فرایند انتخاب روسای دانشگاه ها در دولت سیزدهم

به گزارش ویکی گرام، مشاور وزیر علوم و سرپرست دفتر وزارتی فرایند انتخاب روسای دانشگاه ها را اعلام کرد و گفت: برای هر دانشگاه ۳ تا ۵ گزینه معرفی می شود.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

علی شمسی‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره روند انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها در وزارت علوم گفت: برای انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها کمیته‌ای تحت عنوان کمیته انتصابات رؤسای دانشگاه‌ها در وزارت علوم تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این کمیته دارای ۷ عضو است که اسامی آنها نیز اعلام نمی‌شود تا این اعضا با فراق بال بتوانند گزینه ریاست دانشگاه‌ها را بررسی کنند، و این کمیته فقط مختص رؤسای دانشگاه‌ها است.

مشاور وزیر علوم و سرپرست دفتر وزارتی افزود: کار اعضای کمیته مذکور تصمیم سازی برای وزیر علوم است که وزیر علوم بتواند تصمیم بگیرد.

وی ادامه داد: اعضای کمیته اسامی گزینه‌های مختلف را از کانال‌های مختلف دریافت کرده و آنها را با معیارهایی که دارند بررسی کرده و با شاخص‌هایی که دارند ارزیابی کرده و امتیاز دهی می‌کنند و سپس ۳ الی ۵ گزینه را از هر دانشگاهی با امتیازات کسب شده به وزیر علوم معرفی می‌کنند و در نهایت وزیر علوم گزینه نهایی را انتخاب و معرفی می‌کند.

تا کنون سرپرستان دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، صنعتی امیر کبیر و الزهرا (س) توسط وزیر علوم تحقیقات و فناوری معرفی و منصوب شده‌اند. این افراد برای تأیید نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی می‌شوند.

➕ بیشتر بخوانید:
رتبه­ های زیر ۵۰۰ کنکور بورسیه می شوند
۸۰۰ کد رشته عملی جدید به رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه شد

دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ۱۵ مهر به طور کامل بازگشایی می‌شوند

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش