چگونه در لهستان تحصیل کنیم و ویزای دانشجویی بگیریم؟

لهستان نهمین کشور بزرگ در اروپا است و به طور فزاینده ای مقصد محبوب دانشجویان بین المللی است. دانشگاه های محلی با برنامه های تحصیلی مقرون به صرفه و هزینه های اقامتی، بازگشت سرمایه خوبی را ارائه می دهند. هزینه های پایین زندگی را نیز اضافه کنید تا فرمول موفقیت (مالی) را در اختیار داشته باشید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

در زیر بهترین دانشگاه های لهستان که دارای مدرک انگلیسی هستند ارائه می شود:
دانشگاه وروتسلاو
دانشگاه صنعتی ورشو
دانشگاه آدام میکویچ، پوزنان
دانشگاه پزشکی وروتسلاو
دانشگاه ورشو

تحصیل در لهستان چگونه است؟
شما باید به سرعت در زندگی دانشگاهی و اجتماعی لهستان ادغام شوید، زیرا تنها دانشجوی خارجی نخواهید بود. سالانه بیش از 65000 بین المللی در یکی از دانشگاه های لهستان ثبت نام می کنند. شما فرصت های زیادی برای گفتگو، کشف فرهنگ های دیگر و سرگرمی در مهمانی های محلی خواهید داشت.

سیستم آموزشی بر اساس اصول بولونیا است، بنابراین هیچ شگفتی در اینجا وجود ندارد. تکمیل اکثر لیسانس ها 3 سال طول می کشد، در حالی که اکثر کارشناسی ارشد 1 یا 2 سال طول می کشد. البته استثنائاتی نیز وجود دارد (به عنوان مثال برخی از برنامه های پزشکی، مهندسی).
 
هزینه تحصیل و زندگی در لهستان
اطلاعاتی در مورد دوره های علوم پزشکی در لهستان
نحوه-تحصیل-در-لهستان-و-دریافت-ویزای-دانشجویی
در لهستان چه چیزی بخوانیم؟
از بین دوره های مختلف دانشگاهی موجود در لهستان، اینها برخی از محبوب ترین در بین دانشجویان بین المللی است:
 فناوری اطلاعات در لهستان
 تجاری در لهستان
 علوم اجتماعی در لهستان
 حقوق در لهستان
 مهندسی در لهستان 

چرا تحصیل در لهستان؟
5 دلیل برای تحصیل در لهستان:

1. سنت
سنت آموزش لهستانی به سال 1364 برمی گردد که پادشاه کازیمیر بزرگ آکادمی کراکو را تاسیس کرد که امروزه به نام دانشگاه یاگیلونین معروف است. آکادمی کراکو، که یکی از قدیمی ترین در جهان است، پس از آکادمی های بولونیا و پادوآ، و دومین دانشگاه در اروپای مرکزی پس از پراگ بود.

2. مدرنیته
امروزه سیستم آموزش عالی لهستان به سرعت در حال توسعه است. لهستان از نظر تعداد افراد ثبت نام شده در آموزش عالی رتبه چهارم را در اروپا (پس از انگلستان، آلمان و فرانسه) در اختیار دارد. کل جمعیت دانشجویی در بیش از 400 مدرسه در سطح دانشگاه تقریباً یک و نیم میلیون نفر است. سالانه تقریباً نیم میلیون جوان تحصیلات خود را در دانشگاه ها و کالج ها آغاز می کنند. دانشگاه ها سطح دانشگاه لهستان بیش از 200 نوع تحصیل با کیفیت بالا را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از منطقه آموزش عالی اروپا ارائه می دهند. اکثر دانشگاه ها دوره هایی را به زبان های خارجی ارائه می دهند.

3. روند بولونیا
لهستان نقش فعالی در روند بولونیا دارد. با توجه به معرفی آموزش سه مرحله ای بر اساس مطالعات کارشناسی/کارشناسی ارشد/دکتری و همچنین سیستم انتقال اعتبار اروپا، هم دانشجویان لهستانی و هم دانشجویان بین المللی که در لهستان تحصیل می کنند کاملاً متحرک هستند و می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی تحصیلات خود را در جاهای دیگر اتحادیه اروپا ادامه دهند. تنها در برنامه اراسموس که بیش از 20 سال است ادامه دارد، بیش از 43000 دانشجوی خارجی برای تحصیل به لهستان آمده اند و تقریبا 100000 دانشجو از لهستان بخشی از تحصیلات خود را در کشوری دیگر در اتحادیه اروپا گذرانده اند. دانشجویان خارجی که به لهستان می آیند می توانند انتظار داشته باشند که جذاب ترین و متنوع ترین فرصت های آموزشی مطابق با استانداردهای بالای اروپایی وجود داشته باشد. آنها می توانند پزشکی، بیوتکنولوژی یا مهندسی، همچنین هنر و تجارت و بسیاری از موضوعات دیگر را مطالعه کنند. مدرکی که پس از فارغ التحصیلی به آنها اعطا می شود نه تنها در سراسر اروپا بلکه در اکثر کشورهای جهان نیز شناخته شده است.

4. کیفیت آموزش عالی
سیستم آموزش عالی لهستان به خوبی توسعه یافته است. کیفیت آموزش ارائه شده تحت نظارت و ارزیابی منظم است. موسسات اصلی لهستانی مسئول تضمین کیفیت در آموزش عالی عبارتند از: کمیته اعتباردهی لهستان، شورای عمومی آموزش عالی و کنفرانس روسای دانشگاه ها دانشگاهی در لهستان. بیش از 5،000 دوره در لهستان وجود دارد و هر یک از آنها باید تأیید کمیته اعتبار لهستان را کسب کنند. در میان آنها تعدادی از رشته های تحصیلی وجود دارد که نمره عالی را دریافت کرده اند. لیست رشته های تحصیلی عالی در وب سایت کمیته اعتبار بخشی لهستان موجود است.

5. هزینه های زندگی و تحصیل
در مقایسه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، هزینه های تحصیل در لهستان واقعاً رقابتی است و هزینه های زندگی کسری از هزینه ای است که یک دانشجوی خارجی باید در سایر شهرهای اروپا خرج کند.

برای اطلاعات ضروری در مورد تحصیل در لهستان و درخواست برنامه های آموزش عالی، به وب سایت Go-Poland مراجعه کنید.

چگونه درخواست شود
هر دانشگاه در لهستان دارای سیستم پذیرش خاص خود در وب سایت خود است که به دانشجویان آینده اجازه می دهد برای برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد و دکتری خود درخواست دهند و ثبت نام کنند. بنابراین، هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، می توانید درخواست آنها را بررسی کرده و مطالب خود را در آنجا ارسال کنید.

در اینجا مدارکی وجود دارد که ممکن است در طول درخواست دانشگاه خود برای ارائه آنها نیاز داشته باشید:
اسکن مدارک تحصیلی شما (دبیرستان یا لیسانس)
رونوشت/سابقه دوره های قبلی شما
اسکن گذرنامه و/یا شناسنامه شما
رزومه شما
نمرات آزمون
مدرک تحصیلی یا بودجه
توصیه نامه ها (2 یا 3)
نمونه کارها و/یا نمونه های نوشتاری

راههای مفید برای اطمینان از واجد شرایط بودن در دانشگاه لهستان
دوره های آمادگی را بگذرانید: این نوع دوره ها به دانشجویان متقاضی مدرک این امکان را می دهد تا قبل از شروع کارشناسی ارشد یا سایر برنامه های تحصیلات تکمیلی، از آموزش بیشتری برخوردار شوند.

انگلیسی خود را از طریق دوره آمادگی زبان انگلیسی تقویت کنید: اگر در یک برنامه تحصیلی در لهستان شرکت می کنید، باید ثابت کنید که مهارت های زبان شما برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها به اندازه کافی خوب است. این دوره ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون های زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه ها آماده می کند.

آزمونهای زبان انگلیسی
برای تحصیل در لهستان، باید مدرکی از مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهید. گواهینامه هایی که عموماً توسط دانشگاه های لهستان پذیرفته می شوند عبارتند از:
PTE Academic
TOEFL iBT
آیلتس آکادمیک
C1 Advanced یا C2 Proficiency

با این وجود، همیشه باید وب سایت دانشگاه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شرایط دقیق مورد نیاز چیست.
 
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای

نحوه-تحصیل-در-لهستان-و-دریافت-ویزای-دانشجویی1.jpeg
مراحل اخذ ویزای دانشجویی لهستان
محل دانشگاه خود را تأیید کنید: قبل از اینکه بتوانید برای ویزا اقدام کنید، باید پیشنهاد یک دانشگاه لهستانی را پذیرفته باشید و مدرکی از محل خود داشته باشید.

نزدیکترین کنسولگری لهستان را پیدا کنید: برای رسیدگی به درخواست ویزا باید به سفارت یا کنسولگری لهستان در کشور خود مراجعه کنید. شما می توانید نزدیکترین کنسولگری لهستان پیدا کنید.

تعیین وقت ویزا با کنسولگری: احتمالاً ابتدا باید از طریق وب سایت کنسولگری لهستان به صورت آنلاین ثبت نام کنید.

اسناد خود را آماده کنید: برای مشاهده لیست کامل اسناد مورد نیاز به زیر مراجعه کنید. الزامات خاص ممکن است بین کنسولگری ها متفاوت باشد، بنابراین ابتدا آنها را تأیید کنید.

در قرار ملاقات خود شرکت کنید و مدارک خود را ارسال کنید: کلیه مدارک از جمله فرم درخواست چاپ شده و امضا شده و هزینه ویزا را ارسال کنید. شما باید ظرف دو تا سه هفته تصمیم بگیرید.

درخواست مجوز اقامت لهستان
ویزای نوع D به شما اجازه می دهد تا یک سال در لهستان بمانید، بنابراین برای اقامت طولانی مدت باید درخواست مجوز اقامت موقت کنید، به عنوان مثال، اگر در حال تحصیل در یک دوره کارشناسی سه ساله هستید.

می توانید با مراجعه به دفتر محلی Voivodship خود برای دریافت مجوز اقدام کنید. شما باید ارائه دهید:
فرم درخواست
اسناد هویت
مدرک تحصیلی شما
مدارک بیمه درمانی
اثبات اینکه بودجه کافی دارید

اولین مجوز شما به مدت 15 ماه معتبر است، اما می تواند تا سه سال تمدید شود، اما نه بیشتر از بقیه تحصیلات شما. شما فقط می توانید زمانی که به طور قانونی در لهستان زندگی می کنید، اما قبل از اتمام ویزا، درخواست دهید.

شرایط ویزای دانشجویی لهستان
در اینجا مدارکی وجود دارد که هنگام درخواست ویزای نوع D لهستان باید ارائه دهید:
فرم درخواست ویزای دانشجویی لهستان تکمیل و امضا شده است
گذرنامه معتبر (باید سه ماه پس از خروج برنامه ریزی شده شما از لهستان معتبر باشد)
نامه رسمی پذیرش از دانشگاه لهستان
رزومه شما
مدارک و مدارک تحصیلی
اثبات مهارت زبان انگلیسی شما
شواهدی که نشان می دهد شما منابع مالی کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل دارید
مدارک بیمه درمانی
یک عکس به اندازه گذرنامه
اثبات اقامت در لهستان
اسناد حمل و نقل، مانند بلیط قطار یا هواپیما

کار با ویزای دانشجویی لهستان
هیچ محدودیتی برای کار با ویزای دانشجویی نوع D لهستانی وجود ندارد. دانشجویان بین المللی می توانند بدون نیاز به مجوز کار در لهستان کار کنند، به شرط داشتن مجوز اقامت معتبر.

اگرچه ممکن است هنگام تحصیل در لهستان یک شغل تمام وقت داشته باشید، اما باید مطمئن شوید که کار بر روی تحصیلات شما تأثیر نمی گذارد. اگر ساعت های طولانی کار بر نمرات شما تأثیر منفی بگذارد، ممکن است تمدید مجوز اقامت خود برای شما سخت تر شود.
 
توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش