نحوه تحصیل رایگان یا ارزان در چین

نقش چین در اقتصاد، فرهنگ، سیاست و دنیا غیرقابل انکار است و تحصیل در چین در حال حاضر به عنوان یک نعمت بزرگ برای حرفه ای شدن شما و چشم انداز کلی جهانی شناخته شده است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

خبر خوب این است که معاملات، تجربیات و موارد بسیار جالبی وجود دارد که مقرون به صرفه است و زمان تحصیل در چین را به یادماندنی می کند. در زیر نکاتی وجود دارد که به شما امکان می دهد مانند یک محلی زندگی کنید اما از زمان خود در خارج از کشور مانند یک توریست بین المللی لذت ببرید.

قبل از رفتن در شهریه خود صرفه جویی کنید
فرصت های زیادی برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی باهوش در هر سنی وجود دارد که از کمک های بلاعوض و بورسیه تحصیلی استفاده کنند.

بورسیه های تحصیلی دولت چین
دولت چین تعداد زیادی از بورسیه های جزئی و کامل را برای دانشجویان بین المللی جهت اخذ مدارک کامل در یک دانشگاه معتبر چینی در نظر می گیرد، با حداقل هزینه ماهانه برای هزینه های زندگی. تصمیم اصلی که باید در نظر داشته باشید این است که آیا می خواهید به عنوان دانشجوی ثبت نام شده مستقیم تحصیل کنید یا با برنامه های بین المللی که در دانشگاه های چین مستقر است. بورسیه های دولتی فقط برای دانشجویان بین المللی ثبت نام شده قابل استفاده است که منجر به دریافت اعتبار یا مدرک از یک دانشگاه چینی می شود.
 
تحصیل در چین: همه آنچه باید در مورد هزینه تحصیل و زندگی بدانید
نحوه-تحصیل-رایگان-یا-ارزان-در-چین-بورسیه-تحصیلی
بودجه خود را پیگیری کنید
 اگر دوست دارید کنترل کامل داده های خود را داشته باشید و از فرمول ها برای انواع خواندن داده های هزینه خود استفاده کنید، احتمالاً Excel هنوز یکی از بهترین گزینه های شما است.

برای کسانی که از تکنولوژی و راحتی قرن 21 لذت می برند، برنامه ها و برنامه های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند هزینه های خود را در زمان واقعی پیگیری کنید. بسیاری از فروشندگان هنوز ترجیح می دهند که پول نقد دریافت کنند که اگر مایل هستید هزینه های خود را از طریق کارت های اعتباری، به ویژه با برنامه هایی مانند Mint، پیگیری کنید، می تواند مانعی برای شما ایجاد کند.

یکی از برنامه هایی که برای هزینه در چین ساخته شده است، Wang yi you qian یا 网易 called نام دارد. مزایای چنین برنامه ای این است که بیشتر برای اقتصاد محلی مناسب است. با این حال، اشکال این است که کل برنامه به زبان چینی است، بنابراین بسته به سطح چینی شما، این برنامه ممکن است برای شما مناسب باشد یا نباشد. از طرف دیگر، این می تواند فرصتی عالی برای یادگیری با معلم یا هم اتاقی چینی شما باشد!

مانند یک محلی زندگی کنید و هزینه های خارجی خود را بدانید
به عنوان یک خارجی، لائو وای یا 老外، در چین زندگی می کنید، هزینه های متوسط ​​شما می تواند تفاوت قابل توجهی با فردی که در چین متولد شده و بزرگ شده است دارد. به عنوان یک مقیم خارجی، باید مطمئن شوید که هزینه ویزای خود را (معمولاً بین 100 تا 150 دلار) تعیین می کنید و مبلغ خوبی را برای تمدید ویزا کنار بگذارید. مقررات ویزا دائماً تغییر می کند، مخصوصاً برای دانشجویان بلند مدت، بنابراین اگر بیش از یک ترم اقامت دارید، حتماً در به روزرسانی ها و مهلت های ویزا توجه داشته باشید.

اگر قصد دارید بیش از یک سال در چین با ویزای دانشجویی چندبار تحصیل کنید، به احتمال زیاد پس از ورود به شهر دانشگاه خود و همچنین ثبت نام در دفتر محله محلی، باید ویزای خود را تمدید کنید. در خانه ای زندگی می کنند قیمت ها تغییر می کند، بنابراین قبل از عزیمت حتما وب سایت سفارت چین را بررسی کنید.

خريد كردن
تازه از هواپیما خارج شده اید، همچنین می خواهید هزینه های زندگی محلی را در این کشور بررسی کنید. اکثر اقلامی که برای بازارهای غربی وارد می شوند یا ساخته می شوند معمولاً گران تر هستند اما گاهی اوقات به دلیل طول عمر یا کیفیت کالا ارزش آن را دارند. اگر در یک خوابگاه در دانشگاه محلی زندگی می کنید، برخی از اگهی های محلی در دیوار، مغازه های راحتی که در محوطه دانشگاه و سایر خدمات را که مخصوص دانشجویان و اساتید است، بررسی کنید.

همچنین می توانید ازآشپز خانه خود استفاده کنید یا در صورت داشتن مکان شخصی غذای خود را تهیه کنید. سوپرمارکت های محلی حاوی مقدار زیادی محصول، پروتئین، غلات و غذاهای آماده هستند که ممکن است در سوپرمارکت شهر خود نبینید، و این فرصتی عالی برای یادگیری سلامتی و صرفه جویی در هزینه ها به روش کاملاً جدید است. در یک اقامتگاه خانگی، اکثر خانواده ها حداقل یک سرآشپز عالی دارند و می توانند اکثر وعده های غذایی خود را در حالی که مشغول مطالعه یا کار در کارآموزی هستید به شما ارائه دهند.

بیرون غذا خوردن
گاهی اوقات ارزش آن را دارد که بتوانید برخی از دلتنگی های را برطرف کنید. برای مثال، نودل محلی شما بسته به اینکه در کدام شهر هستید، احتمالاً بیش از 2 تا 3 دلار از شما دریافت نمی کند، شاید در شهرها و شهرک های کوچکتر حتی کمتر. با این حال، یک چیزبرگر با سیب زمینی سرخ کرده می تواند به راحتی شما را بین 80 تا 100 RMB (13 تا 16 دلار) هزینه ببرد. در حالی که تفاوت قیمت ممکن است چندان مهم نباشد، توانایی شما برای پس انداز در چین می تواند به شما کمک کند تا بعداً در سفرهای فوق العاده صرفه جویی کنید.

مراقبت های بهداشتی
وقتی صحبت از سلامتی شما می شود، حتماً تمام خدمات ارائه شده به دانشجویان در دانشگاه خود را بررسی کنید. در حالی که در چین بودم، می توانستم با استفاده از خدمات بهداشتی دانشگاه، یک درمانگر حرفه ای مسلط به زبان انگلیسی را در هر جلسه 2 RMB (30 سنت) ببینم! این اقلام و خدمات مخصوص دانشجویان و اساتید است.
 
بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای در تمام کشورها
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید

نحوه-تحصیل-رایگان-یا-ارزان-در-چین-بورسیه-تحصیلی
از گزینه های حمل و نقل عمومی استفاده کنید
با گزینه های سفر محلی خود برای ماجراجویی ها و رفت و آمدهای روزانه آشنا شوید. با استفاده از حمل و نقل مقرون به صرفه، با غرق شدن در زندگی روزمره شهر یا شهر خود، پول نقد گرانبهای شما ذخیره می شود.

تاکسی ها می توانند راحت تر اما گرانتر از برخی از وسایل نقلیه عمومی باشند که در سراسر شهرهای بزرگ چین در دسترس هستند. سیستم اتوبوس نیز گسترده است و خطوط زیادی دارد که اگر نه دقیقاً در مقصد شما را بسیار نزدیک می کند.

سیستم های مترو در اکثر شهرهای مهم چین بسیار قابل اعتماد هستند و دائماً با خطوط جدید بازسازی می شوند. به طور مشابه، سیستم قطار در چین یکی از پیشرفته ترین و کارآمدترین سیستم های سفر در جهان است و شما را به اکثر نقاط سراسر کشور می رساند.

برای بیشترین میزان آزادی با کمترین هزینه، دوچرخه دست دوم بخرید و در شهر دوچرخه سواری کنید. مطمئن شوید که از دوچرخه دست دوم خود چه می خواهید و سعی کنید با پرسیدن دوستان یا کارکنان محلی در برنامه یا محل کار خود، یک فروشنده قابل اعتماد پیدا کنید.

اگر در دانشگاهی مشغول به تحصیل هستید، ممکن است این شانس را داشته باشید که در ابتدای سال به گروهی بپیوندید که می خواهند با هم دوچرخه بخرند. دوچرخه سواری می تواند بسیار شلوغ باشد و قوانین راهنمایی و رانندگی همیشه واضح نیستند، اما این راهی برای گردش در شهر با کمی یا بدون پول است، در حالی که از مناظر محلی لذت می برید.

مانند فرد محلی که قصد مهاجرت دارد سفر کنید
وقتی می خواهید برای ماجراجویی های جدید حرکت کنید، صرفه جویی شما نتیجه خواهد داد و به خوبی به شما خدمت می کند. قبل از تصمیم گیری برای سفر به آسیای جنوب شرقی، نگاهی بیندازید تا ببینید آیا مکانهای دیگری در چین وجود دارد که ممکن است به همان اندازه سرگرم کننده باشد اما با هزینه کمتر. چین کشوری با فرهنگ ها و آب و هوای بسیار متفاوت است که تقریباً هر نوع تعطیلاتی را می توان در داخل این کشور انجام داد.

اگر به دنبال یک استراحت گرمسیری هستید، استان یونان میزبان غذاهای گرمسیری هیجان انگیز، گردشهای فرهنگی متعدد و مناطق طبیعی شگفت انگیز است که خواسته های پر از آفتاب شما را برآورده می کند. اگر به دنبال چیزی کمی قوی تر هستید، مغولستان داخلی طعم فرهنگ محلی مغولستان را در مناظر جلگه ای باشکوه به شما می دهد. اگر شما یک کوهنورد بزرگ هستید یا یک ماجراجویی چالش برانگیز را دوست دارید، سیچوان و تبت می توانند برخلاف بقیه بیداری جسمی و روحی را برای شما فراهم کنند. برای رسیدن به همه این مکان های عالی، می توانید مانند بسیاری از مسافران دیگر در سراسر کشور پرواز کنید یا از قطار استفاده کنید.

از تحصیل در چین لذت ببرید 
تحصیل در خارج از کشور چین یک تجربه شگفت انگیز است که مطمئناً خاطرات و تجربیاتی را در اختیار شما قرار می دهد که در آینده به شما کمک می کند. در حالی که زندگی و مسافرت در چین می تواند هزینه کمتری برای کیف پول شما ایجاد کند، دانستن چگونگی چانه زنی و کسب اطلاعات داخلی در مورد نحوه زندگی مانند محلی، بسیار مفید است.

با دوست یابی در داخل و خارج از برنامه خود، خود را به زندگی محلی بسپارید و دلتنگی خود را در کمترین حد ممکن در رستوران ها کنترل کنید. ممکن است دلتان برای برگرها تنگ شود، اما وقتی از پس انداز خود لذت ببرید سپاسگزار خواهید شد.
 
آماردانشجویان ایرانی در دانشگاه های چین
روند درخواست و نحوه اخذ ویزای دانشجویی چین
لیست ایمیل اساتید و دانشگاه های چین برای بورس های تحصیلی سال 2021

1 دیدگاه

 • fateme
  1400-07-01 20:43:28
  خیلی خیلی ممنون بخاطر اطلاعات خوبی که در مورد مهاجرت به چین پست میکنین... لطفا در مورد مهاجرت تحصیلی به چین باز هم ماها رو بیشتر در جریان بذارین... کلی ممنونم
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-02 14:30:16
   سلام. سپاس دوست عزیز. درباره نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های چین مطالب زیادی داریم میتونید مطالعه کنید

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش