میزان اعتبار پاسپورت برای ثبت نام لاتاری 2023 / راهنمای تمدید پاسپورت

برای ثبت نام لاتاری نیاز به پاسپورت با حداقل ۶ماه اعتبار دارید. اگر یکی‌از اعضای خانواده ثبت نام میکند فقط همان فرد کافیست که پاسپورت داشته باشد.

برای مطرح کردن سوالاتتون و آشنایی با مراحل لاتاری از ثبت نام تا وقت سفارت پیج لاتاری گرین کارت را در اینستا گرام دنبال کنید

اگه قصد ثبت نام لاتاری دارید از همین الان برای تمدید یا تقاضای پاسپورت اقدام کنید.

راهنمای تعویض و تمدید پاسپورت
اعتبار  پاسپورت معمولاً ۵ ساله است و گاهی نیاز است زودتر از پایان مدت اعتبار آن تمدید شود. دلیل این نیاز، درخواست سفارتخانه‌ها از افراد برای داشتن گذرنامه‌ای با حداقل اعتبار ۶ ماهه است.
◾️اتمام برگه‌های گذرنامه
◾️درخواست تغییر محل زندگی
◾️درخواست تفکیک نام فرزندان از گذرنامه
◾️مخدوش شدن گذرنامه به دلایلی چون آب خوردگی، سوختگی یا خط‌خوردگی
◾️تغییر نام، نام خانوادگی یا تاریخ تولد با استناد به شناسنامه‌ ایرانی
◾️مدارک لازم برای تعویض یا تمدید پاسپورت

متقاضیان تعویض یا تمدید پاسپورت باید با در دست داشتن مدارک زیر به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند:

مدارک مشترک برای آقایان و بانوان:
◾️تهیه‌ فرم و شناسه گذرنامه از دفاتر پلیس + ۱۰
◾️پرداخت وجوه تعیین‌شده با دستگاه کارت‌خوان موجود در دفاتر پلیس + ۱۰. واریز این مبلغ از طریق اینترنت، عابر بانک و فیش بانکی به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست.
◾️اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی (در صورت صادر نشدن کارت ملی، تأییدیه ثبت‌ احوال مورد قبول است)
ارائه‌ اصل آخرین پاسپورت؛ این گزینه در صورت معتبر بودن پاسپورت، نیاز است.
◾️عکس بیومتریک؛ عکس آقایان باید بدون کلاه، عینک، آرایش مو، کراوات و زیورآلات باشد. همچنین رنگ لباس آن‌ها نباید با رنگ پس‌زمینه یکی باشد. خانم‌ها نیز باید برای عکس پاسپورت حجاب کامل داشته باشند و بدون آرایش یا زیورآلات در مقابل دوربین حاضر شوند. روسری یا مقنعه‌ی خانم‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که گردی صورت آن‌ها کاملاً در عکس به‌وضوح دیده شود. امروزه عکس بیومتریک در دفاتر پلیس + ۱۰ با دستگاه‌های اتوماتیک عکاسی گرفته می‌شود.
◾️افراد بالای ۱۵ سال، باید شناسنامه‌ عکس‌دار ارائه کنند.
◾️افراد زیر ۱۵ سال باید حتماً گواهی اشتغال به تحصیل، دفترچه بیمه یا پاسپورت عکس‌دار با خود داشته باشند.
◾️برای افراد زیر ۶ سال باید در هنگام حضور در دفاتر پلیس + ۱۰، حتماً یک عکس از کودک ارائه شود.
◾️اجازه‌ محضری برای افراد زیر ۱۸ سال از سوی پدر یا قیم قانونی
◾️بازنشستگان نظامی که هنوز ۵ سال از بازنشستگی آن‌ها نگذشته، باید از حفاظت یگان مربوطه ارائه نامه با خود به همراه داشته باشند.
◾️بازنشستگان نظامی که از زمان بازنشستگی آن‌ها بیش از ۵ سال می‌گذرد، حتماً باید اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان را ارائه دهند.
◾️نظامیان شاغل نیز برای درخواست گذرنامه، باید نامه‌ی موافقت حفاظت یگان مربوطه را به دبیرخانه‌ی اداره‌ی گذرنامه تحویل داده و پس از ثبت، به دفاتر خدمات الکترونیکی پلیس مراجعه کنند.

ارائه‌ی اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از نوع فقط هوشمند یا موافقت‌نامه‌ سازمان نظام‌وظیفه‌ی عمومی برای مشمولان، در حین مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ ضروری است.

اگر به‌تازگی برای تعویض کارت معافیت یا پایان خدمت خود اقدام کرده‌اید، می‌توانید پس از گذشت ۲۴ ساعت از درخواست تعویض، با ارائه‌ی برگه ثبت درخواست به افسر گذرنامه در دفاتر خدمات الکترونیکی، درخواست صدور یا تعویض پاسپورت بدهید.
افراد بالای ۵۰ سال نیاز به ارائه‌ی کارت پایان خدمت ندارند.
دانشجویان و دانش آموزان برای خروج از کشور، باید حتماً گواهی اشتغال به تحصیل خود را به سازمان نظام‌وظیفه‌ی عمومی تحویل دهند.

اجازه‌ی محضری برای بانوان متأهل از سوی همسر در هنگام مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیکی پلیس ضروری است.

بانوانی که همسر آن‌ها فوت کرده، لازم است اصل گواهی فوت یا اصل شناسنامه‌ همسرِ فوت‌شده، ممهور به مهر ابطال را با خود به همراه داشته باشند.
اصل طلاق‌نامه برای بانوان مطلقه به هنگام حضور در دفاتر پلیس + ۱۰ ضروری است.

پس‌ از اینکه تمامی مدارک موردنیاز خود را آماده کردید، با در دست داشتن آن‌ها به یکی از دفاتر پلیس + ۱۰ در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کنید. افسر گذرنامه در این دفاتر اقدام به بررسی مدارک شما کرده و پس از تأیید، رسیدی برای شما صادر می‌شود. افراد باید این رسید را به هنگام تحویل گذرنامه در درب منزل به مأمور پست نشان دهند.

پاسپورت جدید معمولاً بین یک هفته تا ۱۰ روز به نشانی شما در فرم درخواست گذرنامه ارسال می‌شود. البته این زمان برای صدور پاسپورت جدید در اثر مفقودی، چیزی حدود ۲۰ روز است.

زمان ثبت نام لاتاری 2023
ثبت نام لاتاری 2023 از 6 اکتبر 2021 ( ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ) ساعت 20:30  آغاز و به مدت یک ماه ادامه دارد. در اطلاعیه های سایت لاتاری آمده است که ثبت نام لاتاری گرین کارت 2023 طبق روال هر سال انجام خواهد شد و شیوع کرونا ویروس در فرایند ثبت نام تاثیری ندارد. نتایج لاتاری 2023 آمریکا در اوایل ماه مه 2022 یعنی اواسط اردیبهشت 1401 اعلام خواهد شد. 
 

ثبت نام قطعی و مطمئن در لاتاری 2023
به پاس اعتماد شما همراهان عزیز و همیشگی ویکی گرام، امسال هم برای ثبت نام لاتاری گرین کارت 2023 آمریکا در خدمتتان هستیم. 

با توجه به حجم بالای متقاضیانی که قصد دارند فرآیند ثبت نام را به کارشناسان ما بسپارند و نیز به درخواست خود متقاضیان عزیز از امروز رزرو ثبت نام لاتاری در دسترس شما دوستان قرار دارد.

به این ترتیب کافیست بر اساس لیست اطلاعات مورد نیاز، مدارک را آماده و برای دریافت اطلاعات واریز وجه ثبت نام به شماره ۰۹۲۱۶۶۱۸۴۸۹ در واتس اپ یا تلگرام ارسال کنید تا فرآیند بررسی مدارک و رزرو انجام و به محض شروع فرآیند ثبت نام، ورود اطلاعات در سایت مربوطه انجام و تاییدیه ثبت نام برایتان ارسال شود‌.


نکته: به دلیل شیوع کرونا هیچ گونه خدمات حضوری برای ثبت نام انجام نمی شود.
 

اطلاعات مورد نیاز ثبت نام لاتاری
◾️اطلاعات پاسپورت متقاضی
◾️ اطلاعات شناسنامه متقاضی
◾️ آدرس محل زندگی متقاضی
◾️ میزان تحصیلات متقاضی
◾️ وضعیت تاهل و فرزند متقاضی
◾️ ایمیل و شماره تماس متقاضی
◾️ اطلاعات شناسنامه همسر
◾️ اطلاعات شناسنامه فرزندان

جدول هزینه های ثبت نام لاتاری 2023

خدمات    هزینه (تومان)
بررسی اطلاعات و تکمیل فرم مجردی 120000
بررسی اطلاعات و تکمیل فرم متاهلی (بدون فرزند) 180000
بررسی اطلاعات و تکمیل فرم متاهلی (دو شانس) 360000
بررسی و تکمیل اطلاعات هر یک از فرزندان  10000

*متقاضیانی که از طریق ویکی گرام اقدام به ثبت نام لاتاری 2023 میکنند، اعلام نتایج برایشان رایگان می‌باشد و بعد از برنده شدن میتوانند از خدمات مشاوره و راهنمایی درباره ادامه روند کار و تکمیل فرم های بعدی استفاده کنند.*
 

➕ بیشتر بخوانید:


اطلاعیه برای برندگان ایرانی لاتاری گرین کارت
زمان شروع ثبت نام لاتاری 2023 / افزایش ظرفیت پذیرش
هزینه های تقریبی بعد از قبولی در لاتاری آمریکا 
زمان شروع ثبت نام لاتاری 2023 / افزایش ظرفیت پذیرش
شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا چقدر است؟
پس از برنده شدن لاتاری گرین کارت چکارهایی انجام دهیم؟


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش