راهنمای کار در اروپا کشور به کشور: مشاغل مورد نیاز

کار در اتریش
اتریش با اقتصاد قوی، نمرات خوب در آموزش کیفیت زندگی و شهرت به فرهنگ بالا، چشم انداز جذابی برای فارغ التحصیلان است. انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود، اما دانش آلمانی برای اقامت طولانی مدت ضروری است. کسانی که به دنبال کار در ساختمان سازی، مهندسی و علوم هستند ممکن است بهترین شانس را برای یافتن شغل داشته باشند. 

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

کار فصلی در بین کسانی که به دنبال موقعیت های کوتاه مدت هستند محبوب است. از شما خواسته می شود استانداردهای بالای خدمات به مشتریان را رعایت کنید و ممکن است مجبور باشید کارهای ماهر دیگری  را انجام دهید، اگر در مجموعه مهارت های شما باشد.
 
چگونه می توان برای ویزای کار اتریش اقدام کرد؟

کار در بلژیک
بلژیک یک محیط رقابتی برای یافتن کار است. امور مالی، خدمات حرفه ای، بیمه و بانک همگی در حال رونق هستند، همچنین صنایعی مانند فناوری اطلاعات و فناوری. بلژیک در قلب اداری اتحادیه اروپا قرار دارد و اگر بتوانید از آزمون ها و ارزیابی های مختلف روان سنجی عبور کنید، ممکن است در آنجا موقعیتی پیدا کنید.

اگر به بیش از یک زبان تسلط دارید، مزیت قطعی دارید. شما ممکن است هلندی، فرانسوی، آلمانی و انگلیسی فلاندری را که در مکان ها و زمینه های مختلف در سراسر بلژیک صحبت می شود بشنوید.
 
نحوه درخواست ویزای کار و مشاغل مورد نیاز بلژیک

کار در بلغارستان
صنعت سنگین نان و کره بلغارستان است، از جمله مواد شیمیایی، فلزات اساسی و سوخت های فسیلی، اگرچه فناوری اطلاعات در حال افزایش است. شما می توانید تا سه ماه قبل از درخواست مجوز اقامت در بلغارستان زندگی و کار کنید.

توصیه GOV.UK در مورد سفر به بلغارستان شامل چند هشدار است که به شما در محافظت از خود و اموال خود کمک می کند، و ارزش بررسی آن را دارد.

کار در قبرس
قبرس رکود را پشت سر گذاشته و شروع به بهبود کرده است، اما فرصت ها برای فارغ التحصیلان نسبتاً محدود است. بسیاری از کارهای موجود در بخش خدمات و گردشگری است، اگرچه ممکن است بتوانید مکانی برای آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی پیدا کنید. شما می توانید سه ماه در قبرس زندگی و کار کنید قبل از اینکه نیاز به درخواست مجوز اقامت داشته باشید.
 
مهاجرت به قبرس

کار در جمهوری چک
با توجه به اینکه شهرهایی مانند پراگ هنوز هزینه زندگی کمی پایین تر از سایر پایتخت های اروپایی دارند و فضای لیبرالی آرام را ارائه می دهند، جمهوری چک مکانی جذاب برای کار است، هم به معنای واقعی کلمه، هم با برج های گوتیک خود، و هم برای جوانان که تلاش می کنند پول خود را به دست آورند. به علاوه. انگلیسی نسبتاً رایج است و گاهی اوقات مکالمه آلمانی و همچنین مکالمه به زبان چک را خواهید شنید.

این کشور تولید انواع مختلفی از محصولات را که در سراسر اتحادیه اروپا صادر می شود، از جمله خودرو، دارو و کالاهای مصرفی سریع السیر، ارائه می دهد.
 
مهاجرت به جمهوری چک

کار در دانمارک
پایتخت دوچرخه سواری کپنهاگ، دانمارک از نظر کیفیت زندگی، خدمات عمومی و شادی مردم دارای رتبه بالایی است. این کشور به دلیل صادرات مواد غذایی مانند گوشت (بیکن دانمارکی را فراموش نکنید)، ماهی و محصولات لبنی مشهور است. دانمارک، مانند بسیاری از اروپا، با کمبود تخصص فنی و مهندسی روبرو است و لیستی از مشاغل مورد تقاضا را در اختیار دارد که در حال حاضر شامل مهندسی، پزشکی، فناوری اطلاعات، آموزش و دانشگاه است.

کارفرمایان تمایل دارند که داوطلبان دانمارکی را به کسانی که از خارج از کشور هستند ترجیح دهند، اما نرخ بیکاری پایین است و برخورد با یکی از حرفه های کمبود مهارت باید کار را آسان تر کند. سطح آموزش زبان انگلیسی در سراسر اسکاندیناوی فوق العاده بالا است، اما تسلط به زبان دانمارکی شانس استخدام شما را افزایش می دهد. اگر قصد اقامت بیش از سه ماه در کشور را دارید، باید برای دریافت مجوز اقدام کنید.
 
فرصت های شغلی دانمارک تا سال 2030

کار در فنلاند
استانداردهای بالای زندگی و تمرکز قوی بر برابری دو ویژگی است که فنلاند را به مکانی ایده آل برای زندگی و کار تبدیل می کند. حتی در شب، از انتهای ماه مه تا اوایل آگوست در شمال، برای نور آماده باشید، که می تواند برای ساعت بدن یک شوک باشد. صنعت جنگل و تولید کاغذ و محصولات چوبی مربوط به آن 20 درصد صادرات کشور را تشکیل می دهد. با این حال، فناوری اطلاعات یک منطقه رشد سریع است.

کسانی که دارای سابقه علوم و پزشکی هستند، ممکن است برای مهندسین نیز راحت تر استخدام شوند. ممکن است درخواست شغل از داخل کشور آسان تر باشد. برای رفتن به فنلاند نیازی به ویزا ندارید، اما در صورتی که بیش از سه ماه اقامت داشته باشید، باید برای مجوز اقامت درخواست کنید.
 
صفر تا صد دریافت ویزا کار و کاریابی در فنلاند

کار در فرانسه
فرانسه با شرکت های بین المللی و استعدادها با انگلستان رقابت می کند و سازندگان اصلی خودرو، شرکت های هوافضا و شرکت های خدمات مالی در این زمینه پیشرو هستند. به طور کامل غیرممکن نیست که بدون تسلط بر زبان، خوب کار کنید، اما دانش خوب زبان فرانسوی زندگی را برای زندگی روزمره و اشتغال بسیار آسان می کند.

کسانی که به دنبال کار تعطیلات یا پست های کوتاه مدت هستند، احتمالاً فرصت هایی را در فرانسه پیدا خواهند کرد. گردشگری در حال رونق است و کمپ ها، پیست های اسکی و بارها در فصول بالا به دنبال کمک موقت هستند. اگر می خواهید شرایط اقامت خود را در این کشور رسمی کنید، می توانید برای دریافت اقامت اقدام کنید.
 
نحوه درخواست مجوز کار در فرانسه

کار در آلمان
آلمان دارای اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین است. مهندسی، فناوری، علوم و تولید بزرگترین و کارآمدترین بخشها هستند. انگلیسی به عنوان زبان دوم به طور گسترده ای صحبت می شود، اما تسلط به زبان آلمانی در هنگام جستجوی شغل و هماهنگی با دوستان و همکاران یک امتیاز بزرگ خواهد بود. کارگران بلند مدت در کشور باید با استفاده از مدارک اشتغال و قرارداد اجاره گواهی اقامت دریافت کنند.
 
راحت ترین مشاغلی که می توانید در آلمان پیدا کنید

کار در یونان
اگر علاقه مند به کار در یونان هستید، بهترین گزینه شما این است که برای مشاغل خالی با شرکت های چند ملیتی که دفتر آنها در آنجا است و به دنبال انتقال هستند درخواست دهید. اقتصاد این کشور که همچنان دچار مشکل است، در درجه اول بر محور کشاورزی و تولید مواد غذایی و تدارکات، حمل و نقل، ذخیره سازی و خرده فروشی محصولات مرتبط می چرخد. برخی از دانش زبان یونانی برای کسانی که به دنبال شغل ماهرانه طولانی مدت هستند بسیار مفید خواهد بود.

سواحل ماسه سفید یونان، جزایر و آثار تاریخی متعدد آن را به مقصدی جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است و صنعت گردشگری ممکن است گشایش هایی برای کارهای معمولی داشته باشد.
 
مهاجرت به یونان

کار در ایرلند
ببر سلتیک ممکن است در پی رکود اقتصادی سال 2008 دچار تزلزل شده باشد، اما اقتصاد ایرلند در سال های اخیر دوباره به قدرت خود رسیده است. کشاورزی، داروسازی و مواد شیمیایی همچنان صنایع اصلی هستند، با فرصت های بیشتر در زمینه فناوری اطلاعات و فناوری و همچنین توسعه تجارت و خدمات مالی. فارغ التحصیلان خارج می توانند به ایرلند نقل مکان کرده و بدون محدودیت کار کنند، اما باید انتظار رقابت شدید از استعدادهای محلی را داشته باشند.
 
مهاجرت به ایرلند

کار در ایتالیا
ایتالیا از بحران مالی سال 2008 بسیار متاثر شد و بیکاری در بین جوانان هنوز بسیار زیاد است، در حدود 30 درصد برای گروه سنی 15 تا 24 سال. مهندسی، ماشین سازی، نساجی، مد و غذا صنایع اصلی باقی می مانند. ارتباطات و ارتباطات نقش مهمی در اشتغالزایی دارند. ممکن است انگلیسی برای تجارت استفاده شود، اما برای کار در اکثر بخشها به ایتالیایی مسلط نیاز دارید. 
 
پس از تحصیل در ایتالیا مجوز کار بگیرید و کار کنید

کار در لتونی
فرصتهای شغلی در لتونی با مرکز شهر ریگا متمرکز است. اقتصاد به طور پیوسته در حال رشد است و فارغ التحصیلان دارای مدرک فناوری اطلاعات و یا رشته فنی، و کسانی که از توسعه تجارت و ارتباطات آگاهی دارند، تقاضا دارند. اگر نقش شغلی مشخص می کند که فقط انگلیسی مورد نیاز است، شما شانس استخدام دارید، اما صحبت از زبان لتونی برای بسیاری از مشاغل ضروری است، به علاوه دانش زبان روسی در برخی موارد.

کار در لیتوانی
لیتوانی تقاضای بالایی برای معلمان TEFL دارد، اما اگر مایل به کار در بخش های دیگر هستید، مسلط به لیتوانیایی ضروری است. زبان روسی و لهستانی نیز به طور گسترده صحبت می شود. منسوجات، کشاورزی، پوشاک و سایر تولیدات صنایع کلیدی هستند. قبل از درخواست اقامت می توانید تا سه ماه در لیتوانی زندگی و کار کنید.
 
مهاجرت به لیتوانی

کار در هلند
بسیاری از شرکتهای بزرگ مقر خود را در هلند دارند که پایگاه جذابی برای مشاغل بین المللی است. ممکن است لازم باشد برای شروع به کار موقت بپردازید یا قبل از ارائه پیشنهاد کار دائم، یک قرارداد یک ساله ثبت نام کنید. متناوبا، می توانید از یک شرکت چند ملیتی از انگلستان درخواست کنید و سپس به دنبال انتقال به هلند باشید.

زبان انگلیسی زبان دوم است، اما تسلط به زبان هلندی ایده آل است. کشاورزی و مهندسی صنایع کلیدی هستند که دارای کمبود مهارت در علوم، مهندسی، پزشکی و تدریس هستند.
 
مهاجرت به هلند

کار در نروژ
نروژ دارای سطح بالای زندگی و تحصیلات عالی است، بنابراین هنگام جستجوی کار با رقابت سختی روبرو خواهید شد. ممکن است در تولید یا گردشگری کار نیمه وقت یا فصلی پیدا کنید، اما برای انجام وظایف بلندمدت یا دائمی در کار ماهر نیاز به تسلط به زبان نروژی دارید. بیشتر اقتصاد نروژ حول نفت، مواد شیمیایی، کشتیرانی و مهندسی و همچنین شیلات و جنگلداری می چرخد.
 
نحوه درخواست مجوز کار در نروژ/ فرصت های شغلی مورد نیاز 

کار در لهستان
اقتصاد لهستان از دهه 1990 به طور پیوسته در حال رشد بوده است. صنایع خدمات بخش عمده ای از مشاغل را به خود اختصاص داده اند و پس از آن صنایع صنعتی و کشاورزی قرار دارند. فارغ التحصیلان خارجی به احتمال زیاد باید بتوانند درخواست کار خود را به زبان لهستانی ارائه دهند. 
 
مهاجرت به لهستان

کار در پرتغال
پرتغال از بحران مالی سال 2008 به شدت آسیب دید و بیکاری همچنان بالاست. گردشگری یک صنعت کلیدی است، بنابراین ممکن است برای فارغ التحصیلان با توجه به تعطیلات کاری، فرصت های خالی کوتاه مدت یا فصلی وجود داشته باشد. برای موقعیت های بلند مدت یا ماهر تسلط به زبان پرتغالی مورد نیاز است. تولید و ساخت و ساز در کنار فرآوری مواد غذایی و جنگلداری بزرگترین صنایع هستند. 
 
مهاجرت به پرتغال

کار در رومانی
رومانی به عنوان مکانی برای راه اندازی تجارت های چند ملیتی شروع به شکوفایی کرده است. بسیاری از مشاغل اروپایی از رومانی به عنوان پایگاهی برای تولید ماشین آلات، فرآوری مواد غذایی و تولید پارچه استفاده می کنند. زبان رومانی مسلط معمولاً مورد نیاز است، اما برخی از مشخصات شغلی ممکن است بیان کنند که این زبان ضروری نیست و انگلیسی کافی است. مهارت های فناوری اطلاعات، تجربه فروش و دانش توسعه کسب و کار اهمیت فزاینده ای دارد. 
 
مهاجرت به رومانی

کار در روسیه
روسیه در آسیا و اروپا قرار دارد بدون اینکه به هیچ کدام وابسته باشد. اخذ ویزای کار دشوار است، اگرچه این امر برای یک موقعیت کوتاه مدت برای آموزش زبان انگلیسی نسبت به اشتغال طولانی مدت بسیار ساده تر است.

شما تقریباً مطمئن هستید که برای کار در روسیه به تسلط بر زبان روسی  نیاز دارید، اگرچه انگلیسی برای تجارت استفاده می شود. رقابت شدیدی برای مشاغل بین فارغ التحصیلان روسی وجود دارد، بنابراین اگر واقعاً می خواهید در این کشور کار کنید، بهتر است از کشور خود درخواست چند شرکت ملی کنید و درخواست انتقال یا اعزام کنید.

صنایع مهم شامل نفت و گاز، مواد شیمیایی، فلزات، جنگلداری، تولید، دفاع، فناوری و خدمات مالی است. برای اطلاع از ویزا به وب سایت سفارت روسیه  مراجعه کنید.
 
چه کسانی می‌توانند در کشور روسیه کار کنند؟

کار در اسپانیا
بحران مالی سال 2008 اسپانیا را به شدت تحت تاثیر قرار داد و بیکاری نسبت به بسیاری از اروپای غربی، به ویژه در میان جوانان، همچنان بیشتر است. رقابت برای فارغ التحصیلان خارجی با مجموعه استعدادهای اسپانیایی دشوار خواهد بود. تسلط به زبان اسپانیایی تقریباً در خارج از شهرهای بزرگ ضروری است، اما کسانی که به دنبال موقعیت های کوتاه مدت برای آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم هستند، ممکن است بتوانند بدون آن کار کنند.

اسپانیا عمدتا ماشین آلات، فلزات، مواد شیمیایی، نساجی، داروسازی و محصولات کشاورزی را صادر می کند. فناوری اطلاعات و فناوری یک منطقه رشد است، به ویژه در مناطقی مانند مادرید، و گردشگری درآمد زیادی برای اقتصاد ایجاد می کند.
 
مشاغل مورد نیاز و پر درآمد اسپانیا 2021

کار در سوئد
سوئد استانداردهای بالای زندگی و خدمات عمومی عالی را ارائه می دهد که مشخصه همسایگان اسکاندیناوی آن است. این مرکز یک مرکز پررونق برای مشاغل است، با عرضه نسبتاً فراوان نیروهای خالی ماهر و درصد بالایی از زنان در پست های اجرایی. سوئدی مسلط چشم انداز اشتغال شما را افزایش می دهد، اما انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود.

مشاوره، داروسازی، فناوری اطلاعات و علوم همه صنایع کلیدی هستند. هنگام درخواست برای مشاغل، انتظار می رود که از تجربه کاری مرتبط و همچنین دارای شرایط مناسب برخوردار باشید. 
 
همه آنچه که باید قبل از مهاجرت به سوئد بدانید

کار در سوئیس
سوئیس، که نه عضو اتحادیه اروپا و نه منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است، میزبان تعدادی از شرکت های بزرگ چند ملیتی است و به طور منظم به دنبال نیروی ماهر در زمینه هایی مانند مهندسی، فناوری و امور مالی است. هنگام کار در هر شرکتی تقریباً از شما انتظار می رود که به زبان دیگری، معمولاً فرانسوی یا آلمانی (یا گویش محلی آن Switzerdeutsch) صحبت کنید. 

سوئیس کیفیت زندگی خوبی را ارائه می دهد، اما به دلیل هزینه بالای زندگی نیز مشهور است. شما می توانید تا سه ماه قبل از درخواست اقامت در سوئیس زندگی و کار کنید. برای اثبات قصد خود برای اقامت و کار طولانی مدت، مستنداتی را از کارفرمای خود می خواهید.
 
محبوب ترین بخش های شغلی در سوئیس

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش