۸۰۰ کد رشته عملی جدید به رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه شد

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از اضافه شدن ۸۰۰ کد رشته عملی جدید به رشته‌های این دانشگاه خبرداد و گفت: تعدادی از رشته‌ها نیز حذف شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ایجاد کد رشته‌های جدید در دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: در حال حاضر ۸۰۰ کد رشته عملی جدید به رشته‌های این دانشگاه افزوده شده و تعدادی از رشته‌ها هم در راستای انعطاف پذیری حذف شد چرا که آموزش فنی و حرفه‌ای فرصتی برای تحقق عدالت اجتماعی به وسیله توانمندسازی نیروهایی بازار کار است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای افزود: همچنین ۸۸ برنامه درسی در این دانشگاه اصلاح شد که از سری اصطلاحات مهم صورت گرفته بود که منجر به توانمندسازی اعضای هیأت علمی شد.

وی ادامه داد: ارتقای تجهیزات و امکانات، بازآموزی اعضای هیأت علمی، بازسازی کارگاه‌های و تجهیزات با بودجه‌های اختصاص یافته، فراهم ساختن محیط کار عملی و به روزر سانی کارگاه‌ها و تجهیزات نیز سایر اقدامات صورت گرفته در دانشگاه فنی و حرفه‌ای به شمار می‌رود.

صالحی عمران تاکید کرد: با توجه به اهمیت روابط بخش‌های آموزشی و تولیدی کشور، تلاش شد تا ارتباط بیشتر با بخش‌های صنعتی، کشاورزی و فناوری صورت گیرد. از این رو، دانشگاه فنی و حرفه‌ای خود را ملزم به ارتباط با بخش صنعت و کارفرما کرد. دانشگاه با این بخش‌های در ارتباط تنگاتنگی قرار گرفته است و حتی برنامه‌های درسی بر اساس نیاز این حوزه تهیه شده‌اند.

وی ادامه داد: آموزش دوگانه (محیط کار واقعی و محیط آموزشی) از جمله اهداف دنبال شده در دانشگاه فنی و حرفه‌ای است. در همین زمینه دانشگاه برای تأمین نیروی انسانی برای یکی از بخش‌های صنعتی به تعداد ۱۰ هزار نفر اعلام آمادگی کرده است. آموزش، پژوهش و اشتغال دانشجویان از جمله اهداف دنبال شده در این دانشگاه است.

➕ بیشتر بخوانید:
خوابگاه فقط به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری داده می‌شود
شرایط حضوری بودن امتحانات پایان ترم/ تمام اساتید واکسینه شدند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش