تحصیل در هلند: جدیدترین اطلاعات برای اخذ ویزای تحصیلی هلند

با بیش از 10 دانشگاه در 500 رتبه برتر بین المللی آموزش عالی، هلند کشوری محبوب برای تحصیل است. آیا می خواهید در هلند تحصیل کنید؟ منتظر بمانید تا تصمیم خود را پیش ببرید، اجازه دهید ما چیز مهمی را به شما بگوییم. فقط پذیرش در دانشگاه هلند کافی نیست، همچنین برای ورود به این کشور به ویزای دانشجویی نیاز خواهید داشت. این مقاله اطلاعات کاملی در مورد ویزای دانشجویی هلند به شما ارائه می دهد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

نکات مهمی که باید بدانید
قبل از اینکه وارد مراحل اخذ ویزای دانشجویی هلند شویم. لطفاً به نکات مهم زیر توجه کنید:

اگر از اتحادیه اروپا/EEA یا چند کشور دیگر (استرالیا، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزلند، کره جنوبی، ایالات متحده و شهر واتیکان) هستید، نیازی به ویزای دانشجویی هلند یا اجازه اقامت ندارید. اگر اهل کشور دیگری هستید، برای تحصیل در هلند به ویزا نیاز خواهید داشت.

برای ورود به هلند، به مجوز اقامت استان نیاز دارید که با نام MVV (Machtiging tot Voorlopig Verblijf) شناخته می شود. این درخواست توسط دانشگاه میزبان به نمایندگی از دانشجو انجام می شود.
MVV به شما اجازه می دهد تا شش ماه در هلند بمانید. برای دوره هایی که 1 تا 4 سال طول می کشد، MVV کافی نخواهد بود. بنابراین، شما همچنین نیاز به VVR، مجوز اقامت دارید.

پس از ورود به هلند، باید برای VVR یا اجازه اقامت درخواست کنید. VVR فقط برای اهداف مطالعه مجاز است. مدت زمان برنامه ای که در آن ثبت نام کرده اید معتبر است. VVR تنها در صورتی اعتبار می یابد که دانشجو در طول دوره 50٪ اعتبار کسب کند.
 
هزینه‌ تحصیل در هلند چقدر است؟
چگونه در هلند به صورت رایگان تحصیل کنیم؟
تحصیل-در-هلند-جدیدترین-اطلاعات-برای-اخذ-ویزای-تحصیلی-هلند
چگونه می توان ویزای دانشجویی هلند دریافت کرد؟
در صورت رعایت مراحل مناسب، مراحل اخذ ویزا برای تحصیل در هلند ساده است. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

1. برای دانشگاه در هلند اقدام کنید و نامه پذیرش خود را دریافت کنید
اگر هنوز در یکی از موسسات آموزش عالی هلند پذیرفته نشده اید، قبل از اقدام برای درخواست ویزا، آن را ایمن کنید. پس از پذیرش در دانشگاه، نامه پذیرش برای شما صادر می شود. این نامه برای درخواست ویزا مورد نیاز است. در اینجا برخی از بهترین دانشگاه های هلند را ذکر کرده ایم:
◾️دانشگاه صنعتی دلفت
◾️دانشگاه آمستردام
◾️دانشگاه ماستریخت
◾️دانشگاه اراسموس روتردام
◾️دانشگاه علوم کاربردی HAN
◾️دانشگاه صنعتی آیندهوون
◾️دانشگاه توونته
◾️دانشگاه علوم کاربردی Hanze
◾️دانشگاه گرونینگن
◾️Vrije Universiteit Amsterdam (VU Amsterdam)

2. نوع ویزای دانشجویی مورد نیاز خود را در هلند بیابید
دانشگاه شما به شما کمک می کند تا مراحل درخواست ویزا را شروع کنید. با دانشگاه خود تماس بگیرید و درخواست پشتیبانی کنید. پس از تأیید دانشگاه از اداره مهاجرت، آنها به شما اطلاع می دهند. در مرحله بعد، باید نزدیکترین سفارت یا کنسولگری در کشور خود را پیدا کرده و برای ویزای ورود (MVV) درخواست دهید.

ویزای کوتاه مدت یا ویزای شینگن- در صورتی که قصد تحصیل به مدت 90 روز یا کمتر در هلند را دارید، الزامی است.

ویزای ورود (MVV)- اگر قصد تحصیل بیش از 90 روز در هلند را دارید، الزامی است.

با این حال، MVV فقط برای 90 روز معتبر است. پس از آن باید برنامه VVR درخواست شود. 

3. درخواست ویزای تحصیلی (MVV)
پس از تأیید درخواست ویزا از دانشگاه، می توانید برای دریافت ویزای ورود به هلند در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری در کشور خود اقدام کنید. شما باید هزینه درخواست ویزای هلند را بپردازید که حدود 250 یورو است.

4. منتظر تصمیم باشید و ویزای خود را دریافت کنید
پس از تکمیل و ارسال درخواست ویزا، در مرحله رسیدگی قرار می گیرد. زمان پردازش ویزا حدود یک تا سه ماه خواهد بود، بنابراین توصیه می شود ویزای هلند خود را در اسرع وقت دریافت کنید. می توانید ویزای موقت MVV را تا 3 ماه دریافت کنید.

5. اجازه اقامت در هلند
به طور کلی، دانشگاه ها از طرف دانشجو برای مجوز اقامت (VVR) درخواست می کنند. برای این خدمات، ممکن است هزینه ای دریافت کنند. اجازه اقامت به شما اجازه می دهد تا در طول دوره کامل برنامه تحصیلی خود در هلند بمانید. در صورت لزوم، می توانید برای تمدید VVR تا سه ماه دیگر، به علاوه سال آماده سازی، درخواست دهید. پس از ورود به هلند، باید آدرس جدید خود را در پایگاه داده های سوابق شخصی شهرداری (BPR) در شهرداری ثبت کنید.
 
در کشور هلند و بدون آیلتس تحصیل کنید
تحصیل-در-هلند-جدیدترین-اطلاعات-برای-اخذ-ویزای-تحصیلی-هلند
تمدید مجوز اقامت (VVR)
اگر می خواهید در طول تحصیل در هلند دوره خود را تغییر دهید، تعداد سال هایی که قبلاً تحصیل کرده اید از حداکثر مدت دوره جدید کسر می شود. قبل از اتمام مجوز اقامت، می توانید برای تمدید درخواست دهید. شما می توانید آن را با توجه به اقامت خود برای بقیه برنامه تحصیلی خود تمدید کنید.

در برخی موارد، اجازه اقامت (VVR) قابل برداشت است. به عنوان مثال، شما حداقل 50 درصد از اعتبارات مربوط به عملکرد تحصیلی خود را حفظ نکنید، دانشگاه شما باید خدمات مهاجرت و تابعیت هلند (IND) را مطلع کند. در موارد زیر، اجازه اقامت شما در هلند لغو می شود:
◾️تحصیلات خود را متوقف می کنید،
◾️ثبت نام خود را به عنوان دانشجو خاتمه دهید،
◾️شما دیگر وجوه eNOUGH برای تأمین هزینه های زندگی خود ندارید.

مدارک درخواست ویزای تحصیلی هلند
برای درخواست ویزا، باید برخی از مدارک را برای تأیید ارائه دهید. در اینجا برخی از اسناد را فهرست کرده ایم تا بتوانید قبل از شروع فرآیند با آنها آماده باشید:
◾️تکمیل فرم درخواست ویزا
◾️پاسپورت معتبر
◾️دو عکس
◾️شناسنامه
◾️ریز نمرات علمی
◾️نامه پذیرش از موسسات آموزش عالی در هلند
◾️پاکت نامه
◾️مدارک مالی که نشان می دهد شما سرمایه کافی برای ادامه تحصیل در هلند دارید
◾️بیمه مسافرتی و درمانی
◾️فتوکپی کلیه اسناد اصلی
◾️آزمایش سل (برای شهروندان برخی کشورها الزامی است)
◾️فتوکپی کلیه اسناد اصلی
◾️اطلاعات بیومتریک

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. طبق مراحل کار کنید، مطمئناً به مقصد تحصیل در خارج از کشور، هلند خواهید رسید. 

➕ بیشتر بخوانید:
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال -2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش