افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان خوابگاهی در دانشگاه های علوم پزشکی

به گزارش ویکی گرام، مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت گفت: بر اساس شیوه نامه جدید پروتکل های بهداشتی دانشگاهها، ظرفیت بیشتری برای پذیرش دانشجویان خوابگاهی در دانشگاه های علوم پزشکی اختصاص می یابد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

رحمان خدابنده‌لو در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پروتکل های جدید که که برای بهداشت دانشگاه ها تدوین شده است حاصل همفکری معاونت های دانشجویی، بهداشتی و آموزشی وزارت بهداشت است و از همین رو این پروتکل ها بر اساس جلسات مشترک بدست آمد و به جمع بندی رسیدیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پروتکل های جدید، در نظر گرفته شد که حداکثر ۴ نفر در هر اتاق خوابگاهی مستقر شود که با توجه به شرایط و اینکه شرط اصلی ورود دانشجویان به خوابگاه ها، تکمیل واکسیناسیون است، ظرفیت خوابگاه های علوم پزشکی برای مهرماه ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل افزایش می یابد.

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: زمان حضور در کلاس ها نیز کوتاه تر شده و در عین حال با تکمیل واکسیناسیون، آزمون ها برای دانشجویان حضوری خواهد بود.

وی درباره وضعیت بررسی سلامت جسم و روان دانشجویان خاطرنشان کرد: برای دو گروه از دانشجویان بررسی سلامت جسم و روان صورت می گیرد. یک گروه دانشجویان فعلی هستند و یک گروه هم دانشجویان جدیدالورود. برای دانشجویان فعلی همزمان با ثبت نام و انتخاب واحد فرآیند بررسی سلامت جسم و روان اطلاع رسانی می شود.

خدابنده لو اظهار داشت: با توجه به اینکه مقرر شده است آموزش دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه های علوم پزشکی به صورت مجازی آغاز شود و یک فرصت دو هفته ای برای حضور در دانشگاه دارند، ارزیابی سلامت جسم در مدت حضور دانشجویان در دانشگاه اجرایی می شود.

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت اضافه کرد: سنجش سلامت روان برای دانشجویان جدید الورود در آبان ماه ۱۴۰۰ انجام می شود.

➕ بیشتر بخوانید:
رتبه­ های زیر ۵۰۰ کنکور بورسیه می شوند
۸۰۰ کد رشته عملی جدید به رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه شد

دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ۱۵ مهر به طور کامل بازگشایی می‌شوند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش