جذب هیأت علمی بومی در اولویت دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش ویکی گرام، معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: مناسب‌تر است که استخدام عضو هیئت علمی در هر منطقه بر اساس ظرفیت‌های بومی آنجا باشد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حیدر میر فخرالدینی عنوان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای در ۱۸۱ واحد آموزشی در بیش از ۱۱۰ شهرستان فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه مناسب‌تر است که استخدام عضو هیئت علمی در هر منطقه بر اساس ظرفیت‌های بومی آنجا باشد افزود: البته از هر جای کشور فردی دارای شرایط علمی برجسته و متقاضی استخدام در منطقه‌ای دیگر شوند، مخالفتی وجود ندارد.

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای ادامه داد: ولی جابجایی آنها منوط به طی دوران معینی از خدمت و تبدیل وضعیت استخدامی از پیمانی به رسمی آزمایشی در کنار شرایط دانشجویی و نسبت عضو هیئت علمی به دانشجو در مبدا و مقصد و شاخص‌های دیگر در هیئت اجرایی جذب اعضای هیئت علمی است. لذا متقاضیان شرکت در زمان انتخاب اولویت‌های فراخوان به این مسئله توجه کنند.

میر فخرالدینی با ذکر اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت امنا از یک سو و ارتقا رتبه دانشگاه فنی و حرفه‌ای در میان دانشگاه‌های کشور اعضای هیئت علمی پیمانی برای تبدیل وضعیت به رسمی آزمایشی در مرتبه مربی و استادیار به ترتیب به حداقل ۴۰ درصد و ۶۰ درصد، از امتیازات آئین نامه ارتقا به دانشیاری را کسب کنند.

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه اعضای هیئت علمی که تا پایان سال پنجم موفق به کسب امتیازات لازم جهت تبدیل وضعیت نمی‌شوند، باید تقاضای تمدید فرصت را جهت اخذ مجوزهای لازم تا قبل از آغاز سال تحصیلی از طریق واحدهای استانی به معاونت آموزشی دانشگاه ارسال کنند.
 

➕ بیشتر بخوانید:


اطلاعيه سازمان سنجش برای پذيرفته‌شدگان‌ نهايی آزمون دکتری 1400
زمان اعلام نتیجه نهایی کنکور سراسری و کارشناسی ارشد مشخص شد


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش