10 دانشگاه با شهریه رایگان در ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده ممکن است به خاطر داشتن دانشگاه های گرانقدر معروف باشد، زیرا دانشجویان به طور متوسط ​​32000 دلار برای تحصیل هزینه می کنند. در حالی که این اغلب برای جلوگیری از تقضای بالا است، دانشگاههای رایگان در ایالات متحده - حداقل برای شهروندان آن - وجود دارد. اگر به تحصیل در برخی از موسسات رایگان در ایالات متحده فکر می کنید، مطمئن شوید که از بین آنها انتخاب کنید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

1، دانشگاه ایلینوی Urbana-Champaign دانشگاه ایلینوی Urbana-Champaign در سال 1867 تأسیس شد. این یک موسسه عمومی  است که آموزش سطح Ivy League را با قیمت ارزان (و برای برخی، رایگان) ارائه می دهد.

این دانشگاه 150 واحد کارشناسی و 100 برنامه کارشناسی ارشد را از طریق 15 بخش دانشگاهی خود ارائه می دهد. اینها دانشکده های کشاورزی، هنرهای زیبا و کاربردی، مهندسی، پزشکی، علوم اطلاعات، علوم بهداشت، حقوق، آموزش، هنرهای آزاد و علوم، تجارت، رسانه، مددکاری اجتماعی، هوانوردی، روابط کار و اشتغال، دامپزشکی و پزشکی است به

از طریق تعهد ایلینوی، این دانشگاه به مدت 4 سال برای دانشجویان داخلی و ثبت نام کنندگان خانواده هایی با درآمد 67،100 دلار و کمتر شهریه رایگان ارائه می دهد. نکته احتمالی در اینجا فرآیند پذیرش دقیق است، زیرا دانشگاه اغلب به معدل بالا و SAT/ACT، به ویژه در دانشکده مهندسی نیاز دارد.

2. دانشگاه هوستون دانشگاه هوستون (UH) یک موسسه تحقیقاتی عمومی است که به عنوان پردیس شاخص سیستم UH عمل می کند. این مدرسه در سال 1927 تأسیس شد و سومین مدرسه بزرگ در ایالت تگزاس است.

برنامه های دانشگاهی UH از طریق کالج های معماری، هنر، تجارت، آموزش، مهندسی، مدیریت هتل و رستوران، حقوق، هنرهای آزاد و علوم اجتماعی، علوم طبیعی و ریاضیات، پرستاری، بینایی سنجی، داروسازی، مددکاری اجتماعی، فناوری و پزشکی ارائه می شود. 

UH شهریه رایگان برای انتخاب دانشجویان از طریق Cougar Promise ارائه می دهد. واجدین شرایط ساکنین تگزاس هستند که اولین و تمام وقت دانشجویان این دانشگاه هستند. از این طریق، دانشگاه رایگان در ایالات متحده قصد دارد به متقاضیانی که از خانواده هایی با درآمد سالانه کمتر از 65000 دلار هستند، کمک مالی کند. تخفیف های خاصی نیز به متقاضیان خانواده هایی تعلق می گیرد که سالانه 65001 تا 125000 دلار درآمد دارند.
 
نحوه دریافت اقامت و مجوز کار پس از تحصیل در آمریکا
شهرها و دانشگاههای برتر دانشجویی برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا

دانشگاه-با-شهریه-رایگان-در-ایالات-متحده-آمریکا
3. دانشگاه ایالتی ویرجینیا دانشگاه ایالتی ویرجینیا، که با نام ویرجینیا یا VSU نیز شناخته می شود، یک موسسه عمومی در اتریک، ویرجینیا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1882 به عنوان موسسه و کالج ویرجینیا افتتاح شد، که اولین مدرسه دولتی برای سیاه پوستان آمریکایی است.

مدارک VSU مطابق دانشکده های کشاورزی، تجارت، مهندسی و فناوری، علوم طبیعی، آموزش، علوم انسانی و علوم اجتماعی و تحصیلات تکمیلی سازماندهی می شود. تا به امروز، بیش از 4700 دانشجو در چنین برنامه هایی تحصیل می کنند.

همین اواخر، VSU یک برنامه آموزشی رایگان برای دانشجویان واجد شرایط که در نزدیکی محوطه دانشگاه زندگی می کنند، راه اندازی کرد. این امر توسط شبکه مقرون به صرفه کالج ویرجینیا امکان پذیر است، که هدف آن برآوردن نیازهای دانشجویان است. اولویت با فارغ التحصیلان دبیرستان های پترزبورگ و ماتوآکا است، اگرچه متقاضیان واجد شرایط سایر موسسات نیز در نظر گرفته می شوند.

4. دانشگاه ایالتی واشنگتن دانشگاه ایالتی واشنگتن-که بعنوان محاوره ای تحت عنوان WSU یا Wazzu شناخته می شود-یک موسسه عمومی  و تحقیقاتی است که در پولمن، واشنگتن واقع شده است.  این دانشگاه، که دارای پردیس هایی در Spokane، Tri-city، Everett و Vancouver Canada است، در کالج های منابع کشاورزی و طبیعی، هنرها و علوم، تجارت، ارتباطات، آموزش، مهندسی و معماری، پزشکی، پرستاری، داروسازی سازماندهی شده است.، و دامپزشکی.

این کالج ها به راه اندازی WSU به یکی از بهترین دانشگاه های دولتی ایالات متحده کمک کرده اند. تا به امروز، این برنامه به دلیل برنامه های مهندسی و دامپزشکی شهرت بین المللی دارد.

طبق تعهد Cougar، WSU به دانشجویانی که از خانواده های کم درآمد تا متوسط ​​درآمد دارند، شهریه رایگان ارائه می دهد. این دانشگاه رایگان در ایالات متحده تعادل شهریه و سایر هزینه هایی را که تحت پوشش کالج واشنگتن یا Pelt Grants نیست پرداخت می کند. این پیشنهاد ممکن است برای 3 سال دیگر یا در مجموع 8 ترم مداوم تمدید شود.

5. دانشگاه نبراسکا سیستم سیستم دانشگاه نبراسکا یک کنسرسیوم دانشگاه دولتی است که در سال 1869 شروع به کار کرد. از داشتن یک پردیس تنها در لینکلن، این سیستم اکنون دارای 3 دانشگاه (لینکلن، اوماها و کرنی) و همچنین یک کالج فنی 2 ساله است.

متقاضیان در 3 پردیس تحت تعهد نبراسکا واجد شرایط تحصیل رایگان هستند. برای واجد شرایط بودن، دانشجو باید یک دانشجوی کارشناسی تمام وقت و مقیم نبراسکا باشد. درآمد خانواده وی باید 60،000 دلار یا کمتر باشد. پس از برآوردن این شرایط، دانشجو می تواند در محل مورد نظر خود درخواست دهد. سپس وی باید فرم رایگان درخواست کمک فدرال دانشجویی را تکمیل کند تا درآمد خانواده و صلاحیت وی ارزیابی شود. برای حفظ وضعیت شهریه رایگان، دانشجو باید معدل 2.5 یا بالاتر را حفظ کند.

6. دانشگاه ایالتی تنسی شرقی دانشگاه ایالتی تنسی شرقی یا ETSU یک موسسه تحقیقاتی است که در شهر جانسون، تنسی مستقر است. در سال 1911 به عنوان مدرسه عادی ایالت تنسی شرقی تأسیس شد و تبدیل به یکی از بزرگترین دانشگاه های این ایالت شد.

ETSU برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه های هنر و علم، تجارت و فناوری، علوم بالینی و توانبخشی، پزشکی، پرستاری، داروسازی و بهداشت عمومی ارائه می دهد.

این دانشگاه همچنین مدارک منحصر به فردی مانند Bluegrass، Old Time & Country Country و همچنین Appalachian Studies ارائه می دهد. 

ETSU برای دانشجویان جدید اول و تمام وقت که دریافت کننده کمک تحصیلی Tennessee Student یا Tennessee Hope Lottery Scholarship هستند، شهریه رایگان ارائه می دهد. این هزینه شهریه و خدمات برنامه را پوشش می دهد اما هزینه های مسکن در محوطه دانشگاه را شامل نمی شود. بورسیه تحصیلی نیز محدود به دانشجویان داخلی است.
 
راحت ترین دانشگاه های آمریکا برای اپلای کدامند؟ / 100 دانشگاه برتر با بالاترین نرخ پذیرش
دانشگاه-با-شهریه-رایگان-در-ایالات-متحده-آمریکا
7. دانشگاه ایالتی میانه تنسی دانشگاه ایالتی میانه تنسی یا MTSU یک دانشگاه دولتی است که اولین بار در سال 1911 درهای خود را باز کرد. این دانشگاه که قبلاً یک مدرسه معمولی بود، در حال حاضر بیش از 300 برنامه از طریق 35 دپارتمان خود ارائه می دهد. اینها تحت دانشکده های علوم پایه و کاربردی، علوم رفتاری و بهداشت، آموزش، هنرهای لیبرال، رسانه و سرگرمی و تجارت سازماندهی می شوند.

MTSU همچنین برنامه های منحصر به فردی مانند مدیریت صنعت ضبط، مدیریت صنعت بتن و اعزام پرواز را ارائه می دهد. مانند ETSU، MTSU به دانشجویانی که برای اولین بار، تمام وقت و دولتی که بورس تحصیلی Pell Grant یا HOPE Lottery را دریافت کرده اند، تحصیل رایگان می دهد.

8. دانشگاه کلارک دانشگاه کلارک یک موسسه تحقیقاتی خصوصی است که در Worcester، ماساچوست واقع شده است. در سال 1887 به لطف موقوفات توسط تاجر یوناس گیلمن کلارک افتتاح شد. قبلاً یک مدرسه تحصیلات تکمیلی بود، در نهایت در سال 1902 دانشجوی کارشناسی پذیرفت.

این دانشگاه، که در محله اصلی جنوبی قرار دارد، همچنین دارای دانشکده مدیریت، کارشناسی ارشد جغرافیا، مدرسه مطالعات حرفه ای، دانشکده روانشناسی و دانشکده شیمی و بیوشیمی است.

علیرغم اینکه یک مدرسه خصوصی است، دانشگاه کلارک به ساکنان واجد شرایط Worcester که در 5 سال گذشته در محله دانشگاه دانشگاه زندگی کرده اند، شهریه رایگان ارائه می دهد. این پوشش، که 4 سال طول می کشد، به متقاضیانی داده می شود که دستورالعمل های برنامه های بورسیه تحصیلی فدرال و ایالتی را رعایت کنند.

9. دانشگاه مین در آگوستا دانشگاه مین در آگوستا (UMA) یک موسسه دولتی منطقه ای است که در مرکز مین مستقر است. به عنوان عضو سیستم UM از سال 1965، این سیستم با ارائه 31 درجه و 37 گواهینامه به ساکنان منطقه توسعه یافت. UMA در حال حاضر به 2 مدرسه دانشگاهی تقسیم می شود، یعنی مدرسه هنرها و علوم و مطالعات حرفه ای.

علیرغم اینکه یک موسسه کوچک است، این دانشگاه به دلیل ارائه برنامه های آنلاین کارشناسی در زمینه های علوم اطلاعات و کتابداری مشهور است.

در UMA، دانشجویان می توانند به صورت رایگان از طریق Pledge Tree State Pledge تحصیل کنند. 

10. دانشگاه جزایر ویرجین دانشگاه جزایر ویرجین (UVI) یک دانشگاه زمینی است که در جزایر زیبا سنت کروکس، سنت توماس و سنت جان واقع شده است. این دانشگاه در سال 1962 با عنوان کالج جزایر ویرجین تأسیس شد و یکی از 101 کالج و دانشگاه سیاهپوست در ایالات متحده است.

UVI از برنامه درسی هنرهای لیبرال برای برنامه های خود در تجارت، آموزش، علوم انسانی و اجتماعی، پرستاری و علوم و ریاضیات پیروی می کند. همچنین با سایر دانشگاههای آمریکایی، مانند مهندسی (همراه با دانشگاه فلوریدا، دانشگاه واشنگتن - سنت لوئیس و دانشگاه کارولینای جنوبی) و پزشکی (با دانشگاه بوستون)، آموزش می دهد.

شهریه رایگان UVI بدون در نظر گرفتن سن، درآمد خانواده یا تاریخ فارغ التحصیلی به ساکنان جزایر ویرجین ارائه می شود. برای حفظ این شایستگی، دانشجو باید معدل 2.50 را حفظ کند. پس از فارغ التحصیلی، وی باید برای مدت زمان معینی در  جزایر ویرجین کار کند.
 

چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
بورسیه های تحصیلی آمریکا در سال 2021-2022 برای دانشجویان بین المللی
راهنمای آزمون های SAT و ACT برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا


 


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش