تسهیل اعطای اقامت به مهاجران زیر هجده سال بدون همراه در اسپانیا

اسپانیا روند اعطای اقامت به مهاجران زیر هجده سال بدون همراه و همچنین اجازه کار به این دسته از مهاجران را تسهیل می کند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

انتظار می رود حدود ۱۵ هزار پناهجو بتوانند از این تسهیلات جدید بهره‌مند شوند که عمدتا شامل کاهش زمان انتظار و رفع محدودیت برای نوجوانانی است که بصورت قانونی در اسپانیا کار و زندگی کرده اند و حداقل ۱۶ سال دارند.

طبق مقررات جدید بعد از یک دوره سه ماهه، مهاجران جوان زیر ۱۸ سال اوراق اقامتی خود را دریافت می کنند. زمان انتظار برای این اوراق پیش از این دستکم ۹ ماه بود.

اما مهاجرانی که بین ۱۸ تا ۲۳ سال سن دارند علاوه بر این باید ثابت کنند که ماهیانه ۴۷۰ یورو درآمد دارند. این میزان پول که احتمالا از طریق برنامه حمایتی تامین اجتماعی به آنها تعلق می گیرد برای برخورداری از کارت اقامت و اجازه کار الزامی است. پیش تر درآمد ماهانه بالاتری برای تکمیل پرونده لازم بود و برای اعطای اجازه کار به آنها ضمانتی وجود نداشت.

دولت سوسیالیست اسپانیا هدف از این تصمیم خود را کمک به ادغام مهاجران در جامعه، بویژه آن دسته از آنها اعلام کرده که ممکن است زمانی از سوی مقامات به حال خود رها شده باشند.

سازمان های غیر دولتی فعال در زمینه حقوق مهاجرین سهم بسزایی در تغییر مقررات مهاجرتی اسپانیا داشته اند و برای بهبود کیفیت زندگی پناهجویان فشار زیادی را بر مسئولین این کشور وارد کرده اند.

این در حالیست که اسپانیا طی سال های گذشته شاهد ورود مهاجران زیادی خاصه از آفریقا و از طریق دریا بوده است. طبق آمارهای رسمی سازمان ملل متحد بیش از۳۰ هزار پناهجو تنها طی سال جاری میلادی وارد خاک اسپانیا شده اند که در مقایسه با سال گذشته یک رشد ۳۷ درصدی را نشان می دهد.

➕ بیشتر بخوانید:
مهاجرت به اسپانیا
چرا تحصیل در اسپانیا؟
هزینه تحصیل در اسپانیا

شرایط زندگی در کشور اسپانیا

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش