میزان شهریه و هزینه های تحصیل در برترین دانشگاه در کانادا

به طور کلی، تحصیل در کانادا به طور قابل توجهی ارزان تر از تحصیل در همسایه جنوبی آن، ایالات متحده است. با این حال، کیفیت آن به همان اندازه خوب است و برای برخی از رشته ها، حتی بهتر است. بنابراین، تعجب آور نیست که بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا ترجیح می دهند مدرک تحصیلات عالی خود را از یکی از دانشگاه های متعدد و بسیار مشهور کانادا دریافت کنند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

در این مطلب، ما باید نگاهی به هزینه های تحصیل هشت دانشگاه در کانادا بیاندازیم، که از گران ترین و پرآوازه ترین دانشگاه ها شروع می شود. همه هزینه های ذکر شده در زیر ارزش متوسط ​​هستند و برای برنامه های کارشناسی معتبر است.

1. دانشگاه تورنتو
شهریه برای دانشجویان محلی: 12000 کانادا در سال
شهریه برای دانشجویان بین المللی: 50،000 کانادا در سال
تورنتو قلب تپنده کانادا است، پر از دانشجویان از سراسر جهان. همه آنها فرهنگها، ملیتها و گروههای قومی مختلف را نشان می دهند. دانشگاه تورنتو محبوب ترین دانشگاه در این شهر زیبا و پر جنب و جوش و در کل کانادا است.

هر ساله بیش از 90،000 دانشجو از سراسر کانادا و خارج از کشور در این دانشگاه جذب می شود. محبوب ترین برنامه های کارشناسی در دانشگاه تورنتو در حال حاضر مدیریت و علوم کامپیوتر است.

2. دانشگاه رایرسون
شهریه دانشجویان بین المللی: 45000 کانادا در سال
شهریه برای دانشجویان محلی: 11000 کانادا در سال
رایرسون رقیب اصلی دانشگاه تورنتو است نه تنها به این دلیل که در یک شهر واقع شده اند، بلکه به دلیل کیفیت بالای برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی خود هستند. برخی از محبوب ترین برنامه های کارشناسی دانشگاه عبارتند از مهندسی فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر و روانشناسی عمومی.

دانشجویان سال اول می توانند تحقیقات خود را انجام داده و پروژه های کلاسی خود را در یکی از 11 آزمایشگاه کامپیوتر دانشگاه توسعه دهند یا از یکی از 1400 لپ تاپ هایی که برای دوره تحصیل در دسترس هستند استفاده کنند.

3. دانشگاه سنت مری
شهریه دانشجویان بین المللی: 40،000 کانادا در سال
شهریه برای دانشجویان محلی: 9000 کانادا در سال
فضای این دانشگاه واقعاً بین المللی است، زیرا یک سوم دانشجویان کارشناسی تمام وقت آن از خارج آمده اند. محبوب ترین برنامه های کارشناسی آن در زمینه های تجارت، کارآفرینی و علوم رایانه است.

در وب سایت رسمی آنها گفته شده است که سنت ماری در واقع تنها دانشگاه کانادایی است که برنامه کارشناسی کارآفرینی ارائه می دهد. این برنامه توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه سنت مری اداره می شود.
 
نحوه اپلای و اخذ پذیرش در کانادا 2022
توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق
شهریه-برترین-دانشگاه-های-کانادا
4. دانشگاه مونترال
شهریه دانشجویان بین المللی: 39000 کانادا در سال
شهریه برای دانشجویان محلی: 8000 کانادا در سال
قبل از هر چیز باید در اینجا ذکر شود که تمام برنامه های کارشناسی در این دانشگاه به زبان فرانسه تدریس می شود. این یکی از دانشگاه های پیشرو در کانادا از نظر برنامه های کارشناسی خود در زمینه های حقوق، علوم انسانی و علوم اجتماعی است.

سالانه بیش از 35000 دانشجو در دانشگاه مونترال ثبت نام می کنند. مونترال شاید دومین شهر جذاب کانادا پس از تورنتو برای دانشجویان باشد. برای همه دانشجویان خارجی که تحصیل در این دانشگاه را انتخاب می کنند، ادغام در جامعه محلی باید یکی از اولویت های اصلی آنها باشد. به محض دریافت نامه پذیرش خود از دانشگاه، باید درخواست گواهی پذیرش کبک (CAQ) را ارائه دهند.

5. دانشگاه آلبرتا
شهریه دانشجویان بین المللی: 37000 کانادا در سال
شهریه برای دانشجویان داخلی: 7500 کانادا در سال
دانشگاه آلبرتا که در سال 1908 تأسیس شد، بیشتر به دلیل برنامه های کارشناسی خود در مهندسی عمران، اتوماسیون و کنترل و علوم دامپزشکی مشهور است. بسیاری از پروژه ها برای حفاظت از محیط زیست و حیات وحش توسط دانشجویان و محققان دانشگاه هر ساله با مشارکت نزدیک با مقامات محلی انجام می شود.

بنابراین، اگر کمک به سیاره ما ماموریت زندگی شما است، قطعاً باید در سبزترین دانشگاه کانادا ثبت نام کنید! هر ساله دانشگاه آلبرتا بیش از 40،000 دانشجو از بیش از 180 کشور مختلف جذب می کند.

6. دانشگاه مک مستر
شهریه دانشجویان بین المللی: 34000 کانادا در سال
شهریه برای دانشجویان داخلی: 7400 کانادا در سال
این دانشگاه در سال 1887 در تورنتو تأسیس شد، اما در سال 1930 به همیلتون منتقل شد. دانشگاه مک مستر در حال حاضر دارای بیش از 27000 دانشجوی کارشناسی است، از جمله یک جامعه بین المللی بزرگ با بیش از 3000 دانشجو که بیش از 100 کشور مختلف را نمایندگی می کنند.

این یکی از بهترین دانشگاه ها در کانادا برای دریافت مدرک در علوم بهداشت، مهندسی و تجارت است. آخرین آمار دانشگاه مک مستر را به عنوان 154 مین دانشگاه برتر تحقیقاتی جهان رتبه بندی می کند.

7. دانشگاه کلگری
شهریه دانشجویان بین المللی: 20000 کانادا در سال
شهریه دانشجویان کانادایی: 7000 کانادا در سال
دانشگاه کلگری با افتخار در میان 200 بهترین دانشگاه تحقیقاتی جهان قرار دارد و رهبری دانشگاهی آن تصمیم گرفته است که آن را به بهترین موسسه تحقیقاتی کانادا تبدیل کند. این دانشگاه به دلیل برنامه های کارشناسی خود در باستان شناسی و تاریخ باستان و قرون وسطی از شهرت ملی برخوردار است.

یک واقعیت جالب در مورد پردیس های این دانشگاه - چهار مورد از آنها در منطقه کلگری واقع شده اند و یکی در دوحه، پایتخت قطر! این دانشگاه همچنین محل مرکز بین المللی میکروبیوم است - تنها موسسه تحقیقاتی در کانادا که به کاوش میکروبیوم اختصاص داده است!

8. دانشگاه اتاوا
شهریه برای دانشجویان داخلی: 6500 دلار کانادا در سال
شهریه دانشجویان بین المللی: 16000 کانادا در سال
این دانشگاه در پایتخت، اتاوا، شاید بهترین مکان برای کسب مدرک پزشکی در کانادا باشد. در اینجا، شما می توانید در مورد زبان شهریه انتخاب کنید: برخی از برنامه های کارشناسی به زبان فرانسه ارائه می شود، در حالی که برخی دیگر به زبان انگلیسی تدریس می شود. برنامه هایی وجود دارد که به هر دو زبان آموزش داده می شود.

سالانه بیش از 30،000 دانشجو برای تحصیل در دانشگاه اتاوا می آیند و حدود 20 درصد آنها از خارج هستند. بسیاری از دانشجویان این دانشگاه را برای برنامه های برنده جایزه خود در زمینه کارآفرینی و نوآوری اجتماعی انتخاب می کنند.
 
10 بورسیه تحصیلی برتر برای دانشجویان بین المللی در کانادا
کارآمدترین رشته های تحصیلی با فرصت های شغلی خوب در کانادا 2021-2022
چگونه می توان به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا شغلی با ارزش پیدا کرد؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش