همه آنچه که باید در مورد روند درخواست برای دانشگاه های آمریکا بدانید

آیا قصد تحصیل در ایالات متحده را دارید؟ به عنوان یک دانشجوی بین المللی، فرایند درخواست می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. هر دانشگاهی در زمینه پذیرش استانداردهای خاصی دارد. بنابراین، همه برنامه ها باید به طور جداگانه برای دانشگاه های مورد علاقه شما ارسال شود. همچنین باید به خاطر داشته باشید که در حال رقابت با سایر دانشجویان برای فضاهای محدود در آن موسسات هستید. به این ترتیب، قبل از استقرار در دو یا سه دانشگاه، مطمئن شوید که تمام شرایط را برآورده می کنید. در این مطلب، ما همه آنچه را که باید در مورد روند درخواست برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در هر دانشگاه ایالات متحده بدانید، به شما نشان می دهیم.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

برخی از قوانین کلی وجود دارد که در فرایند درخواست صرف نظر از سطح آن باید در نظر گرفته شود. اول، آیا دانشگاه موضوعی را که می خواهید در آن تحصیل کنید ارائه می دهد؟ به یاد داشته باشید که هر موسسه دارای زمینه های تخصصی خاصی است. بنابراین، همانطور که خود را آماده می کنید، با لیست کوتاه تمام دانشگاه های ایالات متحده که دوره مورد نظر خود را ارائه می دهند، شروع کنید.

دومین فاکتوری که باید در نظر بگیرید جنبه مالی است. از لیستی که در بالا ایجاد کرده اید، ساختار هزینه های هر دانشگاه را بررسی کرده و آنها را با بودجه خود مقایسه کنید. آیا قادر خواهید بود هزینه ها را بدون مشکل پرداخت کنید؟ اگر پاسخ منفی است، جستجوی سایر موسسات مقرون به صرفه را در نظر بگیرید. برعکس، همچنین می توانید بررسی کنید که آیا آنها بورسیه تحصیلی دارند یا خیر. یافتن کمک های مالی از سازمان های دولتی و غیردولتی به شما کمک می کند تا حرفه خود را بدون موانع زیاد دنبال کنید.

در نهایت، آیا مکان دانشگاه برای شما مطلوب است؟ به عنوان دانشجو، ممکن است شغلی پاره وقت (یا فارغ التحصیلان تمام وقت) داشته باشید که قبلاً شروع کرده اید. بنابراین، هنگام تصمیم گیری، زمان سفر خود را در نظر بگیرید و ببینید آیا ارزشش را دارد یا خیر.

 پس از تصمیم گیری در مورد دانشگاه هایی که می خواهید انتخاب کنید، اکنون می توانید به مرحله بعدی بروید. مراحل زیر بستگی به این دارد که آیا برای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا متقاضی هستید. اجازه دهید ابتدا برنامه های کارشناسی را بررسی کنیم.
 
نحوه دریافت اقامت و مجوز کار پس از تحصیل در آمریکا
شهرها و دانشگاههای برتر دانشجویی برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا

همه-آنچه-را-که-باید-در-مورد-روند-درخواست-برای-دانشگاه-های-آمریکا-بدانید
1. درخواست برای برنامه های کارشناسی
برای موقعیت بهتر، مطمئن شوید که برنامه را به اندازه کافی زود شروع کرده اید. به این ترتیب، شما زمان کافی برای انتخاب دانشگاهی دارید که کاملاً با نیازهای شما مطابقت دارد. پس از لیست تمام موسسات ترجیحی خود، اکنون می توانید ادامه دهید و شروع به ارسال برنامه های خود کنید. به یاد داشته باشید، همه دانشگاه ها از روش های یکسان پیروی نمی کنند. بنابراین، قبل از شروع، ممکن است بخواهید مستقیماً با دانشگاه های مورد نظر خود تماس بگیرید تا هر آنچه را که باید بدانید برای شما توضیح دهند. به همین دلیل است که ما اصرار داریم که شما مراحل را به اندازه کافی زود شروع کنید.

بسیاری از دانشگاه های ایالات متحده متقاضیان را ملزم به ارائه نمرات آزمون خود در طول فرایند درخواست می کنند. SAT/ACT، موضوع SAT (وابسته به انتخاب دوره) و آزمون های TOEFL به منظور اندازه گیری آمادگی شما و پیش بینی موفقیت تحصیلی آینده است. شما باید برای این امتحانات از قبل ثبت نام کنید و قبل از اینکه بتوانید به مرحله بعدی بروید، آنها را شرکت دهید. تاریخ این آزمون ها در چندین ماه هر سال تحصیلی تقسیم می شود تا بتوانید طبق برنامه فعلی خود برنامه ریزی کنید. برخلاف تصور رایج که SAT ترجیح داده می شود، همه کالج ها نمرات SAT یا ACT را می پذیرند. بنابراین، همه چیز بستگی به عملکرد شما در هر یک از امتحانات دارد.

اگر در SAT/ACT نمره زیر 1400/30 کسب کنید، می توانید بیش از یک بار در آزمون شرکت کنید تا شانس بیشتری برای انتخاب شدن در طول ارزیابی ها به شما داده شود. همچنین سعی کنید در TOEFL در هر نقطه بالای 100 امتیاز کسب کنید. لطفاً توجه داشته باشید که این میانگین نمرات بر اساس آمارهای اخیر است، اما تضمین کننده موفقیت برنامه شما نیست. برخی از دانشگاه ها به توصیه نامه ای از معلمان قبلی شما نیاز دارند. سایر اسناد مورد نیاز شما شامل گذرنامه، بیانیه هدف، رونوشت و اسناد مالی است.

مرحله بعدی برنامه رسمی برای دانشگاه هایی است که قبلاً انتخاب کرده اید. فرم درخواست متداول را پر کنید. اگر نمی دانید چگونه، باید نحوه پر کردن برنامه مشترک را بررسی کنید. اگر دانشگاه هایی که درخواست می کنید از برنامه مشترک استفاده نمی کنند، باید برنامه های جداگانه ارسال کنید. مهمترین آنها MIT و UC هستند. همه مدارک خود را ضمیمه کرده و به دانشگاه های مربوطه ارسال کنید. اگر پس از ارزیابی توسط کمیته پذیرش موفق شدید، دانشگاه با شما تماس می گیرد. هنگام آماده شدن برای سفر، از این فرصت استفاده کرده و در مورد خدمات اقامتی پرس و جو کنید. 

2. درخواست برای برنامه های کارشناسی ارشد
شما مدرک کارشناسی خود را به پایان رسانده اید و به دنبال ادامه تحصیل در ایالات متحده هستید. روش کار چیست؟ خوب، ابتدا، موفقیت های تحصیلی شما را تا کنون تبریک می گویم! به طور متوسط، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایالات متحده بسته به رشته تخصصی شما بین 30،000 تا 120،000 دلار هزینه دارد. اگر آنها را با دانشگاه های سایر کشورها مقایسه کنید، هزینه های بسیار بالایی است. با این وجود، کیفیت آموزشی که دریافت می کنید ارزش این کار را دارد.

پس از انتخاب دانشگاه های مورد نظر خود، اکنون می توانید این فرایند را آغاز کنید. شرایط درخواست متفاوت است، به همین دلیل شما باید در مورد هر دانشگاهی که انتخاب می کنید تحقیق کنید. اکثر موسسات از شما می خواهند که آزمونهای استاندارد مانند GRE را تکمیل کرده و نمرات خود را ارسال کنید. الزامات هرچه باشد، مطمئن شوید که لیست را کامل کرده اید. مدارک C1، IELTS یا TOEFL به عنوان مدرکی برای تسلط بر زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی مورد نیاز است.

برخی از مدارکی که باید ارائه دهید، رزومه، رونوشت (برای آخرین مدرک)، نمرات آزمون و عکس گذرنامه است. توصیه می شود برای افزایش شانس خود حداقل به سه دانشگاه مراجعه کنید. اما مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که هر دانشگاه از شما می خواهد حدود 75 دلار هزینه درخواست پرداخت کنید.

3. درخواست برای دکتری برنامه ها
احتمالاً شما ماه هاست که به دنبال پیگیری برنامه دکتری هستید. به عنوان "دکتر … ”رویای اکثر دانشجویان است، اما وقتی آن عنوان را از یک دانشگاه معتبر به دست آورید حتی بهتر است. دانشگاه های ایالات متحده در فهرست موتورهای جستجوی گوگل بیشترین جستجو شده را دارند. این آمار نشان می دهد که بسیاری از مردم دوست دارند بخشی از این موسسات باشند. بنابراین، با شروع درخواست خود، آماده مواجهه با رقابت شدید سایر دانشجویان در سراسر جهان باشید.

بر خلاف درخواست برای برنامه های کارشناسی، در این سطح، شما قبلاً می دانید که می خواهید چه چیزی را مطالعه کنید. شما قبلاً تجربه ای در زمینه خود کسب کرده اید. به این ترتیب، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دانشگاهی را انتخاب کنید که بیشتر با علایق تحقیقاتی شما مطابقت دارد. برخی از دانشگاه ها حتی به شما این فرصت را می دهند تا بهترین اساتید را در یک دانشکده خاص پیدا کنید که می توانید به طور موثر با آنها کار کنید. وقتی خود را با یک متخصص در زمینه تخصصی خود هماهنگ کنید، از تجربه و دانش آنها بهره مند خواهید شد.

اکثر مهلت های درخواست در پاییز است، به این معنی که آماده سازی شما باید از بهار آغاز شود. به عنوان مثال، برنامه ای که می خواهید در آگوست 2022 دنبال کنید، شما را ملزم می کند تا قبل از نوامبر 2021 مراحل را تکمیل کنید. از اساتید قبلی خود پیشاپیش نامه توصیه بخواهید. شما همچنین باید آمادگی خوبی برای آزمون GRE داشته باشید زیرا این فرصتی است که می توانید ارزیابی کنندگان را متقاعد کنید که در انجام وظیفه خود کاملاً آماده هستید.

جهت اطلاع شما: مدرک کارشناسی ارشد در بسیاری از زمینه ها هنگام درخواست برای دکترا اجباری نیست.
 
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
بورسیه های تحصیلی آمریکا در سال 2021-2022 برای دانشجویان بین المللی
راهنمای آزمون های SAT و ACT برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا

راحت ترین دانشگاه های آمریکا برای اپلای کدامند؟ / 100 دانشگاه برتر با بالاترین نرخ پذیرش

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش