راهنمای جامع آزمون GRE: هزینه /ثبت نام /منابع

اگر به دنبال تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور هستید، باید معیارهای خاصی را برای پذیرش رعایت کنید. یکی از آنها شرکت در امتحاناتی مانند GRE است. GRE برای چه مواردی استفاده می شود؟ آزمون GRE برای تحصیلات تکمیلی یک آزمون استاندارد است که به شما کمک می کند تا در دانشگاه مورد نظر خود پذیرفته شوید و به اهداف شغلی خود برسید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

فارغ از اینکه در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دکترا یا MBA هستید، آزمون GRE برای دانشجویان بین المللی امتحانی است که به درخواست شما اعتبار بیشتری می بخشد، نقاط قوت شما را ارزیابی می کند و به شما کمک می کند تا راحت تر پذیرش بگیرید.

آزمون GRE نباید به عنوان امتحانی مورد نیاز برای پذیرش فقط در ایالات متحده یا کانادا تلقی شود. این آزمون به طور گسترده در همه قاره ها و کشورهایی مانند انگلستان یا آلمان نیز پذیرفته شده است. آیا میپرسید که GRE را کجا میتوانید ارائه دهید؟ به معنای واقعی کلمه با بیش از 1000 مرکز آزمون رسمی.
 
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)
آزمون-gre-راهنمای-جامعآزمون GRE چیست؟
GRE (Graduate Records Examination) یک آزمون استاندارد برای پذیرش در دانشگاه های تحصیلات تکمیلی و تجاری است. این در سال 1936 توسط بنیاد کارنگی برای پیشرفت آموزش (CFAT) تأسیس شد و در حال حاضر تحت مدیریت سرویس تست آموزشی (ETS) است.

این آزمون مهارت های یک دانش آموز آینده را در استدلال کمی، استدلال شفاهی و نوشتار تحلیلی سنجش می کند و به مدت پنج سال معتبر است. آنچه آزمون عمومی GRE را برای دانشجویان بین المللی جذاب می کند انعطاف پذیری آن است. به عنوان یک فرد امتحانی، باید تصمیم بگیرید که کدام نمرات آزمون را به دانشگاه های مورد علاقه خود ارسال کنید و کدام را نه. با تشکر از گزینه ScoreSelect®، می توانید در آزمون مجدد شرکت کرده و بهترین نمره هایی را که جمع آوری کرده اید انتخاب کنید.

بیش از 1200 مدرسه تجاری در سراسر جهان آزمون GRE را می پذیرند. لیست جامع موسسات و حامیان مالی در سراسر جهان که آزمون امتحان GRE را قبول می کنند، در این سایت با کلیک روی کشور مورد علاقه خود برای تحصیل پیدا کنید. علاوه بر این، در اینجا لیستی از برنامه های MBA که آزمون GRE General را قبول می کنند، آورده شده است.

امتحان GRE از تنوع حمایت می کند و از آن استقبال می کند، زیرا برای متقاضیان در سراسر جهان، صرف نظر از جنسیت، ملیت، فرهنگ و سابقه تحصیلی قبلی، آزاد است. مهمتر از همه، از نمایندگی برابر در آموزش پشتیبانی می کند و به افراد دارای معلولیت و نیازهای مرتبط با سلامتی کمک می کند. در اینجا شما میتوانید اطلاعات بیشتری راجع به آن بخوانید.

آزمون GRE را در کجا باید انجام داد؟
برای اینکه بتوانید در آزمون GRE ثبت نام کنید، باید یک حساب آنلاین برای خدمات آموزشی (ETS) ایجاد کنید و سپس GRE General یا GRE Subject Test را که می خواهید شرکت کنید انتخاب کنید. آزمون GRE در رایانه و بیش از 1000 مرکز آزمون در دسترس است.

این نه تنها در بین دانشجویان آینده نگر در ایالات متحده محبوب است، بلکه یک آزمون جهانی است که توسط هزاران دانشجوی بین المللی با حضور در بیش از 160 کشور انجام شده است. امتحان GRE برای اکثر کشورهایی که از سراسر جهان شرکت کننده دارند، قابل اجرا است، همانطور که در آمار عمومی حجم آزمون کشورها در دهه گذشته مشاهده شده است.

چند بار می توانید GRE بگیرید؟ این آزمون به طور مداوم برای اکثر قریب به اتفاق نقاط جهان تکرار می شود. با این حال، اگر دانشجوی چین، تایوان، هنگ کنگ یا کره هستید، آزمون GRE فقط تا سه بار در ماه در دسترس است. در اینجا می توانید همه مراکز آزمون، در دسترس بودن صندلی و تاریخ را بیابید.

در صورتی که محل اقامت شما به شما اجازه نمی دهد از یک مرکز حضور داشته باشید یا آزمون GRE General در رایانه ای که در مرکز شما قرار دارد در دسترس نباشد، ممکن است یک گزینه GRE در خانه ارائه شود. آزمون خانگی در سرزمین اصلی چین و ایران در دسترس نیست.

آزمون GRE خانگی مشابه آزمون رسمی در مراکز آزمایشی است و هیچ تفاوتی در شکل یا مدت زمان آزمون وجود ندارد. تنها تفاوت این است که شما از رایانه یا لپ تاپ شخصی خود استفاده می کنید و توسط ProctorU® توسط یک محافظ انسانی تحت نظارت قرار می گیرید. به خاطر داشته باشید که آزمون خانگی هفت روز در هفته ارائه می شود و می توانید 24 ساعت پس از ثبت نام، محل امتحان موجود را انتخاب کنید.
 
دانشگاه هایی به جای TOEFL, GRE, IELTS دولینگو تست را قبول می کنند
33 دانشگاه بدون شرایط هزینه درخواست و GRE ، GMAT ، IELTS و Duolingo در آمریکا


هزینه متوسط ​​آزمون GRE
در مورد هزینه کل آزمون، برای اکثر مناطق جهان 205 دلار تعیین شده است. موارد استثنا ممکن است بر اساس محل آزمون اعمال شود. در هند هزینه 213 دلار، در چین و استرالیا 231 دلار و در نیجریه 226 دلار است. هزینه امتحان در ترکیه کمی بالاتر است و به 255 دلار می رسد.

اگر معیارهای خاصی را رعایت کنید، کاهش هزینه نیز وجود دارد. می توانید دستورالعمل های کاهش هزینه را از طریق این پیوند بررسی کنید. اگر می خواهید تاریخ آزمون خود را دوباره برنامه ریزی کنید یا مرکز آزمون را تغییر دهید، هزینه اضافی 50 دلار اعمال می شود.

اجزای آزمون GRE
آزمون GRE یک آزمون ارائه شده توسط کامپیوتر است. با این حال، هنگامی که آزمون آنلاین در دسترس نیست، امتحانات کاغذی نیز امکان پذیر است. این آزمون دارای سولاتی است که مهارت هایی را که برای کسب پذیرش در مدرسه رویایی و موفقیت در دنیای تجارت معاصر نیاز دارید، منعکس می کند. مدت زمان آزمون GRE در مجموع 3 ساعت و 45 دقیقه است که بین آنها 10 دقیقه استراحت است.

قالب GRE کاربر پسند و بسیار انعطاف پذیر است، زیرا می توانید سوالات را در یک بخش رد کنید، به عقب برگردید و در هر زمان در طول آزمون پاسخ خود را تغییر دهید یا حتی انتخاب کنید که ابتدا به کدام سوالات پاسخ دهید. طرح آزمون GRE شامل موارد زیر است:

نگارش تحلیلی
بخش نوشتن تحلیلی توانایی شما را در حمایت از ایده ها با استدلال کافی، بررسی ادعاها، استدلال های شکل گرفته و بیان ایده ها و مفاهیم پیچیده را سنجش می کند. این فرصت شماست که از طریق این بخش اول مهارت های نوشتاری خود را به زبان انگلیسی به نمایش بگذارید. هدف این است که تا حد امکان پاسخهای متمرکز بر اساس وظایف ارائه شده ارائه شود. بخش نوشتن تحلیلی شامل دو بخش است که به طور جداگانه زمان بندی می شوند: تجزیه و تحلیل یک مسئله و تجزیه و تحلیل یک استدلال.

کار تجزیه و تحلیل یک مسئله توانایی شما را در تفکر انتقادی در مورد یک موضوع خاص مورد علاقه عمومی ارزیابی می کند. شما باید پاسخی ارائه دهید تا نظر شخصی خود را در مورد موضوع بیان کنید. این کار با مجموعه ای از دستورالعمل ها همراه است تا بتوانید پاسخ خود را محدود کنید، زیرا هر موضوع را می توان از زوایای مختلف تجزیه و تحلیل کرد. دستورالعمل های ارائه شده را به دقت بخوانید تا از اشتباهات غیر ضروری جلوگیری کنید.

کار تجزیه و تحلیل یک استدلال توانایی شما را برای ارزیابی، درک و تجزیه و تحلیل استدلال ها سنجش می کند. یک اثر مکتوب از نویسنده ای که ادعاهای خاصی دارد و در مورد یک موضوع یا رویداد خاص استدلال ارائه می دهد به شما ارائه می شود. از شما انتظار می رود که بر اساس دستورالعمل هایی که در آزمون دریافت می کنید، انسجام ادعاهای نویسنده را مورد بحث و بررسی قرار دهید.

برای کل بخش، 60 دقیقه برای انجام هر دو کار، و برای هر بخش 30 دقیقه زمان خواهید داشت.
 

Verbal Reasoning

بخش دوم استدلال شفاهی شامل دو بخش فرعی با 20 سوال برای هر بخش است. هدف از استدلال شفاهی سنجش توانایی دانش آموز در انتخاب مهمترین نکات از یک متن با جمع بندی، درک معنی کلمات، جملات و متون و تشخیص رابطه بین آنها است.

تمرکز بر حس سازی سطوح مختلف معنا با هدف در نظر گرفتن نگارش نویسنده است. سه نوع سوال در کار استدلال شفاهی وجود دارد که می توانید در آنها امتحان شوید: تکمیل متن، درک مطلب و معادل سازی جمله. درک خواندن در مجموعه ها ظاهر می شود، در حالی که دو بخش باقی مانده مستقل هستند.

text completion برای شروع، تکمیل متن شامل یک قسمت با یک تا پنج جمله است که دارای چند فاصله خالی است. سه یا چند گزینه برای هر جای خالی وجود دارد و از شما خواسته می شود تا پاسخ صحیح را برای تکمیل معنی جمله انتخاب کنید.

reading comprehension وظیفه درک مطلب خواندن به سه کار کوچکتر تقسیم می شود: سولات چند گزینه ای با انتخاب یک پاسخ، سوالات چند گزینه ای با گزینه انتخاب یک یا چند گزینه پاسخ و Select-In-Passage. در طول دو کار اول، شما فقط باید پاسخ یا پاسخ های صحیح را بسته به سوال انتخاب کنید.

select-in-passage از شما خواسته می شود که جمله ای را در قسمت انتخاب کنید که دارای توصیف خاصی باشد. با انتخاب کلمه یا جمله دلخواه خود با ماوس و صفحه کلید می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. هرچه متن بیشتر باشد، دستورالعمل ها متمرکزتر خواهند بود تا بتوانید قسمتی از متن را که برای جستجوی پاسخ خود نیاز دارید، محدود کنید. select-in-passage می تواند تا پنج پاراگراف باشد و موضوعات ممکن است متفاوت باشد و شامل تجارت، علوم طبیعی یا علوم انسانی باشد.

sentence equivalence بخش معادل سازی جملات شامل یک جمله واحد و یک فضای خالی است. به شما شش گزینه پاسخ داده می شود که دو مورد از آنها صحیح است. مراقب باشید که دو پاسخ صحیح را انتخاب کنید نه یکی.

یک بخش تحقیقاتی مشخص در پایان آزمون، و همچنین یک بخش ناشناس پس از آزمون نوشتاری تحلیلی ممکن است در طول آزمون GRE شما نشان داده شود. مدت زمان کل بخش 60 دقیقه است و برای هر زیر بخش 30 دقیقه است.

Quantitative Reasoning
در نهایت، بخش quantitative reasoning توانایی دانش آموز را در تفسیر و تجزیه و تحلیل اطلاعات کمی ارزیابی می کند. به علاوه، توانایی دانش آموز را در جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسئله با کمک مدل های ریاضی سنجش می کند.

در طول امتحان یک ماشین حساب روی صفحه در اختیار شما قرار می گیرد. این بخش شامل چهار زیر بخش است: سولات مقایسه کمی، سوالات چند گزینه ای با یک یا چند پاسخ، سوالات ورودی عددی و مجموعه های تفسیر داده ها. داده های این بخش ممکن است در جداول، نمودارها یا اشکال دیگر ارائه شود.

quantitative comparison سوالات مقایسه کمی از شما می خواهد دو کمیت را با نام A و B مقایسه کنید. چهار عبارت در مورد کمیت ها ارائه شده است و شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک از آنها درست است و مقایسه بین آنها را شرح دهید.

به طور مشابه با بخش درک مطلب، بخش چند گزینه ای از شما انتظار دارد که در بین گزینه های پاسخ موجود که به شما داده شده است، پاسخ یا پاسخ های صحیح را انتخاب کنید. لیستی از پنج گزینه برای پاسخ خواهید داشت.

سوالات ورودی عددی از شما می خواهند که یک پاسخ را به صورت یک عدد صحیح یا اعشاری در یک کادر پاسخ بدهید یا آن را به صورت کسر در دو کادر جداگانه وارد کنید. در GRE Test مبتنی بر رایانه می توانید پاسخ ها را با ماوس و صفحه کلید خود ارائه دهید.

مجموعه سوالات تفسیر داده ها بیشتر اوقات با هم گروه بندی می شوند و درباره یک جدول یا نمودار خاص هستند. در طول این کار شما نیاز به تجزیه و تحلیل یا تفسیر داده ها دارید و سوالات ممکن است متفاوت باشند و می توانند از نوع چند گزینه ای یا عددی باشند.

مدت زمان بخش کمی استدلال 70 دقیقه، 35 دقیقه برای هر بخش به طور جداگانه است.
 

The GRE Subject Tests

این آزمون ها آزمون های پیشرفتی هستند که مهارت های شما را در یک زمینه تحصیلی خاص سنجش می کنند. تأکید بر یک رشته تحصیلی خاص است و با داشتن آزمون موضوعی GRE، این فرصت را خواهید داشت که از میان متقاضیان برجسته شده و در مقطع کارشناسی ارشد مورد نظر خود پذیرفته شوید. علاوه بر این، این یک روش عالی برای سنجش شایستگی های شما و تأمل در مورد آنچه برای بهبود نیاز دارید است.


اگر دانش آموز آینده نگر هستید، می توانید در یک آزمون موضوعی شرکت کنید. شما فقط باید یک رشته کارشناسی و سابقه گسترده در یکی از رشته های زیر داشته باشید:
◾️ادبیات انگلیسی
◾️علم شیمی
◾️زیست شناسی
◾️روانشناسی
◾️فیزیک
◾️ریاضیات

آزمونهای موضوعی GRE توسط هزاران موسسه در سطح جهان پذیرفته شده است و می تواند هنگام تکمیل مدارک تحصیلات تکمیلی و مدرک MBA به شما در تکمیل توصیه نامه یا سوابق کارشناسی کمک کند. آنها در مراکز آزمایشی کاغذی در سپتامبر، اکتبر و آوریل هر سال ارائه می شوند.
 
 چه افرادی نیاز به مدرک آزمون_GRE دارند؟
حداقل نمره قبولی در آزمون GRE برای اپلای

آزمون-gre-راهنمای-جامع
آزمون GRE: همه آنچه باید در مورد نمره دهی بدانید
پس از اتمام آزمون GRE، گزارش نمره GRE خود را دریافت خواهید کرد. این گزارش شامل تمام اطلاعات مربوطه مانند اطلاعات تماس شما، تاریخ تولد، جنسیت، تاریخ آزمون، رشته مورد نظر برای تحصیلات تکمیلی، نمرات آزمون شما با رتبه و یک لیست کامل از دریافت کنندگان نمره مجاز یا حامیان مالی است.

علاوه بر این، گزارش نمرات رسمی به موسسات مورد نظر شما ارسال می شود و شامل اطلاعات شخصی شما، رشته تحصیلی مورد نظر و نمرات انتخابی شما در بخشهای مختلف است. هنگام مراجعه به نمرات انتخاب شده، GRE گزینه ScoreSelect® را در اختیار شما قرار می دهد، که به شما امکان می دهد انتخاب کنید کدام نمرات در موسسات مورد نظر شما به اشتراک گذاشته می شود و کدام به اشتراک گذاشته نمی شود. این امر هم برای آزمون عمومی GRE و هم برای آزمون موضوعی GRE صدق می کند.

در نتیجه و بسته به عملکرد خود، می توانید نمره هایی را انتخاب کنید که با آنها احساس راحتی می کنید و شانس شما را برای پذیرش در یک برنامه تحصیلات تکمیلی افزایش می دهد. نمرات به مدت پنج سال گزارش می شوند. حدود دو هفته پس از روز آزمون، نمرات آزمون خود را به صورت آنلاین در حساب ETS خود دریافت خواهید کرد.

برای آزمون عمومی GRE، نمرات زیر را دریافت خواهید کرد:
◾️برای استدلال شفاهی، نمره بین 130-170 امتیاز، با افزایش 1 امتیازی متغیر است.
◾️به همین ترتیب، برای استدلال کمی، نمره بین 130-170 امتیاز، با افزایش 1 امتیاز، متغیر است.
◾️در مورد نوشتن تحلیلی، نمره بین 0 تا 6 امتیاز، در نصف امتیاز متغیر است.
◾️اگر هیچ پاسخی در بخشی ارائه نشده باشد، این به عنوان نمره بدون امتیاز (NS) گزارش می شود.

بخشهای استدلال شفاهی و استدلال کمی از نظر سطح تطبیقی ​​هستند. این بدان معناست که کامپیوتر قسمت دوم را بر اساس عملکرد دانش آموز در بخش اول انتخاب می کند. همه سوالات به همان اندازه به نمره نهایی کمک می کنند. نمره خام تعداد پاسخ های صحیح داده شده است.

وقتی نوبت به امتیاز بخش نگارش تحلیلی می رسد، مقاله ها حداقل توسط یک رتبه بندی آموزش دیده، در یک سیستم شش مقیاس نمره گذاری می شوند. همچنین مقالات توسط یک سیستم نمره دهی رایانه ای، e-rater® امتیاز می گیرند. هر دو نمره به یک اندازه به نمره نهایی کمک می کنند.

نمرات خوب GRE چیست؟
اگر از خود می پرسید "نمرات خوب GRE چیست؟" سپس باید بدانید که نمره خوب برای شما بستگی به دانشگاهی دارد که در آن تحصیل می کنید. برخی از موسسات مانند MIT، Columbia یا UPenn استانداردهای بالاتری نسبت به سایرین دارند. میانگین نمره آزمون GRE دانشگاه های منتخب خود را بررسی کنید و تمام تلاش خود را برای دستیابی به آن انجام دهید.

به طور کلی، نمره خوب با نمره متوسط ​​مشخص می شود. میانگین نمره GRE برای استدلال کمی 39/153، در استدلال شفاهی 150/37 و در نوشتار تحلیلی 3.58 تعیین شده است.

در نتیجه، نمره 318 و بالاتر بسیار خوب است، در حالی که نمره 329 و بالاتر عالی در نظر گرفته می شود. نمره 292 و پایین برای اکثر دانشگاه های تحصیلات تکمیلی زیر متوسط ​​است.

ابزارهای موفقیت GRE
هنوز در فکر این هستید که چرا به عنوان دانشجوی بین المللی از آزمون GRE استفاده کنید؟ آزمون GRE انصاف و اعتبار را از نظر توسعه آزمون، مراحل نمره دهی و مدیریت ارائه می دهد.

این یک آزمون است که از هر متقاضی برای شرکت و دستیابی به بهترین نتایج استقبال می کند و این آزمون خود وظایفی را نشان می دهد که نه تنها در برنامه درسی تحصیلات تکمیلی، بلکه در دنیای تجارت واقعی نیز منعکس شده است. نه تنها این، بلکه خدمات و منابع متعددی را برای کمک به شرکت کنندگان در آزمون قبل یا بعد از معاینه ارائه می دهد.

سرویس جستجوی GRE®
پس از ایجاد حساب ETS خود، می توانید نمایه خود را در پایگاه داده خدمات جستجوی  GRE Search Service Database اضافه کنید. مشخصات خود را بر اساس سابقه تحصیلی، اطلاعات شخصی و ترجیحات موسسه سفارشی کنید. استخدام کنندگان کسب و کار و تحصیلات تکمیلی از سراسر جهان از طریق پایگاه داده به منظور یافتن دانشجویان برتر آینده جستجو می کنند. اگر با مشخصات آنها مطابقت داشته باشید، می توانید به اطلاعات ارزشمند دسترسی پیدا کرده و ارتباطات عالی با موسسات برقرار کنید. آیا می دانید این سرویس به صورت رایگان ارائه می شود؟

مواد و منابع برای آماده سازی آزمون
وب سایت رسمی GRE انواع نمونه های آزمایشی یا آزمون های قبلی را که در گذشته انجام داده است به شما ارائه می دهد تا بتوانید کاملاً در مورد انتظارات خود از GRE General یا GRE Subject Test آماده باشید. اکثر مواد آماده سازی آزمون به صورت رایگان ارائه می شود test prep materials ، در حالی که برخی دیگر با پرداخت حدود 20 تا 70 دلار.

رویدادهای مختلف
هدف GRE این است که به همه دانشجویان پاسخ سوالات خود را ارائه دهد. می توانید از طریق وبینارهای GRE webinars که مکرراً ارائه می شود، همراه با جلسات اطلاعاتی  information sessions  و نمایشگاه های دانشجویی student fairs که برگزار می شود، اطلاعات مربوط به آزمون ها را بیابید.

در نهایت، GRE حضور فعالی در رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، Youtube، LinkedIn، Sina Weibo و Zhihu دارد زیرا هدف آن برقراری ارتباط با همه متقاضیان آینده از سراسر جهان است. به منظور به روز بودن حساب های رسمی GRE را در شبکه های اجتماعی ذکر شده در بالا دنبال کنید. همچنین می توانید اطلاعات دقیق تری را در بولتن اطلاعات GRE Information Bulletin به روز شده پیدا کنید.
 

مقالات مرتبط


توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش