اشتغال در آسیا برای فارغ التحصیلان/ بهترین فرصت های شغلی موجود در هر کشور

از فناوری در ژاپن گرفته تا تأمین مالی هنگ کنگ، اقتصادهای پررونق آسیا طیف وسیعی از مشاغل فارغ التحصیلان ماهر را ارائه می دهند. اگر بتوانید از محدودیت های بعضاً دشوار ویزا عبور کنید، آب و هوای گرم و مشاغل با درآمد خوب در انتظار شما هستند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اگر شما فارغ التحصیل هستید که به دنبال شروع کار در آسیا هستید، احتمالاً به دنبال مشاغل، کار و  پول جیبی نیستید. شما در حال حرکت برای ماجراجویی زندگی در مکانی کاملاً متفاوت با فرهنگ موجود در خانه هستید. آب و هوا از یخ های شمال چین تا نسیم گرمسیری مالزی و سنگاپور متغیر است، در حالی که غذاها و ادویه های عجیب و غریب کام شما را برای همیشه تغییر می دهند و چشم اندازهای پانوراما از چراغ های نئون یا کوه های غلتیده برای یک عمر با شما خواهند بود.

با این حال، برای رسیدن به آن کوهها، باید بر مانع زبانی که در بیشتر قاره وجود دارد، غلبه کنید. اکثر مشاغل بین المللی به زبان انگلیسی انجام می شود، در حالی که در مستعمرات سابق انگلستان مانند هنگ کنگ و سنگاپور ممکن است بتوانید زندگی روزمره خود را بدون نیاز به تلفظ یک کلمه به زبان بومی پشت سر بگذارید. با این حال، به مناطق روستایی هند و چین بروید و به زودی خواهید دید که زبان دوم چقدر در زندگی بومی از مزایای آن برخوردار است، و ناگفته نماند که چقدر چشم انداز شغلی شما را افزایش می دهد.

اغلب، اخذ ویزای کار دشوار خواهد بود، فقط برای مشاغل تخصصی و ماهر و با دعوت از یک کارفرما در کشور مربوطه و با تأیید وزارتخانه دولتی ارائه می شود. فرآیندها می توانند بطور استثنایی بوروکراتیک باشند و چندین روز یا حتی ماهها طول بکشد. ممکن است دستمزد در برخی کشورها کمتر باشد، اما هزینه زندگی معمولاً نسبی است. اگر قصد دارید در آینده به کشور خود  بازگردید، مطمئن شوید که یک برنامه مالی مناسب برای بازگشت خود در نظر گرفته اید.

در نهایت، شما باید ایمنی را در نظر بگیرید. ممکن است لازم باشد اقدامات احتیاطی را در برابر بیماری هایی مانند مالاریا، تب دنگی، حصبه و هاری انجام دهید. برخی از کشورهای آسیایی سوابق ضعیفی در زمینه برابری جنسیتی، حقوق بشر، حفاظت از محیط زیست یا آزادی بیان دارند. آیا می توانید هوا، آب و مواد غذایی بسیار آلوده را تحمل کنید؟ یا زندگی بدون امکانات خانگی فیس بوک، توییتر، هنرهای بدون سانسور و رسانه های خبری؟ نوع بحث سیاسی که با دوستان خود انجام می دهید، در بهترین حالت ممکن است در مهمانی های شام به نظر خنده دار برسد، اما در بدترین حالت ممکن است شما را اخراج یا حتی زندانی کند.

همیشه پیش زمینه ای را که قصد سفر دارید بررسی کنید و قبل از برنامه ریزی خوب کار کنید. با کسانی که قبلاً به آنجا سفر کرده اند صحبت کنید و از کارفرمایان، سفارتخانه ها و اداره امور خارجه و کشورهای مشترک المنافع مشورت بگیرید تا مطمئن شوید که قبل از رفتن به طور کامل از آنچه پیش رو دارید مطلع هستید. آنچه مجاز به آوردن و خروج از کشور هستید و در صورت وجود مناطق خطرناک برای اجتناب از آنها بررسی کنید. به ندرت پیش می آید که کارگران خارجی در کشورهای ذکر شده در زیر خود دچار مشکل شوند، اما آمادگی آنها ضرری ندارد.
 
کار در خارج از کشور: 5 وب سایت عالی برای یافتن شغل در خارج از کشور

اشتغال در هند
اصلاحات اساسی بازار در 30 سال گذشته، هند را به نقطه ای مهم برای تجارت، تولید و تجارت تبدیل کرده است. ممکن است انتظار داشته باشید که فرصت های زیادی برای فارغ التحصیلانی که به دنبال کار در این کشور هستند وجود داشته باشد، اما رقابت شدید با استعدادهای محلی و نرخ بالای بیکاری در مناطق روستایی به این معنی است که برای فارغ التحصیلان خارجی چندان ساده نیست موفق با استخدام در شغلی شوند. 

هم برای بازدید و هم برای کار در هند به ویزا نیاز خواهید داشت. ویزای توریستی را می توان از کمیسیون عالی هند از طریق یک سیستم آنلاین یا به صورت حضوری دریافت کرد و پردازش آن تا دو هفته طول می کشد. ویزای کار مستلزم دعوت به کار از یک کارفرمای مستقر در هند، اثبات مدرک تحصیلی و اسناد مالی مربوطه (از جمله مدرکی است که نشان می دهد برای داشتن ویزا باید بیش از آستانه مورد نیاز درآمد کسب کنید). اخذ ویزای کار کند است و ممکن است این پروسه ماه ها طول بکشد.

فرایند درخواست تقریباً همانند دیگر کشورها پیش می رود و رزومه و نامه های همراه، یا فرم های درخواست در کارفرمایان بزرگ، امری عادی است. همانطور که در چین، اشتغال ممکن است از طریق سیستم ها و ارتباطات خارج از سیستم برنامه معمول به دست آید.

صنایع عمده: فولاد، تولید، نفت و گاز، فناوری اطلاعات، مهندسی، ساختمان، داروسازی.

کارفرمایان برجسته: بزرگترین کارفرمایان هند تمایل دارند در خدمات عمومی از جمله: راه آهن، نیروهای مسلح، خدمات پستی و بانک دولتی هند مشغول به کار شوند. سایر کارفرمایان بزرگ شامل Tata، Infosys و IBM هستند.

الزامات زبان: انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود و ممکن است در تجارت استفاده شود. انتظار نداشته باشید که در مناطق روستایی انگلیسی را بشنوید. برای هند 22 زبان ملی از جمله هندی، تامیل و اردو، به علاوه صدها زبان دیگر و گویش های منطقه ای وجود دارد.

ساعات کار: هفته کار به طور رسمی محدود به 48 ساعت است و حداکثر 9 ساعت در روز است. اما در عمل، در بسیاری از بخشهای شرکت می تواند به طور قابل توجهی طولانی تر باشد.

مالیات بر درآمد: درآمد کسب شده در هند مشمول مالیات بر درآمد است. افراد زیر 60 سال مالیات را در مقیاس کشویی تا 30 درصد می پردازند.
 
مهاجرت به هند

کار در سریلانکا
بعید به نظر می رسد فارغ التحصیلان در شهر سریلانکا در سایر شهرهای بزرگ آسیا بتوانند کار پیدا کنند. ممکن است این کشور پس از چند دهه جنگ در صلح باشد، اما اقتصاد عمدتاً کشاورزی است و کارفرمایان بزرگ فارغ التحصیل در سطح نسبتاً ضعیف هستند. با این حال، ممکن است فرصت هایی برای داوطلب شدن وجود داشته باشد، از جمله شانس کار در پروژه های حفاظتی، آموزش یا کمک های داوطلبانه.

شهروندان خارجی برای بازدید یا کار در سریلانکا نیاز به ویزا دارند. ویزای توریستی تا سه ماه طول می کشد و می توان آن را به صورت آنلاین دریافت کرد. اگر می خواهید در سریلانکا کار کنید یا داوطلب شوید، به ویزای اقامتی نیاز دارید که شامل شغل می شود و باید قبل از خروج ازکشور اخذ شود. شما به دعوت نامه ای از سازمانی در سریلانکا نیاز دارید که مایل به انجام مراحل پیچیده مربوطه باشد. پس از ارائه مدارک، از جمله دعوت نامه از طرف کارفرما، گواهینامه های مربوط به تأیید دولت و مدارک ثبت مشاغل، ممکن است از شما درخواست شود تا برای ویزای ورود درخواست دهید که می تواند در بدو ورود به مجوز کار در کشور ارتقا یابد. برای اطلاعات بیشتر وب سایت مرکز خدمات مهاجرت سریلانکا را بررسی کنید.

فرایندهای درخواست شغل مشابه مراحل اکثر کشورها خواهد بود.
صنایع عمده: دخانیات، چای، لاستیک، گردشگری، ساختمان سازی و پتروشیمی.
کارفرمایان برجسته: بانک سیلان، شرکت دخانیات سیلان، بانک سمپات، نستله.
الزامات زبان: انگلیسی نسبتاً گسترده صحبت می شود، اما زبانهای سینهالی و تامیل زبانهای رسمی هستند.
ساعات کار: مشاغل در سریلانکا به 9 تا 5 ساعت می رسند، با کاهش ساعات کار برای بانک ها و افزایش ساعت کار برای برخی از مشاغل متمرکز بر گردشگری.
مالیات بر درآمد: در مقیاس کشویی بین 4 تا 24 درصد.
ادیان اصلی: بودیسم، اسلام، هندو، مسیحی.

اشتغال در پاکستان
وزارت خارجه و کشورهای مشترک المنافع اطلاعاتی در مورد خطرات احتمالی سفر در پاکستان ارائه می دهد و عاقلانه است که قبل و در طول اقامت خود در این کشور مطلع باشید. هم گردشگران و هم کارگران برای سفر به پاکستان به ویزا نیاز دارند. برای ویزای کار، باید دعوت نامه ای از یک کارفرمای مستقر در پاکستان داشته باشید که از طرف شما اسناد و مدارک را به ادارات دولتی مربوط ارسال می کند. ویزا یک سال طول می کشد، اما تا زمانی که در این کشور هستید، قابل تمدید است.

شرکت های بزرگتر بین المللی همانند انگلستان و اتحادیه اروپا فرآیندهای استخدام را اجرا می کنند. مشاغل کوچکتر ممکن است بیشتر بر روی سیستم مخاطبین و ارتباطات عمل کنند، که این امر شانس شما را برای موفقیت در درخواست برای یک موقعیت تحت تأثیر قرار می دهد.

صنایع عمده: نساجی و تولید، داروسازی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، نفت و گاز، FMCG.
کارفرمایان برجسته: GlaxoSmithKline، Shell، Procter & Gamble، HBL Bank.
الزامات زبان: اردو، اگرچه حدود 300 زبان و گویش در سراسر کشور صحبت می شود. زبان انگلیسی نیز یک زبان رسمی است.
ساعات کار: حداکثر هفته کاری 48 ساعت، با نه ساعت بیشتر در روز.
مالیات بر درآمد: در مقیاس طبقه ای تا 30.
دین اصلی: اسلام

کار در چین
رونق اقتصادی چین و رشد اقتصادی بی پایان آن باعث می شود که این کشور به عنوان مکانی امیدوارکننده برای کار فارغ التحصیلان به نظر برسد. با این حال، رقابت به همان اندازه سخت خواهد بود، اگر نگوییم شدیدتر از آن چیزی است که انتظار دارید در خانه های بزرگ بین المللی و شرکت های حقوقی که بر مناطق تجاری مرکزی بزرگترین شهرهای جهان تسلط دارند، بازگردید. 

دانستن زبان چینی  برای کار برای یک کارفرمای اصلی چینی بسیار ضروری است، اگرچه ممکن است دریابید که فرصت های آموزش زبان انگلیسی، دانشگاهی یا علمی کمی انعطاف پذیرتر است. نوع اشتغال و میزان شوک فرهنگی بسته به جایی که در آن به اقامت دارید متفاوت خواهد بود. حداقل دولت برای تعطیلات با حقوق پنج روز در سال است.

برای اقامت در چین برای هر دوره زمانی به ویزا نیاز خواهید داشت. ویزای توریستی L حداکثر تا 90 روز معتبر است، اما درخواست تمدید آن دشوار است و شرایط مالی سختی دارد. ویزای Z برای کار در چین مورد نیاز است. اینها معمولاً باید از کشور خود درخواست شوند و به مدت 30 روز معتبر هستند و اجازه ورود به چین و اقامت نامحدود را می دهند.

شما به یک نامه دعوت نامه از یک کارفرما مستقر در چین، گواهی تأیید مربوطه از دفتر دولتی مربوطه (معمولاً توسط کارفرمای شما ارائه می شود) و مجوز کار نیاز دارید. انتظار می رود ظرف 24 ساعت پس از ورود در کشور، در شعبه محلی دفتر امنیت عمومی ثبت نام کنید (هتل ها این کار را برای شما انجام می دهند). سپس از شما خواسته می شود تا ویزای کار خود را به مجوز اقامت موقت ارتقا دهید تا مدت قرارداد کار شما را پوشش دهد. به عنوان بخشی از درخواست شما، ممکن است نیاز به انجام آزمایش پزشکی نیز داشته باشید: این آزمایش ها معمولاً در یک موسسه تأیید شده در شهری که به آن مهاجرت می کنید انجام می شود. اطلاعات بیشتر در وب سایت مرکز ویزای سفارت چین  official visa centre در دسترس است.

لطفاً توجه داشته باشید که کار در چین بدون ویزای Z غیرقانونی است. معیارها در طول سالها به طور پیوسته سخت تر شده است تا کارهای غیر معمول (مانند آموزش زبان انگلیسی) که توسط کسانی که از این کشور دیدن می کنند انجام شود. فرایندهای درخواست شغل بسیار مشابه مراحل دیگر کشورها است. 

صنایع عمده: صنعت سنگین ستون فقرات چین مدرن است. معدن در کنار تولید، الکترونیک، خودرو و داروسازی یک صنعت مهم است. کسانی که سابقه مهندسی، فناوری، علوم و معماری را دارند معمولاً مورد تقاضا هستند، همانطور که می توانند چنین موضوعاتی را آموزش دهند. آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی گسترده است.

کارفرمایان برجسته: بزرگترین کارفرمایانی که دارای بهترین شغل هستند، احتمالاً شرکتهای دولتی و موسسات مالی هستند. غول های دولتی نفت و گاز Sinopec و CNPC، بانک صنعتی و تجاری چین، بانک کشاورزی چین و بانک ساخت چین از بزرگترین مشاغل هستند. تعداد زیادی موسسه حقوقی جهانی و شرکت های مالی در این کشور فعالیت می کنند، و همچنین غول های فناوری مانند اپل.

الزامات زبان: در درجه اول چینی ماندارین. گاهی زبان انگلیسی در شهرها و شهرهای بزرگتر به عنوان زبان دوم صحبت می شود.

ساعت کار: ساعات کاری معمولی اعمال می شود. آماده باشید که اضافه کاری بدون حقوق بدون نیاز به اطلاع قبلی مورد نیاز باشد.

مالیات بر درآمد: یک سیستم نرخ پیشرونده از 3 تا 45 درصد.

ادیان عمده: چین از نظر فنی اکثراً ملحد است، اما محل اقامت بودایی ها، تائوئیست ها و مسیحیان است، اگرچه این گروه ها به شدت تحت نظارت دولت هستند.
 
برای کار در چین باید کدام ویزا را درخواست کنیم؟

کار در هنگ کنگ
هنگ کنگ ترکیبی از فرهنگ شرقی و تجارت غربی را ارائه می دهد، با زمینه ای از کوه ها و معابد دیدنی اطراف بانک ها، موسسات حقوقی، آژانس های تبلیغاتی و سایر خدمات مالی که اکثر مشاغل و تولید ناخالص داخلی منطقه را تشکیل می دهند. رقابت برای مشاغل فوق العاده شدید است.

انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود. با این حال، تسلط به زبان کانتونی برای کسانی که به دنبال زندگی و کار در هنگ کنگ هستند، به عنوان دانش چینی ماندارین، یک امتیاز مثبت است.

شهروندان خارجی می توانند تا 180 روز بدون ویزا از هنگ کنگ دیدن کنند. اگر مایل به اقامت و کار در هنگ کنگ هستید، حداقل الزامات معمولاً عبارتند از: مدرک یا مدرک فنی، تجربه کار ثابت شده در این زمینه، پیشنهاد اشتغال و سطح حمایت مالی مورد نیاز برای ادامه زندگی در هنگ کنگ. ویزای تعطیلات کاری حداکثر تا یک سال در دسترس 1000 نفر از انگلستان است که هدف اصلی آنها از سفر به هنگ کنگ تعطیلات است. بیمه مسافرتی، به ویژه پوشش هزینه های درمانی و بازگشت به کشور، نیز الزامی است. فرایندهای درخواست تقریباً مشابه دیگر کشورها است.

صنایع اصلی: شرکت های خدمات مالی و حرفه ای بزرگترین پول سازان منطقه هستند. حمل و نقل و لوازم الکترونیکی (به ویژه خرده فروشی) نیز بخش بزرگی از اقتصاد را تشکیل می دهند.

کارفرمایان برجسته: هنگ کنگ و بانکداری شانگهای (که امروزه به عنوان HSBC شناخته می شود) و شرکت تابعه آن Hang Seng کارفرمایان اصلی جزیره مرکزی هنگ کنگ هستند. شرکت های حمل و نقل، مانند شرکت هواپیمایی Cathay Pacific و MTR (زیرزمین هنگ کنگ) نیز دستمزد بالا و مزایای خوبی را ارائه می دهند، در حالی که شرکت های فناوری مانند اپل و گوگل به طور فزاینده ای به عنوان محبوب ترین مکان های کار شناخته می شوند.

الزامات زبان: شما می توانید فقط در هنگ کنگ به زبان انگلیسی تحصیل کنید، اما تسلط به زبان کانتونی و ماندارین (به این ترتیب) برای شما مفید خواهد بود.

ساعات کار: هفته کاری استاندارد 40 ساعت است، اما در عمل ممکن است طولانی تر باشد، به ویژه در خدمات مالی، همانطور که گاهی اوقات در انگلستان نیز چنین است. توصیه های ما در مورد صنعت خدمات مالی در انگلستان به شما کمک می کند بفهمید چه انتظاری دارید.

مالیات بر درآمد: تدریجی، از 17 درصد شروع می شود.
ادیان اصلی: بودیسم، تائوئیسم، مسیحیت و دیگران.

کار در سنگاپور
سنگاپور نسبت به بازدیدکنندگان و کارگران خارج از کشور نسبتاً گسترده ای است و از نظر کیفیت زندگی و رواج شرکت های بزرگ خدمات مالی، با هنگ کنگ رقیب است.

 برای کار، از شما خواسته می شود که برای یکی از چندین مجوز کار متفاوت درخواست دهید. یک نوع گذرنامه استخدامی وجود دارد که برای کسانی که دارای مدرک یا شرایط فنی مشابهی هستند که برای مشاغل با سطح دستمزد مشخص درخواست می کنند مناسب است، و سطوح دیگری از مجوز وجود دارد که برای کارآفرینان، کارگران نیمه ماهر و افراد با درآمد بیشتر صدق می کند.

این کشور همچنین با در نظر گرفتن معیارهای مشخص، یک برنامه ویزای تعطیلات کاری را برای افراد 18 تا 25 ساله تا شش ماه ارائه می دهد. در وب سایت وزارت نیروی انسانی Ministry of Manpower می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ویزا کسب کنید.

صنایع عمده: خدمات مالی، بانک، حقوق، رسانه، فناوری، نفت و گاز، کشتیرانی.

کارفرمایان برجسته: شرکت های بزرگ نفتی مانند BP و Exxon Mobil در سنگاپور فعالیت می کنند. American Express و DBS bank از جمله بزرگترین کارفرمایان و همچنین شرکتهای لجستیک DHL و FedEx هستند.

شرایط زبان: زبان انگلیسی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. جریان مداوم مهاجرت از چین و کشورهای اطراف به این معنی است که زبانهای ماندارین، مالایی و کانتونی معمولاً صحبت می شوند.

ساعات کار: ساعات کار معمولی حدود 40 ساعت در هفته، هرچند مانند سایر نقاط، مشاغل با حقوق بالا در شرکت های بزرگ ممکن است شامل اضافه کاری باشد.

مالیات بر درآمد: سنگاپور بسته به وضعیت اقامت یا مدت اشتغال در کشور دارای سیستم مالیات مترقی از 0 تا 22 درصد است. برای کسب اطلاعات بیشتر به اداره درآمد داخلی سنگاپور مراجعه کنید.

ادیان اصلی: بودیسم، اسلام، مسیحیت، هندوئیسم، تائوئیسم.
 
مهاجرت به سنگاپور

کار در مالزی
مالزی که در میانه جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است، کشوری است که به سرعت در حال توسعه است و دارای استاندارد خدمات عمومی بالا و اقتصادی با رشد سریع است. این کشور دارای یک سیستم قضایی دوگانه است که شامل حقوق کیفری و مدنی در کنار قوانین شرعی است که منعکس کننده اکثریت جمعیت مسلمان آن است.

 برای اقامت بیشتر به ویزای کار احتیاج خواهید داشت و این تنها توسط کارفرمای شما از طریق درخواست به کمیسیون عالی مالزی در لندن قابل دریافت است. معیارهای مختلفی وجود دارد که باید برآورده شوند و مقادیر نسبتاً قابل توجهی از اسناد و مدارک وجود دارد، بنابراین برای اطلاعات بیشتر حتماً وب سایت اداره مهاجرت مالزی Immigration Department را بررسی کنید.

صنایع اصلی: فناوری اطلاعات و فناوری، پزشکی، نفت و گاز، خدمات بانکی و مالی، روغن پالم و الکترونیک.

کارفرمایان برجسته: 4 شرکت بزرگ حسابداری و خدمات حرفه ای، EY، PwC، Deloitte و KPMG، همگی دفاتر خود در مالزی دارند و از نظر درجه در بین 100 کارفرمای برتر رتبه بندی می شوند. کارفرمایان بزرگ Maybank، Petronus و AirAsia نیز در لیست بالا قرار دارند.

الزامات زبان: مالایی رایج ترین زبان در کشور است. با این حال، ممکن است با تعداد زیادی زبان دیگر روبرو شوید که نشان دهنده تعداد بالای گروه های قومی مختلف و مهاجرت از کشورهای همسایه آسیایی است. انگلیسی نسبتاً گسترده استفاده می شود.

ساعات کار: یک هفته استاندارد 40 ساعته معمول است. مانند سایر نقاط، در برخی از صنایع امکان ساعت های اضافی وجود دارد.

مالیات بر درآمد: بین 1 تا 28 درصد بر اساس درآمد متغیر است.
ادیان اصلی: اسلام، اگرچه مسیحیان، بوداییان و هندوها نیز وجود دارند.
 
مهاجرت به مالزی

کار در ژاپن
با افزایش جمعیت ژاپن، این کشور به آرامی به سمت جذب مهاجرت حرکت می کند تا کمبود نیروی کار خود را برطرف کند. یافتن شغل برای کارگران خارج از کشور ممکن است دشوار باشد، اما کسانی که موفق می شوند چشم انتظار کیفیت بالای زندگی، نرخ جرم و جنایت پایین و خدمات عمومی درجه یک هستند. به بازدیدکنندگان خارج از کشور توصیه می شود برای جلوگیری از ارتکاب تقلب، با آداب معاشرت ژاپنی آشنا شوند.

هرگونه شغلی خارج از آموزش انگلیسی تقریباً مستلزم تسلط قابل احترام به زبان ژاپنی است و احتمالاً فقط کارگران با مهارت بالا استخدام می شوند.

به عنوان نقطه شروع، اگر به دنبال تدریس زبان انگلیسی هستید، مدرکی در رشته فنی مورد نظر خود یا هر موضوعی نیاز دارید. تجربه کاری نیز برای افزایش شانس شما برای ایجاد یک برنامه موفق بسیار مفید است.

برای اخذ ویزای کار طولانی مدت نیاز به حمایت از کارفرمایان مقیم ژاپن دارید. این شرکت باید برای دریافت گواهی از وزارت دادگستری درخواست دهد. ویزای کار فقط مهارت های تخصصی را پوشش می دهد و پس از دریافت گواهینامه باید از ویزای مربوطه از لیست درخواست کنید. دسته بندی ها عبارتند از: مهندسی، آشپزی، نقل و انتقال درون شرکتی، مدیریت تجارت، پزشکی، حقوق، تحقیقات و فعالیت های مذهبی و بسیاری دیگر. همچنین یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای افراد فوق العاده ماهر که ممکن است قادر به انجام بیش از یک نقش در کشور باشند، وجود دارد. پس از 10 سال کار (و نقض هیچ گونه قانونی) ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم باشید. همیشه برای اطلاعات بیشتر وب سایت سفارت embassy website را بررسی کنید.

فرایندهای درخواست شغل به احتمال زیاد شبیه مراحل اکثر کشورها است. ممکن است متوجه شوید که رزومه کاری و مصاحبه های ژاپنی به طور قابل توجهی طولانی تر است و در مورد شخصیت و همچنین تجربه خود سوال می کنید.

صنایع اصلی: فناوری، خودرو، ارتباطات، حمل و نقل، انرژی سبز، امور مالی و بانکداری.

کارفرمایان برجسته: بسیاری از نامهای خانگی در انگلستان بزرگترین کارفرمایان ژاپن هستند: نیسان، هیتاچی، میتسوبیشی، تویوتا و کانن که تنها تعدادی از آنها را نام می برند.

شرایط زبان: ژاپنی در حالی که یادگیری زبان انگلیسی رایج است، بعید است که آن را در خارج از مدارس یا محل های کار اختصاصی که به گردشگران یا تجارت بین المللی خدمات رسانی می کند، بشنوید.

ساعات کار: یک هفته 40 ساعته ممکن است به عنوان استاندارد ذکر شود، اما فرهنگ اضافه کاری طولانی مدت وجود دارد. همچنین ممکن است حضور در رویدادهای بعد از کار مورد انتظار باشد.

مالیات بر درآمد: مقیاس مترقی برای پردرآمدترین افراد 45 درصد است.
 
معرفی بهترین موسسات کاریابی در کشور ژاپن

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش