تحصیل در دانمارک: شهریه و هزینه زندگی

دانمارک یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی بین المللی در اروپا است که به دلیل هزینه های کم تحصیل، مقاطع تحصیلی با کیفیت بالا و روش های نوین تدریس، به زبان انگلیسی تدریس می شود. دانشجویان بین المللی نیز دانمارک را به دلیل سطح بالای زندگی و تنوع زیاد موضوعات تحصیلی موجود در دانشگاه های دانمارک انتخاب می کنند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اگر به تحصیل در خارج از کشور در دانمارک فکر می کنید، یافتن اطلاعات دقیق در مورد شهریه و هزینه های زندگی به شما در تصمیم گیری آگاهانه برای آینده کمک می کند. برای اطلاع از برآورد هزینه های تحصیل، هزینه های اقامت و هزینه های غذا، حمل و نقل و مواد اضافی تحصیل، این مطلب را بخوانید.

1. شهریه دانشگاه در دانمارک
تحصیلات عالی در دانمارک برای همه دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد که از منطقه اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس آمده اند و همچنین برای دانشجویانی که در یک برنامه تبادل شرکت می کنند رایگان است. همچنین می توانید در دانمارک به صورت رایگان تحصیل کنید اگر:
◾️شما قبلاً مجوز اقامت دائم یا موقت دارید.
◾️
یکی از والدین شما از کشورهای غیر اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا است و در دانمارک کار می کند

هزینه تحصیل برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا بین 6000 تا 16000 یورو در سال تحصیلی است. برخی از برنامه های تخصصی ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، به همین دلیل توصیه می کنیم صفحه دانشگاه را بررسی کنید تا ببینید شهریه برای شما چیست.

دانشگاههای بدون شهریه برای دانشجویان اتحادیه اروپا/EEA:
در اینجا چند نمونه از دانشگاه های رایگان دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا/EEA آمده است:
◾️دانشگاه کپنهاگ
◾️دانشگاه فنی دانمارک (DTU)
◾️دانشگاه جنوب دانمارک

دانشگاه هایی که در دانمارک توصیه می کنیم
◾️دانشگاه آلبورگ
◾️دانشگاه آرهوس
◾️دانشگاه روسکیلد

مقالات مرتبط:
هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در برترین کشورهای دنیا
تحصیل-در-دانمارک-شهریه-و-هزینه-زندگی2. هزینه های زندگی دانشجویی در دانمارک
سیاست بدون شهریه دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا/EEA بسیار جذاب است، اما کیفیت بالای زندگی همچنین به معنی هزینه های زندگی و متوسط ​​قیمت ها به طور کلی بالاتر از سایر نقاط است. برای تأمین این هزینه ها، باید هزینه های ماهانه خود را با دقت تعیین کنید.

به عنوان یک برآورد تقریبی، دانشجویان بین المللی برای زندگی در دانمارک بین 800 تا 1200 یورو در ماه نیاز دارند. این هزینه ها می تواند بر اساس شرایط شما افزایش یا کاهش یابد: چقدر برای خرید و بیرون رفتن هزینه می کنید، چقدر سفر می کنید و غیره. همچنین اگر تصمیم به تحصیل در پایتخت دانمارک، کپنهاگ دارید، باید هزینه بیشتری بپردازید.

هزینه های اقامت
مسکن تقریباً یک سوم هزینه های ماهانه زندگی شما در دانمارک را شامل می شود. شما باید انتظار داشته باشید بین 400 تا 670 یورو در اکثر شهرها و حدود 800 تا 900 یورو در کپنهاگ پرداخت کنید. اگر زود به جستجوی مسکن بپردازید، ممکن است بتوانید مکان هایی با هزینه 250 یورو در ماه در خانه های خارج از شهر پیدا کنید.

گزینه های اصلی اسکان برای دانش آموزان در دانمارک:
دانشجویانی که به تنهایی زندگی می کنند - 450 یورو در ماه
دانشجویانی که با شریک خود/همکار خود زندگی می کنند - 500 یورو در ماه
سالن های دانشجویی (kollegier) - بین 250 - 300 یورو در ماه

ممکن است پیدا کردن محل اقامت درست قبل از شروع ترم برای شما بسیار دشوار باشد. به همین دلیل است که باید ماه ها قبل از مهاجرت به دانمارک شروع به بررسی گزینه های خود کنید. این به شما این امکان را می دهد تا مکان ها و قیمت های مختلف را مقایسه کرده و تصمیمی عجولانه نگیرید. یکی دیگر از مزایای انتخاب مکان زودتر این است که مجبور نیستید با استرس عدم آگاهی از محل زندگی خود کنار بیایید.

هزینه های غذا
میانگین هزینه های غذا در دانمارک بسته به عادات هزینه ای شما بین 200 تا 270 یورو در ماه خواهد بود. شما می توانید قیمت مواد غذایی کمتری را در سوپر مارکت های تخفیف دار مانند Bilka، Lidl، Netto، Fakta یا Aldi پیدا کنید.

هزینه ی حمل و نقل
در دانمارک، تقریباً 50 درصد از دانشجویان برای رسیدن به دانشگاه از دوچرخه استفاده می کنند، در حالی که 30 درصد از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند. مبلغ یک کارت ماهانه حمل و نقل عمومی برای اتوبوس، مترو یا قطار 40 تا 50 یورو در ماه است.

دانمارک، و به ویژه کپنهاگ، بهشت ​​دوچرخه هستند، که احتمالاً از مردم بیشتر است. بنابراین همیشه می توانید دوچرخه کرایه کنید و از دوچرخه سواری در شهر لذت ببرید.

هزینه های اضافی
شما مقداری پول برای کتابها و .. معمولاً بین 30 تا 65 یورو در ماه هزینه خواهید کرد.
به طور متوسط ​​، دانش آموزان برای فعالیت های اجتماعی بین 120 تا 175 یورو در ماه هزینه می کنند.
اگر برای کارت مسافرتی بین المللی جوانان ثبت نام کنید، می توانید از تخفیف های بزرگی برای بازدید از مکان های دیدنی اطراف دانمارک برخوردار شوید.
اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا هستید و در سیستم ثبت احوال دانمارک ثبت نام نکرده اید، ممکن است مجبور شوید هزینه بیمه درمانی را بپردازید. شما می توانید در مورد بیمه درمانی در وب سایت Study in Denmark اطلاعات بیشتری کسب کنید.
همچنین می توانید از وب سایت Numbeo برای بررسی سایر قیمت ها و هزینه های دانمارک استفاده کنید.

3. بورسیه و کمک هزینه دانشگاه
روش های مختلفی برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک وجود دارد. بیایید نگاه دقیق تری به هریک داشته باشیم.

بورسیه های تحصیلی دولت دانمارک تحت موافقت نامه های فرهنگی The Danish Government Scholarships under the Cultural Agreements - این بورسیه هایی است که به دانشجویان تبادل واجد شرایط که می خواهند زبان، عادات و فرهنگ دانمارکی یا موضوعات مرتبط (مانند معماری، طراحی) را مطالعه کنند، ارائه می شود.

برنامه های کارشناسی ارشدThe Erasmus+ یا Erasmus Mundus Joint Master Degree (EMJMD) programmes - اینها برنامه هایی هستند که توسط اتحادیه اروپا با همکاری دانشگاه ها و سایر موسسات ارائه می شوند. هدف از برنامه ها تشویق مردم به رفتن و تحصیل در خارج از کشور، کشف و پذیرش فرهنگ های مختلف و توسعه مهارت های بین فردی و تحصیلی است.

برنامه The Nordplus programme- فقط برای دانشجویانی که قبلاً در یک موسسه آموزش عالی شمالی یا بالتیک تحصیل کرده اند در دسترس است. اگر واجد شرایط هستید، ممکن است فرصتی برای تحصیل در یکی دیگر از کشورهای شمال اروپا یا بالتیک داشته باشید.

برنامه فولبرایت The Fulbright Programme- فقط برای دانشجویان آمریکایی که در برنامه کارشناسی ارشد یا دکتری در دانمارک ثبت نام می کنند در دسترس است.

بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه ها به شهروندان غیر اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا-این بورسیه ها توسط دولت دانمارک تامین می شود. برای دیدن اینکه کدام دانشگاه آنها را ارائه می دهد و چگونه/اگر می توانید درخواست دهید، صفحه پذیرش یا بودجه/بورس تحصیلی را در وب سایت دانشگاه بررسی کنید.

پشتیبانی آموزشی دانمارک The Danish State Educational Support (SU) - این کمک های تحصیلی است که معمولاً به دانشجویان دانمارکی ارائه می شود. با این حال، دانشجویان بین المللی می توانند تا زمانی که شرایط برنامه را برآورده کنند، درخواست دهند.

همچنین می توانید صفحه بورس ویکی گرام  را بررسی کنید تا در زمینه تامین مالی تحصیلات خود در خارج از کشور کمک بگیرید.

مقالات مرتبط:
چطور فول فاند بگیریم؟
چه کسانی می‌توانند بورسیه و فاند تحصیلی دریافت کنند؟

تحصیل-در-دانمارک-شهریه-و-هزینه-زندگی4. هزینه ویزا و اجازه اقامت برای دانمارک
دانشجویان اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس می توانند 3 ماه بدون مجوز در دانمارک بمانند. پس از آن، آنها باید برای گواهی ثبت نام اقدام کنند. این سند در یک هفته منتشر می شود و رایگان است.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا/EEA برای تحصیل در دانمارک به مجوز اقامت نیاز دارند. زمان پردازش حدود 2 ماه طول می کشد و شما باید 255 یورو هزینه بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا و مجوز اقامت، به وب سایت  the Nyidanmark.dk website مراجعه کنید.

اگر می خواهید برخی از مکان های متعادل را بررسی کنید، جایی که هزینه های زندگی ارزان با شهریه ارزان همراه است، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:
هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در اسپانیا/ارزانترین دانشگاهها
کم هزینه‌ترین و ارزانترین کشورها برای تحصیل در مقطع دکترا در اروپا

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش