راهنمای آزمون های SAT و ACT برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا

آیا می خواهید در ایالات متحده تحصیل کنید؟ شاید شما در مورد تفاوت بین امتحانات SAT و ACT تعجب کنید و از خود بپرسید که "آیا باید در آزمون های SAT یا ACT را شرکت کنم؟" دانشجویانی که مایل به تحصیل در کالج آمریکایی هستند باید در آزمون ACT یا SAT شرکت کنند. نمرات شما نه تنها بر تصمیم پذیرش، بلکه بر شانس شما برای دریافت بورسیه های تحصیلی نیز تأثیر می گذارد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

با کسب اطلاعات بیشتر در مورد ACT در مقابل SAT، متوجه خواهید شد که بسیاری از کالج ها یک آزمون را بر دیگری ترجیح نمی دهند و دانشجویان می توانند هر دو یا حتی یکی را انتخاب کنند. آمارها نشان می دهد که به طور متوسط ​​، نزدیک به 2.2 میلیون دانشجوی مشتاق SAT را انتخاب می کنند در حالی که 1.7 میلیون نفر ACT را انتخاب می کنند. هدف از این آزمون ها ارزیابی آمادگی دانشجو برای کالج است و این از طریق سیستم های نمره گذاری مختلف به دست می آید. در اینجا یک مرور سریع از آنچه باید بدانید وجود دارد تا دقیقاً بدانید چگونه برای SAT و ACT آماده شوید.

بیایید در مورد برخی از جزئیات اساسی صحبت کنیم: در حالی که برخی از قسمت های آزمون ها، مانند سطح دشواری، مشابه هستند، بین آزمون های SAT و ACT بیش از یک تفاوت وجود دارد. بهترین راه برای دانستن نحوه مطالعه برای SAT و ACT این است که با تست های عملی کامل به ارزیابی توانایی های خود بپردازید. شما درک خواهید کرد که چگونه نمره دهی می شوید و چگونه فشار زمان را به خوبی کنترل می کنید. آزمایش دانش خود و تعیین سولاتی که به نظر می رسد چالش برانگیزترین آنها هستند، شانس بیشتری برای آماده سازی و کسب نمره خوب به شما می دهد. اکنون، اجازه دهید برخی از جزئیات بین ACT و SAT را بررسی کنیم که به شما کمک می کند وقتی می پرسید: "آیا باید SAT بگیرم یا ACT؟".

مدت زمان: طول SAT معمولاً 3 ساعت است و ACT نیز به طور مشابه 2 ساعت و 55 دقیقه است. ACT ممکن است شامل 40 دقیقه دیگر برای آزمون نوشتاری اختیاری باشد.

طول امتحان: انتظار می رود به 154 سوال برای SAT پاسخ دهید در حالی که ACT دارای 215 سوال و یک مقاله اختیاری است.

بخش مقاله: در ACT، این گزینه را دارید که قسمت مقاله را تکمیل کنید یا خیر. اگرچه اکثر دانشگاه ها نیازی به مقاله ندارند، توصیه می شود که آن را مطالعه کنید. نقطه داده اضافی می تواند به برنامه شما کمک کند. مقاله ACT مسائل پیچیده ای را ارائه می دهد و آزمایش می کند که چگونه می توانید آنها را ارزیابی و تجزیه و تحلیل کنید.

بخش خواندن: بخش خواندن در SAT دارای پنج بخش است در حالی که ACT دارای چهار بخش است.

بخش علوم: SAT بخش جداگانه ای برای دانش علمی ندارد، اما ACT دارای آن است. این بخش برای آزمایش توانایی تفکر انتقادی شما طراحی شده است و نه دانش خاص شما در مورد مفاهیم. اگر از SAT استفاده می کنید، انتظار داشته باشید به سوالات مرتبط با علم که در طول آزمون گنجانده شده است، پاسخ دهید.

بخش ریاضی: هر دو آزمون دارای بخش ریاضی هستند که شامل حساب، جبر I و II، مثلثات و هندسه است. با این حال، در حالی که SAT مهارت های تجزیه و تحلیل داده های شما را ارزیابی می کند، ACT سوالاتی در مورد احتمال و آمار دارد.

نمره گذاری: نمرات SAT از 400 تا 1600 محاسبه می شود، در حالی که نمرات ACT از 1 تا 36 جمع می شوند. نمودارهایی وجود دارد که به شما نشان می دهد چگونه این نمرات می توانند تقریباً با یکدیگر مقایسه شوند.

هزینه: هزینه دو آزمون بسیار مشابه است. SAT 55 دلار با هزینه اضافی برای شرکت کنندگان در آزمون بین المللی است. هزینه ACT 60 دلار و 85 دلار با بخش مقاله اختیاری است.

برای درک بیشتر تفاوت بین امتحانات SAT و ACT، باید بدانید که هر دو آزمون متفاوت تقسیم بندی شده اند. SAT بخش هایی را به بخش های زمان بندی شده تقسیم می کند، مانند آزمون خواندن که 65 دقیقه طول می کشد، آزمون نوشتاری و زبان که 35 دقیقه طول می کشد، و بخش ریاضی 80 دقیقه ای. از سوی دیگر، ACT دارای یک آزمون خواندن 35 دقیقه ای، یک آزمون علمی 35 دقیقه ای و یک آزمون انگلیسی است که 45 دقیقه به طول می انجامد. تکمیل بخش ریاضی ACT به 60 دقیقه زمان نیاز دارد.
 
راهنمای جامع آزمون GRE: هزینه /ثبت نام /منابع
	راهنمای سریع و آسان شما برای آزمون های SAT و ACT برای دانشگاه های آمریکا
SAT یا ACT - انتخاب شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی
تصمیم گیری در مورد نمرات ACT در مقابل SAT بخش مهمی از انتخاب شما به عنوان متقاضی تحصیل در خارج از کشور است و بسیاری از دانشجویان بین المللی با توجه به مهارت خود آزمون مورد نظر خود را انتخاب می کنند.

از آنجا که زمینه های اصلی هر دو آزمون انگلیسی، خواندن، ریاضی و علوم است- هنگام برنامه ریزی نحوه مطالعه برای SAT و ACT بر نقاط قوت خود در این زمینه ها تمرکز کنید. اگر به یک کشور غیر انگلیسی زبان تعلق دارید و امیدوار هستید در خارج از کشور تحصیل کنید یا در برنامه فرصت اقتصادی جوانان آموزش ببینید، ممکن است مجبور شوید در آزمون TOEFL® شرکت کنید.

بین امتحانات ACT vs SAT، دومی محبوب ترین انتخاب بین المللی است. اگر می خواهید در کشور خود در آزمون شرکت کنید، ممکن است متوجه شوید که مکان ها و تاریخ های بیشتری برای SAT وجود دارد. از سوی دیگر، ACT کمتر تمرکز زبانی دارد. اگر انگلیسی زبان اول شما نیست، تاکید بیشتر ACT بر ریاضیات و تفکر ممکن است توانایی شما را بهتر نشان دهد.

می توانید چندین بار در آزمون شرکت کنید
هنگام ارسال برنامه به کالج مورد نظر خود، می توانید نمره هایی را ارسال کنید که به احتمال زیاد حداکثر پذیرش را به شما می دهد. این سیستم 'Score Choice' نامیده می شود. به خاطر داشته باشید که برخی از کالج ها انتظار دارند تمام نمرات امتحانی که گرفته اید را مشاهده کنند.
برای بالا بردن شانس پذیرش، میانگین نمرات دانشگاه ای که در آن درخواست می کنید را بررسی کنید. محاسبه 75 درصد نمره SAT برای داوطلبان موفق به شما تخمینی از نمرات مورد انتظار می دهد. بسیاری از کالج ها میانگین نمرات متقاضیان پذیرفته شده را منتشر می کنند، بنابراین بدست آوردن اطلاعات برای امتحانات ACT vs SAT در آن دانشگاه  باید آسان باشد. ممکن است تفاوت هایی بین نمرات SAT و ACT در یک دانشگاه وجود داشته باشد تا بتوانید روی آن تمرکز کنید. در حالی که شما امکان ارسال چندین نمره را دارید، بدانید که دانشگاه نتایج شما را superscores می کند. آنها با جمع آوری بالاترین نمرات شما در هر بخش، بالاترین امتیاز مرکب را محاسبه می کنند.

بنابراین، همانطور که از خود می پرسید، "آیا باید SAT بگیرم یا ACT؟"، تفاوتهای کوچک را با دقت در نظر بگیرید! کسب نمرات خوب در هر یک از امتحانات به زمان و برنامه ریزی دقیق نیاز دارد. ممکن است بخواهید آمادگی خود را در مورد نحوه مطالعه برای امتحانات SAT و ACT خیلی زودتر از تاریخ ارسال درخواست کالج شروع کنید و اطمینان حاصل کنید که نمرات چشمگیری را دریافت میکنید تا شانس خود را برای دریافت نامه پذیرش مورد نظر به حداکثر برسانید.

مقالات مرتبط

توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش