هشت توصیه مهم در مورد نحوه کارآموزی در خارج از کشور

انجام کارآموزی هنگام تحصیل در خارج از کشور می تواند چالش برانگیز باشد، اما کاملاً ارزش آن را دارد. دانشجویان بین المللی اغلب نگران هستند که اگر به طور همزمان کارآموزی و تحصیل کنند، به معنای خداحافظی از زندگی اجتماعی خود است. با کارآموزی مناسب در خارج از کشور، می توانید هنگام انجام هر دو لذت ببرید. نمی دانید چگونه شروع کنید؟ در اینجا هشت توصیه در مورد نحوه کارآموزی در خارج از کشور و مدیریت موثر آن هنگام تحصیل وجود دارد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

یافتن کارآموزی در خارج از کشور
اخذ کارآموزی در خارج از کشور اولین چالشی است که دانشجویان با آن روبرو هستند. شما به رزومه یا CV و نمایه LinkedIn نیاز دارید که شامل مطالعه و تجربه کاری شما باشد. به دوستان بین المللی و محلی خود اطلاع دهید که در تلاش برای کارآموزی در خارج از کشور هستید. آنها ممکن است بتوانند به شما در یافتن یکی کمک کنند. جستجوی کارآموزی در خارج از کشور در LinkedIn و پیوستن به مرکز شغلی در مدرسه می تواند به شما کمک کند. همچنین می توانید از همکلاسی های خود یا دانشجویان قبلی در مورد نحوه کارآموزی در خارج از کشور مشاوره بگیرید. از آنها بپرسید که دوره های کارآموزی خود را در کجا گذرانده اند، بنابراین در صورت وجود موقعیت های باز می توانید برای آن شرکت ها درخواست دهید.

یکی دیگر از راههای مفید برای کارآموزی در خارج از کشور تهیه لیستی از شرکت های بین المللی در محل تحصیل خود در خارج از کشور و تماس با بخش منابع انسانی آنها در مورد فرصتهای کارآموزی است. اگر شما مسلط به زبان مقصد تحصیل در خارج از کشور نیستید، محدود کردن جستجوی شما به شرکت های بین المللی می تواند بسیار مفید باشد. اگر با اساتید خود رابطه خوبی دارید، درخواست ایده هایی از آنها برای یافتن کارآموزی در خارج از کشور نیز می تواند مفید باشد.

مراقب خدمات قرارگیری باشید که در آن برای انجام کارآموزی در خارج از کشور باید پول بپردازید. گذراندن کارآموزی بدون حقوق یک چیز است، اما پرداخت به کارآموز چیز دیگری است.
 
کار در خارج از کشور: 5 وب سایت عالی برای یافتن شغل در خارج از کشور
هشت توصیه مهم در مورد نحوه کارآموزی در خارج از کشور
درخواست و مصاحبه برای کارآموزی در خارج از کشور
به عنوان یک دانشجوی بین المللی که می خواهد کارآموزی کند، باید درباره نحوه قالب بندی رزومه یا رزومه تحصیلی خود تحقیق کنید. به عنوان مثال، در برخی از کشورها قرار دادن عکس خود در رزومه بی سابقه است، در حالی که در برخی دیگر، اجباری است. به طور مشابه، برخی از کشورها انتظار پاراگراف های طولانی در مورد تحصیلات و کار شما دارند، در حالی که برخی دیگر دستاوردهای گلوله دار را ترجیح می دهند. اگر می خواهید در خارج از کشور کارآموزی بگیرید، باید در مراحل درخواست به این جزئیات توجه زیادی داشته باشید.

هنگام درخواست کارآموزی در خارج از کشور، رزومه خود را با یک نامه همراه یا انگیزه نامه ارسال کنید. نامه باید متقاعد کننده باشد و شما باید به طور خلاصه توضیح دهید که چرا می خواهید در آنجا کارآموزی کنید، امیدوارید چه چیزی را بیاموزید و برای سازمان به ارمغان بیاورید و چگونه تجربیات تحصیلی یا کاری شما با کارآموزی ارتباط دارد. ممکن است برخی از سازمانها توصیه نامه بخواهند.

مدارک خود را ارسال کنید و معمولاً ظرف چند هفته از آنها مطلع خواهید شد. اگر کاندیدای خوبی برای کارورزی در خارج از کشور هستید، آنها شما را برای مصاحبه دعوت می کنند. چه مصاحبه خود را از طریق اسکایپ انجام دهید و چه شخصاً، مطمئن و صادق باشید. کار دیگری که باید انجام دهید این است که درباره شیوه مصاحبه تحقیق کنید. در حالی که در اسکاندیناوی معمولاً واقع بینانه و نسبت به توانایی های خود متواضع هستید، در ایالات متحده انتظار می رود که به توانایی های خود اطمینان بیشتری داشته باشید. هر کشوری متفاوت است، بنابراین آماده باشید تا در طول مصاحبه انتظارات فرهنگی را دنبال کنید. این امر در تعیین نحوه کارآموزی نقش تعیین کننده ای دارد.

چه با دستمزد یا بدون دستمزد، این تجربه ارزشمندی است
بسیاری از شرکت ها کارآموزی بدون پرداخت هزینه ارائه می دهند و ممکن است برای دانشجویان بین المللی کمی چالش برانگیز باشد زیرا آنها نمی توانند هزینه های زندگی را بدون درآمد تامین کنند. اگر انجام کارآموزی برای شما مهم است، اما نگران از دست دادن درآمد خود هستید، می توانید قبل از ورود به محل کار روزهای تعطیل را کار کنید تا پس انداز خود را افزایش دهید.

انجام کارآموزی در کشوری متفاوت با فرهنگ متفاوت، علاوه بر ایجاد شبکه و تقویت رزومه، تجربه ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد و افق دید شما را گسترش می دهد. مهمتر از همه، به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانید کار در زمینه تحصیلی خود را احساس کنید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید در آن مسیر ادامه دهید یا خیر. تحصیل و کارآموزی در خارج از کشور باید فرصت های بیشتری را برای کاوش در اختیار شما قرار دهد.

مسئولیت های خود را جدی بگیرید
به عنوان کارآموز، قرار است هنگام یادگیری کار کنید. این بدان معناست که وظایف شما احتمالاً خیلی پیچیده نخواهند بود. مطمئناً باید آن را در حین حرکت پیش ببرید و استرس نداشته باشید، اما به خاطر داشته باشید که حتی اگر وظیفه ای ساده به شما محول شود، شما مسئول تکمیل آن هستید.

یافتن کارآموزی در خارج از کشور می تواند چالش برانگیز باشد و شما باید این فرصت را گرامی بدارید. سعی کنید برای شرکتی که کارآموزی خود را در خارج از کشور انتخاب کرده اید مفید باشید. شما هرگز نمی دانید، ممکن است در پایان کارآموزی یک موقعیت تمام وقت به شما پیشنهاد شود، یا یک مرجع خوب از سرپرست شما می تواند گامی برای شغل پردرآمد در یک شرکت محلی دیگر باشد.
 
هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در برترین کشورهای دنیا
شهریه دانشگاه های اروپا در سال 2021 -2022: مرور و مقایسه
5 راهکار عالی برای تأمین هزینه های تحصیل خود در خارج از کشور


هشت-توصیه-مهم-در-مورد-نحوه-کارآموزی-در-خارج-از-کشور
تفریح ​​را فراموش نکنید
زندگی نباید فقط کار و تحصیل باشد. شما باید گاهی اوقات آن را آسان بگیرید و در حین انجام کارآموزی در خارج از کشور از آن لذت ببرید. احتمالاً با برخی از همکاران خود دوست خواهید شد، بنابراین می توانید در تعطیلات ناهار و گردهمایی های کاری وقت خود را صرف معاشرت کنید.

فراموش نکنید که تعطیلات آخر هفته را با دوستان خود در مدرسه بگذرانید. تعادل بین تحصیل، کارآموزی و زندگی اجتماعی برای دانشجویان بین المللی ضروری است. به یاد داشته باشید که سخت کار کنید، اما از آن لذت ببرید.

برنامه داشته باشید و منظم باشید
انجام کارآموزی در کنار تحصیلات خود در خارج از کشور به این معنی است که برای مدیریت کارآمد زمان خود باید سخت کوشی کنید. توانایی مدیریت خوب زمان برای انجام کارآموزی در خارج از کشور به عنوان یک دانشجوی بین المللی ضروری است. برنامه ریزی برای انجام وظایف شغلی، خانه، تحصیلی و اجتماعی به شما اطمینان می دهد که پس از گذراندن یک شب با دوستان، در همان روز به عنوان یک مقاله تحقیقاتی بزرگ به یک کارورزی بزرگ نرسیده اید. کارآموزی در خارج از کشور یک راه عالی برای کسب تجربه و دستیابی به پیشرفت شخصی است، با این حال، به عنوان یک دانشجوی بین المللی بسیار مهم است که کار دوره خود را بر هر چیز دیگری ترجیح دهید. شما باید اطمینان حاصل کنید که در مورد امتحانات و تکالیف با هر کسی که بر شما نظارت دارد منظم هستید.

چگونه زمان خود را مدیریت کنیم
هنگام انجام کارآموزی، مهم است که برنامه خود را از قبل برنامه ریزی کرده و ایده روشنی از آنچه باید در هر هفته انجام دهید داشته باشید. در هفته اول کارآموزی خود در خارج از کشور، احتمالاً می توانید تخمین بزنید که چقدر زمان برای مطالعه برای رعایت مهلت امتحان لازم است. همچنین متوجه خواهید شد که چه ساعتی باید صبح از خواب بیدار شوید تا به دفتر برسید و چقدر زمان برای پخت و پز و نظافت در هفته نیاز دارید.

به محض اینکه بتوانید زمان مورد نیاز برای انجام وظایف، مطالعه و کار خود را تخمین بزنید، می توانید برای یک هفته آینده برنامه ریزی کنید و آماده باشید.

کار و تحصیل همزمان چه حسی دارد
تحصیل در خارج از کشور و همچنین انجام کارآموزی کار ساده ای نیست. هفته اول کارآموزی شما طاقت فرساترین و چالش برانگیزترین خواهد بود. احتمالاً احساس خستگی می کنید اما انگیزه دارید.

با یادگیری و رشد همزمان با دو مسئولیت مهم - در یک کشور خارجی. شما در شرکت خود با افراد جدیدی ملاقات خواهید کرد و در هفته اول اطلاعات زیادی در مورد شرکت دریافت خواهید کرد. پس از آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به کارهایی که از شما خواسته شده است ادامه دهید و بعد از کار یا تعطیلات آخر هفته به مطالعه بپردازید.

انجام کارآموزی هنگام تحصیل در خارج از کشور چالش برانگیز است و می تواند استرس زا باشد، اما به یاد داشته باشید که از آن به عنوان یک فرصت یادگیری استفاده کنید. از پرسیدن سوالات یا اشتباه کردن نترسید. همه این تجربیات به زمان شما در خارج از کشور ارزش می افزاید.
 
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 هفته پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش