کارت آزمون دکتری پزشکی منتشر شد/برگزاری آزمون در ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت

به گزارش خبرنگاران، آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۳۹۷ (دوره های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد اسلامی) در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۹۷ برگزار می شود.

این آزمون برای پذیرش در ۶۱ رشته امتحانی گروه علوم پایه پزشکی، ۱۲ رشته امتحانی دکتری تخصصی داروسازی و ۲ رشته دکتری تخصصی دندانپزشکی در ۱۰ منطقه آمایشی برگزار می شود.

تعداد ۱۰ هزار و ۳۲۳ نفر در آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی سال ۹۷ گروه پزشکی ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۶ هزار و ۸۸۶ نفر زن و ۳ هزار و ۴۳۷ نفر مرد هستند. تعداد داوطلبان زن دو برابر تعداد داوطلبان مرد است.

از میان ۱۰ هزار و ۳۲۳ داوطلب شرکت کننده در آزمون دکتری تخصصی تعداد ۹ هزار و ۹۱۵ نفر در آزمون دکتری تخصصی (آموزشی) و تعداد ۴۰۸ نفر در آزمون دکتری پژوهشی سال ۹۷ گروه پزشکی ثبت نام کردند.

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی سال ۱۳۹۷ گروه پزشکی از امروز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۹۷ بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است.

همراه داشتن اصل کارت ملی (یا شناسنامه) و پرینت کارت ورود به جلسه برای شرکت در آزمون الزامی است و همراه نداشتن هر یک از موارد یاد شده، موجب محرومیت از ورود به جلسه و شرکت در آزمون می شود. داوطلبان باید حتماً پرینت کارت ورود به جلسه آزمون را در روز آزمون به همراه داشته باشند.

امکان پرینت و دریافت کارت ورود به جلسه در محل حوزه امتحانی میسر نخواهد بود.

آزمون در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه ۹۷ بطور هم زمان در دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران، شیراز، اصفهان، مشهد، اهواز، کرمان، کرمانشاه، تبریز، زنجان و مازندران برگزار می شود.

با توجه به برگزاری آزمون در دو روز، داوطلبان به روز برگزاری آزمون خود که بر روی کارت ورود به جلسه آنها درج شده است، دقت کنند.

برای هر رشته امتحانی دو دفترچه تخصصی و استعداد تحصیلی در نظر گرفته شده است.

برای رشته های شنوایی شناسی و گفتار درمانی ۹۰ سئوال تخصصی و مدت ۹۰ دقیقه، رشته فیزیک پزشکی ۸۰ سئوال تخصصی و مدت ۱۲۰ دقیقه، رشته های مهندسی پزشکی (بیوالکتریک و رباتیک) ۷۰ سئوال تخصصی و مدت ۱۵۰ دقیقه، رشته آمار زیستی ۱۰۰ سئوال تخصصی و مدت ۱۵۰ دقیقه، مجموعه رشته های داروسازی ۱۷۰ سئوال تخصصی و مدت ۱۷۰ دقیقه و بقیه رشته ها (یا مجموعه رشته ها) ۱۰۰ سئوال تخصصی و مدت ۱۰۰ دقیقه در نظر گرفته شده است.

همچنین تعداد ۳۰ سئوال استعداد تحصیلی به صورت مشترک برای تمام رشته ها، در قالب یک دفترچه جداگانه و از شماره سئوال ۱۷۱ تا ۲۰۰ با مدت زمان ۵۰ دقیقه در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

مدت زمان کل آزمون برای رشته های شنوایی شناسی و گفتار درمانی ۱۴۰ دقیقه، رشته فیزیک پزشکی ۱۷۰ دقیقه، رشته های مهندسی پزشکی (بیوالکتریک و رباتیک) و آمار زیستی ۲۰۰ دقیقه،
مجموعه رشته های تخصصی داروسازی ۲۲۰ دقیقه و بقیه رشته ها (یا مجموعه رشته ها) ۱۵۰ دقیقه است.

داوطلبان باید در پایان زمان مربوط به بخش تخصصی، دفترچه تخصصی را کنار گذاشته و در ۵۰ دقیقه پایانی آزمون صرفاً به سئوالات استعداد تحصیلی (از شماره سئوال ۱۷۱ تا ۲۰۰ ) پاسخ دهند. در غیر اینصورت چنانچه در زمان مربوط به آزمون استعداد تحصیلی به سئوالات تخصصی پاسخ داده شود، تقلب محسوب خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون در کلیه رشته ها ساعت ۹ صبح است. آزمون کلیه رشته ها از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ (به مدت ۱۵۰ دقیقه) است.

زمان آزمون رشته های شنوایی شناسی و گفتار درمانی از ساعت ۹ صبح تا ۱۱:۲۰ (به مدت ۱۴۰ دقیقه)، رشته فیزیک پزشکی از ساعت ۹ صبح تا ۱۱:۵۰ (به مدت ۱۷۰ دقیقه)، رشته های مهندسی پزشکی (بیوالکتریک و رباتیک) و آمار زیستی از ساعت ۹ صبح تا ۱۲:۲۰ (به مدت ۲۰۰ دقیقه) و مجموعه رشته های داروسازی از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۱۲:۴۰ (به مدت ۲۲۰ دقیقه) است.

درب های ورودی از ساعت ۷:۳۰ باز می شود و داوطلبان باید حداکثر رأس ساعت ۸ صبح در محل برگزاری آزمون حضور داشته باشند.

شروع فرایند آزمون از ساعت ۸:۳۰ خواهد بود و از ورود داوطلبان پس از این ساعت به حوزه آزمون ممانعت خواهد شد.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش