نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد در خارج از کشور - 10 معیار که باید در نظر داشته باشید

بسیاری از مردم موافق هستند که تحصیل در خارج از کشور ایده خوبی است. اما چگونه تصمیم می گیرید که برای مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهید؟ و تصمیم خود را بر اساس چه معیارهایی باید تعیین کنید؟

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

ما سعی کردیم فهرستی از مواردی را که دانشجویان گاهی در جستجوی برنامه کارشناسی ارشد بین المللی نادیده می گیرند، گردآوری کنیم، بنابراین شما می توانید به سایت های مختلف بروید و بهترین لیست دانشگاه ها را متناسب با نیازها و شخصیت شما تهیه کنید.

1. با علایق خود شروع کنید
خوب، شاید همه نکات موردی نباشند که ممکن است نادیده گرفته باشید. این عامل بی اهمیت به نظر می رسد، اما هنوز باید مورد توجه قرار گیرد و می توان یکی از مهمترین عوامل در نظر گرفت. بسته به میزانی که با موضوع و رشته مورد نظر خود ارتباط برقرار می کنید، انگیزه بیشتری خواهید داشت، نمرات بهتری خواهید گرفت.

با این حال، ممکن است کاملاً محتمل باشد که آنچه شما در حال تحصیل هستید، گرچه جالب است، اما در تأمین یک شغل خوب سهیم نباشد. برخی از رشته ها سوددهی کمتری دارند و شما باید از این موضوع آگاه باشید.

همیشه می توانید سودآورترین رشته ها را در حال حاضر در سال 2021 ببینید، اما برای نسخه خلاصه، باید به موارد زیر توجه کنید:
◾️طراحی
◾️مد و فشن
◾️حقوق
◾️پزشکی
◾️مهندسی و فناوری
◾️علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد در خارج از کشور - 10 معیار که باید در نظر داشته باشید.jpg
2. شرایط پذیرش دانشگاه را برآورده کنید
اگر در مقطع کارشناسی در دانشگاه فارغ التحصیل شوید، به این معنی نیست که به طور خودکار در برنامه کارشناسی ارشد آنها پذیرفته می شوید.

اکثر موسسات درجه دیپلم شما، مهارتهای فنی و مهارت شما، انگیزه انتخاب این استاد و موارد دیگر را در نظر می گیرند. مطمئن شوید که اطلاعات کافی به دست آورده اید و می دانید که دانشگاه به دنبال چه نوع کاندیدایی است، زیرا شکست به دلیل ندانستن بی معنی است.

همچنین ایده خوبی است که از سایر دانشجویانی که قبلاً پذیرفته شده اند بخواهید که تجربیات خود را با شما در میان بگذارند.

3. بر آینده شغلی خود تمرکز کنید
اگر شما قبلاً یک مسیر شغلی را انتخاب کرده اید یا حتی اگر قبلاً شغلی دارید، ممکن است مدیران فعلی یا آینده شما به رشته های خاصی نیاز داشته باشند.

دانشگاه انتخابی شما بهترین مکان برای یادگیری مفاهیم عمیق، زبان دیگر یا مهارت های پیشرفته خواهد بود، بنابراین حتماً موضوعات جدیدی را انتخاب کنید که برای شما مفید باشد، حتی اگر در ابتدا باعث ناراحتی شما شوند و ممکن است سخت به نظر برسند.

4- زبانی را که در آن تحصیل خواهید کرد در نظر بگیرید
برخی از گرایشها به مهارت زبان خارجی نیاز دارند، به ویژه اگر دوره ها به صورت یک واحد برگزار شوند. غیرممکن است یا حداقل بسیار سخت است، به عنوان مثال، گرایش زبان انگلیسی فقط با امتحان سطح پایه.

با انتخاب مدرکی که به زبان انگلیسی تدریس می شود، می توانید از این مشکل جلوگیری کنید. بسیاری از کشورها دارای برنامه های ویژه به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی هستند و اکثر مدارک را می توان در اروپا یافت.

و اگر در زبان انگلیسی مهارت ندارید نگران نباشید. دوره های آمادگی انگلیسی زیادی وجود دارد که می تواند به شما در ورود به دانشگاه انتخابی شما کمک کند.
نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد در خارج از کشور - 10 معیار که باید در نظر داشته باشید
5. مطمئن شوید که می توانید هزینه های تحصیل را تامین کنید
متأسفم که این را به شما می گویم، اما ما در یک اقتصاد وحشتناک زندگی می کنیم، بنابراین مسائل مالی، شهریه و هزینه های زندگی یک مسئله بزرگ است که باید در نظر بگیرید.

بدیهی است که زندگی چندان افسرده کننده نخواهد بود، اما می توانید کیف پول ضعیف خود را با جستجوی بورسیه تحصیلی در سراسر جهان و در همه زمینه ها، با یادگیری ترفندها از سایر دانشجویان و تحقیق در مورد دانشگاه های رایگان، مدیریت کنید. همچنین می توانید صفحه بورسیه wikigeram را بررسی کنید تا در تامین مالی تحصیلات خود در خارج از کشور کمک بگیرید.

همچنین می توانید این راهنمای سریع را بررسی کنید:
ارزانترین دانشگاههای انگلیس برای دانشجویان بین المللی
شهریه تحصیل در مقطع لیسانس در اروپا در سال 2021
دانشگاه هایی در کشورهای اسکاندیناوی با کمترین شهریه
هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در برترین کشورهای دنیا
هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در اسپانیا/ارزانترین دانشگاهها

هزینه تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی / ارزانترین دانشگاههای ایتالیا

6. درباره شهرت و رتبه دانشگاه تحقیق کنید
بدیهی است که انتخاب یک دانشگاه معتبر مزایای خود را دارد. با این حال، برای ورود به یکی تلاش بیشتری لازم است، یا این بدان معناست که شما با دانشجویان دیگر مبارزه می کنید.

معمولاً چیزی که یک دانشگاه را "خوب" می کند معلمان، سازمان های دانش آموزی و فارغ التحصیلان موفق آن هستند. اطلاعات مربوط به این عوامل را می توانید در صفحه اصلی دانشگاه پیدا کنید.
 
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای
سایتی جهت دستیابی به تمام دانشگاه‌های جهان و میلیون‌ها استاد دانشگاه در هر رشته‌ای


همچنین، مراقب منابع دانشگاه باشید: ممکن است به نظر برسد که هیچ چیز نیست، اما برای یک دانشجو می تواند یک دنیا باشد که بتواند به صورت رایگان چاپ کند یا مواد لازم را از موسسه تهیه کند. اطلاعاتی درباره کتابخانه ای که مدرسه دارد، خدمات فناوری اطلاعات و سایر منابع مورد نیاز برای انجام موفقیت آمیز مطالعات خود جمع آوری کنید.

7. دریابید که آیا مدارک قبلی شما قابل انتقال است یا خیر
 این ممکن است یکی از مهمترین مشکلاتی باشد که می توانید در وضعیت کنونی امور مطرح کنید. بسیاری از دانشجویان تصمیم می گیرند که مقاطع تحصیلی خود را در خارج از کشور بخوانند و برای این کار باید مطمئن شوند که مدرک تحصیلی آنها در سراسر جهان قابل قبول است. ابتدا باید اعتبار هر موسسه را بررسی کنید، و سپس برخی، مخصوصاً اگر دانشجوی اتحادیه اروپا هستید که می خواهید در ایالات متحده تحصیل کنید.
 
فهرست تمام دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت علوم 2021

8. تجربه فوق برنامه خود را با شرایط مورد نیاز تطبیق دهید
اگر تصمیم دارید به دانشگاه بین المللی بروید، باید همه چیز را در اطراف خود در نظر بگیرید. آیا دانشگاه در مکانی خوش آب و هوا است؟ آیا جشنواره هایی در شهر برگزار می شود؟ آیا سایر دانشجویان جالب و سرگرم کننده هستند؟ آیا کشور امن است؟ آیا من شخصاً در امان هستم؟ و غیره…

شما در دانشگاه زندگی نخواهید کرد و زندگی شما بیشتر از دوره ها و سمینارهای شما خواهد بود، بنابراین احتمال بیرون رفتن و لذت بردن از وقت خود باید یک نکته مهم و مثبت در مورد "چرا در دانشگاه X تحصیل کنید باشد.

9. در نمایشگاه های آموزشی از دانشگاه دیدن کنید
نوع افرادی که برای نمایندگی یک موسسه فرستاده می شوند، در مورد خود موسسه چیزهای زیادی می گوید. بگذارید اینطور بگوییم: اگر دانشگاه تخصصی روانشناسی و روانپزشکی شخصی را برای گفتن در این مورد برای شما می فرستاد، شما تا آنجا که می توانید بررسی کنید و از این مکان ها دیدن کنید.

10. درباره پاداش هایی که دانشگاه به شما ارائه می دهد تحقیق کنید
 دوره ها و سمینارها یک معامله بسیار بسته هستند، اما در مورد هر چیز دیگری که آنها می توانند به شما ارائه دهند چطور؟ آیا می توانید بورسیه Erasmus بگیرید؟ آیا برنامه های مشترکی دارد، بنابراین شما می توانید در دو کشور با مدرک یکسان تحصیل کنید؟

و در مورد کارآموزی، شیوه ها، تأمین شغل پس از فارغ التحصیلی: آیا این دانشگاه با نام های بزرگ همکاری می کند و آیا می تواند به من در جهت مورد نظر من حرکت کند؟

خیلی چیزها و برنامه های دیگر، دوره های اضافی، سفرهای روزانه، باشگاه ها و فعالیت هایی که دانشگاه ها ترتیب می دهند وجود دارد، که اگر آنها به علاقه و انرژی شما تأثیر می گذارند، باید مقایسه کنید و فکر کنید.

مقالات مرتبط
توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش