جذب دانشجویان دکتری در هیئت علمی دانشگاه‌ها چگونه انجام می‌شود؟

معاون آموزشی وزیر علوم درباره روند جذب دانشجویان دکتری در هئیت علمی دانشگاه‌ها گفت: برای مجوز دکتری در هیئت علمی فرد باید استاد تمام باشد و در سال جاری تغییری در روندجذب اساتید مشاهده نمی‌شود.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

علی خاکی صدیق درباره روند جذب هیئت علمی دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: امسال همچون سال‌های قبل جذب هیئت علمی دانشگاه از سوی هیئت جذب انجام می‌شود و تاکنون تغییری در روند جذب اساتیداعمال نشده است.

وی درباره روند جذب دانشجویان دکتری در هئیت علمی دانشگاه‌ها افزود: برای مجوز دکتری در هیئت علمی فرد باید استاد تمام باشد و در سایر مقاطع، این مرتبه علمی متفاوت است همچنین بر اساس تعداد اعضای هیئت علمی، رتبه علمی، امکانات و رتبه دانشگاه در نظام رتبه‌بندی تعیین می‌شود.

معاون آموزشی وزیر علوم تاکید کرد: شاید دانشگاهی بر اساس طرح راهبردی، در زمینه خاصی فعالیت کرده و پذیرش دانشجو به آن سمت سوق یابد. در گذشته بدون توجه به این پارامترها، بعد از استخدام هیئت علمی نسبت به‌جذب دانشجو اقدام می شد.

➕  بیشتر بخوانید:
شرایط جدید جذب هیئت علمی برای تدریس
چگونه می توانیم جذب هیئت علمی شویم؟
فراخوان جذب هیئت علمی آبان ۱۴۰۰ و اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شد/ انتشار جدول زمانبندی و سهمیه‌ها

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش