10 دانشگاه کاملا رایگان در نروژ برای دانشجویان بین المللی

نروژ ممکن است یکی از گران ترین کشورها برای سفر باشد، اما در واقع آموزش عمومی رایگان را برای همه دانشجویان بدون در نظر گرفتن تابعیت ارائه می دهد. اگرچه نروژ به اندازه بسیاری از مقاصد تحصیلی محبوب نیست، اما به آرامی در حال جذب دانشجویان از سراسر جهان است. در حال حاضر، بیش از 9500 دانشجوی متقاضی تحصیل در مقطع بین المللی در نروژ وجود دارد-و انتظار می رود این آمار در سالهای آینده افزایش یابد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

شما نیز می توانید بخشی از این جمعیت دانشجویی پررونق خارجی باشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای هر یک از این دانشگاه های رایگان در نروژ اقدام کنید.

1. دانشگاه برگن دانشگاه برگن یا UiB یک دانشگاه دولتی رایگان است که در برگن، نروژ واقع شده است. این دانشگاه در سال 1946 تأسیس شد و در حال حاضر میزبان 14000+ دانشجوی است که 13٪ آنها از خارج از کشور هستند.

UiB برنامه های مدرکی را در زمینه های هنرهای زیبا و موسیقی، علوم انسانی، حقوق، ریاضیات و علوم طبیعی، پزشکی، روانشناسی و علوم اجتماعی ارائه می دهد.

UiB به عنوان یک دانشگاه با بودجه عمومی، یکی از بسیاری از موسسات نروژی است که فارغ از تابعیت دانشجو، آموزش رایگان ارائه می دهد. با این حال، ثبت نام کنندگان فقط باید مبلغ ثبت نام ترم 590 NOK یا 65 دلار بپردازند که به تأمین مالی سازمان رفاه دانشجویان کمک می کند.

2. The Arctic University of Norway  The Arctic University of Norway (UiT) که در ترومسو واقع شده است شمالی ترین موسسه آموزشی جهان است. اولین بار در سال 1972 درهای خود را باز کرد و در حال حاضر مدرکی در زمینه های علوم بهداشت، علوم و فناوری، علوم انسانی و آموزش، علوم زیستی و شیلات، هنرهای زیبا، حقوق و ورزش و مددکاری اجتماعی ارائه می دهد.

UiT به عنوان سومین موسسه برتر در نروژ رتبه بندی شده است-و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جوان در جهان ذکر شده است. این دانشگاه رایگان در نروژ همچنین ششمین دانشگاه بزرگ این کشور است که دارای 14000+ دانشجو است-11٪ آنها خارجی هستند.

در UiT بدون شهریه، دانشجویان فقط باید حداقل هزینه ترم 625 NOK یا 73 دلار بپردازند. این فرایندهایی مانند ثبت نام، امتحانات، کارت دانشجویی، مشاوره دانشجویی و عضویت در سازمان دانشجویی را پوشش می دهد. این همچنین به دانشجوی اجازه می دهد تا برای حمل و نقل عمومی و سایر رویدادهای فرهنگی از تخفیف برخوردار شود.
 
مزایای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در خارج
فاکتورهای مهم در انتخاب محل برای تحصیل در خارج از کشور
دانشگاه-رایگان-در-نروژ-برای-دانشجویان-بین-المللی
3. دانشگاه علم و صنعت نروژ دانشگاه علم و صنعت نروژ یا NTNU که در سال 1760 تأسیس شد، در حال حاضر پردیس هایی را در تروندهایم، ژاویک و آلسوند اداره می کند.

این 3 دانشگاه برتر نروژ مسئول ارائه دوره های مهندسی و فناوری اطلاعات هستند، همچنین برنامه هایی در زمینه های علوم طبیعی، معماری و طراحی، اقتصاد، مدیریت، پزشکی، علوم بهداشتی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و آموزش دارد.

NTNU به عنوان یکی از موسسات آموزشی با بودجه عمومی نروژ، شهریه ای دریافت نمی کند. دانشجویان خارجی که 8 درصد از 36000+ دانشجوی دانشگاه را تشکیل می دهند، باید هزینه ترم 580 NOK یا 68 دلار بپردازند. این خدمات رفاهی دانشجویان و همچنین بودجه سازمان دانشجویی را پوشش می دهد.

4. دانشگاه علوم زیستی نروژ دانشگاه علوم زیستی نروژ یا NMBU یک موسسه عمومی رایگان است که در As، نروژ واقع شده است. در سال 1859 به عنوان کالج تحصیلات تکمیلی کشاورزی نروژ تأسیس شد، در 1897 به کالج دانشگاهی تبدیل شد. در سال 2005، در نهایت به یک دانشگاه کامل تبدیل شد.

 پنجمین دانشگاه برتر نروژ دارای مدرکی در زمینه های علوم زیستی، شیمی، علوم غذایی، بیوتکنولوژی، علوم محیط زیست، مدیریت منابع طبیعی، محوطه سازی، اقتصاد، تجارت، علم، فناوری و دامپزشکی است.

NMBU یکی از کمترین نرخ ثبت نام در نروژ را دارد و تنها 5،800+ دانشجوی دارد. با این حال، دارای بیشترین تعداد دانشجویان خارجی با 20 درصد است. همه این دانشجویان از وضعیت بدون شهریه NMBU برخوردار هستند-اگرچه آنها موظف به پرداخت هزینه ترم کوچک دانشگاه 470 NOK (55 دلار) هستند. این شامل چندین مزایا و خدمات دانشجویی، در میان بسیاری از برنامه های دیگر است.

5. دانشگاه اگدر دانشگاه Agder یا UiA یک دانشگاه دولتی است که در سال 2007 تأسیس شد. قبلاً به عنوان کالج دانشگاه Agder شناخته می شد، که در سال 1994 افتتاح شد، در حال حاضر پردیس هایی در Kristiansand و Grimstad اداره می کند.

UiA دارای بیش از 11000+ دانشجوی محلی و بین المللی است که در دانشکده های تجارت و حقوق، علوم اجتماعی، هنرهای زیبا، علوم بهداشتی و ورزشی، علوم انسانی و آموزش، مهندسی و علوم و آموزش معلم ثبت نام کرده اند.

این دانشگاه شهریه رایگان در نروژ همچنین به طور فعال در تحقیقات، به ویژه در زمینه های هوش مصنوعی، پردازش سیگنال، مطالعات اروپایی و مطالعات جنسیتی و بسیاری دیگر فعالیت دارد.

همه دانشجویان از پرداخت شهریه در UiA معاف هستند. با این حال، دانشجویان تمام وقت برای تحصیل در مقطع تحصیلی باید هزینه ترم 800 NOK (93 دلار) بپردازند. سایر هزینه های مربوط به تحصیل در UiA شامل اقامت (3200 کرون یا 373 دلار در ماه)، کتاب های درسی (تا 3500 کرون یا 409 دلار) و حمل و نقل (520 کرون یا 60 دلار) است.

6. دانشگاه نورد Nord University، که در سال 2016 تأسیس شد، یک دانشگاه دولتی است که در شهرهای نوردلند و تراندلاگ مستقر است. این پردیس اصلی در Bodø و Levanger و همچنین پردیس های ماهواره ای در Steinkjer، Mo i Rana، Namsos، Sandnessjøen، Nesna، Stjørdal و Vesterålen دارد.

این دانشکذه ها در مجموع 11000 دانشجوی محلی و بین المللی در رشته های علوم زیستی و آبزی پروری، آموزش و هنر، علوم پرستاری و بهداشت، علوم اجتماعی و تجارت دارند.

دانشگاه نورد، که از بودجه عمومی برخوردار است، مانند بسیاری از دانشگاه های دولتی دیگر رایگان است. با این حال، دانشجویان بین المللی باید هزینه ترم 725 NOK یا 85 دلار بپردازند. این شامل هزینه های اداری و همچنین کمک به سازمان های مختلف دانشجویی می شود.

دانشجویان خارجی همچنین باید ظرفیت مالی خود را برای ثبت نام در Nord مستند کنند. در حال حاضر، مبلغ مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه 123،519 NOK یا 14،432 دلار برای یک سال است.
 
تحصیل رایگان در نروژ بدون آیلتس
نحوه دریافت ویزای دانشجویی نروژ
دانشگاه-رایگان-در-نروژ-برای-دانشجویان-بین-المللی
7. دانشگاه علوم کاربردی نروژ غربی Western Norway University، که در اصطلاح عامیانه با نام HVL شناخته می شود، یک موسسه آموزشی دولتی است که در سال 2017 تأسیس شد. این نتیجه ادغام 5 دانشگاه است، 5 پردیس در برگن، استورد، هاوگسوند، سوگندال و Førde.

HVL، که دارای 16000+ دانشجوی داخلی و خارجی است، در حال حاضر دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های آموزش و هنر، مهندسی و علوم، بهداشت و علوم اجتماعی و مدیریت بازرگانی ارائه می دهد. همچنین دارای یک دانشگاه غواصی-و همچنین مراکز تحقیقاتی برای تمرین مبتنی بر شواهد، آموزش، بهداشت، دانش مهد کودک، غذا و فعالیت دریایی است.

در حالی که تحصیل رایگان است، HVL هزینه کمی را پرداخت می کند که باید در هر ترم پرداخت شود. و بسته به دوره، ممکن است لازم باشد هزینه های اضافی را برای سفرها، سفرهای میدانی و غیره بپردازید. در مورد هزینه زندگی، یک دانشجوی بین المللی در HVL باید حدود 10،000 کرون یا 1168 دلار در ماه هزینه کند.

8. دانشگاه جنوب شرقی نروژ University of South-Eastern نروژ یا USN یکی از جوانترین دانشگاه های دولتی این کشور است. این دانشگاه رایگان در نروژ برای دانشجویان بین المللی در سال 2018 و به دنبال ادامه کالج های دانشگاهی Telemark، Buskerud و Vestfold تأسیس شد.

در نتیجه این ادغام، USN چندین پردیس را در Horten، Kongsberg، Drammen، Rauland، Notoden، Porsgrunn، Telemark، Bø و Hønefoss اداره می کند، در اینجا، 17،000+ محلی و خارجی در برنامه هایی در زمینه های بهداشت و علوم اجتماعی، علوم انسانی و آموزش، تجارت و فناوری و علوم دریایی ثبت نام کرده اند.

اگرچه بدون شهریه، دانشجویان USN باید هزینه ترم تحصیلی قانونی 929 NOK یا 108 دلار بپردازند. این امر عملیات سازمان دانشجویی و همچنین هزینه های چاپ و کپی را پوشش می دهد. همچنین ممکن است مبالغ اضافی خارج از پرداخت نیمسال به دانشجویان تحصیلات تکمیلی تعلق گیرد.

9. دانشگاه متروپولیتن اسلو دانشگاه متروپولیتن اسلو یا OsloMet یکی دیگر از جوانترین دانشگاه های نروژ است. این تنها در سال 2018 پس از ادغام موسسات مختلف در اسلو بزرگ تأسیس شد. علیرغم نامش، این دانشگاه در مناطق اسلو و آکرشوس واقع شده است.

این دانشگاه در مجموع 20،000+ دانشجوی داخلی و خارجی دارد که در دانشکده های علوم بهداشت، آموزش و علوم اطلاعات، علوم اجتماعی و فناوری و طراحی ثبت نام کرده اند. اکثر این دوره ها به زبان نروژی تدریس می شود، اگرچه برخی به زبانهای فرانسوی، آلمانی و انگلیسی ارائه می شود.

مانند اکثر دانشگاه های دولتی نروژ، تحصیل در OsloMet برای دانشجویان بین المللی کاملاً رایگان است. به طور پیش بینی شده، ثبت نام کنندگان باید هزینه ترم 600 NOK یا 70 دلار بپردازند. این به تأمین هزینه خدمات رفاهی دانشجویان کمک می کند.

همچنین هزینه کپی NOK 220 (25 دلار) وجود دارد که باید هر ترم پرداخت شود. کمک به SAIH، که مبلغ 40 NOK (5 دلار) است، یک هزینه داوطلبانه است که ممکن است از کل بدهی ها کسر شود.

10. کالج دانشگاه اوستفولد کالج دانشگاهی اوستفولد، یکی از دانشگاه های رایگان نروژ برای دانشجویان بین المللی، در سال 1994 در شهرستان ویکن، نروژ تأسیس شد. در حال حاضر، در مجموع 7000 دانشجو در پردیس های Frederikstad و Halsen ثبت نام کرده اند.

HiØ به همکاران، کارشناسی، کارشناسی ارشد و برخی از دکترا در زمینه های تجارت، علوم اجتماعی، زبان های خارجی، علوم رایانه، آموزش، مهندسی، علوم بهداشتی و مطالعات تئاتر ارائه می دهد.

همانند اکثر مدارس با بودجه عمومی، تحصیل در HiØ رایگان است. دانشجویان فقط باید مبلغ کمی نیمسال تحصیلی به مبلغ 600 NOK یا 70 دلار بپردازند. هزینه زندگی در فردریکستاد نسبت به اکثر مناطق نروژی نیز ارزانتر است، زیرا دانشجویان HiØ فقط باید مبلغ 4500 کرون یا 525 دلار برای اقامت هر ماه بپردازند.

➕ بیشتر بخوانید:
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال -2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش