آلمان: پردرآمدترین مشاغل در سال های آینده کدام خواهد بود؟

آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا است و گزینه ای محبوب برای کسانی است که می خواهند در خارج از کشور کار کنند. طبق گزارشات اخیر، آلمان نیز با کمبود مهارت مواجه است. انتظار می رود آلمان تا سال 2030 حداقل 3 میلیون کارگر با کمبود مهارت مواجه شود. مطالعات تحقیقی نشان می دهد که افزایش جمعیت سالخورده و کاهش میزان زاد و ولد از دلایل اصلی آن است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

فرصت های شغلی در STEM و مشاغل مرتبط با سلامت وجود خواهد داشت. اینها شامل مهندسان متعلق به زمینه های مهندسی، مکانیک، برق و فناوری اطلاعات است. بخش مراقبت های بهداشتی نیز به دلیل افزایش جمعیت سالخورده در کشور، تقاضای بیشتری به ویژه برای پرستاران و مراقبین خواهد داشت.

بنابراین، پردرآمدترین مشاغل در آلمان در سال های آینده چه خواهد بود؟ پردرآمدترین مشاغل در آلمان به بخش های پزشکی، مهندسی و مالی تعلق دارد. مشاغل پردرآمد مستلزم داشتن مدرک مرتبط با حرفه خود هستند زیرا مشاغل غیر ماهر دستمزد مناسبی را دریافت نمی کند.
 
فرصت های شغلی مورد نیاز در آلمان بعد از کرونا
کار در خارج از کشور: 5 وب سایت عالی برای یافتن شغل در خارج از کشور

آلمان-پردرآمدترین-مشاغل-در-سال-های-آینده-کدام-خواهد-بود.jpg
در اینجا لیستی از ده حرفه پردرآمد در آلمان وجود دارد:
◾️پزشک ارشد
◾️پزشک متخصص
◾️مدیر صندوق
◾️مدیر امور مالی شرکت
◾️مدیر حساب کلیدی
◾️مهندس ثبت اختراع
◾️مهندس بیمه
◾️مدیر فروش منطقه ای
◾️وکیل / مشاور حقوقی
◾️مهندس فروش

این لیست نشان می دهد که اکثر مشاغل برتر متعلق به حرفه های پزشکی، مالی، مهندسی و فروش هستند.

حرفه پزشکی: از آنجا که آلمان با کمبود متخصصان پزشکی روبرو است، خارجیان دارای مدرک پزشکی می توانند به این کشور نقل مکان کرده و مجوز فعالیت پزشکی را در اینجا دریافت کنند. اما مدرک آنها باید برابر با مدرک پزشکی در آلمان باشد. یک پزشک ارشد در آلمان می تواند امیدوار باشد که حدود 116،900 یورو در سال درآمد داشته باشد در حالی که یک پزشک متخصص می تواند 78،000 یورو در سال درآمد داشته باشد.

حرفه مهندسی: تولید و نرم افزار هنگامی که صحبت از آلمان می شود، مرکز توجه قرار می گیرد. این به معنی فرصت های شغلی بیشتر در بخش مهندسی و پرداخت بهتر است.

مشاغل پردرآمد در این بخش یک مهندس ثبت اختراع است که در تهیه و پیگیری درخواست های ثبت اختراع مشارکت دارد. این نقش در شرکتهای تولیدی اهمیت دارد. یک مهندس ثبت اختراع می تواند امیدوار باشد که 72000 یورو در سال درآمد داشته باشد.

یکی دیگر از شغل های برتر در این بخش، مهندس بیمه است که می تواند حدود 71000 یورو در سال درآمد داشته باشد. آنها معمولاً مورد تقاضای شرکت های بیمه هستند تا به ارزیابی مشتریان خود کمک کنند.

مشاغل مالی: بخش مالی در اینجا یکی از بزرگترین در جهان است و فرصت های شغلی متعددی را برای متخصصان واجد شرایط ارائه می دهد. یک مدیر صندوق در آلمان می تواند امیدوار باشد که 75800 یورو در سال درآمد داشته باشد در حالی که یک مدیر مالی شرکت می تواند امیدوار باشد که 75400 یورو در سال درآمد داشته باشد.
 
سایت های مهم برای یافتن پوزیشن های آوسبیلدونگ در آلمان
پنج دوره فنی و حرفه ای (آوسبیلدونگ) پرتقاضا و موردنیاز آلمان

آلمان-پردرآمدترین-مشاغل-در-سال-های-آینده-کدام-خواهد-بود
پردرآمدترین مشاغل در آلمان  در سال های آینده:
Occupation Average Salary
Senior doctor 116,900 Euros
Specialist doctor 78,000 Euros
Fund manager 75,800 Euros
Corporate finance manager 75,400 Euros
Key Account manager 72,600 Euros
Patent engineer 72,000 Euros
Insurance engineer 71,000 Euros
Regional sales manager 70,800 Euros
Lawyer/Legal advisor 69,000 Euros
Sales Engineer 68,000 Euros

انتظار می رود آلمان  در سال های آینده چندین فرصت شغلی در زمینه های مختلف ایجاد کند و برخی از آنها پردرآمدترین مشاغل هستند. اگر واجد شرایط مشاغل ذکر شده در بالا هستید، می توانید برای کار در آلمان درخواست دهید.

بیشتر بخوانید:
مهاجرت به آلمان
تحصیل در آلمان: سوالات متداول
نحوه دریافت مجوز کار و اقامت بعد از تحصیل در آلمان

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش