رتبه بندی دانشگاهی وال استریت ژورنال و تایمز برای ۲۰۲۲ اعلام شد

رتبه بندی کالج وال استریت ژورنال/تایمز بر اساس ۱۵ شاخص عملکردی و در پاسخ به سوالاتی که بیشتر برای دانشجویان و خانواده های آنها اهمیت دارد طراحی شده است.

از جمله این سوالات موضوعات مربوط به فارغ التحصیلی، وام های تحصیلی، یافتن شغل مناسب پس از فارغ التحصیلی، میزان اثربخشی آموزش دانشکده، میزان دسترسی کافی به کلاس درس و اساتید و تنوع دانشگاه است.

در رتبه بندی ۲۰۲۲ تقریبا ۸۰۰ دانشگاه رده بندی شده اند.

دانشگاه هاروارد برای پنجمین سال پیاپی در صدر جدول قرار دارد و دانشگاه استنفورد با دو پله صعود به رتبه دوم و موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و دانشگاه ییل هر یک به ترتیب با یک رتبه سقوط در رتبه های سوم و چهارم قرار گرفته اند.

دانشگاه جان هاپکینز تنها تازه وارد در بین ۱۰ دانشگاه برتر است و در رتبه نهم مشترک قرار دارد. دانشگاه میشیگان آن آربر برای دومین سال پیاپی برترین دانشگاه دولتی است.

آکادمی نظامی ایالات متحده با رتبه ۴۷ امسال برای اولین بار به این رتبه بندی پیوسته است.

رتبه بندی کالج WSJ/THE با محوریت دانشجو تفاوت قابل توجهی با رتبه بندی دانشگاه های جهان دارد. رتبه بندی جهانی تأکید بیشتری بر برتری تحقیقات دارند.

رتبه ۱۲ کالج آموزش عالی آمریکا در رتبه بندی وال استریت ژورنال/تایمز ۲۰۲۲
 
رتبه دانشگاه
۱ هاروارد
۲ استانفورد
۳ انستیتو فناوری ماساچوست (MIT)
۴ ییل
۵ دوک
۶ براون
۷ انستیتو فناوری کالیفرنیا
۸ پرینستون
= ۹ جان هاپکینز
= ۹ نورث وسترن
۱۱ کرنل
۱۲ پنسیلوانیا
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 روز پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش