35 بورس تحصیلی کارشناسی ارشد برتر در جهان برای دانشجویان بین المللی (با بودجه کامل)

آیا به دنبال بورس های تحصیلی کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی هستید؟ هزاران فرصت بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد در سراسر جهان وجود دارد. اما ما آن را به معتبرترین و کاملترین بورسیه های کارشناسی ارشد اختصاص داده ایم.

کانال تلگرامی برترین بورس های بین المللی 
 

1. Rotary Peace Fellowship for Masters and Professional Programs

هر سال، روتاری افرادی را از سراسر جهان انتخاب می کند تا بورسیه های تحصیلی کامل را در یکی از مراکز صلح خود دریافت کنند. این بورسیه ها شهریه و هزینه ها، اتاق و تخت، حمل و نقل رفت و برگشت و کلیه هزینه های کارآموزی و تحصیل میدانی را پوشش می دهد. حداکثر 50 بورس تحصیلی کارشناسی ارشد در دانشگاه دوک و دانشگاه کارولینای شمالی در ایالات متحده و سایر موسسات غیرآمریکایی اعطا می شود. مدت زمان برنامه بین 15 تا 24 ماه است.
 

2. Stipendium Hungaricum Scholarship by the Government of Hungary

برنامه بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum، به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که در مجارستان به صورت رایگان تحصیل کنند. سالانه هزاران دانشجو از سراسر جهان برای تحصیلات عالی در مجارستان متقاضی می شوند. تعداد متقاضیان Stipendium Hungaricum و همچنین تعداد موقعیت های تحصیلی موجود به طور مداوم در حال افزایش است. این برنامه بر اساس همکاری و توافق بین سایر کشورها و مجارستان است. در حال حاضر بیش از 50 کشور از 4 قاره مختلف در این برنامه حضور دارند.
 

3. ARES Masters and Training Scholarships

ARES توسط دولت بلژیک، 150 نقطه برای بورسیه های کارشناسی ارشد و 70 جایزه برای مشارکت در برنامه های آموزشی اعطا می کند. برای اعطای این بورسیه تحصیلی باید عمدتا از یک کشور در حال توسعه باشید و هدف شغلی شما باید علاقه خود را نسبت به مسائل توسعه نشان دهد. اگر تمام معیارهای بورسیه ARES را رعایت کنید، هزینه سفر، کمک هزینه زندگی ماهانه، تمام هزینه های واگذاری، هزینه های نصب، شهریه، هزینه ثبت نام، بیمه، مسکن، کمک هزینه افراد وابسته، هزینه بازگشت و پاداش پایان کار به شما تعلق می گیرد.
 

4. Rhodes Trust Scholarships at University of Oxford

بورسیه های تحصیلی رودز که از طریق وصیت نامه سسیل جان رودز در سال 1902 تأسیس شد، قدیمی ترین و شاید معتبرترین برنامه بورسیه بین المللی در جهان است که به جوانان شایسته از سراسر جهان اجازه می دهد تحصیلات تکمیلی تمام وقت را در دانشگاه آکسفورد انجام دهند. بورسیه دانشمندان رودز، در سراسر جهان و در مقاطع مختلف، فعال است و بیش از 7000 نفر را پوشش می دهد. هر سال، 95 دانشمند رودز از 20 حوزه انتخابیه رودز (64 کشور) در سراسر جهان انتخاب می شوند.
 

5. Cambridge Trust International Scholarships

Cambridge Commonwealth، European & International Trust در 1 اوت 2013 از ادغام Trust Cambridge Commonwealth و Cambridge Overseas Trust تأسیس شد. Trust سالانه تقریباً 500 بورس تحصیلی اعطا می کند و سالانه بین 1100 تا 1400 دانشجو را از 85 کشور جهان ساکن می کند. در مجموع نزدیک به 19000 بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی اعطا شده است. جوایز به دانشجویان منتخب در مقطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی در همه موضوعات اهدا می شود.
 

6. VLIR-UOS Masters  & Training Scholarships

VLIR-UOS بودجه و تسهیل تعاملات بین موسسات آموزش عالی در فلاندرز در بلژیک و آنها در کشورهای در حال توسعه فعالیت دارند. بنابراین دانشجویان کشورهای در حال توسعه می توانند این بورسیه را در دوره های مختلف دریافت کنند. سالانه به 250 دانشجو بورسیه تعلق می گیرد. برای دریافت این بورسیه، حداکثر سن 35 سال برای کارشناسی ارشد اولیه و 40 سال برای کارشناسی ارشد پیشرفته است. برای دوره کوتاه آموزشی، حداکثر سن 45 سال است. این بورسیه تحصیلی تمام هزینه های مرتبط را که می توانید به آن فکر کنید پوشش می دهد.
 

7. Swedish Institute Scholarships for Global Professionals (SISGP)

برنامه بورسیه های موسسه سوئدی برای متخصصان جهانی (SISGP) بخشی از طرح جوایز بین المللی دولت سوئد است که هدف آن توسعه رهبران جهانی است که در برنامه 2030 سازمان ملل متحد برای توسعه پایدار مشارکت خواهند داشت. این بورسیه هزینه تحصیل، هزینه زندگی، سفر، بیمه و حق عضویت فارغ التحصیلان حداکثر 300 متخصص جوان علاقه مند به مدارک کارشناسی ارشد در سوئد را پرداخت می کند.
 

8. Joint Japan World Bank Group Scholarship Program

برنامه بورسیه تحصیلی مشترک ژاپن/بانک جهانی برای زنان و مردان کشورهای در حال توسعه با تجربه حرفه ای مرتبط که برای برنامه کارشناسی ارشد در موضوعات مرتبط با توسعه درخواست می دهند، باز است. سالانه چندین بورسیه تحصیلی ارائه می شود. این بورسیه هزینه تکمیل مدرک کارشناسی ارشد را پوشش می دهد: سفر هوایی برگشت، 500 دلار کمک هزینه سفر، شهریه و هزینه بیمه اولیه پزشکی و حوادث ؛ کمک هزینه ماهانه برای تأمین هزینه های زندگی مدت زمان بورسیه تحصیلی حداکثر دو سال است.
 

9. MasterCard Foundation Scholars Program

برنامه بورسیه های بنیاد مسترکارت در سال 2012 آغاز شد و به دانشجویانی مستعد اجازه می دهد که از منابع مالی آنها استفاده کنند. حمایت مالی شامل شهریه، محل اقامت، کتاب و ... است. پیش بینی می شود که برنامه بورسیه تحصیلی در طی 8 تا 10 سال برای 15000 جوان برای مقاطع متوسطه، کارشناسی و کارشناسی ارشد مفید باشد. دانشگاه میشیگان، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه ایالتی آریزونا، دانشگاه ولزلی، دانشگاه دوک برخی از موسسات عالی شرکت کننده در برنامه دانش پژوهان هستند.
 

10. New Zealand Commonwealth Scholarships (on hold)

فرصت های حمایت مالی از دانشجویان در کشورهای در حال توسعه در نیوزلند در مقایسه با کشورهایی مانند انگلستان و حتی کشور خواهر، استرالیا چندان رایج نیست. با این حال برنامه های بورسیه وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند در آن شرکت کنند. یکی از آنها بورسیه مشترک المنافع نیوزلند است. آیا می خواهید برای کارشناسی ارشد یا دکترا در نیوزلند تحصیل کنید؟ پس از این فرصت استفاده کنید. این بورسیه تحصیلی از دانشجویان کشورهای مشترک المنافع برای تحصیل، هزینه های زندگی در نیوزلند و بلیط هواپیما پشتیبانی مالی می کند. همراهان دانشجویان واجد شرایط دریافت ویزای کار هستند که به آنها اجازه می دهد در طول تحصیل شریک زندگی خود در نیوزلند زندگی و کار کنند.
 

11. New Zealand Development Scholarships (on hold)

این بسیار شبیه بورسیه مشترک المنافع نیوزلند است، بورسیه های توسعه نیوزلند (NZDS) نامزدهای سایر کشورها - عمدتا کشورهای در حال توسعه - را انتخاب می کند و به آنها این فرصت را می دهد تا در زمینه های خاص دانش و مهارت هایی را کسب کنند که به توسعه کشور خودشان این بورسیه ها شامل حمایت مالی از شهریه، هزینه های زندگی در نیوزلند و بلیط هواپیما می شود. همراهان دانشجویان همچنین واجد شرایط دریافت ویزای کاری هستند که به آنها اجازه می دهد در طول تحصیل شریک زندگی خود در نیوزلند زندگی و کار کنند.
 

12. The Schwarzman Scholars Program

سالانه حداکثر 200 دانشمند شوارتزمن نماینده نسل بعدی رهبران جهان خواهند بود. دانشمندان شوارتزمن نه تنها بر اساس استعداد تحصیلی و توانایی فکری آنها، بلکه بر توانایی مدیریتی، روحیه کارآفرینی، توانایی پیش بینی و عمل به روندها و فرصت های در حال ظهور، شخصیت مثال زدنی و تمایل به درک سایر فرهنگ ها، دیدگاه ها و انتخاب می شوند. موقعیت ها همه داوطلبان واجد شرایط قبل از ثبت نام با موفقیت مدرک کارشناسی خود را گذرانده اند و باید به زبان انگلیسی مسلط باشند.

هزینه های SchwarzmanScholars به ​​طور کامل تحت پوشش برنامه قرار می گیرد، از جمله شهریه و هزینه، اتاق و تخت، سفر به پکن و خارج از آن، یک سفر تحصیلی در داخل کشور، کتاب ها و لوازم مورد نیاز، لپ تاپ و تلفن هوشمند Lenovo، بیمه سلامت و بیمه.
 

13. Australia Awards Scholarships (on hold for African Students)

هر سال، دولت استرالیا حداکثر 1000 بورس تحصیلی جایزه استرالیا را به دانشجویان کشورهای در حال توسعه ارائه می دهد. این بهترین بورسیه تحصیلی است که می توانید برای آن درخواست کنید زیرا به جای نمرات و مدارک تحصیلی شما، سابقه کار را در اولویت قرار می دهد. عملکرد تحصیلی درجه دو می تواند این بورس تحصیلی کامل را با حمایت دولت برای شما به ارمغان آورد تنها در صورتی که به خوبی آماده باشید.
 

14. German Academic Exchange Service (DAAD) Scholarships

اگر در مورد بورسیه ها آگاهی دارید، حتماً این بورسیه را زیاد دیده اید. لیست امروز ما می تواند از 10 بورسیه برتر DAAD تشکیل شده باشد زیرا هر سال، از میان هزاران دوره تحصیلات تکمیلی که توسط موسسات آلمانی ارائه می شود، DAAD تا 80 درصد از برنامه های تحصیلی مورد علاقه دانشجویان کشورهای در حال توسعه را پشتیبانی می کند. بورسیه های DAAD از لیسانس، فوق لیسانس، دکتری گرفته تا تحقیقات و همچنین بازدیدهای گروهی و هیات علمی متغیر است. این بورسیه ها بسته به دوره تحصیلی شما می تواند بورسیه کامل یا جزئی باشد.
 

15. Fulbright Foreign Scholarships

برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت دانشجویان فارغ التحصیل، متخصصان جوان و هنرمندان خارج از کشور را قادر می سازد تا در ایالات متحده تحصیل کرده و تحقیق کنند. این بورسیه ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری است. تعداد جوایز در هر کشور متفاوت است، اما تقریباً 4000 دانشجوی خارجی هر ساله بورسیه فولبرایت دریافت می کنند. این کمک هزینه تحصیل، کتاب های درسی، بلیط هواپیما، کمک هزینه زندگی و بیمه سلامت را در طول تحصیل تأمین می کند.
 

16. Chinese Government Scholarships

دولت چین، بعلاوه دولتهای استانی، دانشگاهها و بزرگان صنعت و بنیادهای مختلف آن، بزرگترین ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی در جهان هستند. هم برای دانشجویان بین المللی و هم برای شهروندان چینی. بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دولت چین بسیار زیاد است و نمی توان به آنها اشاره کرد. با این حال، اگر می خواهید یک برنامه تحصیلی انگلیسی در چین بخوانید، حتماً بین ماه های مارس و آوریل برای هر یک از بورسیه های تحصیلی دولت چین درخواست دهید.

17. Chinese university scholarship.

18. Bilateral Scholarship Program

19. MOFCOM Scholarship

20. Great Wall Scholarship Program

21. EU Scholarship Program for European Union member countries

22. AUN Scholarship Program for Asian countries

23. Marine Scholarship of China

24. World Meteorological Organization (WMO) Scholarship

25. PIF Program for Pacific Island countries.

 

26. Commonwealth Scholarships and Fellowships

کمیسیون بورس تحصیلی مشترک المنافع (CSC) سالانه حدود 800 جایزه برای تحصیلات تکمیلی و توسعه حرفه ای ارائه می دهد. بیش از 27،500 نفر از محققان و همکاران مشترک المنافع از سال 1959 توسط دولت بریتانیا از طریق CSC تأمین مالی شده اند. CSC هر سال بورسیه ها و بورسیه های تحصیلی زیر را ارائه می دهد:

27. Commonwealth Master’s & PhD Scholarships

28. Commonwealth Shared Scholarships

29. Commonwealth Distance Learning Scholarships

30. Commonwealth Rutherford Fellowships

31. Commonwealth Medical Fellowships and

32. Commonwealth Professional Fellowships

33. Commonwealth Split-site PhD Scholarship

 

34. Chevening Scholarships

Chevening یک برنامه جوایز بین المللی دولت انگلستان است که از سال 1983 با هدف توسعه رهبران جهانی انجام شده است. Chevening که توسط اداره امور خارجه و مشترک المنافع (FCO) و سازمانهای شریک تأمین مالی می شود، دو نوع جایزه - بورسیه های Chevening و Chevening Fellowships ارائه می دهد. گیرندگان شخصاً توسط سفارتخانه های بریتانیا و کمیسیون های عالی در سراسر جهان انتخاب می شوند. بورسیه های تحصیلی Chevening تقریباً به 1500 نفر در هر سال تعلق می گیرد. این بورسیه حمایت مالی کامل برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هر یک از دانشگاه های شایسته انگلستان و فرصتی برای تبدیل شدن به یک شبکه جهانی تأثیرگذار از 44000 فارغ التحصیل را ارائه می دهد.
 

35. Erasmus Mundus Scholarship

برنامه های کارشناسی ارشد مشترک Erasmus Mundus، طرح های تحرک تحصیلی درون آفریقایی و درون ACP، برنامه هایی هستند که توسط EACEA مدیریت می شوند و در حال حاضر فرصت های بورسیه تحصیلی را ارائه می دهند. دانش آموزان از سراسر جهان می توانند از طریق مدرک کارشناسی ارشد مشترک Erasmus Mundus (EMJMD) برای بورسیه تحصیلی کامل درخواست دهند. علاوه بر این، دانشجویان (در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا) و کارکنان (اداری و دانشگاهی) از یک کشور آفریقایی می توانند برای بورسیه های طرح تحرک دانشگاهی درون آفریقایی درخواست دهند.
 


راهنمای نهایی و جامع درباره نحوه درخواست بورسیه تحصیلی


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش