تدریس زبان در خارج: تفاوت بین مجوزهای آموزش زبان انگلیسی TEFL ،TESL ،TESOL و CELTA

انگلیسی یکی از رایج ترین زبان های جهانی است، بنابراین شما به عنوان یک مربی انگلیسی به جهان کمک می کنید که از طریق زبان ارتباط برقرار کند. یک معلم ESL مربی است که انگلیسی را به عنوان زبان دوم آموزش می دهد. منظور از زبان مادری دانش آموزان شما چیزی جز انگلیسی نیست.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

مربیان ESL به زبان آموزان انگلیسی کمک می کند تا به زبان انگلیسی مسلط شوند. شروع کار شما به عنوان معلم ESL یک تلاش زیبا است که منجر به بسیاری از ماجراها، تجربیات و ارتباطات جدید می شود و مطمئناً هیچ مشکلی در مشاغل ESL وجود ندارد، زیرا معلمان انگلیسی بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز هستند.

کشورهای بی شماری به دنبال استخدام معلمان جدید هستند، از جمله اسپانیا، هنگ کنگ، سرزمین اصلی چین، ژاپن و عربستان. قبل از رزرو بلیط هواپیما و عزیمت به مقصد بعدی، باید شرایط مورد نیاز برای استخدام را دقیق تر بررسی کنید. اکثر مدارس داخلی و بین المللی نیاز به گواهینامه دارند.

اما دنیای آموزش انگلیسی پر از کلمات اختصاری است. 4 مورد اصلی برای انتخاب، مشخص شده است که ممکن است ندانید از کجا شروع کنید یا حتی کدام یک بهترین گزینه برای مسیر شغلی شما است.

TEFL، TESL، TESOL و CELTA همه به شما مجوز آموزش زبان انگلیسی را در زمینه های کمی متفاوت می دهند.

آیا می خواهید در داخل کشور تدریس کنید؟ در سطح بین المللی چطور؟ انتخاب گواهینامه مناسب برای نیازهای شما بستگی به جایی دارد که می خواهید تدریس کنید و برای تدریس چه افرادی را برنامه ریزی می کنید. در اینجا همه چیزهایی که باید بدانید برای درک تفاوت های کلیدی بین TEFL، TESL، TESOL و CELTA است.

◾️آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی با TEFL شناخته شده بین المللی
◾️آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در کشورهای انگلیسی زبان با TESL
◾️انگلیسی را به عنوان زبان دوم آموزش دهید و سایر کشورها را با TESOL انتخاب کنید.
◾️انگلیسی را به بزرگسالان انگلیسی زبان آموزش دهید و سایر کشورها را با CELTA انتخاب کنید.
 
13 شغل برتر که می توانید با داشتن مهارت در یک زبان خارجی دریافت کنید
4 سیستم عامل آنلاین آموزش آیلتس: بهترین نمرات آزمون انگلیسی را برای پذیرش دانشگاه دریافت کنید

/تدریس-زبان-در-خارج-تفاوت-بین-مجوزهای-آموزش-زبان-انگلیسی-tefl-tesl-tesol-و-celta
1. آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی در یک کشور غیر انگلیسی زبان با TEFL 
TEFL مخففTeaching English as a Foreign Language آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی است. معلمان برای آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزانی که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست، مجوز خواهند گرفت. دانش آموزان هیچ فرصتی برای یادگیری انگلیسی در کشورهای خود ندارند، جایی که شما وارد آن می شوید.

TEFL یکی از معتبرترین گواهینامه ها در سراسر جهان است که معلمان را با دوره ها و آموزش هایی که معمولاً توسط مدارس زبان در سراسر جهان که به دنبال استخدام معلمان انگلیسی هستند، مجهز می کند. کشورهایی که اغلب به دنبال چنین کمکی هستند شامل چین، ژاپن، برزیل، کره و دیگر کشورها است.

به همین دلیل است که این دوره ممکن است دروس خاصی را ارائه دهد که به شما کمک می کند اولین شغل خود را در خارج از کشور تدریس کنید، مانند دوره های آماده سازی رزومه.

در حالی که گواهینامه TEFL را می توان به راحتی به صورت آنلاین دریافت کرد، این تصوری اشتباه است که شما فقط می توانید از TEFL برای آموزش آنلاین استفاده کنید.در صورت تمایل، می توانید در کشوری دیگر غرق شوید و در کلاس درس تدریس کنید. البته، رفتن به خارج از کشور در سال 2021 مستلزم رعایت همه پروتکل های تعیین شده COVID-19 است.

حداقل شرط TEFL تکمیل یک دوره 100 ساعته است، اما توصیه می شود آموزش 120 ساعته TEFL را انجام دهید، که به شما کمک می کند تا با بالاترین دستمزد موقعیت های آموزشی موجود استخدام شوید. خبر خوب این است که TEFL را می توان توسط افراد مختلف با سوابق مختلف و سطح تجربه تکمیل کرد.

اکنون توجه داشته باشید که هیچ ارگان، شرکت یا مدرسه ای وجود ندارد که بتواند شما را با گواهینامه TEFL معتبر کند. به همین دلیل مهم است که بررسی های خود را انجام دهید و یک دوره TEFL را انتخاب کنید که معتبر بوده و توسط کارفرمایان بین المللی که با آنها درخواست می کنید شناخته شده باشد.

پس از اتمام، معلمان می توانند برای موقعیتهای پولی یا داوطلبانه در سراسر جهان، از جمله مربی ESL، معلم دارای مجوز و نقش های اداری، درخواست دهند.
 
10 روش برای آمادگی برای آزمون مهارت انگلیسی در خانه
/تدریس-زبان-در-خارج-تفاوت-بین-مجوزهای-آموزش-زبان-انگلیسی-tefl-tesl-tesol-و-celta
2. آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در کشورهای انگلیسی زبان با TESL
TESL مخفف Teaching English as a Second Language آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم است. اگر می خواهید ESL را در کشورهایی مانند ایالات متحده یا کانادا یا سایر کشورهایی که هنوز انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود تدریس کنید، TESL گواهینامه مناسب برای شما است.

با TESL شما واجد شرایط آموزش دانش آموزان ESL خواهید بود که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست. معلمانی که گواهینامه TESL خود را تکمیل می کنند اغلب خود را به عنوان معلم پشتیبانی زبان مشغول به کار می کنند یا در مدارس خصوصی که زبان انگلیسی زبان اول است در حال تدریس هستند.

شما به مهاجران، دانشجویان و کارگران اخیر در کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا، انگلستان و استرالیا آموزش خواهید داد. اگر این گزینه را انتخاب کنید، گواهینامه TESL یک دوره بسیار شناخته شده و مورد احترام TESL کانادا است.

به عبارت دیگر، این برنامه آموزشی با استانداردهای ملی کانادا برای آموزش ESL مطابقت دارد. بنابراین، عامل تمایز بین TEFL و TESL جایی است که شما تدریس خواهید کرد.

اگر مایل به سفر و تدریس در خارج از کشور هستید، گواهینامه TEFL راهی است که باید پیش بروید. اما، اگر مایل به تدریس داخلی در کشورهای بومی انگلیسی زبان هستید، TESL برای شما مناسب است.
 
چطور با یوتیوب آیلتس بگیریم؟
تدریس-زبان-در-خارج-تفاوت-بین-مجوزهای-آموزش-زبان-انگلیسی
3. انگلیسی را به عنوان زبان دوم به انگلیسی زبان آموزش دهید و سایر کشورها را با TESOL انتخاب کنید
TESOL مخفف عبارت Teaching English to Speakers of Other Language ها می باشد.

 چرا مجوز TESOL در مقابل گواهینامه TEFL را دریافت کنید؟ TESOL انعطاف پذیری را برای تدریس در کشورهای انگلیسی و غیر انگلیسی زبان به شما ارائه می دهد. می توانید به خارج سفر کنید یا اقامت خود را در کشور خود انتخاب کنید.

TESOL به عنوان یکی از گواهینامه های اخیر، نمای کلی تری از طیف وسیعی از موضوعات را به شما ارائه می دهد. نکته منفی این است که شما هر موضوعی را در عمق کمتری مطالعه خواهید کرد، و دوره های TESOL به طور گسترده شناخته شده نیستند. شما باید تحقیقات مقدماتی را در مورد مقصد آموزشی مورد نظر خود انجام دهید، زیرا TESOL گاهی اوقات با برخی برنامه های درسی ناسازگار است.

تعداد ساعاتی که در گواهینامه خود تکمیل می کنید به همان اندازه مهم است. TESOL 120 ساعته برای آموزش آنلاین و خارج از کشور مناسب است، اما اگر مایل به آموزش ESL در کانادا هستید، باید 250 ساعت را تکمیل کنید.

◾️با TESOL، شما استراتژی های آموزش زبان را که برای کلاسهای EFL و ESL مفید است به دست خواهید آورد.
◾️کسانی که گواهینامه TESOL خود را تکمیل می کنند، هنگام درخواست برای مشاغل داخلی تدریس انگلیسی، مشابه TESL، از مزیت رقابتی برخوردار خواهند شد.
◾️همانطور که برای این برنامه درخواست می کنید، لطفاً توجه داشته باشید که TESOL International و سایر دانشگاه ها از برنامه های تحصیلات تکمیلی خود به عنوان کارشناسی ارشد هنر در TESOL یاد می کنند.
◾️بنابراین، اگر مایل به دریافت مدرک کارشناسی ارشد در آموزش ESL هستید، به احتمال زیاد TESOL مناسب خواهد بود.
◾️مشابه TESL، TESOL توسط دولتهایی در کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا، انگلستان و استرالیا تنظیم می شود.
◾️بسیاری از مراکز آموزشی کانادایی، استرالیایی و انگلیسی معمولاً گواهینامه های محلی TESOL را صادر می کنند که توسط دولت های محلی تنظیم می شود.
◾️با این حال، ایالات متحده مقررات داخلی برای آموزش ESL در مدارس خصوصی زبان ندارد، بنابراین اکثر مراکز آموزشی ایالات متحده و اروپا از اصطلاحات TEFL برای آموزش در خارج استفاده می کنند.
تدریس-زبان-در-خارج-تفاوت-بین-مجوزهای-آموزش-زبان-انگلیسی
4. آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان کشورهای انگلیسی زبان و انتخاب سایر کشورها با CELTA
CELTA مخفف Certificate in English Language Training for Adults است. در حال حاضر بیشتر به عنوان گواهی آموزش زبان انگلیسی به سخنرانان سایر زبانها شناخته می شود. این گواهی به طور خاص از طریق سازمان ارزیابی غیرانتفاعی دانشگاه کمبریج، Cambridge English Assessment تکمیل می شود.

این یک نام تجاری از گواهینامه TEFL است که از دانش آموزان می خواهد 120 ساعت زمان کلاس را با 6 ساعت تجربه در کلاس درس با زبان آموزان ESL (عملی) ترکیب کنند. این یک دوره فشرده و تمام وقت است که تکمیل آن چهار هفته طول می کشد و شما را به مهارت های مورد نیاز برای آموزش زبان انگلیسی فقط به بزرگسالان مجهز می کند.

با این حال، ممکن است در برخی از مدارس گزینه پاره وقت وجود داشته باشد، مدت زمان آن تا سه ماه طول می کشد. در نتیجه وابستگی به دانشگاه کمبریج، CELTA در صنعت تدریس در خارج از کشور شهرت دارد.

-CELTA 120 ساعت کار در کلاس است به علاوه شما همه نوع مطالعه و تمرین دارید، در حالی که برای TEFL و برخی TESOL، 120 ساعت نشان دهنده کار شما در داخل و خارج از کلاس است. بنابراین اگرچه با همان گواهینامه می آیید، اما کار بسیار کمی در TEFL وجود دارد.

ناگفته نماند که در این دوره دانش آموزش هم به دانش آموزان جوان و هم بزرگسالان را کسب خواهید کرد. با این حال، این اشتباه را نکنید که فرض کنید CELTA برای درخواست در مدارس خارج از کشور مفیدتر خواهد بود. مفید خواهد بود، اما قبل از اینکه به بار دوره بپردازید، به کجا و چه کسانی می خواهید آموزش دهید توجه داشته باشید.

یکی از نقاط ضعف CELTA این است که آنها در صورت وجود کمک محدودی برای موقعیت شغلی ارائه می دهند. کسانی که CELTA را دنبال می کنند، معمولاً می خواهند به مدت طولانی تر، دو سال یا بیشتر، در خارج یا داخل کشور انگلیسی آموزش دهند.
 
معرفی بهترین منابع برای آزمون آیلتس (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش