10 دانشگاه ارزان در چین برای دانشجویان بین المللی

چین میزبان برخی از بهترین دانشگاه های آسیا - و جهان است. به همین دلیل است که افراد بیشتری به سوی این کشور - که محل زندگی حدود نیم میلیون دانشجوی خارجی است - هجوم می آورند. حتی با وجود این اعتبار، تحصیل در چین قیمت زیادی ندارد. در حقیقت، شما می توانید در هر یک از این ارزان ترین دانشگاه های چین برای دانشجویان بین المللی، تحصیلات ارزان قیمت و در سطح جهانی دریافت کنید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

شرایط تحصیل در چین چیست؟
حداقل شرط لازم برای اخذ یک دوره کارشناسی در چین، گواهی اتمام دبیرستان است. برای تحصیلات تکمیلی، مدرک کارشناسی مورد نیاز است.
بسته به برنامه، ممکن است مجبور شوید رونوشت سوابق و توصیه نامه ها را نیز ارسال کنید.
پذیرش همچنین مستلزم اثبات مهارت است-آزمون HSK برای برنامه های آموزش چینی و TOEFL/IELTS برای مدارک انگلیسی.

آیا می توانید در دانشگاه های چین به زبان انگلیسی تحصیل کنید؟
یکی از بهترین دانشگاه ها برای پذیرش چنین برنامه هایی، دانشگاه پکن است. این دانشگاه دوره های تحصیلات تکمیلی حقوق، سیاست عمومی و مدیریت دولتی را آموزش می دهد. یکی دیگر از گزینه های خوب، دانشگاه Tsinghua با رتبه برتر است که 28 برنامه فارغ التحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

در ادامه 10 دانشگاه ارزان در چین برای دانشجویان بین المللی را به شما معرفی می کنیم:
 
نحوه تحصیل رایگان یا ارزان در چین
تحصیل در چین: همه آنچه باید در مورد هزینه تحصیل و زندگی بدانید
دانشگاه-ارزان-در-چین-برای-دانشجویان-بین-المللی
1. دانشگاه نانجینگ
شهریه برای برنامه های کارشناسی: از 5،200 RMB (800 دلار) در سال
شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 8000 RMB (1230 دلار) در سال دانشگاه نانجینگ، که به NU یا NJU نیز معروف است، یک موسسه آموزشی عمومی در جیانگ سو چین است. این عضو C9 League در سال 1902 به عنوان کالج عمومی سانجیانگ تأسیس شد، قدیمی ترین دانشگاه در منطقه نانجینگ است. دانشگاه نانجینگ با شهریه ای در حدود 1000 دلار، ارزان ترین دانشگاه چین برای دانشجویان بین المللی است.

NU در حال حاضر 3 پردیس در Pukou، Xianlin و Gulou اداره می کند. با داشتن این شاخه ها، جمعیت دانشجویی بالغ بر 37000+ دانشجو دارد - 9 which از آنها توسط ثبت نام کنندگان خارجی نشان داده می شوند.

رتبه 7 در کل چین، NU در زمینه های هنرهای لیبرال، مطالعات خارجی، تجارت، روزنامه نگاری و ارتباطات، فیزیک، نجوم و علوم فضایی، شیمی و مهندسی شیمی، علوم زمین، علوم زندگی، پزشکی، محیط زیست و معماری تخصص دارد چند مورد را نام ببرید

2. دانشگاه گوانگشی
شهریه برای برنامه های کارشناسی: از 11،000 RMB (1695 دلار) در سال
شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 15،000 RMB (2310 دلار) در سال دانشگاه گوانگشی، که به Xida نیز معروف است، یک موسسه تحقیقاتی مستقر در نانینگ، گوانگشی است. این دانشگاه در سال 1928 تأسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه در منطقه خودمختار گوانگشی بود. 

در اینجا، دانشجویان می توانند در هر یک از 26 دانشکده و کالج Xida ثبت نام کنند. آنها بر اساس رشته های مختلف مانند مهندسی، کامپیوتر، علوم دریایی، کشاورزی، علوم زندگی، هنرهای لیبرال، سیاست عمومی، هنرها، تجارت و حقوق سازماندهی شده اند. Xida یکی از 1500 دانشگاه برتر چین است.

3. دانشگاه معدن و فناوری چین
شهریه برای برنامه های کارشناسی: از 13،800 RMB (2،125 دلار) در سال
شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 15،400 RMB (2370 دلار) در سال دانشگاه معدن و فناوری چین یا CUMT یک دانشگاه ملی است که در سال 1909 تاسیس شد و به عنوان یکی از ارزان ترین دانشگاه های چین فهرست شده است و آن را در بین دانشجویان بسیار محبوب کرده است. در حال حاضر حدود 47000 ثبت نام کننده دارد و خارجی ها تنها 2 درصد از این جمعیت را تشکیل می دهند.

CUMT، که یک پردیس اصلی در Xuzhou و یک شعبه در پکن را اداره می کند، به خاطر برنامه های برجسته STEM معروف است. آنها شامل تخصص های مختلف مهندسی (معدن، ایمنی، مکانیک، عمران، شیمی و برق) و همچنین ریاضیات، علوم کامپیوتر و فیزیک می شوند.

4. دانشگاه ژجیانگ
شهریه برای برنامه های کارشناسی: از 19،800 RMB (3،050 دلار) در سال
شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 22،800 RMB (3،510 دلار) در سال دانشگاه ژجیانگ با رتبه بندی پنجمین دانشگاه برتر چین (از بین 1500+)، یکی از قدیمی ترین و معتبرترین موسسات کشور است. با توجه به شهرت آن، بسیاری از دانشجویان بین المللی توجه خود را به این دانشگاه معطوف کرده اند. در حال حاضر، آنها 23 درصد از 33،000+ دانشجوی دانشگاه را تشکیل می دهند.

5. دانشگاه ووی
شهریه برای برنامه های کارشناسی: از 14،000 RMB (2،155 دلار) در سال
شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 14،000 RMB (2155 دلار) در سال دانشگاه Wuyi یا WYU در سال 1958 تأسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر در محوطه حومه 28000 متر مربع در نانپینگ، استان فوجیان گسترش یافته است. امروزه WYU فراتر از دوره های آموزشی ارائه می دهد. همچنین برنامه هایی در زمینه های مهندسی، معماری، ریاضیات و علوم کامپیوتر، اکولوژی، هنر، گردشگری، علوم انسانی و تجارت ارائه می دهد.

6. دانشگاه چونگ کینگ
شهریه برای برنامه های کارشناسی: از 14،000 RMB (2،155 دلار) در سال
شهریه برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 30،000 RMB (4615 دلار) در سال دانشگاه چونگ کینگ یکی از دانشگاه های مقرون به صرفه در چین برای دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه در سال 1929 تأسیس شد و به عنوان یکی از بهترین موسسات در چین ذکر شده است. این امر باعث عضویت دانشگاه در لیگ برتر C9 شده است.

ا داشتن این عناوین، دانشگاه چونگ کینگ انتخاب برتر 42000 دانشجو بوده است - 5 درصد از آنها از خارج از چین آمده اند.گروه های دانشگاهی دانشگاه چونگ کینگ تحت دانشکده های علوم و هنرها، محیط ساخته شده، مهندسی و علوم و فناوری اطلاعات دسته بندی شده اند.

7. دانشگاه علم و صنعت ژجیانگ
شهریه برای برنامه های کارشناسی: از 16،000 RMB (2465 دلار) در سال
شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 25،000 RMB (3،850 دلار) در سال دانشگاه علم و صنعت ژجیانگ (ZUST) که در سال 1980 تأسیس شد، یکی از بسیاری از دانشگاه های دولتی واقع در هانگژو است.

ZUST وفادار به نام خود، در زمینه های مهندسی مکانیک و خودرو، مهندسی اتوماسیون و برق، مهندسی اطلاعات و برق، مهندسی عمران و معماری، مهندسی بیولوژیکی و شیمی و صنایع سبک تخصص دارد. جدا از این دوره های STEM، ZUST همچنین دوره های مد، اقتصاد، علوم انسانی و زبان های خارجی را به بیش از 30،000 دانشجوی خود ارائه می دهد. 8 درصد یا حدود 2400 نفر از آنها از خارج آمده اند.

8. دانشگاه ژنگژو
شهریه برای برنامه های کارشناسی: از 18،000 RMB (2770 دلار) در سال
شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 25،000 RMB (3،850 دلار) در سال دانشگاه ژنگژو، که به ژنگدا نیز معروف است، یک دانشگاه دولتی است که در هنان، چین مستقر است. این دانشگاه در سال 1956 تأسیس شد و نتیجه ادغام بین 3 دانشگاه است. به همین دلیل، ژنگدا یکی از بزرگترین جمعیت دانشجویی در چین را با حدود 73000 نفر (داخلی و خارجی) جمع آوری کرده است. این دانشگاه همچنین دارای یکی از بزرگترین پردیس ها است - دهمین دانشگاه بزرگ کشور با مساحت 433 هکتار.

با توجه به ساختار بزرگ دانشگاه، این دانشگاه ارزان در چین در حال حاضر در 51 بخش دانشگاهی سازماندهی شده است. این دانشکدها تخصص های مختلفی از جمله پزشکی و علوم بهداشتی، علوم انسانی و علوم اجتماعی و علوم و مهندسی را ارائه می دهند.

9. دانشگاه صنعتی چین جنوبی
شهریه برای برنامه های کارشناسی: از 18،200 RMB (2800 دلار) در سال
شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 23،000 RMB (3،540 دلار) در سال دانشگاه صنعتی چین جنوبی یا SCUT یک دانشگاه تحقیقاتی است که دارای پردیس هایی در Tianhe و Panyu، Guangdong است. این موسسه در سال 1952 به عنوان موسسه فناوری جنوب چین تأسیس شد و به عنوان یکی از بهترین ها در چین و جهان نامگذاری شده است.

با توجه به اعتبار آن، SCUT بیش از 40،000 دانشجو جذب کرده است - که 5 درصد از آنها از خارج از چین آمده اند. آنها در پردیس های مختلف، مانند شعبه ووشان، که پایگاه 17 بخش است، مستقر شده اند. از سوی دیگر، پردیس شهرک دانشگاه، 11 دانشکده را در خود جای داده است. 4 گروه مهندسی و الکترونیک در حال حاضر در پردیس بین المللی گوانگژو مستقر هستند.

10. دانشگاه ووهان
شهریه برای برنامه های کارشناسی: از 20،000 RMB (3،080 دلار) در سال
شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 23،000 RMB (3،540 دلار) در سال دانشگاه ووهان که به عنوان دوازدهمین دانشگاه برتر در چین رتبه بندی شده است، شهرت خود را به عنوان یکی از انتخابی ترین ها در این کشور به دست آورده است. تا به امروز، حدود 54000 دانشجو دارد - از جمله تعداد انگشت شماری (7 of از کل) که از خارج از چین سرچشمه گرفته اند.

دانشگاه مستقر در هوبی در سال 1893 تأسیس شد و به دلیل محوطه زیبا و چشم انداز دریاچه شرقی مشهور است. در این دانشگاه مقرون به صرفه در چین، دانشجویان ممکن است در هر یک از برنامه های رقابتی موسسه، از جمله برنامه های فلسفه، زبان و ادبیات، هنر، تاریخ، حقوق، اقتصاد، فیزیک، ریاضیات، شیمی، مهندسی، پزشکی و علوم بهداشتی شرکت کنند.
 
آماردانشجویان ایرانی در دانشگاه های چین
روند درخواست و نحوه اخذ ویزای دانشجویی چین
لیست ایمیل اساتید و دانشگاه های چین برای بورس های تحصیلی سال 2021

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش