راحت ترین مشاغلی که می توانید در آلمان پیدا کنید

شرکت های آلمانی به دنبال مردان و زنان واجد شرایط از خارج از کشور هستند تا کمبود مشاغل و  مهارت ها را پر کرده و صنعت خود را احیا کنند. اگر به دنبال فرصت شغلی در اینجا هستید، راحت ترین مشاغلی که می توانید در آلمان پیدا کنید مشاغل مورد تقاضا هستند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

بر اساس مطالعه ای که در ماه فوریه امسال توسط بنیاد عملیاتی آلمان، Bertelsmann Stiftung منتشر شد، این کشور تا سال 2060 به حداقل 146000 مهاجر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیاز دارد تا شکاف مهارت ها را برطرف کرده و مشکل کمبود نیروی کار را حل کند.

این مطالعه همچنین بیان می کند که تقاضای نیروی متخصص نمی تواند توسط مردم محلی تامین شود. اندازه بزرگ، رشد پایدار و تغییرات ساختاری در اقتصاد آلمان سالانه صدها شغل ایجاد می کند. مشکل این است که استعدادهای محلی برای پر کردن این موقعیت ها کمیاب است. آلمان همچنین دارای جمعیت سالخورده است و انتظار می رود تا سال 2025 چهار میلیون آلمانی بازنشسته شوند. این به معنی فرصت های بیشتر کار برای خارجی ها است.
 
فرصت های شغلی مورد نیاز در آلمان بعد از کرونا
آلمان: پردرآمدترین مشاغل در سال های آینده کدام خواهد بود؟

راحت ترین مشاغلی که می توانید در آلمان پیدا کنید.jpg
در اینجا جزئیاتی از مشاغل مورد تقاضا و بخشهایی که با کمبود مهارت مواجه هستند آورده شده است:
◾️توسعه دهندگان نرم افزار، معماران، برنامه نویسان
◾️مهندسان الکترونیک
◾️مشاوران فناوری اطلاعات، تحلیلگران فناوری اطلاعات
◾️پرستاران
◾️مدیران تجاری
◾️مدیران حساب
◾️دستیاران تولید
◾️مدیران فروش، نمایندگان
◾️مدیران محصول
◾️معماران
◾️مهندسین عمران

صنایع با حداکثر فرصت های شغلی:
◾️بخش خودرو
◾️بخش مکانیک
◾️مراقبت های بهداشتی
◾️صنعت برق و الکترونیک
◾️فناوری اطلاعات و مخابرات
◾️صنایع مصرفی و خدماتی
◾️بخش ساختمان و ساختمان
◾️حرفه های مورد تقاضا

پزشکان: الزامات شدیدی برای پزشکان به ویژه در بخش روستایی چه در مراکز خصوصی و چه در کلینیک های دولتی وجود دارد. سیستم درمانی آلمان بیش از 5000 پزشک را ملزم می کند تا کمبود پزشک را برطرف کنند. حتی اگر دارای مدرک خارجی هستید، می توانید مجوز خود را از ایالت برای فعالیت در آلمان دریافت کنید. تنها شرط این است که مدرک شما باید معادل مدرک پزشکی آلمان در نظر گرفته شود.

پرستاران: کمبود پرستار در بیمارستان ها و مراکز مراقبت از سالمندان وجود دارد. با افزایش جمعیت، تقاضا فقط افزایش می یابد. آلمان طی ده سال آینده ممکن است به بیش از 150،000 متخصص پرستاری نیاز داشته باشد. اگر به عنوان یک پرستار واجد شرایط آموزش دیده اید و مدرک تحصیلی شما شناخته شده است، می توانید در اینجا شغلی پیدا کنید. شما به گواهی آمادگی پزشکی و دانش آلمانی در سطح B2 یا B1 نیاز دارید.

مهندسان: تقاضا برای مهندسان در بخش های مختلف وجود دارد. این بخش فرصتهای شغلی خوب و حقوق رقابتی را ارائه می دهد. اگر مدرک مهندسی شما معادل مدرک آلمانی باشد، فرصتهای شغلی زیادی خواهید داشت.

دانشمندان و مهندسان نرم افزار: فارغ التحصیلان STEM می توانند مشاغل تحقیق و توسعه را در شرکت های تحقیقاتی دولتی و خصوصی پیدا کنند. تقاضای زیادی برای مهندسان نرم افزار وجود دارد. فارغ التحصیلان STEM می توانند برای بررسی اینکه آیا مدرک تحصیلی آنها با مدارک تحصیلی آلمانی معادل است، به دفتر مرکزی آموزش خارجی (ZAB) مراجعه کنند.

آلمان برای کسانی که به دنبال شغل در خارج از کشور هستند گزینه جذابی است زیرا با شاخص کیفیت بالای زندگی به عنوان هشتمین کشور قابل زندگی در جهان رتبه بندی می شود و در شاخص برابری جنسیتی در بین کشورها رتبه 7 را دارد.

بیشتر بخوانید:
سایت های مهم برای یافتن پوزیشن های آوسبیلدونگ در آلمان
پنج دوره فنی و حرفه ای (آوسبیلدونگ) پرتقاضا و موردنیاز آلمان
قانون مهاجرت نیروی کار متخصص آلمان: مزایای این قانون برای کارگران ماهر غیر اتحادیه اروپا

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش