این آزمون ها می تواند در اخذ پذیرش شما از دانشگاه های خارجی کمک کند

دانشجویان بین المللی آینده سوالاتی را همواره از خود می پرسند: از کجا شروع کنم؟ در چه امتحانی باید شرکت کنم (در صورت وجود)؟ آیا ارزیابی های لازم را به صورت آنلاین انجام می دهم یا نیاز به سفر به خارج از کشور دارم؟ هزینه ورود و تحصیل چقدر هزینه خواهد داشت؟

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

در حالی که روش ها ممکن است بسته به موسسه یا کشور مقصد متفاوت باشد، برخی مراحل تقریباً برای همه دانشجویانی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند استاندارد شده است. به عنوان مثال، در بسیاری از موسسات بین المللی که فراگیران را در سراسر جهان می پذیرند، ممکن است امتحان زبان و برخی آزمون های استاندارد اعمال شود.

با این وجود، برخی از موسسات آزمون های استاندارد را معاف می کنند، اما اصرار دارند که یک آزمون زبان که مهارت یک زبان را ارزیابی می کند، زبان انگلیسی نمونه بارز آن باشد. در برخی موارد، امتحان زبان باید با یک آزمون استاندارد تکمیل شود، که اغلب بسته به دوره انتخاب می شود.
 
10 روش برای آمادگی برای آزمون مهارت انگلیسی در خانه
4 سیستم عامل آنلاین آموزش آیلتس: بهترین نمرات آزمون انگلیسی را برای پذیرش دانشگاه دریافت کنید


وقتی به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستید برای کدام آزمون ها باید آماده شوید؟
این-آزمون-ها-می-تواند-در-اخذ-پذیرش-شما-از-دانشگاه-های-خارجی-کمک-کند
موسسات در سراسر جهان دارای پیش نیازهای علمی هستند که همه دانشجویان خارج از کشور باید برای پیوستن به برنامه خود رعایت کنند.

آنها همچنین ارزیابی های استانداردی را ایجاد کرده اند که به دنبال آزمایش این الزامات در دانشجویان است. عملکرد تحصیلی در این امتحانات اهمیت دارد. این امر احتمال ثبت نام در موسسات مختلف را افزایش می دهد. نمره مطلوب حتی می تواند امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه را افزایش دهد.

اثبات مهارت انگلیسی
TOEFL توانایی های زبان آموزان را در محیط دانشگاهی ارزیابی می کند. بسیاری از دانشگاه های سراسر جهان TOEFL® را به عنوان پیش نیاز همه دانشجویان غیر انگلیسی اضافه کرده اند. نمرات TOEFL® حتی می تواند احتمال اعطای بورس تحصیلی را افزایش دهد. نمرات آن به مدت دو سال معتبر می ماند و پس از آن فرد باید دوباره در امتحان شرکت کند تا پیشرفت کند.

همه موسسات جدیدترین عملکرد TOEFL® را در نظر خواهند گرفت. هنگامی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور گرفتید، برای این آزمون آنلاین ثبت نام کنید. به یاد داشته باشید، انگلیسی محبوب ترین زبان در سراسر جهان است.

IELTS (سیستم تست بین المللی زبان انگلیسی)
International English Language Testing System، مهارت زبان را در افراد ارزیابی می کند. این امر تعیین می کند که آیا فرد می تواند در محیط هایی کار کند یا تحصیل کند که انگلیسی زبان غالب تعامل است. کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلستان نیز IELTS را در فرایند درخواست مهاجرت خود قرار داده اند.

در بریتانیا، این یکی از دو ارزیابی در آزمون های زبان انگلیسی امن (SELT) است که به رسمیت شناخته شده است. بیش از 9000 سازمان جهانی سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی را - از جمله مراکز دانشگاهی، استخدام کنندگان، بخشهای مهاجرت و دولتها - به رسمیت می شناسند.
 
معرفی بهترین منابع برای آزمون آیلتس (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)

آزمون های استعداد برای پیوستن به کالج یا دانشگاه
این-آزمون-ها-می-تواند-در-اخذ-پذیرش-شما-از-دانشگاه-های-خارجی-کمک-کند
SAT (آزمون استعداد تحصیلی)
اگر قصد تحصیل در ایالات متحده را دارید SAT می تواند مفید باشد. این آزمون توانایی تفکر انتقادی، از جمله استعداد ارزیابی و حل مسائل ریاضی، نوشتن و خواندن انتقادی را ارزیابی می کند. دانشگاه ها و کالج ها از آن برای سنجش شایستگی زبان آموزان و شانس آنها برای موفقیت در زمینه تحصیلی استفاده می کنند.

ACT (آزمون کالج آمریکایی)
این اغلب آزمون رسمی بسیاری از کالج های ایالات متحده است. این چهار مجموعه مهارت های تحصیلی را مورد بررسی قرار می دهد: ریاضی، علوم، انگلیسی و خواندن. ACT به طور خاص از نمرات خود به عنوان معیاری برای "آمادگی کالج" یاد می کند و این نتیجه برای هر خرده آزمون با مهارت های دوره های مبتدی کالج به زبان انگلیسی، جبر، زیست شناسی، علوم اجتماعی و علوم انسانی است.

ACT یک شرکت غیر انتفاعی است که پشت این آزمایش ها قرار دارد. این آزمون آزمون های ACT خود را در بسیاری از کالج ها و دانشگاه های چهار ساله ایالات متحده و بسیاری از دانشگاه های دیگر در سراسر جهان برگزار می کند.

در حالی که هر دو آزمون ACT و SAT مشابه هستند، تفاوت های کمی وجود دارد که می تواند شما را مجبور به انتخاب یک آزمون بر دیگری کند.

TestAS
TestAS یک آزمون استاندارد استعداد برای زبان آموزان خارج از کشور است. دانشگاههای آلمان در برمن و برمرهاون از این امتحان برای محاسبه توانایی فراگیر در دریافت مدرک استفاده می کنند. TestAS چهار بار در سال در محل امتحانات در سراسر جهان برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ و محل برگزاری آزمون، از وب سایت رسمی TestAS دیدن کنید. همچنین می توانید نمونه ای از آزمون TestAS را در وب سایت آنها مشاهده کنید.
 
راهنمای آزمون های SAT و ACT برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا

ثبت نام در برنامه مدیریت کسب و کار
این-آزمون-ها-می-تواند-در-اخذ-پذیرش-شما-از-دانشگاه-های-خارجی-کمک-کند1.jpg
GMAT (آزمون پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی)
GMAT پیش شرط مهمی برای ثبت نام در MBA و برنامه های مدیریت کسب و کار در ایالات متحده است. موسسات در چندین کشور انگلیسی زبان دیگر GMAT را ضروری می دانند. این برنامه از روشی سازگار با رایانه برای ارزیابی توانایی دانش آموز برای موفقیت در دوره های تجاری فارغ التحصیلی استفاده می کند، اما بر مهارت های انگلیسی و ریاضی تمرکز دارد.

GRE (آزمون ثبت نام فارغ التحصیلی)
GRE آمادگی زبان آموز را برای کار در مقطع کارشناسی ارشد بررسی می کند. این روش تفکر انتقادی، استدلال کلامی و کمی و مهارت های نوشتاری تحلیلی را که اغلب به هیچ زمینه مطالعاتی خاصی گره نمی خورد، ارزیابی می کند. بسیاری از موسسات GRE را پیش نیاز ثبت نام در برنامه های MBA و کارشناسی ارشد در دوره های پزشکی و تجاری می دانند.
 
راهنمای جامع آزمون GRE: هزینه /ثبت نام /منابع
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)


نکات اصلی
امیدوارم این مقاله شما را برای شروع تحصیل در خارج از کشور آماده کرده است. آمادگی برای امتحان یک گام مهم است زیرا پذیرش فقط برای داوطلبانی که موفق به کسب موفقیت بالا شده اند تضمین شده است. دانشجویان باید تحقیقات گسترده ای را در مورد الزامات آزمون، بهترین شیوه های امتحان و مهلت ها انجام دهند تا آمادگی کافی را داشته باشند.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش