رتبه‌بندی بین‌المللی کیواس 2022: سه دانشگاه ایرانی در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر اشتغال فارغ‌التحصیلان

نتایج رتبه بندی اشتغال فارغ‌التحصیلان سال ۲۰۲۲ کیو اس منتشر شد و سه دانشگاه صنعتی شریف و تهران با کسب رتبه در بازه ۵۰۰-۳۰۱ توانستند برای اولین بار در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان در این حوزه قرار گیرند و دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در رده ۵۰۰+ قرار گرفت.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

کیو اس به عنوان یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه بندی بین‌المللی است که دانشگاه‌های جهان را رتبه بندی می‌کند و رتبه بندی استخدام فارغ‌التحصیلان مشخص می‌کند که کدام دانشگاه بیشترین کمک را به فارغ‌التحصیلان خود جهت کسب شغل ارائه می‌دهد.

روش شناسی رتبه بندی استخدام فارغ‌التحصیلان کیو اس بر اساس ۵ شاخص نظرسنجی کارفرمایان (وزن ۳۰ درصد)، خروجی فارغ‌التحصیلان (وزن ۲۵ درصد)، مشارکت با کارفرمایان نسبت به اعضای هیئت علمی (وزن ۲۵ درصد)، مشارکت کارفرما / دانشجو (وزن ۱۰ درصد)، نسبت استخدام فارغ‌التحصیلان (وزن ۱۰ درصد) صورت می‌گیرد.

پایگاه رتبه‌بندی کیو اس این ارزیابی را در سطح دنیا منتشر کرده است. در اولین سال این رتبه بندی ۳۰۰ دانشگاه در سطح دنیا در این ارزیابی قرار گرفتند. در سال ۲۰۲۲ تعداد ۵۵۰ دانشگاه از ۷۸ کشور دنیا رتبه بندی شدند و دانشگاه‌های بیشتری توانسته‌اند در این ارزیابی قرار گیرند.

با بهبود شرایط جهان در زمینه همه گیری COVID-۱۹، اهمیت فارغ التحصیلی با مهارت‌ها و ویژگی‌های مورد نیاز کارفرمایان، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

هر یک از دانشگاه‌هایی که در این رتبه بندی قرار گرفتند توانایی تولید فارغ‌التحصیلان با «مهارت‌های نرم» مورد نیاز برای محل کار مدرن را نشان داده‌اند.

با توجه به رقابت شدید برای استخدام فارغ‌التحصیل در سراسر جهان، دانشجویان باید به طور جدی به این موضوع فکر کنند که دانشگاه آنها چگونه می‌تواند از طریق ارتباط با کارفرمایان بین‌المللی و کسب اطمینان از توسعه مهارت‌ها و دانش لازم، آنها را به طور مناسب برای اشتغال تمام وقت آماده کند.

از جمهوری اسلامی ایران سه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران در بازه ۳۰۱ - ۵۰۰ این رتبه بندی قرار دارند.
سه-دانشگاه-ایرانی-در-جمع-۵۰۰-دانشگاه-برتر-اشتغال-فارغ-التحصیلان
انستیتو فناوری ماساچوست MIT از آمریکا، دانشگاه استانفورد از آمریکا، دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس (UCLA) از آمریکا، دانشگاه سیدنی از استرالیا، دانشگاه هاروارد از آمریکا، دانشگاه شینهوا (Tsinghua) از چین، دانشگاه ملبورن از استرالیا، دانشگاه کمبریج از انگلستان، دانشگاه هنگ کنگ از هنگ کنگ و دانشگاه آکسفورد از انگلستان به ترتیب رتبه‌های اول تا دهم این رتبه بندی را به دست آورده‌اند.
 

بیشتر بخوانید:


10 دانشگاه های برتر کانادا 2022
دانشگاه های برتر استرالیا در سال 2022
10 دانشگاه های برتر انگلستان در سال 2022 معرفی شدند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش