دانشگاه ها اجازه جذب هیات علمی بدون انطباق با سند آمایش را ندارند

به گزارش ویکی گرام، رئیس هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دانشگاه‌ها اگر برای اعلام نیاز در جذب هیأت علمی بر اساس آمایش آموزش عالی اقدام نکنند به آنها اجازه جذب داده نخواهد شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

محمدعلی کی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ظرفیت‌های جذب هیأت علمی در هر فراخوان گفت: سالانه حدود یک هزار نفر برای هر فراخوان جذب هیأت علمی اعلام ظرفیت می‌شود و از این تعداد حدود ۶۰۰ نفر جذب می‌شوند.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها اگر برای اعلام نیاز در جذب هیأت علمی بر اساس آمایش آموزش عالی اقدام کنند، ظرفیت‌های اختصاص داده شده کافی است. اگر زمانی نیاز به جذب بیشتر باشد می‌توان بر اساس برنامه، ظرفیت پذیرش را افزایش داد.

رئیس هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین تاکید کرد: دانشگاه‌ها اگر برای اعلام نیاز در جذب هیأت علمی بر اساس آمایش آموزش عالی اقدام نکنند، به آنها اجازه جذب داده نخواهد شد و باید حتماً جذب بر اساس آمایش آموزش عالی صورت گیرد.

وی ادامه داد: امسال هم اگر دانشگاهی بورسیه حائز شرایط را پذیرش نکند، نمی‌تواند در آن رشته دانشجو پذیرش کند و به آن دانشگاه در آن رشته سهمیه داده نمی‌شود.

کی نژاد افزود: برخی رشته‌ها نیز هستند که احتمالاً دانشگاه‌ها به دلیل کاهش شدید دانشجو از آنها استقبال نخواهند کرد که می‌توان به برخی رشته‌های کشاورزی منابع طبیعی اشاره کرد. مطمئنا امسال دانشگاه‌ها در رشته‌های جدید و بین رشته‌ای جذب خواهند داشت.

➕  بیشتر بخوانید:
شرایط جدید جذب هیئت علمی برای تدریس
چگونه می توانیم جذب هیئت علمی شویم؟
فراخوان جذب هیئت علمی آبان ۱۴۰۰ و اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شد/ انتشار جدول زمانبندی و سهمیه‌ها

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش