ارزانترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی

این مقاله لیستی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی را ارائه می دهد، هزینه های پرداخت شده توسط دانشجویان بین المللی در این دانشگاه ها شما را شگفت زده خواهد کرد. برخی از دانشگاه ها که توسط دولت در اروپا تأمین می شوند، دارای آموزش کاملا رایگان هستند و دانش آموزان فقط باید هزینه ای کمتر از 300 دلار در هر ترم پرداخت کنند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

برخی از دانشگاه ها وجود دارد که ممکن است برای دانش آموزان داخلی ارزان باشد اما برای دانشجویان بین المللی ارزان نخواهد بود، بنابراین در این تحقیق ما تصمیم گرفتیم به دنبال یافتن دانشگاه های در اروپا باشیم که یا کاملاً بدون شهریه هستند یا شهریه بسیار پایینی دارند.

به طور کلی، دانشگاه های که هزینه های مقرون به صرفه را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، برای دانش آموزان داخلی بسیار مقرون به صرفه تر است.

تحصیل در اروپا
تحصیل یا دریافت هرگونه مدرک تحصیلی در خارج از کشور با فرصت های زیادی همراه است، شما می توانید ارتباطات بین المللی جدیدی برقرار کنید، شیوه زندگی و فرهنگ متنوع افراد دیگر را بیاموزید و از سایر روندهای شگفت انگیز تحصیل در خارج لذت ببرید. این یک تجربه شگفت انگیز و همچنین یک راه عالی برای یادگیری است.

در حالی که تحصیل در کشور خود به طور کلی بسته به محل ورود شما ایده بدی نیست، تحصیل در خارج از کشور مطمئناً برتری شما را نسبت به افرادی که در کشور خود تحصیل کرده اند به شما می دهد زیرا تجربه بین المللی شما می تواند به عنوان یک کارمند آینده ارزش افزوده ایجاد کند.

ممکن است با این مزایا تعجب کنید که چرا دانشجویان بیشتری برای تحصیل به اروپا نمی روند، به این دلیل که گران است و بسیاری از این دانشجویان علاقمند برای یافتن دانشگاه های ارزان قیمت اروپایی تحقیق نمی کنند. 

شما در واقع می توانید دانشگاه های ارزان قیمت برای تحصیل در اروپا یا منابع تحصیلی که تحصیلات شما را در دانشگاه های اروپایی تأمین می کند، دریافت کنید، اما دریافت بورسیه تحصیلی آسان نیست، بنابراین بهترین گزینه این است که به دنبال ارزان ترین دانشگاه ها باشید. 

آیا واقعاً می توانم در اروپا به صورت رایگان تحصیل کنم؟
حقیقت این است که، شما نمی توانید به صورت رایگان در اروپا تحصیل کنید مگر اینکه از برخی فرصت ها مانند بورسیه تحصیلی، گرفتن وام، پس انداز کردن استفاده کنید، و سپس شاید بتوانید به نتیجه برسید. حتی در این مورد، به نظر می رسد فقط گزینه بورس تحصیلی بسیار منطقی است، اما همانطور که قبلاً گفتم این بورسیه ها به راحتی قابل دستیابی نیستند، بسیار رقابتی هستند.

بنابراین، چرا فقط پیشنهادات ارزان برخی از این دانشگاههای اروپایی را نپذیرید، از دردسر گرفتن بورسیه خود جلوگیری کنید، به یکی از دانشگاههای ارزان اروپایی که در زیر لیست کرده ام بروید، شهریه کمی پرداخت کنید یا شهریه پرداخت نکنید، تحصیل کنید برای مدرک خود، آن را تکمیل کنید و یک حرفه امیدوار کننده را شروع کنید.
 
بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای در تمام کشورها
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای

ارزانترین-دانشگاه-های-اروپا-برای-دانشجویان-بین-المللی
کدام کشورها در اروپا ارزانترین تحصیل برای دانشجویان بین المللی هستند؟
در زیر لیستی از کشورهای برتر ارزان قیمت در اروپا آمده است. در رأس این فهرست آلمان قرار دارد، شاید لازم باشد بدانید که آلمان از سال 2014 هزینه تحصیل در تمام دانشگاه های دولتی خود را برای دانشجویان بین المللی و داخلی لغو کرده است.
◾️آلمان
◾️اتریش
◾️فرانسه
◾️نروژ
◾️اسپانیا
◾️سوئد
◾️بلژیک
◾️فنلاند
◾️هلند

خوب، وقت آن است که به موضوع اصلی بپردازیم و بدون هیچ گونه توضیح بیشتر، ارزان ترین دانشگاه های اروپا را برای دانشجویان بین المللی را معرفی کنیم:
◾️دانشگاه آزاد برلین، آلمان
◾️دانشگاه پیزا، ایتالیا
◾️دانشگاه هایدلبرگ، آلمان
◾️دانشگاه بازل، سوئیس
◾️دانشگاه وورتسبورگ، آلمان
◾️دانشگاه دولتی نووسیبیرسک، روسیه
◾️دانشگاه گوتینگن، آلمان
◾️دانشگاه پاریس-ساکلی، فرانسه
◾️دانشگاه علوم کاربردی فونتیس، هلند
◾️دانشگاه مطالعات پیشرفته Sant'Ana، ایتالیا
◾️دانشگاه مانهایم
◾️دانشگاه RWTH آخن، آلمان
◾️دانشگاه وین، اتریش
◾️دانشگاه نورد، نروژ
◾️دانشگاه کرت، یونان

دانشگاه آزاد برلین، آلمان
آیا حدس زده اید که این دانشگاه به دلیل نام آن "رایگان" است؟ خوب، شما درست می گویید، این دانشگاه یکی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی است و دارای یک آموزش کاملا رایگان است.

دانشگاه آزاد برلین هیچ گونه شهریه ای دریافت نمی کند، اما چند پرداخت منظم دیگر که مبلغی در حدود 312.89 یورو دارد که در هر جلسه هزینه ثبت نام، خدمات پشتیبانی دانشجویی، بلیط حمل و نقل و هزینه اتحادیه دانشجویی پرداخت می شود.

با این حال، برخی از برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد رایگان نیستند، برای اطلاع از این برنامه ها و هزینه های مربوطه باید با دانشگاه تماس بگیرید، اما دانشجویان کارشناسی می توانند از طیف وسیعی از دوره های ارائه شده توسط دانشگاه به صورت رایگان تحصیل کنند.

شهریه
کارشناسی ارشد: NA
کارشناسی:
دانش آموزان بین المللی:
هزینه های دیگر: 312.89 یورو

دانشگاه پیزا، ایتالیا
دانشگاه پیزا که با نام UniPi نیز شناخته می شود، در ایتالیا واقع شده و در سال 1343 تأسیس شد، قدیمی ترین و ششمین دانشگاه برتر در ایتالیا است. UniPi به دلیل شهریه بسیار مقرون به صرفه می تواند در لیست دانشگاه های کم شهری اروپا برای دانشجویان بین المللی قرار گیرد.

این دانشگاه دارای طیف وسیعی از برنامه های کارشناسی است که هزینه آن 2500 دلار در سال و یک برنامه کارشناسی ارشد که هزینه آن 23307 دلار در سال برای دانشجویان بین المللی است. شما با من موافقید که این هزینه های تحصیل بسیار پایین در مقایسه با یک دانشگاه معمولی با چنین رتبه ای است.

شهریه
کارشناسی ارشد: 2،307 دلار
مقطع کارشناسی: 2500 دلار
دانش آموزان بین المللی:
هزینه های دیگر:

دانشگاه هایدلبرگ، آلمان
دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی که در سال 1386 تأسیس شد و برنامه های مختلف کارشناسی ارشد و فوق لیسانس را ارائه می دهد، در لیست دانشگاه های کم هزینه اروپا برای دانشجویان بین المللی قرار می گیرد.

از دانشجویان بین المللی اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (EEA) هزینه ای معادل 171.75 یورو برای تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ گرفته می شود و هزینه های اداری، مشارکت اجتماعی خدمات دانشجویی، اتحادیه دانشجویی، مجوز ترانزیت و استفاده از خدمات nextbike

در حالی که دانشجویان بین المللی کشورهای غیر اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و مناطق اقتصادی غیر اروپایی (EEA) ملزم به پرداخت 1500 یورو در هر ترم هستند.

با این حال، هزینه های ویژه برای ادامه تحصیل و برنامه های کارشناسی ارشد غیر متوالی موجود است که برای اطلاع بیشتر باید با دانشگاه تماس بگیرید.

شهریه
کارشناسی ارشد:
کارشناسی:
دانشجویان بین المللی (اتحادیه اروپا): 171.75 یورو
دانشجویان بین المللی: 1500 یورو

دانشگاه بازل، سوئیس
دانشگاه بازل که از جمله موسسات برجسته آموزش عالی در سوئیس به شمار می رود و در سال 1460 تأسیس شده است، در بین ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی شناخته شده است و طیف متنوعی از برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی را به دانشجویان ارائه می دهد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بین المللی دانشگاه بازل سالانه 1714 دلار است.

شهریه
کارشناسی ارشد:
کارشناسی:
دانشجویان بین المللی: 1714 دلار
هزینه های دیگر:

دانشگاه وورتسبورگ، آلمان
دانشگاه Wurzburg، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی معروف در آلمان، یک موسسه بدون شهریه برای دانشجویان بین المللی است، بنابراین در لیست قرار می گیرد.  با این حال، دانشجویان بین المللی مبلغ 137.90 یورو پرداخت می کنند که شامل مشارکت دانشجویان و بلیط های ترم می شود.

شهریه
کارشناسی ارشد:
کارشناسی:
دانش آموزان بین المللی:
سایر هزینه ها: 137.90 یورو

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک، روسیه
با تعجب این موسسه در لیست ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی قرار دارد؟ دانشگاه دولتی نووسیبیرسک یا NSU، همانطور که مشهور است، یکی از برترین موسسات آموزش عالی روسیه است و پرورش دهنده اصلی اکثر نخبگان دانشگاهی روسیه است.

این دانشگاه از نظر فعالیت های آموزشی و علمی بسیار مورد توجه است و برنامه های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای هر دانشجو ارائه می دهد که هم به زبان انگلیسی و هم به زبان روسی تدریس می شود. حتی با داشتن رتبه برتر، برنامه های بین المللی کارشناسی ارشد و کارشناسی و محبوبیت آن، دانشجویان فقط 3000 دلار در سال به عنوان شهریه می پردازند.

شهریه
کارشناسی ارشد:
کارشناسی:
دانشجویان بین المللی: 3000 دلار
هزینه های دیگر:

دانشگاه گوتینگن، آلمان
در اینجا یک دانشگاه تحقیقاتی مشهور بین المللی در جهان در لیست ارزان ترین دانشگاه های ما در اروپا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. این امر روز به روز بهتر و بهتر می شود، شرط می بندم فکر می کنید دانشگاه های موجود در این لیست به دلیل ارزان بودن جالب نیستند، مطمئن هستم که ذهنیت شما در این باره درست نبوده است.

در دانشگاه گوتینگن، دانشجویان بین المللی تقریباً 760 یورو در سال هزینه می کنند که شامل ثبت نام و ثبت نام مجدد برای هر دو ترم اول و دوم می شود.

شهریه
کارشناسی ارشد:
کارشناسی:
دانشجویان بین المللی: 760 یورو
هزینه های دیگر:

دانشگاه پاریس-ساکلی، فرانسه
دانشگاه پاریس-ساکلی یک موسسه تحقیقاتی و فشرده است که در لیست دانشگاه های کم شهریه ما در اروپا برای دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. Saclay برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان علاقه مند ارائه می دهد که هزینه تحصیل آنها بسیار کم است تا واقعی به نظر برسند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه پاریس ساکلی 170 یورو در سال، 243 یورو در سال برای برنامه کارشناسی ارشد و 380 یورو در سال برای دکترا است. برنامه

شهریه 
کارشناسی ارشد: 243 یورو
دکترا: 380 یورو
مقطع کارشناسی: 170 یورو

دانشگاه علوم کاربردی فونتیس، هلند
در بین بهترین دانشگاه های هلند به ویژه در زمینه های مهندسی، I.T، مدیریت و مدیریت تجارت رتبه بندی شده است و دارای چندین پردیس واقع در جنوب هلند است. دانشگاه علمی کاربردی فونتیس در لیست دانشگاه های ارزان قیمت اروپا برای دانشجویان بین المللی قرار می گیرد.

Fontys برنامه های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و کوتاه مدت را با شهریه ارائه می دهد که شما را شگفت زده خواهد کرد.

دانشجویان بین المللی از کشورهای اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (EEA) هزینه قانونی تحصیل 2114 یورو را پرداخت می کنند در حالی که دانشجویان هیچ کدام از این کشورها هزینه تحصیل 7،920 یورو را نمی پردازند. این هزینه ها ممکن است با توجه به سایر دانشگاه ها موجود در این لیست کمی بالا به نظر برسد، اما وقتی آنها را با برخی از دانشگاه های بین المللی دیگر مقایسه کنید، با من موافق خواهید بود که بسیار مقرون به صرفه هستند.

شهریه
کارشناسی ارشد:
کارشناسی:
دانشجویان بین المللی (اتحادیه اروپا): 2،143 یورو
دانشجویان بین المللی (دیگران): 7،920 یورو

دانشگاه مطالعات پیشرفته Sant'Ana، ایتالیا
این یک موسسه تحقیقاتی عمومی است که در زمینه علوم کاربردی فعالیت می کند، در 1987 تأسیس شد و مرکزی برای آموزش تعالی و آموزش در سطح جهانی در برنامه های مختلف کارشناسی ارشد، کارشناسی و دکتری است.

دانشگاه مطالعات پیشرفته Sant'Anna در لیست ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی با هیچ هزینه شهریه برای برنامه های کارشناسی قرار دارد، در حالی که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 7000 یورو - 10.000 یورو متغیر است.

شهریه
کارشناسی ارشد/دکتری: 7،000 یورو - 10،000 یورو.
کارشناسی:
دانش آموزان بین المللی:
هزینه های دیگر:

دانشگاه مانهایم، آلمان
این یک دانشگاه عمومی است که در سال 1967 تأسیس شده و مکانی برای رشد و توسعه پتانسیل های شما است و برنامه های مختلف دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را بصورت تمام وقت و پاره وقت ارائه می دهد.

دانشگاه مانهایم یکی از ارزان ترین دانشگاه ها در اروپا برای دانشجویان بین المللی است که رویای تحصیلی خود را با شهریه ارزان خود که مبلغ 1500 یورو در هر ترم است، دنبال می کنند، بنابراین دانشجویان بین المللی در کل 3000 یورو در سال پرداخت خواهند کرد.

در حالی که هزینه های تحصیل در این دانشگاه قابل پرداخت است، هنوز استثنائاتی وجود دارد. اگر دانشجوی بین المللی هستید اما تحت شرایط خاصی اجازه اقامت در آلمان را دارید، می توانید در وب سایت دانشگاه پیدا کنید، به هیچ وجه نیازی به پرداخت شهریه ندارید.

شهریه
کارشناسی ارشد:
مقطع کارشناسی: 1500 یورو
دانشجویان بین المللی: 1500 یورو
هزینه های دیگر:

دانشگاه RWTH آخن، آلمان
این بزرگترین دانشگاه فنی در کل آلمان است و برنامه های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد تا مهارت های خود را در زمینه و سطح تحصیلی مورد علاقه خود توسعه داده و ارتقا دهد. دیگر نباید تعجب آور باشد که دانشگاهی با چنین اعتبار در لیست ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی قرار دارد.

با این حال، شهریه مشروط در دانشگاه RWTH آخن وجود دارد و برای برخی از دانشجویان بین المللی اعمال می شود. به طور کلی، انتظار می رود که دانشجویان در ترم 299.38 یورو در هر ترم مشارکت داشته باشند.

شهریه
کارشناسی ارشد:
کارشناسی:
دانش آموزان بین المللی:
سایر هزینه ها: 299.38 یورو

دانشگاه وین، اتریش
این یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاههای اروپا است و محل بسیاری از محققان تاریخی است که سهم مثبت آنها به نحو شایسته ذکر شده است. ممکن است دانشگاه وین شبیه دانشگاهی نباشد اما در واقع یکی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی است.

این دانشگاه برنامه های مختلفی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با هزینه های مختلف تحصیلی ارائه می دهد.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی که از کشورهای اتحادیه اروپا/EEA است، شما مجبور نیستید در طول مدت استاندارد برنامه مدرک تحصیلی خود علاوه بر دو ترم تحمل هزینه شهریه بپردازید، اما باید هزینه اتحادیه دانشجویان 20.20 یورو را بپردازید.

دانشجویان بین المللی کشورهای غیر اتحادیه اروپا/EEA باید شهریه سالانه 726.72 یورو و هزینه اتحادیه دانشجویان 20.20 یورو در هر ترم را پرداخت کنند.

شهریه
دانشجویان بین المللی (EU/EEA): NA
هزینه های دیگر: 20.20 یورو
دانشجویان بین المللی (سایرین): 726.72 یورو
هزینه های دیگر: 20.20 یورو

دانشگاه نورد، نروژ
این جوانترین دانشگاه در این لیست است که در سال 2016 تأسیس شد و برنامه های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را برای توسعه و توسعه مهارت های شما ارائه می دهد، دانشگاه نورد همچنین یکی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی است.

Nord هیچ گونه شهریه ای دریافت نمی کند اما دانشجویان باید هزینه ترم 725 NOK را بپردازند که تقریباً 77 دلار هزینه های اداری را پوشش می دهد و به خدمات رفاهی دانشجویان کمک می کند.

شهریه
کارشناسی ارشد: NA
کارشناسی: NA
دانشجویان بین المللی: NA
سایر هزینه ها: 77 دلار

دانشگاه کرت، یونان
دانشگاه کرت که در سال 1973 تأسیس شد و متعهد به تعالی در تحقیق و تدریس است، برنامه های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را برای دانش آموزان به منظور کسب، کسب دانش و توسعه مهارت های خود ارائه می دهد.

دانشگاه کرت نیز یکی از ارزان ترین دانشگاه هایی است که در اروپا برای دانشجویان بین المللی خواهید یافت و شهریه ای را برای اتباع اتحادیه اروپا که در برنامه های کارشناسی خود ثبت نام کرده اند دریافت نمی کند.

فقط 11 مورد از 52 برنامه تحصیلات تکمیلی ارائه شده در دانشگاه کرت دارای شهریه است اما هیچ هزینه ای برای تحصیل در مقطع دکترا وجود ندارد. دانش آموزان.

شهریه
کارشناسی ارشد: تقریبا 2000 دلار
کارشناسی: NA
دانشجویان بین المللی: NA
سایر هزینه ها: NA
 
توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش