پس از تحصیل در ایتالیا مجوز کار بگیرید و کار کنید

دانشجویانی که می خواهند در اروپا تحصیل کنند اغلب به انگلستان، آلمان یا فرانسه فکر می کنند، اما تحصیل در ایتالیا نیز می تواند در دراز مدت مفید باشد. بسیاری از دانشگاه های برتر در ایتالیا بهترین برنامه ها را برای تحصیل برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. در اینجا تمام اطلاعاتی که برای کار و تحصیل در ایتالیا نیاز دارید در اینجا آمده است. شما می توانید پس از تحصیل در ایتالیا برای مجوز کار این کشور اقدام کنید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

در اینجا راهنمای گام به گام برای دریافت اجازه کار پس از تحصیل در ایتالیا آمده است. ما همچنین در قسمت بعدی در مورد مجوز تحصیل، اجازه کار و تحصیل، نحوه کار پس از اتمام تحصیلات خود از کالج های ایتالیا بحث خواهیم کرد.

پس از تحصیل در ایتالیا بمانید
ایتالیا کشوری زیبا است، همچنین دارای شهرهای دانشجویی برتر است که در آن دانشجویان بین المللی می توانند تجربه ای برجسته از زندگی را به دست آورند. در نهایت آنها سعی می کنند مدتی دیگر در این کشور بمانند تا تجربه کاری نیز کسب کنند. اما برای ماندن در کشور نیاز به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا دارید. معیارهای واجد شرایط بودن برای گزینه Stay back در ایتالیا پس از فارغ التحصیلی از مقاطع کارشناسی در نظر گرفته نمی شود.

گزینه ماندن در ایتالیا پس از کارشناسی ارشد
در ایتالیا گزینه های اقامت تنها در صورتی مجاز است که دوره دکتری یا کارشناسی ارشد سطح 2 را در ایتالیا گذرانده باشید. اقامت در ایتالیا پس از کارشناسی ارشد به عنوان "Permesso di Soggiorno" شناخته می شود که به معنای واقعی کلمه اجازه اقامت را ترجمه می کند. بر اساس دوره و دانشگاه، اقامت 6 تا 12 ماه مجاز است. اگر دانشجو نتواند در آن دوره شغلی پیدا کند، باید به کشور اصلی خود بازگردد. بنابراین تنها امکان اقامت در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی پس از کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد.
 
بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای در تمام کشورها
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای

پس-از-تحصیل-در-ایتالیا-مجوز-کار-بگیرید-و-کار-کنید
مجوز کار پس از تحصیل در ایتالیا:
1. برای دانشجویان اتحادیه اروپا
برای دانشجویان اتحادیه اروپا، نیاز به اجازه اقامت وجود ندارد و مجوز کار خاصی پس از تحصیل در ایتالیا مورد نیاز نخواهد بود. آنها می توانند اجازه اقامت را تا زمانی که در ایتالیا کار می کنند تمدید کنند.

2. برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا
دانشجویان غیر اتحادیه اروپا پس از تحصیل در ایتالیا به مجوز کار و مجوز اقامت دانشجویی نیاز دارند. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:
فقط دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد می تواند پس از اتمام برنامه تحصیلی برای اجازه اقامت موقت درخواست دهد.

داشتن شغل پس از پایان دوره تمدید آنها در 6 تا 12 ماه بسیار مهم است. همچنین دانشجویان می توانند تا 12 ماه برای کارآموزی اقدام کنند.

برای مجوز کار پس از تحصیل در ایتالیا، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا به "permesso di Lavoro" نیاز دارند.

میانگین دستمزد در ایتالیا بر اساس دانشگاهیان و تجربه ای که دارید می تواند به مدت 14 ماه حدود 1300 یورو باشد. همیشه توصیه می شود که از زبان ایتالیایی و انگلیسی درک اساسی داشته باشید.

برای بهره مندی از قرار گرفتن در معرض کار بین المللی با کمک ماندن و اجازه کار در ایتالیا، برای تحصیل در مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد در ایتالیا، برای این کار به مجوز دانشجویی نیاز خواهید داشت. در اینجا جزئیات مربوط به مجوز تحصیل وجود دارد.

مجوز تحصیل در ایتالیا:
دانشجویان اتحادیه اروپا/EEA:
دانشجویان اگر می خواهند از اتحادیه اروپا در دانشگاه ایتالیا تحصیل کنند، مجوز خاصی به جز گذرنامه ندارند.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/EEA:
دانشجویانی که از اتحادیه اروپا نیستند در صورت تمایل به تحصیل در ایتالیا و ادامه تحصیل در مقطع عالی، مجبور به درخواست مجوز تحصیلی خاصی هستند.

دو نوع ویزای دانشجویی در ایتالیا وجود دارد:
1. ویزای نوع C ایتالیا: دوره های کوتاه تر
دانشجویانی که مایل به گذراندن دوره کوتاهتر یا دوره زبان 90 روزه هستند، این نوع ویزا را دریافت می کنند. دانشجویانی که از برنامه های تبادل دانشجو یا کلاس های زبان استفاده می کنند، ویزای نوع C در ایتالیا را انتخاب می کنند.

2. ویزای نوع D ایتالیا: دوره های طولانی تر
برای دوره مناسب، که دارای 20 ساعت تحصیلی در هفته یا 80 ساعت در ماه است، به این نوع ویزای دانشجویی برای تحصیل در ایتالیا نیاز است.

زمان پردازش ویزا
زمان پردازش ویزای ایتالیا معمولاً 1-3 هفته است. مصاحبه ویزا سه ماه قبل از ورود شما به ایتالیا انجام می شود. بنابراین، شما باید قبل از حداقل 3 ماه برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.
 
نحوه درخواست و اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا
هزینه تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی / ارزانترین دانشگاههای ایتالیا

پس-از-تحصیل-در-ایتالیا-مجوز-کار-بگیرید-و-کار-کنید1.jpg
مجوز کار ویزای دانشجویی ایتالیا:
1. دانشجویان اتحادیه اروپا/EEA:
دانشجویان اتحادیه اروپا/EEA نیازی به مجوز کار خاصی برای کار در ایتالیا ندارند، با این حال، آنها نمی توانند بیش از 20 ساعت در هفته در طول تحصیل دانشگاهی کار کنند.

2. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/EEA:
دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای کار در حین تحصیل به مجوز کار بین المللی دانشجویی نیاز خواهند داشت و ساعات مجاز کار برای آنها یکسان است. یادتان باشد:
در ایتالیا، دانشجویان بین المللی مشاغل نیمه وقت یا کارآموزی دریافت می کنند و حدود 500 یورو پرداخت می کنند.
به خاطر داشته باشید که اگر برنامه شما کمتر از 3 ماه باشد، واجد شرایط مجوز کار در ایتالیا نیستید.

و برخی از دانشجویان در مورد اینکه آیا می توانیم ویزای دانشجویی را به ویزای کار تبدیل کنیم و برای مدت طولانی تری در ایتالیا بمانیم و حرفه خود را بسازیم؟

بله، امکان تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار وجود دارد. شما می توانید دلیل اقامت خود را تغییر داده و اقامت طولانی تری در ایتالیا داشته باشید. برای پیشرفت شغلی خود با تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار تحصیل در ایتالیا در ایتالیا، باید تحصیلات واجد شرایط را در ایتالیا گذرانده باشید.

دانشجو باید دارای یکی از مدارک زیر در ایتالیا باشد:
مدرک کارشناسی (لوریا، حداقل سه سال، 180 واحد دانشگاهی)
مدرک کارشناسی ویژه (laurea specialistica/magistrale)
مدرک تخصصی (دیپلم di Specializzazione، حداقل دو سال)
مدرک دکترا (Dottorato di Ricerca، حداقل سه سال)
مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه سطح اول (Master Universitario di I livello، یک سال، 60 واحد)
مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه سطح دوم (Master Universitario di II livello، یک سال، 60 واحد)
گواهی سلامت (Attestato o Diploma di Perfezionamento، یک سال، 60 اعتبار)

دانشجو همچنین باید تمام شرایط زیر را داشته باشد:
منابع مالی کافی بر اساس فعالیتی که باید انجام شود ؛
مجوز و/یا عضویت در انجمن های محلی ؛
مسکن ؛
درآمد سالانه بیش از 8500 یورو است.

تنها گزینه برای به دست آوردن این تغییر مجوز، برآوردن شرایط تحصیل در بالا و ارائه پیشنهاد اشتغال یا موقعیت کارآموزی در یک بخش مرتبط به درجه ای است که در ایتالیا به دست آمده است. علاوه بر این، شرایط زیر باید برآورده شود:
شرایط استخدامی که در نامه کار توسط کارفرما نوشته شده است
جدیدترین اظهارنامه مالیاتی کارفرما
ترازنامه مشاغل کارفرما
نامه نماینده مجاز شرکت کارفرما در مورد فاکتورهای صادره طی سال جاری
سوابق شرکت
اظهارنامه مالیاتی مالیات بر ارزش افزوده ثبت شده
تلفن و ایمیل کارفرما
انطباق مسکن
در دسترس بودن مسکن (به عنوان مثال، قرارداد اجاره، مهمان نوازی)

چگونه می توان PR را در ایتالیا پس از تحصیل دریافت کرد
یک دانشجوی بین المللی می تواند PR را پس از تحصیل در ایتالیا دریافت کند. ویزای اقامت موقت باید هنگام ورود به ایتالیا توسط شهروندان غیر اتحادیه اروپا اخذ شود. فقط در این صورت می توانید برای اجازه اقامت دائم اقدام کنید. شهروندان اتحادیه اروپا باید فقط در محلی که در آن زندگی می کنند در اداره پلیس ثبت نام کنند، نیازی به درخواست مجوز اقامت موقت نیست. دانشجو باید حداقل 5 سال قبل از درخواست اقامت دائم در ایتالیا زندگی کند.
 

مقالات مرتبط


توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند


 

1 دیدگاه

  • Emad Karimian
    1400-06-03 15:21:21
    سلام وقت بخیر شما در این مقاله در مورد اقامت دائم صحبت کردید میتونید شرایط گرفتن شهروندی و پاسپورت ایتالیا رو هم بگید. ممنونم

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش