جذب ۲۰۰۰ فارغ التحصیل دانشگاه فنی و حرفه‌ای در صنعت

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از فراهم شدن فرصت جذب ۲۰۰۰ فارغ التحصیل دانشگاه فنی و حرفه‌ای در یکی از صنایع خبرداد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، ابراهیم صالحی عمران در حاشیه جلسه هم اندیشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در برنامه هفتم توسعه، از اعلام آمادگی یک گروه صنعتی برای جذب بیش از ۲۰۰۰ نفر فارغ التحصیلان مهارتی دانشگاه در مقطع کاردانی و مهندسی حرفه‌ای خبر داد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه یکی از اهداف طرح تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه در ۳۱ استان کشور، ارتباط مؤثر با بنگاه‌های اقتصادی به عنوان شرکای آموزش عالی مهارتی است عنوان کرد: در این راستا تفاهم نامه همکاری نیز با برخی از گروه‌های صنعتی منعقد شده و فرصت اشتغال دانش آموختگان دانشگاه در این صنایع ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد حلقه اشتغال بین صنعت و دانشگاه‌های مأموریت گرا از اهداف عالی این طرح است، افزود: منابع دولتی پاسخگوی نیاز تجهیز بیش از ۳۴۰۰ کارگاه و آزمایشگاه دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کشور نیست.

صالحی عمران افزود: از سوی دیگر در دوران پسا صنعتی، نیاز بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و متوسط به نیروی انسانی ماهر و آشنا به فناوری نوین به شدت افزایش یافته است، لذا پس از حضور مؤثر بخش خصوصی در تدوین و بازنگری سرفصل‌های درسی و ایجاد حس اعتماد در گام اول، تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های در سراسر واحدهای تابعه و در مرحله دوم جذب فارغ التحصیلان از برنامه‌های موفق این دانشگاه بوده که در آغاز مسیر آن قرار داریم.

صالحی عمران با اشاره بر نامگذاری بخش خصوصی به عنوان شرکای آموزش عالی مهارتی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: این موضوع به تمامی حوزه‌ها اعم از آموزشی، پژوهشی و دانشجویی جهت رصد نیاز نیروی انسانی صاحبان صنایع کوچک و بزرگ و خدماتی در کشور ابلاغ شده است.

براساس این گزارش، ۵۷۰ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی برای تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه هزینه شده است و لزوم حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه در صنعت، برگزاری آزمون صلاحیت عملی «فنوحر» برای متقاضیان جذب، بازنگری مداوم سرفصل‌های درسی، توسعه مراکز رشد مهارتی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی تلقی می‌شود.

➕ بیشتر بخوانید:
رتبه­ های زیر ۵۰۰ کنکور بورسیه می شوند
۸۰۰ کد رشته عملی جدید به رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه شد

دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ۱۵ مهر به طور کامل بازگشایی می‌شوند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش