انتخاب رشته کنکور دکتری تخصصی گروه پزشکی آغاز شد

به گزارش ویکی گرام، آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال ۱۴۰۰ در پنج نوبت صبح و عصر روز شنبه ۵ تیر، صبح و عصر روز یکشنبه ۶ تیر و صبح دوشنبه ۷ تیر ماه ۱۴۰۰ در ۳۲ دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور (۳۰ شهر) بطور همزمان برگزار شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

از مجموع ۱۶ هزار و ۸۳۵ نفر / رشته ثبت نام کرده در آزمون تعداد ۱۲ هزار و ۷۱۹ نفر (حدود ۷۵.۵ درصد) در جلسه آزمون حاضر شدند و ۴ هزار و ۱۱۶ نفر (حدود ۲۴.۵ درصد) غایب بودند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته این آزمون در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir منتشر شده است.

انتخاب رشته محل آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه ی پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۴۰۰ از امروز دوشنبه ۱۸ مرداد آغاز شده اند و فرصت انتخاب رشته/محل و ارسال مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی تا روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ادامه دارد.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته/محل پس از مطالعه دقیق دفترچه و آگاهی از ظرفیت دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی باید در زمان مقرر از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی با وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه که در زمان ثبت نام اولیه ثبت شده است، نسبت به انتخاب رشته/ محل ها و ارسال مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی خود اقدام کنند.

➕ بیشتر بخوانید:
جدیدترین ویرایش تقویم آزمون‌های علوم پزشکی منتشر شد
شرایط جذب عضو هیات علمی وابسته در دانشگاه خوارزمی اعلام شد

افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی شهریه دانشگاه آزاد در مهر ۱۴۰۰

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش