نخست وزیر استرالیا : مرزها را باز می‌کنیم / منتظر بازگشت دانشجویان و مهاجران مهارتی هستیم

دولت اسکات موریسون تأیید کرد زمانی که استرالیا به نرخ ۸۰ درصد واکسیناسیون کامل برسد سقف ورودهای بین المللی این کشور لغو می شود و شرکت های هواپیمایی می توانند با ظرفیت کامل مسافر به سمت استرالیا پرواز کنند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

وزیر تجارت و گردشگری استرالیا دان تهان بر تعهد دولت به طرح ملی برای بازگشایی مرزهای بین المللی تاکید کرد و گفت درحال حاضر بیش از ۴۰ هزار استرالیایی به دلیل سقف محدود ورود به کشور در خارج از کشور سرگردان هستند.

آقای تهان همچنین گفت: طرح ملی چهارمرحله ایی برون رفت از همه گیری و بازگشایی مرزها که مورد توافق رهبران تمام ایالت ها و قلمروهای استرالیا قرار گرفته است به وضوح بیان می کند‌ که وقتی کشور به مرز ۸۰ درصد واکسیناسیون رسید محدودیت های سفرهای بین المللی برداشته می شود.

آقای تهان اضافه کرد که دولت فدرال و خطوط هوایی استرالیا در حال تلاش برای واکسیناسیون برای مسافران بین المللی هستند.

وی افزود: آنچه ما مشاهده می کنیم این است که خطوط هوایی می گویند فقط افرادی را که واکسینه شده اند را سوار هواپیما خواهند کرد به همین دلیل ما الزامات صدور گواهینامه واکسیناسیون را در نظر گرفته ایم تا مسافران قبل از پرواز مدارک انجام واکسیناسیون خود را ارایه دهند.

وی گفت بازگشایی مرزهای استرالیا با سفرهای خروجی آغاز می شود و سپس سفرهای ورودی با کشورهایی که نرخ واکسیناسیون بالایی دارند مانند نیوزلند و سنگاپور آغاز می شود.

بدیهی است که با نیوزلند می توانیم این کار را بدون قرنطینه انجام دهیم. سپس با جزایر اقیانوس آرام، سنگاپور، ژاپن، کره جنوبی، ایالات متحده و بریتانیا در حال مذاکره هستیم که این سفرها چگونه انجام پذیرد.

وی هیچ اشاره ایی به کشورهای خاورمیانه مانند ایران یا افغانستان نکرد. 

در همین حال اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا گفت که انتظار می رود بازدیدکنندگان بین المللی از جمله مهاجران ماهر و دانشجویان با بازگشایی مرزها امکان بازگشت به کشور را خواهند داشت.

آقای موریسون که بعد از اجلاس سالانه سازمان ملل به واشنگتن سفر کرده گفت با ۸۰ درصد واکسیناسیون این برنامه به مردم اجازه می دهد تا دوباره سفر کنند و مطمئناً این چیزی است که ما قصد داریم تسهیل کنیم. همچنین ما انتظار داریم که از دانشجویان بین المللی خود نیز استقبال کنیم. ما انتظار داریم وقتی واجدین شرایط ورود به کشور واکسینه می شوند امکان ورود آسان به کشور را داشته باشند.
 
نحوه امتیاز بندی ویزای ۴۹۱ استرالیا
مدت زمان پروسه دریافت ویزا و مهاجرت استرالیا اعلام شد

استرالیا: پردرآمدترین مشاغل در سال های آینده کدام خواهد بود؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 روز پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش