5 راهکار عالی برای تأمین هزینه های تحصیل خود در خارج از کشور

آیا می دانید 15.6 میلیارد یورو نشان دهنده چه چیزیست؟ این مقدار تقریبی بورسیه تحصیلی است که هر سال برای دانشجویان بین المللی در دسترس است و این فقط در اروپا است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اما کدام بورسیه تحصیلی مناسب است؟ متوجه خواهید شد که بورسیه تحصیلی می تواند بسیار متفاوت باشد. پس از تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور، باید تمام گزینه های موجود در زمینه بودجه را بررسی کرده و یکی را انتخاب کنید که با نیازها و اهداف شما مطابقت داشته باشد.

حتی اگر از پرداخت شهریه کم بهره مندید یا اصلاً مجبور به پرداخت شهریه نیستید، برای تأمین هزینه های زندگی ماهانه و سایر هزینه های خود به تمام حمایت مالی نیاز دارید.

بورسیه تحصیلی رایج ترین و شناخته شده ترین نوع کمک مالی است، اما می توانید برای سایر انواع حمایت های مالی نیز درخواست دهید. بیایید ببینیم آنها کدام هستند و چگونه می توانید آنها را دریافت کنید.
 
هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در برترین کشورهای دنیا
شهریه دانشگاه های اروپا در سال 2021 -2022: مرور و مقایسه
تامین-هزینه-های-تحصیل-خود-در-خارج-از-کشور
1. بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی (کمک هزینه تحصیلی)
بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی بر اساس معیارهای متعددی از جمله دانشگاهیان، دستاوردها، استعدادها، وابستگی به گروه های مختلف یا آرزوهای شغلی اعطا می شود. این بورسیه ها می تواند توسط دولت فدرال و ایالتی، شرکت های بزرگ، مشاغل محلی، سازمان های حرفه ای یا دانشگاه ها ارائه شود. هر بورسیه معیارهای واجد شرایط بودن خود را دارد که باید رعایت شود.

بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه ها:
معیارهایی که دانشگاهها بورسیه تحصیلی ارائه می دهند معمولاً عبارتند از: برتری تحصیلی، دانشجویان باید تحت محدودیت سنی خاصی (به عنوان مثال زیر 35 سال) باشند. علاوه بر این، خواهید فهمید که پیشنهادات بورسیه ویژه برای هر سطح مدرک وجود دارد.

به عنوان مثال، در سوئیس، ممکن است بورسیه های تحصیلی بیشتری برای دکترا و تعداد کمتری برای مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد پیدا کنید.

در برخی از دانشگاه های بین المللی، هزینه های اقامت و بیمه درمانی را می توان با کمک هزینه تحصیلی تامین کرد.

در سوئد، بسته به سازمانی که به آنها ارائه می دهد و نوع آنها، بورسیه ها می توانند هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی، برخی از کمک هزینه سفر و بیمه را پوشش دهند.

در فرانسه، برخی از دارندگان بورسیه تحصیلی ماهانه کمک هزینه دریافت می کنند و این بورسیه هزینه های دیگری مانند سفر برگشت، بیمه درمانی و فعالیت های فرهنگی را پوشش می دهد، اما هزینه تحصیل را پوشش نمی دهد، زیرا آنها قبلاً بسیار کم هستند.

در اینجا نمونه هایی از دانشگاه های اروپایی وجود دارد که بیشترین تعداد بورسیه تحصیلی را ارائه می دهند:
◾️دانشگاه آکسفورد، انگلستان
◾️دانشگاه بریستول انگلستان
◾️دانشگاه اوترخت، هلند
◾️دانشگاه بولونیا، ایتالیا
◾️دانشگاه اوپسالا، سوئد

بورسیه های ارائه شده توسط دولت:
به طور معمول، دارندگان بورسیه تحصیلی از هزینه تحصیل معاف هستند. اکثر این بورسیه ها سه، شش یا نه ماه به طول می انجامد.

برای دریافت این نوع بورسیه ها، برخی از معیارهای اجباری عبارتند از:
◾️مدارک تحصیلی مورد نیاز موسسه منتخب
◾️دانش یک زبان خاص (زبان آموزشی مورد استفاده در برنامه مورد درخواست شما)
◾️اغلب اوقات، دانش آموزان نیز باید تحت محدودیت سنی خاصی باشند.

در انگلستان، برخی از بورسیه های دولتی موارد زیر را پوشش می دهند:
◾️شهریه
◾️کمک هزینه زندگی ماهانه
◾️بازگشت هواپیمای کلاس اکونومی به بریتانیا و از آنجا
◾️کمک های اضافی و کمک هزینه برای تامین هزینه های ضروری

بورسیه های ورزشی:
اگر می خواهید یک ورزش را انجام دهید و عضو تیم کالج یا دانشگاه باشید، می توانید واجد شرایط بورسیه تحصیلی باشید، بیشتر اوقات توسط کالج/دانشگاه ارائه می شود. خبر خوب این است که لزوماً لازم نیست در ورزشی که تمرین می کنید بسیار خوب باشید. گاهی اوقات گروههای محلی یا سازمانهای مختلف ممکن است این بورسیه های ورزشی را ارائه دهند و معمولاً معیارهایی مانند خدمات اجتماعی را بررسی می کنند.

این دانشگاه های آمریکایی را که بورسیه های متعددی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند بررسی کنید:
◾️دانشگاه استنفورد
◾️دانشگاه کلمبیا
◾️دانشگاه هاروارد
◾️دانشگاه دوک
◾️دانشگاه ییل

مقالات مرتبط و پست های سایت:
6 بورس تحصیلی برتر برای تحصیل در فرانسه
46 بورس تحصیلی در خارج از کشور برای تحصیل در سال 2021 -2022

راهکار-عالی-برای-تمین-هزینه-های-تحصیل-خود-در-خارج-از-کشور
2. بورسیه های تحصیلی خاص
بیشتر بورسیه های خاص به دانشجویانی با پیشینه قومی یا وابستگی خانوادگی تعلق می گیرد. این بورسیه ها به نفع جنسیت یا اقلیت های قومی طراحی شده است. به همین دلیل، تعدادی بورسیه تحصیلی پیدا خواهید کرد که به طور خاص به آمریکایی های آفریقایی تبار، آسیایی-آمریکایی یا اسپانیایی زبان اختصاص داده شده است.

در برخی از کشورها (بلژیک، فرانسه، ایالات متحده و غیره)، دولت محلی به دانشجویانی که از کشورهای خاصی می آیند بورسیه تحصیلی می دهد. به عنوان مثال، بلژیک به متقاضیانی که از کشورهای آفریقایی، آمریکای جنوبی و آسیایی می آیند بورسیه تحصیلی ویژه می دهد.

این برنامه ها همچنین به منظور کمک به دانش آموزان اقلیت برای ادامه تحصیل در زمینه هایی است که از لحاظ تاریخی در آنها کم سابقه بوده اند. برخی از سازمانها به دانش آموزان دارای معلولیت جسمی، ناتوانی یادگیری و شرایط بهداشتی ناتوان کننده بورسیه تحصیلی می دهند.

3. بورسیه های تحصیلی مبتنی بر نیاز (کمک هزینه)
کمک های مالی اغلب "gift aid" نامیده می شوند زیرا بدون پول هستند. اساساً، آنها نوعی کمک مالی هستند که نیازی به بازپرداخت ندارند. در مقایسه با بورسیه های تحصیلی که معمولاً بر اساس شایستگی است، کمک های بلاعوض (در برخی از کشورها بورسیه نامیده می شود) عمدتا مبتنی بر نیاز است. کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه تحصیلی معمولاً بر اساس شرایط مالی است، اما ممکن است عوامل دیگری (مانند ناتوانی جسمی یا روحی) را نیز در نظر بگیرد.

این نوع حمایت مالی نیازی به بازپرداخت ندارد و ارزش آن در بیشتر موارد از 500 تا 2500 دلار متغیر است.

در ایالات متحده، وزارت آموزش و پرورش کمک های فدرال متعددی را به دانشجویانی که در کالج ها یا دانشگاه های چهار ساله، کالج های محلی و مدارس حرفه ای تحصیل می کنند ارائه می دهد.

در آلمان انواع مختلفی از کمک هزینه های مبتنی بر شایستگی اعطا می شود. هر موسسه ای که بورسیه شایستگی را اعطا می کند، میزان و مدت آن را تعیین می کند. به عنوان مثال، دانشگاه هامبورگ 720-1000 یورو در ماه برای 2 ترم (12 ماه) کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد. با این حال، تنها در صورتی می توانید برای این کمک هزینه درخواست دهید که واجد شرایط طرح وام دانشجویی فدرال نباشید.

همچنین می توانید صفحه بورس نامه ویکی گرام را بررسی کنید تا در تامین مالی تحصیلات خود در خارج از کشور کمک بگیرید.
 
چطور فول فاند بگیریم؟
چه کسانی می‌توانند بورسیه و فاند تحصیلی دریافت کنند؟

راهکار-عالی-برای-تمین-هزینه-های-تحصیل-خود-در-خارج-از-کشور
4. وام های دانشجویی
وام های دانشجویی برای تحصیل در خارج از کشور وجوهی است که باید پس دهید. آنها مانند هر وام دیگر، با چند تفاوت عمل می کنند. می توانید از دولت یا یک بانک خصوصی وام دانشجویی دریافت کنید. این می تواند یک بانک از کشور شما یا یک بانک خارجی باشد، در کشوری که مایل به ادامه تحصیل هستید. امضای همزمان (همراه با والدین یا معلم حقوقی) برای وام های دانشجویی خصوصی بسیار رایج است زیرا اکثر نوجوانان سابقه اعتباری برای دریافت وام در چنین اندازه ای ندارند.

با این حال، وام های دانشجویی که می توانید از دولت دریافت کنید، مطلوب تر است، زیرا نرخ ها معمولاً پایین تر هستند. برخی از وام ها بر اساس نیاز مالی است، در حالی که برخی دیگر بسیار شبیه هر وام دیگری است و بر اساس امتیاز اعتباری شما است.

انواع وام های دانشجویی:
پوشش دادن و یا لیست تمام وام های دانشجویی موجود در خارج غیرممکن است، اما می توانید از وام های ذکر شده در زیر به عنوان مثال استفاده کنید تا ایده خود را به دست آورید.

در اروپا، می توانید طرح وام Erasmus+ Master را پیدا کنید که از اتحادیه اروپا برای وام های بانکی تا 12000 یورو برای مدرک کارشناسی ارشد یک ساله یا تا 18000 یورو برای یک برنامه دو ساله پشتیبانی می کند.

در ایالات متحده، می توانید برای وام های فدرال (با حمایت دولت فدرال) که دارای شرایط بازپرداخت انعطاف پذیر، مزایا، گزینه ها و نرخ بهره کم هستند، درخواست دهید.

بازپرداخت وام دانشجویی:
بازپرداخت معمولاً ظرف شش ماه پس از اتمام تحصیل آغاز می شود. بسته به میزان وام، درخواست می شود که وام را ظرف 5 تا 10 سال بازپرداخت کنید، اگرچه در برخی از کشورهای اروپایی، می توانید آن را در 15 سال بازپرداخت کنید.

اگر برای تأمین شهریه وام دانشجویی گرفته اید، فقط باید وام را پس از اتمام تحصیل و شروع به کسب سطح معینی از درآمد بازپرداخت کنید. به عنوان مثال، در انگلستان، می توانید 8200 پوند وام بگیرید، اما مجبورید این مبلغ را پس از دریافت بیش از 21000 پوند در سال پس از فارغ التحصیلی بازپرداخت کنید.

5. جوایز دانشجویی:
جوایز دانشجویی دقیقاً همان چیزی است که شما فکر می کنید: این جایزه با مقدار مشخصی از پول نشان داده می شود که از نظر فنی از تحصیل شما پشتیبانی نمی کند، اما می تواند به عنوان نوعی کمک مالی در نظر گرفته شود. جوایز دانشجویی می توانند بین چند صد تا چند هزار یورو متغیر باشند.

جوایز دانشجویی به شرح زیر قابل ارائه است:
◾️برای دستاوردهای تحصیلی
◾️برای پاداش عملکرد در امتحانات کارشناسی
◾️بر اساس نتایج دروس و امتحانات عمومی اعطا می شود
◾️برای بهترین مقاله در طیف گسترده ای از زمینه های موضوعی
◾️پاداش کارهای برجسته ارائه شده برای پایان نامه، امتحان یا پایان نامه و همچنین عملکرد کلی
◾️اگر قصد دارید فارغ التحصیل شوید، می توانید برنده جایزه شوید و بورسیه سال بعد را دریافت کنید یا عنوان محقق را دریافت کنید.
 

مقالات مرتبط


توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 روز پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش