، که برای هر دانشجوی بین المللی آینده یک سرمایه بزرگ است.

در حالی که نوشتن ممکن است سخت باشد، از جایی که هستید شروع کنید و چیزها را بیش از حد پیچیده نکنید. ببینید آیا می توانید چیزی را که دوست دارید در یک یا دو پاراگراف توصیف کنید. سپس سعی کنید این کار را بهتر انجام دهید: از صفت های مناسب استفاده کنید، جملات طولانی را به دو قسمت تقسیم کنید، بررسی کنید که آیا ایده ها به خوبی پیوند خورده اند یا خیر. آیا دستور زبان خوب است؟ در مورد علائم نگارشی چطور؟ املا؟ آیا ایده اصلی روشن است؟ اینها همه جنبه هایی هستند که هنگام نوشتن یک متن باید به آنها توجه کنید.

سبک هم هست نوشتن یک متن غیررسمی وقتی از شما یک متن رسمی خواسته می شود، یک اشتباه بزرگ خواهد بود. یا برعکس. همچنین، یک متن متقاعد کننده در مقایسه با یک متن آموزنده رویکرد متفاوتی دارد. شما باید این موارد را بدانید. شما همچنین باید ساختار یک مقاله را بشناسید و اینکه چه چیزی یک مقاله خوب را از مقاله بد متمایز می کند.

تمام این آماده سازی نیاز به نوشتن، مرور، بهبود و نوشتن مجدد دارد. ممکن است شما آن را دوست نداشته باشید، و ممکن است ناامید کننده شود، اما این بد است که بدون تسلط بر هنر نوشتن، یک انگلیسی زبان عالی باشید.

نحوه آماده شدن برای بخش اسپیکینگ
بسیاری از دانش آموزان احساس می کنند بخش صحبت کردن چالش برانگیز است. چرا؟ زیرا عصبی بودن و صحبت با مصاحبه کننده آسان نیست. شما می توانید اشتباه کنید، ایده های خود را از دست بدهید، یا ندانید چگونه حرفهای خود را ادامه دهید. اشکالی نداره تسلط بر مهارت، مانند هر مهارت دیگری، زمان می برد.

خوشحال خواهید شد که بشنوید فقط در آزمون آیلتس از شما خواسته می شود که به صورت حضوری با یک مصاحبه کننده صحبت کنید. TOEFL® و PTE به شما امکان می دهند پاسخ های خود را با استفاده از میکروفون ضبط کنید. اگر واقعاً نمی خواهید رو در رو صحبت کنید، می توانید یکی از دو آزمون دیگر را انتخاب کنید به شرطی که دانشگاه شما آنها را بپذیرد.

شما هنوز باید صحبت کنید، بنابراین تمرین کنید، تمرین کنید، تمرین کنید! ترس از اشتباه اغلب بزرگترین چالش است. اما اشکالی ندارد بسیاری از مردم وقتی چیز جدیدی یاد می گیرند اشتباه می کنند. شما باید بر این ترس غلبه کنید و به صحبت خود ادامه دهید، حتی اگر می دانید که کلمه ای را درست تلفظ نکرده اید یا شاید قید درست را از دست داده اید.

واژگان یک راه عالی برای افزایش اعتماد به نفس شما است. اغلب، پیدا نکردن کلمه مناسب هم آزاردهنده است و هم دلسرد کننده. ممکن است چیزی برای گفتن داشته باشید، اما نمی دانید چگونه. برای غلبه بر این، سعی کنید یک جمله جدید (یا حتی جملات در صورت نیاز) ایجاد کنید، که کلمه گم شده را توضیح می دهد یا به شما اجازه می دهد آن را کنار بگذارید. این عالی به نظر نمی رسد، اما به شما این امکان را می دهد که همچنان صحبت کنید و تمرین را ادامه دهید.

با یادگیری کلمات جدید، کمتر تردید خواهید کرد و روزی مفتخر خواهید شد که می دانید می توانید خود را بدون مشکل به زبان انگلیسی بیان کنید.

کدام آزمون زبان انگلیسی را باید شرکت کنم؟
انتظار دارید این یا آن آزمون را بگوییم؟ ببخشید که ناامید شدم اگر تا اینجا پیش رفته اید، می دانید که آزمون های IELTS، TOEFL® و PTE از نظر ساختار، قیمت و در دسترس بودن مشابه هستند.

انتخاب شما ممکن است توسط دانشگاهی که می خواهید در آن درخواست دهید محدود شود. در حالی که برخی از موسسات هر 3 آزمون انگلیسی را می پذیرند، برخی دیگر فقط IELTS یا TOEFL® یا شاید فقط یکی از آنها را می پذیرند.

حتی اگر بتوانید بین این آزمون ها یکی را انتخاب کنید، ابتدا باید ببینید چه روزهای امتحان و مراکز آزمون در نزدیکی شما موجود است. سفر به شهر دیگری یک گزینه است، اما اگر فاصله زیاد باشد، ممکن است تمایل داشته باشید مرکزی را انتخاب کنید که به شما نزدیکتر است.

همچنین باید مطالب آنلاین رایگان را امتحان کنید و ببینید آیا یکی از امتحانات آسانتر از بقیه است. این راهی آسان برای تصمیم گیری است.

به طور کلی، مهم نیست که IELTS Academic، TOEFL® iBT یا PTE Academic را انتخاب می کنید. همه آنها امتحانات بزرگی هستند که به دانشجویان امکان می دهد به خارج بروند و رویاهای خود را برآورده کنند. اگر شما اراده دارید که سخت کار کنید و خودتان را آماده کنید، می توانید از هرگونه آزمون مهارت انگلیسی خسته شده و تحصیلات بین المللی خود را با پای راست شروع کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
معرفی بهترین منابع برای آزمون آیلتس (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش